Login

Knihovna

1. Akademický koncil

QUO VADIS AKADEMIA DRACONICA
Vážení, ještě jednou bych vás rád pozval na akci, u níž jde “jen” o samotnou Akademii, o pokec, o přátelskou kritiku záměrů. I o to, moct si po mnoha a mnoha herních akcích v rolích popovídat bez tlaku připravovaných her.
Jen pokud by to někdo nezachytil, přivítá nás opět 6.ZŠ v Mladé Boleslavi.

PROGRAM PRODLOUŽENÉHO VÍKENDU:
ČTVRTEK
14:00-15:00 (UPŘESNÍM) Můžou dorazit první lidé
Tento den je věnován nezávaznému povídání, i proto, že lidé budou postupně přijíždět a nechceme hektický večer. Ba naopak.
PÁTEK
AKADEMICKÝ KONCIL
10:00 ZAČÁTEK
Začneme až v 10:00 i proto, že státní svátky a prázdniny jsou i proto, abychom se pořádně vyspali. Také nechceme začínat zbytečně brzy, unavené mozky nic nevymyslí a spíš se těší až bude konec, než aby přemýšleli nad problémem.
Harmonogram jednotlivých přednášek dořešíme. Pokud vy, organizátoři naši Akademičtí, chcete zmínit co chystáte na další rok, dejte prosím vědět, i rozsahem vaší ukázky či prezentace.
PÁTEK 20:00-22:00
Konec koncilu, začátek volného hraní, začátek LAN party.
SOBOTA
Den her. Sem přijímáme vaše návrhy na hry či kratší larpíky.
NEDĚLE
Pouze odjezd.
!!!!!!SPORT SPORT SPORT !!!!!!
Kalokagáthia- harmonický rozvoj těla i ducha ! Ve škole je možno sportovat v pěkné tělocvičně. (Ideální je na florball, ale dá se hrát spoustu dalších věcí. Nezapomeńte si tedy sálovou obuv, bosky to není úplně fajn :-). Vypůjčím i masky, hokejek už “mám” 19, takže se na všechny dostane :-).
Propláchnutí mozku tělesnou námahou bude průběžné a nepíšu tedy časy. Domluvíme se na místě.

Doplńky k programu vítáme, a těšíme na vás.
Jako obvykle prosím potvrzujte účast dole pod článkem. Pokud napíšete “jídlo” počítáme s tím, že pokud seženeme společné stravování, chcete se ho účastnit.

Cena: Cena Bolconu: Ceny se snažíme držet při zemi. Ale nesmíme nic rozbít 🙂
od čtvrtka: 120 kč.
od pátku: 100 kč
LAN party: +50 kč
Jídlo: Mamka naše je tentokrát pryč. Jídlo se pokusím zajistit hromadnou dovážkou, byla by to bud pizza nebo čína. Také je možné navštívit blízkou restauraci. Snídaně a studenou kuchyni jsme schopni zařídit. Na místě bude mikrovlnka i rychlovarka pro vaše použití.

Pokud máte nějaké hry, je jím vyhrazena celá sobota a několik jich určitě uvítáme. Jinak sobota by měla být ve znamení dobrovolnosti. 🙂

Program herní části:

NAHLÁŠENÉ LARPÍKY:

Sofiina volba

Porota
Porota: Hra má dvě fáze.

1. fáze je Poslouchací. Všichni členové poroty pouze sedí a poslouchají, mohou si zapisovat poznámky na notebook, telefon nebo do bloku. Mají před sebou zabalené důkazy a postupně jsou obeznámeny s celým příběhem.

Veškeré dění při 1. fázi obstarávají cizí postavy, které jsou předem obeznámené s příběhem, losováním a vůbec celým průběhem hry. Porotci (hráči) si v tuhle chvíli teprve dělají názor na události, které probíhají před nimi.

Tato 1. fáze trvá 30 – 60 minut.

Před druhou fází hry ještě následuje 15 minutová pauza, kterou hráči mohou využít na cokoli, ale nemohou pokládat otázky cizím postavám, mohou se však bavit mezi sebou.

2. fáze je Rozhodnutí. Všichni členové poroty se musí jednohlasně shodnout na vině či nevině obžalovaného. Přičemž je-li obžalovaný vinen či nevinen rozhoduje los, o kterém hráči nevědí, jak dopadl. Hráči sedí v jedné místnosti, mají k dispozici pouze předměty související s případem a jejich vlastní poznámky. Nejsou nikým rušení zvenčí.

Ve 2. fázi se hráči musí rozhodnout do 90 minut, jinak za ně rozhodne soudce, který se vždy rozhodne špatně. Rozhodnutí Poroty bude mít vždy přímý vliv na jedince o kterém porota rozhodla a po vynesení verdiktu se dozvědí, jestli jejich rozhodnutí bylo správné nebo špatné. Hráči tak mohou zavřít nevinného člověka nebo propustit vraha, přičemž je na nich, aby se rozhodli správně.

STARWARS II: Mottlik vrací úder
Zdravím
Už podruhé se budou konat na bolconu Star Wars battle docela pohodová bitva pro zábavu tenhle rok se sejdou ne 2 ale 4 strany. Příběh je takový: Na planetu kde je velký starý komplex se vydali 4 velitelé a jejich skupinky aby obějvili tajemství tohoto komplexu.
Zde je seznam skupin a info k nim:

Strážci Jedi
Velitel: Revan (Legas)
Skupina(5 lidí): Deranius, Haleth, Elfin, Parez
Jediové co víc byste chtěli vědět

Komando Republiky
Velitel: Dustojník Sid (Syslego)
Skupina(5 lidí): Ragmon, Dark, Eráč, Béčko, Tinglin
Vyherci války a pomocná síla straně jedi.

Sithové
Velitel: Lord Malak(Inzion :*)
Skupina(5lidí): Attila, Yuuki, Flame, Tyris
Starý zanamí sithové.

Odpadlíci
Velitel:Zayne Carrick (Ankar)
Skupina(3 lidi): uzavřeno( tuto skupinu registruje její velitel takže když tak pište Ankarovi.)
Skupina staržcu jedi co se odpojili a kvůli tomu že si republika přivlastnila na Star Forge. Říká se že používají temnou stranu sily.

Pokud se chcete zapsat do nějaký skupiny pište sem. Pokud se skupiny naplní a bude furt zájem bude se navyšovat. Povoleny jsou zbraně larpové a NERF guny systém je tentokrát životový a rád bych viděl aspoň nějaké kostýmy.Jinak kdo si vyrobí hezký světelný meč odměna ho čeká.

DESKOVKY:
Deskovka od Mua.(Viz popis v topicu)
Betatest deskovky Fantasy Dostihy a sázky.

STARŠÍ TEXT
Kamarádi a přátelé z Akademie a spřátelených skupin, rád bych vyhlásil první sjezd Akademie, který nebude zaměřen na nic jiného než probrání dalšího roku a vůbec budoucnosti a směřování našeho neformálního seskupení. Náplní koncilu by mělo být zejména sjednocení na všech frontách a představení nápadu s občanským sdružením . O jaké fronty tedy jde:
1. Výstavba tábora později vesničky…sice kvůli korupci PROMOPRO v nedohlednu, ale základní plán a fotky, či nástřelový rozpočet probereme.
2. Synchronizace akcí. Mnoho tvůrců představí v následujícím roce své akce. Pojďme učesat jejich plán tak, aby je mohli lidé objet všechny a zbyl jim čas i na babičky a děděčky.
3. Podpora ze stran měst/kraje/republiky/EU. Granty různých organizace (ČEZ,Ou tú,Vodafone a i jiné o kterých zatím ani nevíme). Pojďme probrat co by šlo pososat. Kdyby jste věděli kolik peněz jde různým “fake” firmám jen proto, že umí napsat grant a v soutěži nemají z neznalosti ostatních konkurenci, asi by se vám otevřela kudla v kapse. Nejsem naivní, ale věřím, že v nějakém případě by opravdu mohl grant dost projekt “opravdu zaměření na zábavu a vzdělávání” a ne firma, co platí odborníka,aby to ošulil a nějak zapsal, aby to na ty požadavky grantu sedělo…
4. Academia Draconica o.s.
5. Různé- jakékoliv vaše podněty a nápady.

Komentáře

222 comments to 1. Akademický koncil

 • Flame Flame

  Děkuji všem za super akci, jako Bolcon už tradičně bezesporu je. Děkuji za možnost zahrát si spoustu super her navzdory faktu, že jsem se přihlásil tak pozdě.
  Jmenovitě děkuji Deraniovi, Elfin a dalším lidem z organizace, že Bolcon víceméně pravidelně pořádají, děkuji Kargariovi za naprosto skvělé Star Wars, které jsem si užil a už teď se hlásím na další ročník. Děkuji Deraniovi, Elfin a zombákům za L4D Live, protože to bylo opravdu NĚCO, děkuji Muovi za přednášku o Indii a za Porotu, která byla opravdu velmi reálná. Díky Legasovi za půjčování jeho PC. A dále nejmenovitě děkjuji všem lidem, co tam byli, protože bez Vás by to bylo jen zčásti tak skvělé. Bylo super Vás vidět dva víkendy po sobě, lidi.

 • Sid Sid

  Velmi dobré to bylo. Sem rád, že sem mohl strávit víkend ve společnosti tolika blízkých lidí.

 • Legas Legas

  taky děkuju, mně se tam libilo 🙂

 • Deranius Deranius

  Díky všem, že jste pohostinnosti školy využili zcela v klidu a míru, že bylo zase pěkně uklizeno a že největší starost byla pokuta za blbý parkování. (28 ve svátek ve 22:00 nebylo v MB zjevně do čeho píchnout). Mám rád to že nemusím řešit výběr peněz neb se každý sám přihlásí i to že se položí na parapet a zůstanou tam.
  Doufám, že nejste zklamaní z toustů, jak furt něco docházelo, ale dlouho hladový snad nikdo nebyl.
  Díky Muovi za podstatnou část programu, Kargoriovi za více než vydařené SW, Duffymu specielně za čajík a Marušce, že ušila dresy na lefty. Pokud jde o L4D, rád vyslechnu podnětné nápady, jak cestu survivorů “zpříjemnit a ozvláštnit”.
  Skončil pohodový a relaxační Bolcon, příští bude už zas mít pevnou linku larpíků (snad), tak nashledanou.

  Zápis s koncilu mi bude chvíli trvat, nechci to proto slibovat hned na přístí týden, ale budu se snažit aby to bylo co nejdřív.

  Zítra se na to pondělí moc nemračte, ono za to nemůže. 🙂

  • Miranda Miranda

   Pokuta? Michal dostal napomenutí – podezření ze spáchaného přestupku. Také ze 28.10. večer 😮 Řešeno dohodou, škoda, že jsme tím zabili hodinu času :-/ Konec měsíce a nesplněné kvóty na pokutách zřejmě udělaly své…

 • Miranda Miranda

  Já se taky přidávám k díkům za Bolcon:) Byla jsem sice málo akční, ale konečně jsem dospala dluh z Vandrárny a minulého hektického týdne, takže jsem plně spokojená, že jsem si mohla odpočinout a ještě ke všemu s vámi;-)

 • Mu Mu

  Měl bych žádost na všechny, kteří hráli Porotu. Je jasné, že jste byli betatesteři, a že by to chtělo poupravit. Kdokoli z Vás má nějaké připomínky pošlete mi je na tento e-mail: hrncirdaniel@seznam.cz (a to myslím i s návrhem jak to vyřešit). Věřte mi, že to nebdue po 1. a ani naposled, kdy dostanu feedback, a že rozhodně NE vším, co mi pošlete se budu řídit, ale nad KAŽDOU věcí se zamyslím a pokud se sejde více kritiky na konkrétní část, tak to bude jedině dobře, protože pak bude zcela jasné, co vylepšit. Mimochodem (dnes jsem sjel videa, kerá jsem natočil a obžalovaný jasně (2x) říká: Stránky se svojí sestrou jsem vytrhal… :)).

  A teď děkovačka:
  1. a nejdůležitější je týmu, která zařídil Bolcon (ať už ten tým je o jednom člověku a to Kubovi – díky bylo to SUPER)
  2. Všem, kteří byli ochotný jít hrát do tělocvičny a vyblnout se.
  3. Že diskuze o o. s. byla věcná a zajímavá (a to díky prezentaci i díky věcným! otázkám).
  4.Že pořád existují hráči, kteří chtějí tvořit a hrát a ne jen sedět u compu.
  5. asi všem. Asi fakt všem, protože už dlouho mě tak nic nebavilo jako právě BolCON.

 • Attila Attila

  Děkuji za skvělý Bolcon. Děkuji za SW, děkuji za L4D naživo. Děkuji Darkovi a Váňovi za možnost použít jejich PC na L4D2. Děkuji Muovi za Porotu, přednášku o Indii a jeho (DrD) 😀 Děkuji všem za všechno 😀

 • Mihalin Mihalin

  Lidičkové drazí, děkuju vám všem za to, že jste mě tak hezky zrelaxovali 🙂 Ať už jsem hrála Porotu, učila se štěkat japonsky, pozorovala zombíky, jak žerou přeživší, nebo dělala nápovědu při skládaní puzzle (ty šestidílné skládačky jsou tak obtížné, viď Tyris), u všeho jsem se dobře bavila, což je vaše zásluha.
  Dokonce odpouštím i tomu žravci, jehož zásluhou mi zmizel hermelín 😉

  P. S. Halethko, měla jsem s sebou tu kápi, ale tak pečlivě jsem ji v tašce uložila do samostatné kapsy, že jsem na ni zapomněla. Co myslíš, kdy ji budeš potřebovat?

 • Kargar Kargar

  Díky za bolcon díky za skvěle strávené prázdniny a děkuji za účast na SW

 • Rodrigo Rodrigo

  Děkuju všem moc za Bolcon! Strašně jsem si to užil a doufám, že se to bude co nejdříve opakovat. Ještě jednou děkuju Muovi za Porotu, bylo to fakt dobrý.

 • Adso Adso

  Bude nějaký zápis?

  • Deranius Deranius

   Ahoj, určitě bude. Jinak to spojení bylo mimo naše možnosti. Prokousali jsme se i na školní PC, ale net jsme nerozjeli. K tomu nám přestal fungovat třetí mobil za třetí týden, což sem sice nepatří, ale je to divný.
   Napíšu soupis toho co se dělo.

 • Ragmon Ragmon

  Už se to neodvratně blíží!

Mus bt zalogovn pro zanechn komente.

Coded by (MW) and designed by Đark
© 2009 Academia Draconica - All Rights Reserved!