Pravidla a zbraně

Téma letošního tábora bude silně ovlivňovat pravidla hry, stejně jako existenci různých prvků ve hře. Tolkienova Středozemě dává velmi jasná pravidla, co se objevit může a co ne. Těchto pravidel se budeme co nejvíce držet. Podrobná pravidla budou dodána později, níže naleznete pouze souhrn několika základních myšlenek.

Dovednosti a vývoj postavy

Letošní tábor nebude postaven na stromu dovedností se spoustou stupňů, které může mít vaše postava za cíl dosáhnout. Oproti minulému ročníku bude množství dovedností a postup postav velmi omezené. Všechny postavy nebudou začínat na stejné úrovni – pokud budete hrát zkušeného hrdinu, je pravděpodobné, že budete umět více věcí, než někdo, kdo bude hrát patnáctiletého začínajícího panoše.

Zároveň se můžete těšit na to, že postavy budou mít nějaké unikátní dovednosti (či znalosti), případně je získají během samotné hry. Absence dovednostního stromu vám umožní soustředit se na postavu jako na celek již od začátku, budete moci velmi dobře porozumět slabým a silným stránkám jak vaší postavy, tak postav ostatních. I bez jakéhokoli vylepšování postav si budete muset navzájem pomáhat a najít tu správnou cestu, jak dosáhnout co nejlepšího výsledku – protože jen tak si hru budete moci naplno užít.

Neznamená to, že se vaše postava nikam během tábora neposune – mnohé se naučí, mnohé získá a mnohé bude muset obětovat.

Soubojový systém

Letošní tábor se znovu vrátíme k šatrhu jako hlavnímu soubojovému systému. Jedná se o systém bez životů, ve kterém se snažíte co nejlépe a nejvěrněji zahrát zranění, která jste utržili. Tento systém bude obohacen o některé “epicko-tvorné” prvky, které dotvoří atmosféru Středozemě. Tyto prvky by měly každému hráči umožnit zažít si svou “hrdinskou chvilku” bez ohledu na to, jestli je v reálu dobrý šermíř či ne.

Zbraně

Ve hře budou povoleny měkčené dřevěné zbraně, stejně jako dřevárenské luky a šípy. Tyto zbraně se snadno dají vyrobit doma či zakoupit ve specializovaných obchodech (Hůrka, Fantasy obchod). Pokud se sejde dost zájemců (svůj zájem vepište do příslušné kolonky v registračním formuláři), zorganizujeme pro vás i workshop, kde si nějakou pěknou zbraň budete moci vytvořit. Cena takového workshopu se bude odvíjet od ceny materiálu.

Návody na tvorbu zbraní: kratší poboční zbraň,  hlavice šípů, tesák

Zbraně budou podléhat přísným pravidlům z hlediska bezpečnosti, která jsou sepsána v tomto dokumentu.

Před samotnou hrou, na táboře, proběhne také schvalování zbraní. Organizátoři vaši zbraň posoudí z hlediska bezpečnosti, a pokud ji neshledají bezpečnou, budete požádáni o její opravu (základní materiál na opravu dodáme). V nejhorším případě bude neopravitelná nebezpečná zbraň zabavena a nebudete s ní moci hrát – proto věnujte výběru zbraně dostatečnou pozornost.

Zbroje

Při boji bude člověk se zbrojí zvýhodněn, proto má smysl si s sebou zbroj brát. Přesnější pravidla pro zbroje teprve dodáme.