Login

Knihovna

Bolcon 2013

zatím pouze pro vlastníky her a registrace do nich, aby nebyli ošizeni ti, kteří nejsou závislí na facoši

pište se pod koment organizátora hry

Matrix relocation

!!!TRAILER!!!

Úvodní info
Na konci 21. století jsme vyvinuli umělou inteligenci, schopnou zastat jakoukoliv práci, kterou lidé odmítali dělat. Zanedlouho jsme byli hloupí, líní a arogantní. Tento nově stvořený druh nás brzy převyšoval ve všech směrech. Zneužívali jsme je, jak jsme jen mohli a vztahy mezi námi se stále zhoršovaly. Brzy došlo k válce, kterou jsme neměli šanci vyhrát. Obětovali jsme všechno, včetně slunce, a ztratili ještě víc. Svobodnou vůli, realitu, dokonce i naše těla. Stali jsme se míň než otroky.

Většina lidí je uvězněna ve vězení, kterého si není vědoma.  Jen hrstka z nás stále bojuje proti útlaku strojů a neztrácí naději.

Oidipus, jedna z lodí bránící Sión, hlídkuje už druhý týden ve vysílací hladině. Její pozorovací mise se chýlí ke konci, následující den ji má vystřídat její sesterská loď Damoklés. I přes vzrůstající aktivitu strojů proběhla celá mise v klidu a posádka se těší zpátky do bezpečí města. Ale něco se tady nahoře opravdu děje. Možná mají pravdu ti, kdo věří, že Vyvolený již kráčí mezi námi.

Registrace probíhá na mail: legaslarp“at“seznam“dot“cz proto nic nepište do komentů, vše řešte skrze e-mail. CPček bude potřeba spousta, tak se nebojte hlásit. Postupně to tu budu updatovat. Tentokrát si postavy budete tvořit sami, jen vám pak dopíšeme nějaké info. Stačí pár řádků. Maximum je 12 s velikostí fontu 11. Zbraně – nerfy a měkčené, zásahový systém šatrh. Kostýmy viz Matrix… Zbytek infa bude přes mail nebo před hrou. Posádka Oidipa bude mít v pátek večer 15 minutové intro, tak by bylo dobré tam být.

Loď Daidalos
Kapitán (zabráno)
Operátor (zabráno)
Zástupce kapitána (zabráno)
Člen posádky (zabráno)
Člen posádky (zabráno)

Loď Oidipus
Kapitán (zabráno)
Operátor (zabráno)
Zástupce kapitána (zabráno)
Člen posádky (zabráno)
Člen posádky (zabráno)

!!!TRAILER!!!

Inzion & Legas

Komentáře

32 comments to Bolcon 2013

 • Ragmon Ragmon

  Zdravím, našli by se hráči pro další WH40k jeskyni? A co byste radši, aby byla kratší a intenzivní nebo delší a lepší prožití postavy? A Imperial Guard nebo Space Marine?

  • Attila Attila

   Jsem ti plně k dispozici, kdybys potřeboval pomoct. A za mne určitě Guard, je to větší prožitek, když tě každý ocas může zabít 🙂

 • Legas Legas

  dík CPkům v Matrix Larpu… nevím, co tam delal Ourada, ktery nebyl ani na jedné instruktáži a prý kropil jak vocas
  snad si to užili, co jsem slyšel i hráči, příští běh určitě bude a někdy v budoucnu vás zkásnu o tu 10 korunu! 😀

  nápady a připomínky jsem slyšel, ale klidně mi to můžete znovu sendnout na mail

  • Tyris Tyris

   Já jsem si Matrix jako hráčka určitě užila a díky moc za postavu, kterou jste mi připravili 🙂
   A děkuji i autorům ostatních LARPů, kterých jsem se účastnila, konkrétně Halvarovi, Loktarovi a Zuzce, na jejíž hru jsem se dostala trochu nečekaně, přesto to bylo skvělé. A nakonec díky moc Ragmonovi vůbec za zorganizování tohoto conu.

 • Ragmon Ragmon

  Takže: Příjezdy od 3 máme povolené. Všichni MUSÍ mít přezuvky, jinak jdete v ponožkách. Stačí sálovky. Budeme mít 5 tříd, sprchy, kuchyňku a v sobotu i tělocvičnu. Po celou dobu akce budou platit nějaká pravidla, která budou ve spací třídě a taky je každému nějak řeknu. Pokud se nic neposere, tak budu moc moc rád. Těším se na Vás!

 • Miranda Miranda

  Sháním ještě 1 dívku (a dívčí náhradnice) na Horší než smrt. Pak taky 2 dívky na Terapii, která je opět ohrožená…

 • Mordred

  Postapo larp
  Takže info k postapo larpu: Hra bude pro 4-5 hráčů a budeme potřebovat tak 10 CP. Hru je možné udělat i na více běhů takže se pak hráči mohou s CP prostřídat. Larp bude zaměřený spíše na zážitek ze hry. Přihlašovací maily posílejte sem: vyskyt15@seznam.cz a napište zda chcete být hráč či CP. Kdo dřív napíše na mail ! že chce hrát má přednost ostatním bude nabídnuta možnost být CP a hrát až ve druhém běhu pokud bude zájem. Hráči začínají v jedné budově postihnuti amnestií více neprozradíme 😉 autoři: Mrtvak, Mordred, Elendil

 • Ragmon Ragmon

  Schůzka s vedením školy proběhla dobře. Máme k dispozici skoro celou školu (krom 1. stupně) a 5 tříd. Další třídy budu mít možnost otevřít, ale byl bych radši, kdybych nemusel. Pokud bude zájem a hlavně se bude udržovat čistota a pořádek tak budeme moct využívat i kuchyňku a sprchy. Na celou sobotu bude taky k dispozici tělocvična. Podmínek je málo a jsou snadno zvládnutelné. Přesná cena mi bude řečena později, ale mělo by to být podobné jako minule.

 • Ragmon Ragmon

  Mnoho lidí se ptalo, jak to tedy bude s BolConem. Realita je taková, že na 6. nemůžeme. Zařizuji ovšem s pomocí slečny Vykoukalové ZŠ Aloisina Výšina, tedy školu, kde byl Jabcon. Teď to bude LibCon a pokud vše vyjde tak v pořádku proběhne. Chtěl bych poprosit všechny co chtěli mít nějakou akcičku na BolConu aby mi napsali a svou akci tím přesunuli na LibCon. Pište na mail jan.kolombo(at)gmail.com

 • Legas Legas

  Matrix Relocation

  pribyl zde trailer
  edit: hraci jsou plne obsazeni
  CP se stale mohou hlásit

 • Thaen

  Ahoj,
  možná předbíhám, ale zaslechla jsem zvěsti, že letos před Bolconem možná bude Jabcon kvůli oknům. Tak jsem se na to chtěla zeptat a vnést to i mezi ty co neměli ke zvěstím přístup 😀

 • Ragmon Ragmon

  Imperium – Rebirth!

  Jeskyně, Warhammer 40k style, ale není nutné znát reálie. Základ reálií je v traileru, trochu upřesním před hrou.

  Jste Imperiální komando, které bylo posláno na planetu Ogir II aby prozkoumalo vrak lodi, který byl nalezen v jungli. Je to nejspíše loď Indefatigable, která byla sestřelena během bitvy o Ogir, která proběhla během 36 milénia mezi Imperiální flotilou a Emperor’s children. (Legie Hvězdných pěšáků, která se přidala k Horovi, jsou to zrádci). Loď patřila Emperor’s children ale není předepokládáno, že by někdo byl na palubě… už to bylo něco okolo 4500 let od bitvy…

  Úkol:
  Prozkoumat loď a potvrdit, jestli je to Indefatigable.
  Stáhnout všechna data, která budou na palubním počítači.
  Získat jakékoliv jiné relikvie/informace.

  Krom tohoto jdete naslepo.

  Komando: 5 osob (hráčů) (vše plné, pokud se však najde dalších 5 lidí, udělám klidně druhý běh)
  1x Seržant
  2x Voják
  1x Medik
  1x Sniper

  Systém: Můj a velice jednoduchý… potřebujete pouze kostku, papír a tužku. (Kalkulačka není potřeba… na rozdíl od Ankara). Vemte si k10 nebo k20… největší king si může vzít i k100. Nic jiného se házet nebude. Zbytek vyvětlím před hrou.

  Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=Zh2F13M4uBA

  Zatím přihlášení:
  Flame(Seržant)
  Renthil(Voják)
  Valda(Voják)
  Elendil(Medic)
  Mottlik(Sniper)

 • Altariel Altariel

  Pokud mi práce dovolí účastnit se, nabízím jeskyni na současné téma politicko-vojenského motivu. Výhodou je povědomí (stačí opravdu to základní a primitivní) o současném dění (cca od roku 1992), tajných operacích a také znalost základního využití internetu (google maps, orientace v terénu pomocí GPS atd.). Vše ostatní sdělím konkrétně jednotlivým hráčům, navíc to ještě nemám úplně vymyšlené :-D. Klidně se už hlašte, aspoň to můžu přizpůsobit konkrétním hráčům, akorát budu na netu jen do neděle a celý týden jsem na mobilu, a to jen někdy. Ale FB i mail je dostačující 🙂

 • Halvar Halvar

  Komorní humorně laděný LARP:
  Vědci přišli na příčinu války! Ano, je to skutečně tak. Poslední studie potvrzují dlouholetou teorii o příčinně války. Vědci jsou si nyní 100% jistí, že vědí, proč lidstvo má nepřekonatelnou touhu válčit. Podle posledních studií je to zaviněno tím, že když se naši předci kdysi dávno učili komunikovat mezi sebou a chyběl jim účinný nástroj řešení problémů. A tak nebylo nic jednoduššího, než vzít klacek a druhého pořádně majznout. Podle této studie naši předci znali hru kámen, pomocí které rozhodovali své spory. Nyní jsme si naprosto jistí, že z této hry se mnohem později vyvinula hra Kámen, nůžky, papír. Jenže to je pozdě, protože nůžky a papír začali existovat až když vznikla válka. Vědci tedy tvrdí, že kdyby naši předci znali hru kámen, nůžky, papír, tak by válka vůbec nevznikla!
  —————————————————————————————————
  I Ty! Se připoj a zachraň Zemi!
  Přidej se k vědeckému týmu. Vrať se do minulosti a zabraň vzniku války, která pustoší náš svět!
  ————————————————————————————————–
  Hra pro 3 členy vědeckého týmu a až 10 neandrtálců na 2 -3 hodiny.

  • Halvar Halvar

   Přihlášení na první běh:
   Ragmon, Flame, Renthil, Effaran, Mindrake (možná), Catie, Am, Elendil, Arguil, Loktar + rodina (2), Bára, Mordred.
   Pokud přibude dost lidí, bude i druhý běh, takže se na všechny dostane 🙂

  • Mihalin Mihalin

   Bude-li druhý běh, chci taky 🙂

 • Mindrake Mindrake

  Z fb se na “Horší než smrt” hlásili v tomhle pořadí (jen pro info):
  Ragmon
  Manča
  Mottlik
  Káťa Kopecká
  Flame

  Tinglin
  Bára Kořánová

 • Miranda Miranda

  Případně nabízím ještě Terapii tmou, s tím, že by v ní nebylo už tolik rekvizit. Je cca na 3,5 hod, 3 muži + 3 ženy. Ve hře je občerstvení, na které bude potřeba vybrat cca 20-30 Kč /osoba.

 • Miranda Miranda

  LARP “Horší než smrt”

  Argumentčně-emotivní larp o síle hněvu i odpuštění…

  Larp, o kterém nevíte předem skoro nic. Ani o světě, v kterém se odehrává, ani o postavách, které budete ztvárňovat. Vše se dozvíte v prvních vteřinách a minutách hry.

  Abyste se mohli alespoň trochu připravit, představte si to asi takto: je vám, jako byste dostali ránu po hlavě a nyní se konečně probíráte k vědomí. Kde jste? Co uvidíte? Co si pamatujete?

  Hra je zaměřená na silný a truchlivý emocionální zážitek podbarvený filosofií i mystikou. Budete mít k dispozici dostatek prostoru hrát své pocity ven, konečným cílem je ale odnést si zážitek ukotvený „uvnitř“. Vhodné tedy zejména pro ty, kteří se rádi ponáří do postavy, vyhledávají emocionální situace, argumentují, a pro ty, pro které je divadelní výstup až druhořadý.

  Hra má 3 pevné fáze plus závěrečnou, doznívací. Larpem po celou dobu provází nahrávka s textem i hudbou. První fáze je seznamovací se s postavami i světem, druhá prudce argumentační, třetí hledající východisko. Čtvrtá fáze je závěr, fáze odeznívající.

  Larp trvá se vším všudy max. 2,5 hodiny

  Počet hráčů: 4 (2 muži, 2 ženy)

  Kostým: cokoli černého.

  Poznámka: Počítejte, že se budete cítit nepříjemně, že budete konfrontovaní s těmi nejhlubšími i nejsmutnějšími příběhy a že i vaše postava bude v kůži někoho, kdo dovedl krutě ublížit nebo mu bylo krutě ublíženo. Máte-li strach, že se ve vašem životě odehrálo něco, co byste rozhodně neradi znovu vytahovali právě na larpu, radši nehrajte.

Mus bt zalogovn pro zanechn komente.

Coded by (MW) and designed by Đark
© 2009 Academia Draconica - All Rights Reserved!