Současnost

Tábor se bude odehrávat před událostmi popsanými v Hobitovi a Pánovi Prstenů. To znamená, že ne všechno už se událo a současnost Středozemě na táboře je jiná, než jak ji můžete znát z knih a filmů.

Co rozhodně NENÍ ve Středozemi v době tábora

 1. Saruman v Orthanku – všichni Istari (čarodějové) se touhle dobou ještě toulají v přestrojení po Středozemi a zkoumají srdce lidí, elfů i trpaslíků. V Orthanku sídlí správci pověření gondorským králem.
 2. Istari (čarodějové) jako známé osobnosti – viz výše, o Istari toho moc známo není, pouze Moudří je budou znát osobně (Círdan, Elrond, Galadriel, pravděpodobně Celeborn, Glorfindel apod.) a tušit, odkud přišli.
 3. Sauron v Mordoru – Sauron byl poražen a má se za to, že je nadobro zahuben. Mordor je nehostinná země a jeho brány hlídají Gondorští v pevnostech Minas Ithil (budoucí Minas Morgul) a v Zubových věžích.
 4. Gondor bez krále – Gondor krále má a ještě dlouhá léta mít bude. Úřad Správce už ale existuje, není nicméně dědičný. Správci odpovídají za Gondor v králově nepřítomnosti a jsou respektovaní jako moudří a mocní Dúnadani.
 5. Palantíry v moci Saurona – palantíry jsou v držení Dúnadanů, jak v severním království, tak v Gondoru. Žádný z nich nepadl zatím do rukou Nepřítele, ale co palantíry jsou a kde se přesně nacházejí, vědí jen vyvolení.
 6. Rohirové – oni jako národ ještě vůbec neexistují a nebudou existovat ještě skoro tisíc let. Jejich předci žijí v Rhovanionu a jsou za dobře s Gondorem, ale rozhodně to ještě nejsou žádní Páni koní a ani by nic takového nemělo zaznít v průběhu hry. Tím pádem neexistují síně Meduseldu a hlavně Rohan jako království. To území je osídleno gondorským lidem (v té době ještě dost hojným).
 7. Beleriand – část Středozemě, v níž se odehrála drtivá většina příběhů Prvního věku. Beleriand byl zničen ve Válce hněvu a zůstalo z něj jen pár ostrovů v moři, zbyteček Modrých hor (a Šedé přístavy).
 8. Balrog(ové) a draci – balrog v Morii spí a ještě cca 500 let bude. O jiných balrozích není nic známo. Draci existují, ale v tuto chvíli do dění ve Středozemi nezasahují (to přijde až po vyhnání trpaslíků z Morie, kdy osídlí Šedé hory – tedy cca za 500 let).
 9. Andúril – Aragornův meč; v tuto chvíli jsou úlomky Narsilu, z něhož bude Andúril ukován, v Roklince.
 10. Kraj – hobiti osídlí Kraj asi za 200 let, od té doby se teprve počítá Krajový letopočet. V této době jsou hobiti ještě roztroušený nárůdek. Na druhou stranu, Hůrka jako sídliště již dávno stojí. Pokud zde již žijí hobité, tak jen v malém počtu. Ale někdo určitě z Hůrky pocházet může.
 11. Boromirův roh – ten vytvoří teprve za cca pět staletí syn prvního Vládnoucího správce Mardila Vorowneho.
 12. Barad-dûr – věž je zničená od konce Druhého věku, její základy však stojí.
 13. Mohylové vrchy s duchy – Mohylové vrchy existují jako sídliště, mohyly a pevnosti Dúnadanů, z nichž nejvýznamnější je Tyrn Gorthad.
 14. Esgaroth, Dol a trpasličí království v Ereboru– ani jedno z těchto míst neexistuje a ještě poměrně dlouho nebude.
 15. Minas Morgul, Zubové věže osídlené zlem – Minas Morgul neexistuje (respektive stojí jako Minas Ithil osídlené gondorskými vojáky). Stejně tak fungují Zubové věže na pláni Morannonu u Mordoru.
 16. Prsteny moci jako známá věc – o prstenech moci toho příliš mnoho známo není, a i to je známo jen vyvoleným. Obecně se ví, že Sauron měl Jeden Prsten, který se při boji na Kosatcových polích ztratil. Také se ví, že devět menších Prstenů dal lidským králům, které vlastnictví prstenu zlomilo a udělalo z nich Sauronovy služebníky, nazgûly. O dalších Prstenech není známo nic.
 17. Dýmkové koření (galenas) – využíváno Dúnadany jako okrasná rostlina s krásnou vůní. Nikoho to nenapadlo ještě nacpat do dýmky a zkusit kouřit.