Zatímco vzdálené skupiny bojují o holý život na pobřeží Korsiky, je severní Evropa poněkud dál. O mnoho dál. Zformovaná megafrakce Z-Corp si nedala za cíl nic menšího než zformování několika velkých dobře zásobených bází po celé severní a střední evropě. Plán nazvali Program Obnovy. Taková základna se potom skládala z pěti menších soběstačných bází. Každá pětice je potom schráněna mobilními vojenskými týmy s názvem Armata.

Tato vznešená myšlenka se ovšem udržela tak dlouho, jako vydrželo zásobování Z-Corpu. Zesilující nájezdy umrlců nebylo schopno vydržet mnoho základen a ty ostatní buď pustly, byly opuštěny nebo dokonce plundrovaly jedna druhou o poslední kořist. Nejednou se ze zoufalství snažily napadnout i základny vojáků, původně určených na jejich ochranu.

V základnách odehrávající se příběh Páté Kolony ovšem nepanuje takové zoufalství jako v bázích více na severu. Sice nebyly zásobovány několik měsíců, ale šéf výzkumu pokročil ve výzkumu natolik, že na 24.10.2018 chystá prezentaci výsledku bádání a jak sám říká, konečně přišel na řešení. Na tento okamžik přeživší frakce netrpělivě čekají. Jaký bude výsledek? Co bude dál? Co byl zač ten vykolejený vlak plný umrlců a co se stalo? Máme tu zůstat nebo odejít? Kam? Je jasné, že výsledek výzkumu bude zcela rozhodující.

Aktuálně

2. 10. 2014 - Spuštěny stránky.