O táboře

Vítejte na stránkách již 12. ročníku fantasy tábora, který pořádá skupina Academia Draconica. Tábor je určen pro děti a mládež od 12 let.

Kontakt

Ptát se nás můžete na vše možné i nemožné na mailu:

hrac.ft2014@gmail.com

Rovněž je možné využít komentáře na strákách Draconica.net.

Základní informace

Místo: Bělčice (Poblíž Rožmitálu p./T.)
Odjezd: Neděle 3. 8. 2014 z MB (Kolem 13:00 bude upřesněno, možný nástup v Praze-místo bude určeno)
Příjezd: Sobota 16. 8. 2014 do MB (Kolem 14:30)
Cena: 4600 (4100 člen zájmového útvaru 1.PTS)
Stravování: 5x denně (Kuchařka stejná jako loni, takže se zas budeme olizovat až za ušima ;-))
Ubytování: Chatky po 4
Hygienické zázemí: Oddělené sprchy, splachovací WC, teplá voda 24 hodin denně
Odkaz na zařízení: KyMeVo

Aktualně na webu

7. 6.: spuštěno hlášení do cechů! Dále přibyly nové informace a postavy a v sekci přihláška rovněž nutné dokumenty pro účastníky. Níže jsme zpřístupnili také táborový řád.

11. 4.: spuštěno přihlašování!

11. 4.: zveřejněny stránky, časem se objeví i tématické obrázky. ;-)

Informace (nejen) pro rodiče a nováčky

Aby nedošlo k nedorozumění, zejména u nováčků na našem táboře, je tu tento článek. Tábor je v základní organizační formě stejný, jako jsou klasické dětské tábory (Budíček, večerka, jídlo 5 denně, pitný režim, hygienické zásady, dozor nad nezletilými), s tím, že je drtivou většinu prostoru vyplňuje celotáborová hra (CTH) podle originálního fantastického příběhu. Většinu dne tak strávíte ve zvolené roli (viz níže -Postava) a dokud to Váš stav a okolnosti umožňují také v kostýmu.

V rámci příběhu CTH pak prožijte spoustu napínavých zážitků, zahrajete si bojovky, jak je neznáte, budete luštit šifry v prastarých chrámech, skákat přes pasti, učit se ovázat rány kamarádovi, poznat stopy, vázat uzly ..ale vše v roli a vše kromě vašeho rozvoje poslouží i k tomu, aby hráči vyšli z příběhu vítězně.

Samozřejmě ne vše probíhá v roli a dostaneme se (třeba v osobních klidech či ve dni odpočinku) i ke hrám „civilním“ jako je volejbal.

Druhou odlišností od dětských táborů je věk účastníků. Díky tomu, že pořádáme 11. ročník a starší účastníci tábora se nechtějí vzdát dalších ročníků, bereme i starší 18 let. Nicméně s tvrdou podmínkou dodržování táborového režimu. Každý účastník starší 18 let podepisuje smlouvu o dodržování táborového řádu a v případě jeho porušení může být z tábora vyloučen. Nezletilí účastníci tábora jsou pod dozorem vedoucích, kteří hlídají zajištění jejich potřeby spánku i dodržování hygieny. Minimální věk účastníka tábora je stanoven na 12 let. Předpokládá se zájem o tématiku tábora a alespoň drobná příprava. Se všemi problémy s vybavením (kostým atp.) nabízíme bezplatnou pomoc či zapůjčení věcí z našeho inventáře.

Postava

Je vžitý název pro identitu, kterou na sebe berete ve hře. Můžete se stát bojovníkem, kouzelníkem, či nebojovým léčitelem, bylinkářem…Postavu sami vybavíte sérii vlastností, které chcete. Vytvoříte si zcela prostě divadelní roli, v níž budete hrát příběh. Velmi zkušení hráči dokáží zahrát i charakter zcela neodpovídající vlastnímu, ale do začátku doporučujeme tvořit postavu podle sebe a toho co vás zajímá.

Táborový řád

Ke stažení ve formátu PDF zde.

Minulé tábory

Naše skupina již pořádá 12. ročník fantasy tábora. Podívejte se, jak vypadaly a o čem byly ty minulé... Brzy bude doplněno.