Login

Knihovna

Bolcon 2015

bolcon2015

Již tradiční akce v Mladé Boleslavi na 6.ZŠ.

 • KDY: 20. až 22.11.2015
 • KDE: 50.4126483N, 14.9270872E
 • CO: komorní larpy, LAN party, sportovní hry, deskovky a další

HARMONOGRAM ZDE

Pište dolů do komentů svoje akce.

Jinak za skupinu Blessed-crew mohu upozornit na to, že na Bolconu proběhne premiéra druhého dílu a repríza prvního dílu Nekonečného cíga. Trailer ZDE.

 

zuzka_trailer

 

Hra Nemoc více v komentu ZDE.

Obsazení běhů:

 1. 5/8 – 10:00-13:00
 2. 2/8 – 13:00-16:00
 3. 0/8
 4. 0/8

 

bsg49victoria

Hra BSG 49 Victoria více v komentu ZDE.

Obsazení běhu: 5/5

Obsazení běhu 2 (pokud se stihne): 3/5

Argumentační hry v AJ
Pokud by byl zájem udělal bych výukové argumentační a rolové hry v ANGLIČTINĚ, které připravuji v rámci diplomky.

Prosvištíte si angličtinu, podpůrný web pro seznámení se s problematikou, slovní zásobou a vším ke hře (reálie) dám účastníkům k dispozici.
Vám nemusím vysvětlovat, jak se to má s argumentací a hraním rolí 🙂
Takže kdyby byl zájem, tak pro 4-8 lidí tu mám jeden zbrusu nový případ pro porotu ze státu New York z přelomu století.
Druhá hra je těžce korporátní a stanete se manažery upadající společnosti, kterou se snažíte zachránit.

Časově se to dá upravit, počítám se samotnou argumentační částí tak na 60-90 min, kolik chcete věnovat času seznámením se s reáliemi je na Vás, minimálně soudní případ bez jisté znalosti případu hrát nelze, korporace je rozumně hratelná i po rychlém seznámení se stavem věcí.

Přihlašování v harmonogramu na druhém listu.

Star_Wars_Logo.svg

STAR WARS LARP

více v komentu ZDE

Komentáře

33 comments to Bolcon 2015

 • Miranda Miranda

  Díky všem za účast, za pokec, za foto u banneru i za herecké výkony při Nemoci! 😉 Věděla jsem, že MB nemůže zklamat a jsem ráda, že to tak dobře dopadlo. Díky i za přihlášky do Pionýra, nakonec se jich spojenými silami dalo dohromady 9. Mohlo to být lepší, ale také výrazně horší, takže sláva všem zapojeným! 😉 Díky taky všem za úklid, kdož se na něm podíleli, stejně jako za to, že nějakým kouzlem skutečně zmizela ta záplava odpadkových pytlů a dalšího nepořádku… (Speciální dík za úklid Darkovi, bráchovi, Berethirovi, Báře a nevím komu ještě, abych nepodcenila něčí zásluhy…). Teď nezbývá než doufat, že na nás v pondělí nepřijdou nějaké reklamace… :-/ 😉

 • Miranda Miranda

  Tak podle všeho: cena za Bolcon = 150,- . Cena za přihlášení do kroužku Pionýra = 700,- (obsahuje vlezné na Bolcon a slevu 400,- na tábor). Nezapomeňte: spacáky, karimatky, přezůvky!, vlastní jídlo i pití (nebo hodné kamarády se zásobami :D). Vítané: deskové hry do eráru, fotoalba / CD s fotkama, zábavy pro ostatní, rychlovarná konvice do eráru, toastovač do eráru, dobrá nálada. Vstup do školy možný cca od 17:00.

 • Miranda Miranda

  Ahoj, nezapomeňte prosím na jednu důležitou věc, a to jsou ty přihlášky do Pionýra. Přinese vám to nějaké bonusy a zároveň dobrý pocit, že oplácíme Pionýru to, co do nás on investuje (například sklad na Avalonu ať už aktivně nebo pasivně využívá každý z nás) a že nám bude chtít i nadále půjčovat školu nejen na Bolcony. Doufám, že se sejde aspoň 10-15 přihlášek, to není nereálné… Až budu od Kuby vědět víc, napíšu, kolik přesně to stojí. Počítejte s platbou na místě v hotovosti, bude to tak asi nejsnazší. Díky moc!

 • Miranda Miranda

  Ahoj, aktuální stavy na Nemoc jsou tyto: 10-13:00 dvě místa volná, 13-16:00 plno, 16-19:00 sedm míst volných, 19-22:00 sedm míst volných. Prosím, kdo víte, že byste chtěl hrát, pište mi. Je možné, že i tak budeme muset sloučit poslední dvě hry do jedné.

 • Deranius Deranius

  Ahoj!
  Pokud by měl někdo zájem otestovat remake slavných Lovců pokladů /původně z roku 1987/ sháním pár hráčů, co si se mnou zahrajou.
  1 partii odhaduju na 30-45 minut.
  2-4 hráči při stylu random shuffle
  2-4 + 1 “PJ” při stylu “build your own ocean”.
  Šly by postavit i větší ocány, pro víc lidí, ale pak herní čas adekvátně naroste..
  Neuvádím čas, hra není dlouhá, vlezeme se i s vysvětlováním do hoďky.
  Vychází z původní hry, ale mnoho věcí modifikuje a přidává aspekt nakupování člunů a vylepšování lodi.

 • Flame Flame

  ZPRÁVY: Je pět let poté, co Jediové zradili Republiku, která byla nucena se pro dobro občanů reorganizovat. Nejvyšší kancléř Palpatine se stal Císařem nově zformovaného Impéria. Klony jsou hromadně propouštěny z armády, protože zešílely a někteří vyprávějí, že to nebyli Jediové, kdo zradil Republiku, ale naopak. Z těchto a mnoha dalších důvodů byla zformována Imperiální tajná služba, ISB (Imperial Security Bureau), která tyto zprávy prověřuje a případné vinníky zatýká. Nově jsou formovány armádní jednotky Stormtrooperů, které jsou rekrutovány po celé galaxii
  Na planetě Nar Shaada se prý ukrývá Jedijský zrádce, kterého je třeba najít a zatknout. Odměna vypsaná na hlavu tohoto Jedie je 5.000 GKr. Buďte nápomocni Impériu!
  Hra se bude odehrávat v podstatě všude po škole. Na Nar Shaada byly vyslány dva týmy ISB s úkolem najít zrádného Jedie. Každý tým má jednoho až dva inkvizitory. Proč týmy nespolupracují spolu? Jen jeden tým může Jedie zajmout, inkasovat odměnu v podobě kreditů, ale je tu také možnost, že velitel týmu neujde zraku Císařova vykonavatele, Lorda Vadera. Jedi ale stále uniká…
  Star Wars se budou odehrávat na chodbě a v tělocvičně. Snesou deset až dvanáct lidí, tedy dva týmy po 5 – 6 lidech. A kdo je volný? Je to jednoduché.
  ISB Tým 1:
  Dvě postavy, které umějí používat sílu – JEDEN SVĚTELNÝ MEČ JE TŘEBA –
  Šifrovač
  2 – 3 x Střelec (týpek s nerfkou) Danny
  ISB Tým 2:
  Dvě postavy, které umějí používat sílu – SVĚTELNÉ MEČE NUTNÉ!! Legas, Inzion
  Šifrovač
  2 – 3 x Střelec (týpek s nerfkou)
  Přihlašte se prosím i s tím, že si vyberete tým. samozřejmě bude možné týmy přeskládat, ale chcete si přeci zahrát s konkrétními lidmi. Nebo NE?

 • Ragmon Ragmon

  Ahoj, jak to bylo na BolConu vždy se sprchou? Je tam přístupná nějaká? 😀

 • Sarky

  Bude možnost florbálku?

  • Sarky

   PING + kdo chce hrát ty béčkovi argumentační hry tak druhý list v harmonogramu 🙂

  • Deranius Deranius

   Florbálek asi ne přes den. Je tam zas ROFL, teda RAFL…ale v noci se nehraje, že jo…:-D Jen, já už nemám hokejky z Hermesu, takže to bude možná hlavní problém, i když minule to Legas pořešil.

   • Sarky

    Tak v noci hej? 😀 Kdo všechno by si mohl přivézt vlastní hokejku? Legas řikal že neví jak s těma pěti erárníma.. Já mám vlastní jen.

 • Ragmon Ragmon

  Máme prázdný harmonogram a to se mi nelíbí, nabízím tedy hru!

  Last Hope:
  Post-Apo zombie jeskyně.
  Herní doba: Dle hráčů 2-3 hodiny, více rozhodně ne.
  Potřeby: Kousek papíru, propiska a ideálně kostka d10 nebo d20 nebo d100, d6 se dá taky, ale nemám ji rád. Hráčů 3-6.

  Příběh: Zombie virus ničí zemi, lidstvo se brání. Vytvořilo se mnoho frakcí a mnoho těchto frakcí ani neví jedna o druhé. Ve Švýcarsku se drží relativně silný SwissCorp, vojensky zřízená kolonie lidstva. Díky své vhodné pozici ideální pro přežití. SwissCorp je i dobře vyzbrojen a VY jste jedno z jeho komand smrti. Budete vysláni ven a drbe se o tom, že tahle mise bude možná nejdůležitější, ze všech dosud vyslaných: Získat lék na nákazu. Briefing je začíná za půl hodiny, za dvě hodiny se vyráží. Lock and Load!

 • Flame Flame

  Byl by zájem o larpík s téatikou Star Wars? Já bych celkem dal SW RPG, ale netroufám si to PJovat, tedy nabízím larp

 • Kargar Kargar

  Ahoj
  Mám možnost uvést skvělou hru: Terapie tmou od tvůrce Zuzky!
  Měl by někdo zájem si hru zahrát? Jsem ochotný udělat za sebou více běhů. Všechny by probíhali v sobotu večer (přijíždím na Bolcon až v sobotu odpoledne)

 • Miranda Miranda

  Ahoj všem, na Bolconu bude zase možnost podepsat přihlášku do Pionýra, díky čemuž máme možnost školy na Bolcon i jiné akce, stejně jako výhody pro fantasy tábor. Cenu členství bude vědět Kuba, loni to bylo 700 Kč, za které šlo dostat slevu na Bolcon i na tábor (i to pro letošek bude vědět Kuba). Prosím, zvažte to, aspoň 10 ať se nás sejde. Má to smysl a Sucháčovi to jistým způsobem dlužíme ;-).

 • Legas Legas

  Larp z universa Battlestar Galacticy, kde 5-členná posádka ovládá svou loď.

  Maius 8, YR1942. Valkyrie class battlestar Victoria just docked at Scorpion Fleet Shipyards dry-docks on the orbit of Scorpia colony. Long planned retrofit of Helios Alpha division had already begun and most of its battlestars and support crafts were docked to the station. Every member of the crew was excited about vacation on the surface. Their enthusiasm did not last long. Forty minutes after airlock tubes clicked in, a new order from admiralty arrived. Instead of retrofitting of obsolete targeting and navigation computers, systems old enough to remember the end of Cylon war and installation of revolutional Command Navigation Program, Victoria has just been resupplied with fuel and consumables. Most of the crew did not take it with ease, but in less than an hour BSG 49 Victoria was ready to leave Scorpion to investigate the disappearance of a civil ship in the sector known for Syranese Pirates activity and she bitterly departed from nearby BSG Pegasus whose raptors were carrying the crew to Scorpion’s infamous casinos. Everyone on board has just been asking himself the same question… Why me?

 • Miranda Miranda

  Tak já to hned obsadím 😉 Uvedu “Nemoc” 4x během soboty, aby bylo všechno na pohodu a nezabrala jsem večery. Na tuto hru noc ani tma není potřeba, tak ať je prostor pro jiné / ať neblokuju hráče na noční posez. Ráda bych měla tyto 4 časy: SO 21.11. 10:00-13:00, 13:00-16:00, 16:00-19:00 a 19:00-22:00. (Ano, poslední termín už do večera trochu zasahuje, na druhou stranu si ale myslím, že to nebude mít nikdy tři celé hodiny a že s tím půjde šoupnout směrem nahoru). Potřebuju k tomu jednu třídu.

Mus bt zalogovn pro zanechn komente.

Coded by (MW) and designed by Đark
© 2009 Academia Draconica - All Rights Reserved!