Login

Knihovna

Bolcon 6

Je tu další setkání hráčů stolních, počítačových a larp her. Program se jako obvykle bude naplňovat postupně. Bolcon není velkou profesionální akcí, ale příjemným víkendem, o jehož náplň se starají především sami účastníci. Alespoň podle počtu ústně nahlášených akcí nás čeká nejnabitější program.
Prosím všechny, kdo chtějí participovat na šestém Bolconu, od přípravy larpů a jeskyní, přes zajištění techniky a půjčení her, aby napsali na mail bolcon6@seznam.cz. Děkuji předem za vše co připravíte/přivezete.

Suchá data
Termín: 26. -28. 11
Místo: ZŠ Dalovice (Jako již tradičně)
Cena: Bez jídla 100 KČ
S jídlem 250 KČ

Kompovné: 50KČ (Platí jen pro účastna na LAN party, PJ’s notebooky neplatí)
(Rozhodčí modelářské soutěže mají Bolcon ZCELA zdarma).

Přihlášení: účast potvrdíte na mail bolcon6@seznam.cz, do předmětu nápis registrace.
Ještě se to nikdy nestalo, ale pro jistotu připomínám, že maximální kapacita je kolem 55 lidí.

Dotazník
Chtěl bych na letošním Bolconu udělat dotazník, kdo jak akci prožije. Dotazník nezabere víc než 10 minut a výsledky ukáží, kolik lidí prošlo larpy, jeskyněmi a kdo jen 48 hodin střílel boomery.

Program

1. Deskové hraní

Kromě zásoby klasických her sem zmíním speciální či nové hry.

Twilight empire (Vlastník: Illidar)
Složitá hra s modely na plánku, který je pro každou hru unikátně složen ze šestiúhelníků. V roli jednoho z mnoha národů se vrháte ovládnout Mecatol Rex a celou galaxii a to buď silou nebo diplomatickým vlivem. Pouze pro superinteligentní a vytrvalé stratégy!

Gheos (Vlastník: Illidar, Pan Elfin )
Do ČR dorazilo jen málo kusů této hry. Nás uchvátila její dynamika. A proč to nepřiznat i možnost zmrdit. (Velmi se omlouvám za toto slovo, ale nejlíp to vystihuje). A to masivně. Ve hře jde o konflikt civilizací, svět stavíte připojováním nových kusů jako v Carcassone. Účelem je získat co nejvíc bodů než přijde sedmá éra. Vy jako bůh stavíte svět, ale můžete ho i rozervat výměnou již vloženého pole. Pokud rozervete kontinent pod cizí civilizací, lidé migrují a pokud nemají co jíst (pole s obilím na kartách) umírají…

Lords of Cannabis (Vlastník: Illidar)

Veselá hra založená na principu Osadníků z Katanu, založená na drobném zahrádkaření. Shraňujte základní suroviny pro stavbu skleníků – cement, hnojivo, semínka a vodu. Taky vás vždycky štvalo při hraní Osadníků, že jednou postavené věci již nemůžete protivníkům zbořit a tím je oslabit? V téhle hře to lze a bez intrik se vyhrát nedá!

Runebound(Vlastník: Illidar)
Vyberte si svého hrdinu a vrhněte se plnit úkoly po rozsáhlém fantasy světě. Nečekejte však nějakou skupinku kladných postav – každý si jde za svým cílem sám a vyhrát může jen jeden, jenž nashromáždí tolik artefaktů, že dokáže porazit pána všech draků. Lyricko-epická desková RPG hra pro opravdové hráče.

Viva Il Re!!! (Ať žije král!)(Vlastník: Conan)

Zvolte si svého kandidáta na královský trůn a vyzdvihněte ho na něj! Další uchazeče nechte daleko v prachu. Taktická logická hra pro 3-6 hráčů.

2. Filmotéka

Více informací pod odkazem. Deranius: Za mě zatím El Topo (Krtek).

3. LAN party

Zde je zatím potvrzen pouze velký zájem o hru L4D 2.

4.Komorní larpy

Horizont událostí
Komorní larp inspirovaný švédskou simulací raketoplánu v ponorce. Ponorku nemáme, hra proběhne ve dvou oddělených počítačových učebnách, které budou představovat dvě vesmírné lodě. Jedna z nich má poruchu a neodvratně se blíží k černé díře, k čáře odkud už nebude úniku. Druhá loď je záchranná a má doletět první a zachytit ji do vlečného paprsku.
Posádka druhé lodi musí navíc z osobních důvodů uspět.
Další informace, popis charakterů přibude posléze.

Pražská hlídka

Na zemi od nepaměti žijí lidé a Jiní, od nepaměti se Jiní dělí na světlé a temné. Jejich konflikty vedené bez pravidel neustále hrozily zničením všeho, pro co bojují obě strany. Proto byla ustanovena Dohoda. Jiným je dáno čerpat sílu ze šera, jiného světa, který se prolíná s naším, tato odlišnost od lidí z Jiných ale dělá mágy, vlkodlaky, léčitele, vědmáky a nebo upíry. Jiným se je možno pouze narodit, kromě vlkodlaků a upírů se jím nelze stát za života. Proto je Jiných ve světě velice málo, žijí mezi námi v utajení a skrytě se svět snaží obrátit dle svého přesvědčení ke světlu, nebo tmě. Na jejich zápolení přísným zrakem dohlíží bdělá inkvizice a nemilosrdně trestá každé porušení Dohody kteroukoliv ze stran…
Terminál

Stůl ve třídě. Věšák bez koncovek. Hrnek bez ouška. Plynová maska bez filtru. Nůž v pochvě. Kožešina na podlaze. Bunda bez rukávu. Two Face bez mince. Baťoh bez školáčka. Střevíček bez princezny. Voda v kelímku. Náboj bez pistole. Flashdisk bez obsahu. Lampión bez dozoru. Klobouk bez kovboje. Boty bez tkaniček. Injekční stříkačka bez náplně. Svíčka na záchodě.
Kříž bez Krista. Hnojivo bez zahrádky. Čaj bez konvičky. Peří bez polštáře. Klíče ve skříni. Střepy na podlaze. Váza bez gerbery. Palička na maso v kuchyni. Zvon bez srdce. Panenka bez hlavičky. Tulák bez přítele!

Pohádkový minilarp

Předpokládám, že k této klasice Bolconu není třeba další komentář…

5. Vyprávěné příběhové hry

New York na podzim rok 1930
Píše se rok 1930 a do New Yorku přichází podzim. Již deset let USA pije navzdory Volsteadovu zákonu. Al Capone upevňuje svou pozici v Chicagu, ale netuší, že Elliot Ness čile shromažďuje důkazy. John Dillinger sedí ve vězení, ale jeho příchod na scénu se blíží. Velká deprese ubíjí střední vrstvu a ekonomika se hroutí a Herbert Hoover se marně snaží situaci zachránit. Zločin bují všude kolem, rodiny z Irska, Sicílie i Brooklynu jsou jediní, kterým se daří. Prohibiční agenti a agenti FBI se snaží ze všech sil tomuto trendu vzdorovat…

Afgánistán

Je přelom února a března roku 2002 a spojenecké síly v Afgánistánu se připravují na operaci Anakonda. Čtyřčlenná jednotka speciálních sil americké armády je vyslána do hor o pár hodin dříve. Jejich úkol je jasný. Prozkoumat terén, pátrat po těžkých zbraních a připravit pozice na nadcházející útok. O několik desítek mil dále je stejně početná jednotka zvláštních agentů CIA. Mají za úkol ověřit informace o důležitých cílech, které by se měly skrývat v Armských horách a údolí Shahi-Kot. Na první pohled dvě naprosto odlišné mise, ale nic většinou není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá…

Vládce na Turambaru
Král zemřel. Nezanechal za sebou žádného dědice. A podle nástupnického
práva se následníkem trůnu může stát jeden z mocných rodů země. Právě i TY
jsi jeden z nich. Aby král byl zvolen, musí s volbou souhlasit zbylí
představitelé šlechtických rodin. Naneštěstí všechny rody posílají na
královský dvůr své kandidáty na budoucího krále/královnu, ale jen jeden se
může skutečně stát vládcem. Můžeš to být právě TY. Stačí získat na svoji
stranu ostatní zástupce rodů. Cesta na trůn není lehká, je plná intrik a
možná i nějakého toho jedu. Dokážeš se zmocnit trůnu a usednout na něj?

Battlestar Galactica
Cyloni byli stvořeni lidmi. Vzbouřili se. A mají plán!

Temné uličky budoucnosti

Píše se rok 2126 a svět je po válce. Na počátku 21. Století se USA snažily expandovat na blízký východ, ovšem na konci druhé dekády se stalo něco naprosto neočekávaného. Irák, Afghánistán a Saudská Arábie získali zbraně, kterým se ty americké nemohly rovnat. Muslimové začali vítězit na celé čáře a povedlo se jim zatlačit Ameriku do kouta a vyhnat ji z Asie. Bohužel, jak známo, Amerika nemá ráda, když někdo vyhrává a má tendenci sahat k prostředkům ultimátní destrukce, což se stalo i teď. Na Asii letěly dvě nukleární střely typu U238. Všichni si mysleli, že katastrofě nic nezabrání, když vtom…

6. Další aktivity

Míčkové bitvy a jiné kratochvíle v tělocvičně.

Vloženo 2.11.2010. Poslední aktualizace 4.11.2010. Další aktualizace proběhne za až přijdou první ohlasy. Aktualizace 9.11., přidány další odkazy na samostatné stránky (Adso).

Komentáře

324 comments to Bolcon 6

 • Legas Legas

  Děcka nevim jak, ale doma po inventure, jsem na kofole dosti prodelal, cely karton se vyparil xD maminka nebyla zrovna stastna, nikoho neobvinuji, spis si proste nekdo vzal a zapomnel mi to dat, ale jestli priste budu dodavat, tak jen na objednavku dopredu

 • Deranius Deranius

  !POZORŠtěk!
  Každopádně pro nového majitele ntb zde máme písničku pro dnešní den:
  G Emi
  G Emi
  G Emi
  D C G
  (konec štěku).
  P.S. Kytaristi drkněte si to a jestli to znáte, poznáte 🙂

 • Đark Đark

  Tak i já moc děkuju za Bolcon. Především těm, kteří se mi starali o zábavu a těm, kteří zajišťovali zázemí, celé to zařídili a za výborné jídlo. Bylo to super a Bolcon sem si mrtě užil.

  Toho incidentu je mi moc líto, nechápu, kdo a jak to zvládl provést a už sem to řešil s paní Vaňkou. Těžko říct, zda se to podaří vyřešit…

 • Drak Drak

  Takže nejprv k Bolconu – Chtěl bych všem poděkovat za super akci, za výborný jídlo, za tu péči (a vůbec nenarážím na to, jak si mě Kedar vzal na Terminálu do parády :-D). Uteklo to nějak moc rychle, ani sem si nestih pokecat se všema a o všem co sem měl v plánu 🙂 Díky všem hráčům stolních her, s kerýma sem hrál, za super zábavu. Celkově za tu atmosféru.

  Teďka k věci, kerá nám zkazila ten dobrej pocit z akce – Co víc k tomu dodat, než to, co už řekli jiní předemnou..
  Nechce se mě věřit, že by to byl někdo z nás..
  Kdybych se na BC nedozvěděl, že je to ZŠ jenom do 5. třídy, klidně bych z toho byl schopnej obvinit nějakýho výrostka, kerej věděl, že bude škola 2h prázdná, ale takhle..
  V té třídě sem byl jenom pár minut na podlaze za dveřma a to ještě svázanej (první hra Terminálu) společně se Stouny a Mirandou, takže vůbec nevím, jestli tam ten NB byl.
  Kubovi přeju hodně štěstí a pevný nervy při dalším řešení se školou.. A hlavně velkej DÍK za to, žes po tomhle nad pořádáním akcí nezlomil hůl..

  A na konec, abych to trošku odlehčil – Těm, co hráli Město, moře, … hlavně teda Anči a Manči, které pobavil můj “Legolas Zelenej Lísteček”:
  “Legolas je synem Thranduila, krále Lesních elfů na severozápadě Temného hvozdu.”
  Ale hlavně:
  Ve Fangornu, našli Gandalfa, který se vrátil ze smrti. Ten také přinesl Legolasovi varování od Galadriel:
  „Zelený lístečku, dlouho jsi pod stromem
  v radosti přebýval. Varuj se před Mořem!
  Jednou jen zaslechneš křik racků na mělčině,
  víckrát už srdce tvé ve hvozdě nespočine.“
  Díky tetičko Wiki 😛

 • Mu Mu

  Tak i já bych rád něco řekl.

  Bolcon mě sakra bavil. ŘEkl bych nejlepší Bolcon vůbec. Nebudu jmenovat, co bylo lepší nebo co nebylo. Rád bych si přečel Kubo tvoji magisterskou práci. Taky bych chtěl všem vzkázat, že na jaře dělám LARP, který bude značně podobný Terminálu a Shadowrunu – to jen malá reklama :)… Že mě mrzí, ty věci okolo… netřeba říkat.

  Legasi: ted nemuzu ti poslat ten program ani ho najit, muj notebook dostal par ran pri Terminalu a moje nabijecka nenabiji…

 • Deranius Deranius

  Ahoj,
  děkuji všem za podporu a stejně jako Chmely věřím (jako už od začátku), že ho nedal nikdo z nás. Protože pokud bych tomu věřil, nic dalšího bych už neorganizoval. Vždy sem byl zvyklý na AD akcích pohazovat své, i nepříliš levné věci kolem sebe. A abych se ještě staral o jejich hlídání a furt je po očku sledoval? Ne-e, to radší nic než tohle.

  Protože však věřím, že to nebyla krádež zevnitř, stále mám chuť pořádat Bolcony.
  Ale na 99% ne v Dalovicích, i kdyby se to jakkoliv vysvětlilo, tak ta škola i lidé kolem budou potřebovat odpočinek od našeho frmolu.

 • Chmely Chmely

  Jen bych to lehce shrnul.
  Nikdo cizí to během Bolconu nevzal – přesně jak psal Adam, nikdo nevěděl o otevřené škole, skutečně nonstop byl někdo na chodbách a všude okolo byl snadnější loot a třeba jiné notebooky.
  Nebyl to ani nikdo z nás, protože by krádež nechal na odjezdový schon, kde si nikdo nevšimne, že ten noťas si nesu není rovna můj a lootnout to v pátek, kdy je celý víkend na to, aby si toho někdo všiml a začal to hrotit, je hloupost.
  Je to nešťastná shoda náhod, která bohužel teď padá na naše hlavy a dokázat, že tam už v pátek nebyl je skoro nemožné.
  Ať již bude řešení jakékoli samozřejmě se ho účastním způsobem, který bude aktuální a dodávám, že tato událost nijak nesnižuje mou důvěru ke komukoli přítomnému na BC6, neboť to prostě nikdo z vás nebyl. Jakubovi posílám auru odolnosti, neboť dnešní výmls mu ani trochu nezávidím.

  • Altariel Altariel

   Já bych si tady nebyla tak jistá. Jako ano, je to drzost nejtěžšího kalibru, ale bolcon tam je každý rok v podstatě dvakrát. Vědí o tom učitelé a někteří jejich známí a vědí o tom naši známí. A úplní cizáci a zmrdi se to mohou dozvědět přes tyto známé. Stačí, aby rodič – zmrd znal Dalovice, třídu a věděl co v ní je a je to. Přijít tam v pátek, kdy je ve škole ještě málo hráčů, protože teprve přijíždí, a vzít ntb, který nikdo nebude hledat, a nemoci vzít nic jiného, protože to není ještě rozbalené – to mi přijde jako “logické”.
   Samozřejmě ta pravděpodobnost je minimální, ale neřekla bych že se dá vylučit…

   • Souhlasím s Klárou. A i kdyby o Bolconu nikdo nevěděl dopředu, tak si stačí v pátek všimnout, že se ve škole něco koná, a stavit se v sobotu.
    Ad umístění notebooku – měl být na stolečku mezi dvěma stolními počítači a ještě přikrytý papíry.
    Mimochodem mi připadá divné, že by někdo ukradl notebook za 10000 (nebo kolik mohl stát), a to zpod těch papírů, a vedle nechal projektor za 20.

    • Altariel Altariel

     Tak to nevím, tam opravdu nebyl… Podlě mě tam byly jen ty monitory… Ale pokud byl opravdu dobře maskovaný tak ta výpověď samozřejmě není 100%. Nicméně (a zvlášť pokud to půjde z peněz AD,) doufám, že už je to nahlášené na PČR.
     Ohledně projektoru a dalších věcí, které tam byly – tedy i těch monitorů – fakt COŽE.

     • tak laptop je slim, nevim jak by ten dotyčný chtěl nenápadně odtáhnout dva monitory s projektorem

     • Ragmon Ragmon

      Projektor je jen o trochu větší než noťas a pod bundou ho v klidu odneseš.

     • Tinglin Tinglin

      Podle mého názoru ten notebook má ten, co ho odebral, protože kdyby chtěl prodávat tak spíš vezme ten projektor. Nevím, jak to tam vypadalo, ale pokud se Mirandě podařilo prolézt oknem, nemohl by se i ten/ta dotyčný/á dostat dovnitř oknem? to už se ted nezjistí. Taky mě napadlo, že by nebylo na škodu se zkusit pozeptat, zda se u někoho v okolí neobjevil nový notebook… vím, že je minimální šance a že i kdyby, tak by bylo tak neskutečně těžké mu to dokázat…

    • Drak Drak

     Já nevim, mě se to moc nezdá, že by se tam někdo “cizí” stavoval pro NB v době, kdy byla plná škola nás a furt se někdo coural po chodbě nebo tam spal přímo ve třídě..
     Jako člověk potkat někoho cizího na chodbě tak si řekne, fajn, buď je to ředitel / učitel / zaměstnanec školy a neřeší to, ale nevěřím tomu, že by si to už nespojil takhle zpětně.
     A jestli ten NB byl “zamaskovanej” papírama, tak ten člověk prostě musel jít najistotu..
     Jak dlouho byla škola prázdná a odemčená (kdy odešel poslední zaměstnanec a kdy přijeli první účastníci BC6)?

     • Miranda Miranda

      Když to se právě dělo současně. My tam byli ve čtyři a ještě tam byla jedna maminka s dítětem / nebo učitelka, to nevím. Ale to už tam byl Kuba, Elfin, paní Vaňková i Manča. Nahoře ještě byla jedna poslední holčička, co já vím tak ještě cca o půl pátý a kdy a s kým se někam poděla to nevím. Kolem pátý jsme natáčeli s Muem video, a to v té škole ještě chodil pan ředitel s někým (podle hlasů). No, a když jsme to dotočili a sešli dolů, byl už kotel lidí v LANce…

     • Altariel Altariel

      Když jsme přijeli my, cca v 17:30, byla v té třídě paní uklízečka, resp. vytírala před třídou, ale už ne dál k východu, což si pamatuju, protože mě to překvapilo…
      Chtěli jsme si tam s Đarkem dát věci, ale slíbili sme jí že počkáme až vytře, ona vytřela jen před dveřmi a ani jsme ji neviděli odcházet. To je jediný člověk, který tam byl “cizí”.

 • Miranda Miranda

  Ještě mě napadlo zeptat se, kde je vlastně v té třídě katedra/ stůl, na kterým měl notebook být? My totiž první noc lezly se Stony jako CP oknem ven a nedovedu si vybavit, jestli jsme stoupaly rovnou na parapet, nebo ze stolu na parapet. Každopádně tak jako tak si nepamatuju, že bychom věděly, že máme dávat pozor, abychom nestouply na jinou věc (natož na notebook!) , než byly malé plastové krabičky na okně…Takže jestli jsme šly přes stůl, kde notebook měl být, tak se taky kloním k tomu, že už tam v pátek v noci nebyl.

  • Miranda Miranda

   Co se placení týče, je to věc nemilá, natož takhle před Vánoci, ale kdo jiný než my by se na něj měl složit…Už takhle jsme určitě Bolcon zadlužili co do doslova prožraného jídla:-o 😉

   • Goranda Goranda

    Myslím, že se částečně zaplatí z Bolconu a z účtu AD, pokud se bude platit… A Katedra tam je myslím vlevo, takže daleko od okna… A na stole v sobotu určitě nic nebylo. Jen nevím, jestli ten notebook neměl být spíš u data projektoru na takovém tom posuvném jezdítku…

 • Ritenka Ritenka

  Já se ještě chci zeptat, jestli ve škole nezůstala taková drobná, plastová, bílá součástka, která se sepne s ještě jednou součástkou a pak se to dá zapojit do sítě. Chybějící bílá věc má průměr zástrčky a tuším, že nemá žádný výstupky jen dírky. Nejspíš by mohla být v tělocvičně pod topením naproti dveřím a nebo položená na bedně hnedka vpravo za dveřma (taky tělocvična).
  Jinak to, co se tady zpětně dozvídám mě mrzí, ale nemyslím si, že by někdo z nás dokázal čórnout noťas… K tý kameře, jak tady Legas poznamenal se bohužel obávám, že tam toho nebude moc vidět, protože jsem měla slabou čelovku a kamera tmu moc nepobírala, ale určitě na to kouknu. Vím, že jsem to tam s kamerou procházela.
  Nejvíc mě mrzí to, že se snad pokaždý v Dalovicích něco stalo a to si tak krásnej prostor prostě nezaslouží. Doufám, že přijití o Dalovice není definitivní, i když je to z naší strany fakt blbý, že je po nás vždycky nějakej problém…
  A abych to zakončila aspoň trochu pozitivnějc, tak se ještě vyjádřím k Bolconu, kterej byl letos fakt mrtě nabitej! Miluju chvíle, kdy člověk prostě nemá čas na to, aby řešil, co má dělat. Hlavně, že furt něco akční 🙂 Takže chci poděkovat opravdu všem. Hlavně teda těm, kteří se podíleli na organizaci. Jak už celkové nebo jen svých akciček. A nesmím zapomenout poděkovat paní Vaňkové, že jsem mohla dostávat svoje extra kousky mňamek 🙂

  • Sid Sid

   Ale co ste mi s Conanem připravili za rofla, to taky nezapomenu.

   • Mu Mu

    Side, az budes resit s Loktarem, ze mu chybi vsechny 200 v penezence, tak uz to v tobe zacne hlodat. Ja doufam, ze se notebook najde, protoze tohle a ty dvere a misa me opravdu pekne …..

    • Sid Sid

     ? Jaký 200? Jaký dveře? Wut?

     • Ragmon Ragmon

      Jen to co jsem se doslechl a dočetl. Loktarovi někdo na Vandrárně u ohně lootnul všechny 200 z peněženky. Také někdo na Bolconu zničil záchod a dveře k němu vedoucí.

     • Sid Sid

      Tak o tom že někdo vylootil Loktara slyšim poprvé, stejně jako o dveřích. U obou případů si myslím, že viníkem není nikdo z AD. Na Vanderu byl spoustu lidí mimo AD a co se týče toho záchodu, tak ten byl podle mýho načatej už před BC6, protože aby někdo urazil takovej střep, tak to by musela bejt rána, že by to slyšeli i lidi na půdě. Každopádně doufám, že se to brzo vyřeší.

 • Deranius Deranius

  Podle mě jsou vážně ve hře už jen tyto varianty:
  1. Je někde zatoulaný
  2. Vzal ho někdo cizí v pátek mezi odjezdem dětí z družiny a příjezdem prvních hráčů. (tedy 16-18).
  Přesto, že bychom ho museli uhradit, je to ten lepší konec…

  A díky za vaše indicie.

  • já to vidim na ten pátek. pořád ale nechápu, že má někdo koule na to jít do školy, kde je už tak kotel lidí, randomově čeknout místnost, stealnout laptop a leavnout. jo, lidi jsou prostě dneska vychcaný a troufnou si hodně, ale podle mě ten člověk musel vědět kam jít, já jsem přijel po páté a to už vás tam bylo tak 20 s tím, že jste se randomově moveovali po chodbách-nevěřim tomu že by někdo slipnul through hallu, vzal laptop a zdrhnul.

   divný.

  • Kedar Kedar

   Kubo, proč by jsi měl něco platit? Pokud byl ukraden a nahlásí se to PČR, (což se doufám udělá už jen proto, že mám ohlašovací povinnost a jen to, že to tady čtu znamená, že bych to měl řešit) tak to rozhodně nehradíš ty. Je to věc majitele a jeho problém. Může nás klidně všechny obvinit, ale pokud se to nikomu neprokáže, tak nemůže nikdo nikoho nutit to uhradit. Já stejně tak můžu tvrdit, že jsem přesvědčený, že tam nebyl a že ho mohl vzít stejně jako my kdokoliv z učitelského sboru ještě v pátek. Já měl v té místnosti věci, které byli dražší a menší a váleli se tam všude možně. Nemyslim si, že je pravděpodobné, že by někdo z nás bral notebook. Každopádně doporučuji nahlásit a řešit přímo s PČR. Ta už si to potom vyřeší sama…

   • Adso Adso

    Rád bych se vyjádřil k tomu placení: samozřejmě Kedare, není to naše povinnost, ale považuju to za samozřejmost. Pan řídící byl tak hodný, že nás do školy pustil a během našeho pobytu tam se něco ztratilo. Pochybuju, že se jim na tohle vztáhne pojistka, tedy budou z toho mít škodu. I když ani trochu nevěřím tomu, že by to vzal někdo z nás, dost možná naše přítomnost vytvořila prostředí, kdy to někomu zvenku prošlo. Pokud to nezaplatíme my, tak bude mít škodu škola Dalovice nebo někdo z vedení osobně. Nechat to tak se mi zdá docela nevděčné po všech těch pěkných akcích, co jsme tam prožili…
    Samozřejmě tohle platí v případě, že bude pravděpodobné, že se notebook ztratil o víkendu. Pokud ho tam nějaký učitel v pátek měl a podobně. Jasně, že situace je úplně jiná, pokud ho někdo naposledy viděl a používal v pondělí a od té doby o něm nikdo neví… no, uvidíme, co z toho vyleze, až se do toho vloží PČR a pořádně se zjistí, kdo to viděl naposled atd.
    Z toho mimo jiné plyne, že s nahlášením samozřejmě souhlasím všema deseti, je dost možná zatím předčasné se připravovat na variantu, že se nic víc nezjistí. Tyhle teoretické konstrukce jsou sice pěkné, ale dost k ničemu, dokud nebude dost informací… proto navrhuji přispívat zatím k věci typem “viděl jsem, neviděl, byl jsem tam tehdy a tehdy atd.” a příspěvky, jako je tenhle můj, prozatím odložit na neurčito:-)

  • Kedar Kedar

   Ještě dodám, že nedávno se mi stala dost podobná věc (dokonce šlo o předměty v mnohem větší hodnotě) na místě, kde bych to rozhodně nečekal a ve chvíli, kdy taky nechápu, jak se to stalo. Čekal jsem zbytečně dlouho, protože jsem si myslel, že je to jen blbá sranda. A dost možná kvůli tomu se mi ty věci nikdy nevrátí, protože potom už bylo pozdě to řešit. Proto fakt doporučuji ze všech svých civilních i profesních zkušeností to řešit okamžitě…

  • Je to dost smutná tečka za jinak moc hezkou akcí. Moc si nedokážu představit, že by ho vzal někdo z účastníků Bolconu. Je docela možné, že toho šrumce někdo využil a je pak snadné to hodit na někoho jiného. Nemyslím si, že by to byl úplně náhodný člověk, někdo spíš dobře odhadl situaci…
   Je to dost nepříjemný pocit, ještě jsme to tak trochu nakousli (nevím jestli s Klárou či Kedarem či kým…), měl jsem celou dobu laptop položený v tělocvičně, že si ho pak vyzvednu v neděli – tak zpětně už bych to neudělal. Taky to s tou Vandrárnou a tak.
   Doufám, že to nějak dobře dopadne.
   Jinak samozřejmě moc děkuji za krásnou akci, děkuji za perfektní zázemí posílám velký dík všem Vaňkovým, kteří zabezpečovali zázemí akce. Všem pořadatelům všech LARPů za skvělé hry – všechny byly úžasné! A všem ostatním za příjemné chvíle na deskovkách či jinak…

 • Altariel Altariel

  Další velmi podstatná věc:
  Od soboty, cca od 12 hodin, jsem v této třídě, hned na první lavici nejblíže dveří, měla až do neděle notebook svůj. Tudíž jsou zde dvě řešení, proč ho někdo nevzal místo toho školního, co byl vzadu.
  Buď se ten ntb ztratil opravdu v pátek, kdy tam můj ntb nebyl (nicméně hned u dveří na koberci byl batoh s mým ntb), nebo ho někdo vzal až v neděli při odjezdu, kdy už tam ten můj taky nebyl.

  A nebo to vzal někdo, kdo věděl, že ten ntb blíže ke dvěřím je můj, a že bych se po něm sháněla hned a asi by se na to přišlo, tudíž vzal školní, po kterým se nikdo nesháněl.

  • Drake Drake

   v pátek v noci jsem v té třídě točil s Ouřadou zbreco na tom stole a nepřišlo mi, že by tam byl nějaký notebook….. nechť to potvrdí Pigus

 • Ragmon Ragmon

  Tak mně se Bolcon neuvěřitelně líbil. Při všech akcích (i když pokud někdo umřel, byl jsem to já :-)) jsem se opravdu bavil. Jediné co mně zážitek z akce kazí, jsou zprávy co čtu tady. Nechci věřit, že by to opravdu mohl být někdo z nás. Možná ty dveře, ale ukrást notebook? Ovšem když to spojím s okradením Loktara na Vandru, je to opravdu dost možné. 🙁

 • Bohužel mám doma opravdu svůj notebook. Nelíbí se mi, že III.A je hned nejblíž k hlavním dveřím 🙁

 • 3A=učebna vedle tělocvičny

 • Deranius Deranius

  Já ve vás lidi pořád věřím, opravdu to mohl být někdo zvenku. A obvinění taky padat nebudou, pokud by se pak našel někde strčený bylo by to nehezké. Ale už přesun toho notebooku bez oznámení je hloupost.

  Já si projíždím ten seznam jmen a NE NE NE..prostě ho nemohl vzít nikdo z nás.

  • Altariel Altariel

   Pokud je to ta třída vedle tělocvičny, tak tam jsme spali my. Přišli jsme tam jako první, ale bohužel jsem se vůbec nekoukla dozadu ke stolu, zda tam nějaký ntb je, nenapadlo mě to. Nicméně pokud byl na učitelském stole, což je vzadu vpravo, už tam nebyl při Noční hlídce, tam jsem dělala CP a pak se tam hrálo a já se pod tím stolem schovávala. Dívala jsem se na stůl, zda se s věcmi na něm nemůže nic stát, kdyby mě někdo objevil, a žádný ntb jsem neviděla.
   Ovšem dívala jsem se za svitu mobilu v naprosté tmě, takže pokud byl zavřený a byly na něm třeba i papíry atd., tak je pak možné že jsem ho přehlédla.

   Nicméně mě celá záležitost dost mrzí a vzhledem k tomu, že šlo o věc za více než 5000 Kč (předpokládám), oznámila bych to PČR. Už s tím, co se stalo na Vandrárně, je to dost nepěkné a pokud je ten člověk od nás, mělo by se na to přijít…

  • Kedar Kedar

   Sice jsem ti psal i na FB, ale hodím to ještě sem. Navíc jsem si uvědomil pár dalších věcí, tak to sem vše napíšu…

   My jsem tam spali (já, Ragnar, Đark, Klára a Armon), takže kdyžtak zkus napsat ostatním, jestli něco nevědí. Já si vůbec nejsem vědom toho, že bych ho tam viděl. Kde přesně ležel nevíš?

   Během Terminálu jsem celou místnost procházel a prohledával, jestli tam není něco divného. Nejsem si vědom toho, že bych tam notebook viděl.

   Nahlásit to musí majitel notebooku jakožto poškozený. Ať to udělají ihned. Jedná se o trestný čin a tudíž to je nutné. Policie už si to rozpracuje sama, ať to je jakkoliv. Také je možné, že tam skutečně nebyl už při příjezdu. Podezřelým bohužel v tomto případě může být kdokoliv z nás a stejně tak z lidí s přístupem do školy (učitelé, školník, prostě kdokoliv). Stejně tak to mohl udělat kdokoliv jiný…

  • Stouny Stouny

   I já mám doma jen svůj notebook a nechce se mi věřit, že to udělal nikdo z nás.
   Není možné, že si ten notebook vzal na víkend domů někdo z učitelů, aby si udělal přípravu?

   • Miranda Miranda

    Abych předešla nějakým odkazům na Terminál, byly ve hře dva notebooky. Můj a Muův. Můj byl celou dobu na stolečku před tělocvičnou, Mu měl při hře svůj ve sklepě a po hře ho donesl vedle mého na ten stoleček. Byly tam určitě oba páteční noc, v noci ze soboty na neděli jsem je nesla oba nahoru. (To je celkem fuk, jen chci vysvětlit, že jsme si vážně nepůjčovali cizí). Jinak se mi to zdá taky hodně, hodně divný. Taky se mi nechce věřit, že by to mohl být někdo z nás, ale vzhledem k tomu, že se na Vandrárně Loktarovi přímo z peněženky u bas s pivama, kterou střežil víc než oko v hlavě, ztratil litr, tak už to začíná být trochu podezřelejší:-/ Nechci a ani nemám důvod někoho obvinit, ale jestli všichni máme čistý svědomí, taky bych to nahlásila policii…A kdo nemá, tak by ho tohle mohlo přimět se přiznat:-/ A pokud to policie nějak pořeší, aspoň to na nás přeci jen vrhne lepší světlo, než pod jakým jsme se tentokrát zapsali…

    • Miranda Miranda

     Jako fakt mi to přijde divné. Těžko soudit, nejsem ani psycholog ani zloděj, ale jestli Klára tvrdí, že ho tam už v pátek večer neviděla (pokud se nepletu, Hlídka byla v pátek), tak moc nechápu, proč by to ten někdo, kdyby byl vážně z AD, udělal hned při příjezdu, aby byla šance, že se na to přijde a začne se to vyšetřovat:-o Právě proto bych se spíš přiklonila k tomu, že to byl někdo z venčí nebo že si to třeba vážně někdo z učitelů vzal domů na přípravu. I když to už by asi dnes vyšlo najevo…:-o

 • Deranius Deranius

  Tak mamka prošla CELOU školu. Nikde není. Společně s dalšími věcmi to znamená KONEC!!!!
  Těm, co to mají na svědomí i všem těm, co jdou kolem staršího člověka aniž otevřou hubu, aby řekli dobrý den děkuji za krásné pondělí a zítra za přenádherné vysvětlování.

 • Deranius Deranius

  BUĎ SI ZE MĚ DĚLÁ NĚKDO SRANDU NEBO JE VŠECHNO ŠPATNĚ?! KDE JE SAKRA ŠKOLNÍ NOTEBOOK ZE 3. TŘÍDY? ZÁCHOD, DVEŘE…TO MĚ VŠE VYTÁČÍ, ALE DÁ SE TO PŘEKOUSNOUT A ZAPLÁCNOUT TISÍCEM PŘÍJEMNÝCH ZÁŽITKŮ. JESTLI SE ALE NENAJDE TEN NOTEBOOK….I KDYBY HO NĚKDO JEN PŘEMÍSTIL..COPAK SE NA NĚJ MĚLO SAHAT?

  Za druhé, pokud si něco půjčím, vrátím to pak na místo. Jde o nějaké kabely, je po nich poptávka ve spojení s Nathanielem.

  • Deranius Deranius

   Jenom vědomí toho, že nemám psát na net !In FIRE! mi zabraňuje sem vypsat pocity. I proto, aby jste nebyli v rozpacích vy, kterých se to netýká.

   • Illidar Illidar

    WTF? Co to je?

    Pochopil bych, že nekdo omylem něco zničí nebo rozbije. Ale jen malé dítě střepy z máminy vázy zamete pod skříň, doufajíc, že se na to nepřijde. To, že někdo rozbil 2ks vybavení školy (záchod a dveře od vedlejšího záchodu) a nepřiznal se k tomu, je trestuhodné a dosti zbabělé, nicméně se to dle mého soudu dalo pořešit na místě. Teď, když už si toho někdo všiml za normálního provozu je dost pozdě a následky za to nejspíše poneseme všichni…

    Ale to, že je mezi námi možná zloděj, je alarmující. Přeci si nikdo z vás nepřibalil do báglu o 3,5kg elektroniky navíc a nevšiml si toho, ne? Tohle také může dopadnout dost ostrým průserem, takže si šáhněte do svědomí, zda jste onen notebook někde nevyužili na nějakou z vašich akcía nezapoměli pak uklidit – dostanete seřváno, ale nebude se do toho tahat PČR…

  • Adso Adso

   Hele, nebyl tam nikdo, koho neznáme, ne? Spíš bych se soustředil na to, kam ho nějaký šotek přesunul: tzn. o které třídě přesně mluvíš a jak přesně ten notebook vypadal? Vy ostatní, kdo tam něco hrál, pořádal: pamatuje si, že by tam byl nějaký notebook, kdy tam byl naposled, nehýbal někdo s nějakým kompem, který nebyl jeho, atd.

  • přesně tak, o jakou třídu přesně jde? na filmotéce byl pouze projektor, žádný laptop jsem tam neregistroval..

   jinak-doufám že jsi tam pak našel ty svoje repráčky, nakonec jsem je nepoužil a zapomněl ti je v sobotu vrátit, tak tam zůstaly v tašce (sry)

   adam

  • stále ale něvěřím scénáři krádeže, přemístění mi přijde jako víc pravděpodobné. haprovalo se tam s laptopy na terminálu (dva u tělocvičny), vím že byl i jeden ve sklepě (ten byl ale tuším mua). vše co vím

 • Deranius Deranius

  Zdárek po ránu,
  příjemně se čte, že jste se bavili, a přesně tak se to dá definovat, neb jste bavili sami sebe navzájem:-)…Skoro každý chvíli bavil a byl baven. Narozdíl od spočitatelných larpů, nikdo nespočítá počet zážitků a drobných partií stolních i PC her.
  Pestrost dominovala Bolconu a v případě, že by se nerozbil (zřejmě zcela sám od sebe) ten záchod, hned bych prosil pana řidicího o další možnost. Ale toto a pár drobností kolem toho mi v tom bohužel zabraňuje. (Nepochopím kdo rozrazil dveře na záchodech takovou silou, že se prorazily o protější kliku…).
  Jsou to malé skvrnky, diky kterým si teď však opravdu nedovolím o cokoliv žádat.
  Což neznemožňuje naše setkání jinde, Adamovu nabídku jsem zaregistroval. Uvidíme jak to bude dál.
  Nejvíc děkuji Mamce, Manče a Marušce…a pak i všem kdo si na Bolconu prodloužili život spoustou smíchu a zkrátili hromadou strachu, všem organizátorům jeskyní, larpů i her, že se postarali o nabitý program.
  Jo a jídlo bylo letos ještě lepší, holt dlohodobé vaření pro takové stádečko zdokonaluje dovednost :.-)
  P.S.
  Počet lidí na přednášce mě potěšil a překvapil. Děkuji Vám, byli jste nejlepší publikum jaké bych mohl kdy najít.

 • Kedar Kedar

  Sice jsem již děkoval všem na místě, ale napíšu to i sem. Vezmu to popořadě… 🙂

  Horizont: Jedna z akcí, na které jsem se nejvíc těšil. Byl jsem dost zvědavý, co se z toho vyvine a rozhodně jsem nebyl zklamán. Posádku jsme měli suprovou, atmosféra se držela a dramatické části hry byly skutečně skvělé. Rozhodně několik momentů, na které jen tak nezapomenu… 🙂

  Pražská hlídka: Upřímně mě mrzí, že jsem si nakonec nezahrál jako hráč. I jako CP jsem si to užil a myslím, že přes všechny úskalí a věci, které se staly jinak, než měly, to celé dopadlo naprosto skvěle a všichni si zahráli hezky…

  Terminál: Na tuto hru jsem se těšil nejvíce. A zklamán jsem rozhodně nebyl. Na konci to možná trochu vyznělo, jako že se mi to nelíbilo, ale opak je pravdou. Bylo to naprosto super a ta věc s duchy, kterou jsme rozebírali, byla jen jedna maličkost, která rozhodně nemohla zkazit dojem z té skvělé akce…

  Afgán: No obě skupiny to zvládly. A doufám, že já jako PJ taky… 😉

  Skřítci: No říkal jsem si, proč ne. Nic moc jsem nečekal. A nakonec jsem si to užil maximálně. Asi tomu nejvíc pomohla náhoda a předposlední role skřítka Drsňáka, se kterou jsem se fakt vyblbnul za pomoci Berethira a Motlíka. 🙂

  1930: Asi především kvůli únavě jsem si to úplně neužil. Samozřejmě hra standartně kvalitní jako vždy od Adsa (kromě pár vyjímek okolo našich začátků na základce 😀 ). Ale nějak jsem si v tom nenašel úplně to svoje. Nicméně i tak jsem se nenudil a hra mě bavila.

  Diplomka: Suprové rozšíření znalostí! Pro jednou jsem na přednášce neusínal a poslouchal jsem celou dobu! 🙂

  Galactica: Snad raději nekomentovat. Ale vše jsme udělali se ctí! 😀

  Pán Dornu: No napíšu jen jedno: “Vždy někdo musí vyhrát.” 🙂

  Takže za všechno toto díky. Taky dík za jednu hru L4D2 u Pedra na kompu. A samozřejmě za skvělé jídlo a zázemí. A prostě jako vždy všem! 🙂

 • Sid Sid

  Určitě musí proběhnout další Bolcon po vánocích.

 • Už na Bolconu jsem si stěžovala, jak neuvěřitelně rychle utekl, a tuto stížnost taky považuji za největší pochvalu pro všechny, kdo se na něm podíleli, ať už přípravou (včetně připravy luxusního) nebo hraním. Moc děkuji ZuMu za oba skvělé LARPy. Dále děkuji hráčům Horizontu za shovívavost nad mými nedotaženými scripty.
  Pro Legase – druhé skupině toho fungovalo víc, rozjezd opět bolel, ale pak už to docela šlo (aspoň z mého pohledu :-)). Už jsem si¨od zasvěcenějších lidí zjišťovala možnosti, jak vyřešit paralelní přístup k souborům a zabránit tak těm zásadním chybám, které kazily hru. Dp úříště to určitě ještě rozšířím a vylepším, byla by škoda to jen tak zahodit, ne?

  • Legas Legas

   urcite, kazdopadne nevidim problem to rozjet po netu, pokud tvuj copyright dovoli 🙂 myslim, ze lidi se najde dost, pripojis na teamspeak nebo neco a jede se 🙂

   PS: rozhodne nic nevyhazuj, udelej holou verzi a jen se na to budou dodelavat mody 😀

   • Ragmon Ragmon

    Začátek u druhé skupiny prostě šel. Bral jsem to, jako oživení děje. Po dlouhém skoku jsme museli restartovat systém a když do nás střílí piráti, tak přece taky nemusí všechno fungovat ne? 🙂

 • Halvar Halvar

  Tak, letošní Bolcon jsem si náramě užil. Celé mi to připadalo jako jedna dlouhá pařba a to počítám i pár hodin na spánek 🙂 Díky Ragnarovi za Pražskou hlídku. Majitel chirurgické kliniky prostě neměl chybu 🙂 Muovi za Terminál,jenž byl hrozně hustou akcí, kterou jsem si mrtě užil.
  Dál gratuluji Vivien, jenž se stala královnou Turambaru.
  A děkuji posádce Galacticy, že měla strpení se zaneprázdněným Gatem. Jelikož Galacticu jsem si právě dobré posádce také náramě užil.
  A rozhodně bych neměl zapomenout na Zusku a její skřítčí larp. Ten chaos, který vzniká, když hráči přehrávají (a to je jedině dobře) své charaktery, prostě nezapomenutelný.
  Také nejde zapomenout poděkovat tetě, za vynikající mňamky jenž uvařila.

 • Adso Adso

  Letos to bylo snad ještě nabitější než kdykoli předtím a v tomhle případě rozhodně platilo že “více akcí=více zábavy” 🙂 Moc jsem si to užil, díky!

 • Miranda Miranda

  Taky moc moc děkuju, i když jsem vlastně s věcma spíš pomáhala než si něco zahrála, ale bavilo mě to:) Děkuju za jídlo!, bylo výborný a taky bylo možné i v pět ráno jít něco vybagrovat:) Děkuju Kubovi za organizaci, tetě za ty nervy s náma atd atd. Všem, co tam byli, pantomimákům za pantomimu atd. Děkuju taky skřítkům za jejich dobrou náladu, omlouvám se za moc náročné a početné papírky, špatně jsem odhadla počet hráčů. Jinak, tady jsou fotky: http://riana.rajce.idnes.cz/Bolcon_2010/

  • Miranda Miranda

   A tady, koho by zajímal ten příběh Skřítkovic :
   BYLO NEBYLO, ZA SEDMERO ŘEKAMI, SEDMERO HORAMI A SEDMERO KRÁLOVSTVÍMI, KDE SE VZAL, TU SE VZAL – SKŘÍTČÍ SKŘÍTEK SKŘÍTKOVIČ, PĚKNÝ MRZÁK, DRŽGREŠLE A NELIDA!
   ŽIL VE SKŘÍTČÍ ŘÍŠI – VE SKŘÍTKOVĚ. JENŽE Z TĚCH VŠECH SKŘÍTKŮ MĚL LEDA TAK HLAVU NA PADRŤ. I JEDNOU NÁŠ SKŘÍTKOVIČ, ZAMRAČENÝ, ZLOSTNÝ PÁN, PŘEMÝŠLEL, JAK SE TOHO HUČENÍ V UŠÍCH JEDNOU PRO VŽDY ZBAVIT.
   JAK SE POMSTÍT HLUČNÝM SKŘÍTKŮM? JAK JIM OPLATIT TO VĚČNÉ „POPOCATEPETL“, „JŮLIE,CO NAOLEJUJE KOLEJE“, „RUBL, DOLAR, LIBRA“, „TŘI STA TŘICET TŘI STŘÍBRNÝCH STŘÍKAČEK“ A „OD POKLOPU KE POKLOPU KYKLOP KOULI KOULÍ“?! JAK SE POMSTÍT TĚM NEODBYTNÝM HLUČNÝM HLÁSKŮM, CO ŠTĚBETAJÍ DNEM I NOCÍ, HULÁKAJÍ A NENECHAJÍ ANI SKŘÍTKA SPÁT?!
   „UŽ VÍM!“ PICNUL SE SKŘÍTEK SKŘÍTKOVIČ JEDNOHO RÁNA DO ČELA A HNED MĚL VYMYŠLENÝ GENIÁLNÍ PLÁN. „ PŮJDU NA SKŘÍTČÍ HORU ZVONAŘKU A ZAZVONÍM TAM NA ZVONEČEK, NA KTERÝ SE VŽDYCKY ZVONÍ, KDYŽ MÁ NĚCO SKONČIT.“
   PAMATOVAL SI TOTIŽ, ŽE TAM VŽDYCKY JEDEN SKŘÍTEK, KDYŽ SE S OSTATNÍMI SNAŽÍ ZAHRÁT NĚJAKÉ DIVADLO, DOBĚHNE, ZAZVONÍ A ŘEKNE „POHÁDKY JE KONEC!“ TEHDY VŽDYCKY LIDÉ, DIVÁCI, CO VEČER CO VEČER CHODÍ KOUKAT NA DĚNÍ VĚ SKŘÍTKOVĚ, VĚDÍ, ŽE SE MOHOU ROZEJÍT, SKŘÍTKŮM ZATLESKAT A PŘIJÍT ZASE PŘÍŠTĚ.
   „VŠAK JÁ NA TU HORU TAKY VYLEZU A TAKY ZAZVONÍM, ALE BUDU SI PŘÁT, ABY NEBYL KONEC POHÁDKY, ALE ABY BYL KONEC TĚCHLE OTRAVNÝCH UKŘIČENÝCH SKŘÍTČÍCH TVORŮ!“ A JAK SI USMYSLEL, TAK ŠEL UDĚLAT.
   SKŘÍTČÍM ANDĚLŮM VE SKŘÍTČÍM NEBI NAD ZEMÍ SKŘÍTKOV SE TO ALE TUZE NELÍBILO. VĚDĚLI, ŽE SKŘÍTEK SKŘÍTKOVIČ SE CHYSTÁ UDĚLAT ZLOU VĚC, ALE NEVĚDĚLI, CO SI POČÍT. I OBRÁTILI SE NA SAMÉHO BOHA SKŘÍTKŮ.
   JENŽE I KDYŽ TO JE BŮH PŘEVELICE SILNÝ, NA TAK MOCNÉ PŘÁNÍ VYVŘELÉ Z TAK ZKAŽENÉ DUŠE NEMĚL SÍLU. NESTAČIL NA TO, ABY PŘÁNÍ ZLÉHO SKŘÍTKOVIČE ODVRÁTIL, ALE DOVEDL HO ZMÍRNIT.
   NESTALO SE TO, V CO SKŘÍTEK SKŘÍTKOVIČ DOUFAL, BA MÁLEM NAOPAK! PO ZAZVONĚNÍ NA HOŘE ZVONAŘCE NENASTAL KONEC SKŘÍTKŮ V SKŘÍTČÍ ŘÍŠI, BA V CELÉ ZEMI VYPUKL RUCH
   JEŠTĚ VĚTŠÍ. SKŘÍTEK SKŘÍTKOVIČ SE MOHL PĚSTÍ DO HLAVY UTLOUCT, ALE NEPOMOHLO NIC. JENŽE SKŘÍTCI VYHRÁNO ROZHODNĚ NEMĚLI…
   OD TÉ CHVÍLE TOTIŽ PANUJE VE SKŘÍTČÍ ŘÍŠI CHAOS, JEDEN ŘVE PŘES DRUHÉHO A ZASE NAOPAK, NIKDO NEVÍ, KDE MU HLAVA VLASTNĚ STOJÍ, NATOŽ PAK, KAM KRÁČÍ JEHO NOHY, ZKRÁTKA – POHROMA.
   ČLOVĚK BY SI ŘEKL, ŽE TO MŮŽE BÝT LEGRACE, ZVLÁŠŤ KDYŽ SKŘÍTEK SKŘÍTKOVIČ PROVEDL SVŮJ HANEBNÝ SKUTEK PRÁVĚ NA DEN DĚTÍ! ALE ZKUSTE SE ZEPTAT JEN JEDINÉHO SKŘÍTKA, JAK SE V TOMHLE NOVÉM SVĚTĚ CÍTÍ, A POVĚDĚL BY VÁM, ŽE NEBYLO VE SKŘÍTČÍ ŘÍŠI SKŘÍTKOVĚ SNAD HORŠÍHO DNE. JEDEN SE CO CHVÍLI SMĚJE, A PAK NARÁZ BREČÍ, JINÝ TANČÍ A ZPÍVÁ SI, ABY PAK VZTEKY RUKAMA KOLEM SEBE ROZHAZOVAL. ZKRÁTKA – CO SI POVÍDAT. TAKHLE TO PŘECI NEMOHLO JÍT DÁL!
   TEHDY SE I SKŘÍTČÍMU BOHU ZŽELELO JEHO DÍTEK A ROZHODL SE ZKUSIT UDĚLAT VŠECHNO, CO JE V JEHO SILÁCH, JEN ABY TAHLE ŠLAMASTIKA UŽ SKONČILA. ŘEKL SI, ŽE PROSTĚ MUSÍ ZRUŠIT BÍDNÉ PŘÁNÍ SKŘÍTKA SKŘÍTKOVIČE, ALE ŽE MUSÍ PRO JISTOTU NÁLEŽITĚ POUČIT I VŠECHNY DALŠÍ SKŘÍTKY, ABY SE UŽ NIKDY NIC PODOBNÉHO NESTALO.
   I DAL SEPSAT TENTO PŘÍBĚH, V UPOMÍNKU PRO VŠECHNY OSTATNÍ, KDO BY SNAD NĚKDY CHTĚLI DRUHÝM ŠKODIT A JEŠTĚ NAVÍC KAŽDÝ KOUSÍČEK POVÍDKY ROZPRÁŠIL NA NEBESKÝ PRACH. ALE SKŘÍTKŮM DOLE VE SKŘÍTČÍ ŘÍŠI TAK DAL MOŽNOST, ABY SE DOZVĚDĚLI, CO A PROČ SE NA DEN DĚTÍ STALO.
   KDYŽ BUDOU SKŘÍTCI PILNÍ, SPOLEČNÝMI SILAMI ZÍSKAJÍ VŠECHEN NEBESKÝ PRACH S ÚTRŽKY PŘÍBĚHU, SESKLÁDAJÍ HO DO POSLEDNÍHO KOUSÍČKU A AŽ HO NAHLAS PŘEČTOU, PODIVNÁ KLETBA POMINE A VŠEM SKŘÍTKŮM SE DO JEJICH SKŘÍTČÍCH TĚLÍČEK NAVRÁTÍ ZASE JEJICH PŮVODNÍ DUŠE.
   A CO SE STANE SE ZLÝM SKŘÍTKEM
   SKŘÍTKOVIČEM? KDO VÍ, TO UŽ JE POHÁDKA V RUKOU SKŘÍTKŮ SAMOTNÝCH…

 • mé děkuji patří jakubovi, paní vaňkové a všem eventmakerům, hlavně pak dano-muovi, jehož terminál byl super, ale pocitově a atmosféricky ne tak dobrý jako jeho jarní shadowrun (ale to už jsem ti vše říkal a odůvodňoval, shrnutím skvělý zážitek), kedarovi za zimní peklo afghánistánu a hlavně delfínům za zajímavý horizont, na kterém se mi ne vše úplně líbilo ale rozhodně to samo o sobě přineslo nový rozměr do hraní a interakcí s prostředím obecně. mrzí mě, že jsem musel jet dřív a opravdu hodně se mi od vás nechtělo, ale zítřejší fiňkopeklo si vybírá svou daň na mnoha věcech a jednou z nich jsou i dřívější odjezdy od lidí, který mám rád.

  moc rád jsem vás zase viděl a chtěl bych říct že se moc těším na další bolcon, který kuba sliboval brzo a v čem jsem s ním byl rozhodně pro, however po událostech so/ne, kdy jsem už teda byl doma, musím souhlasit že s tou zodpovědností je to ve škole těžké a že zdaleka ne všichni si uvědomují, kde se nachází a hlavně-jak se tam mají chovat. proto říkám, že chci další bolcon, ať už bude v dalovicích, nebo ne, chci ho. jestli s tím bude problém, navrhuji hradcon, kde máme domov dětí a mládeže, tedy jedno stavení o více místnostech které se dá pronajímat (hodně se tam hrajou lanky).

  a také díky mé slečně dobrovolnici, která (!) uklidila celou třídu po filmotéce v sobotu úplně sama (takže shame yourselves bitches 😀 jako), nicméně z té optimistické stránky děkuji schopným lidem, co mi při realizaci filmofestivalu pomohli a nebáli se zeptat, jestli nepotřebuji pomoc.

  adam

  PS těch šest hodin od 3 AM do 9 AM na L4D2 bylo awesome

 • Sid Sid

  I já se přidávám se svými díky. Chtěl bych poděkovat za celý Bolcon, prototože sem sem si ho užíval celou dobu na 100%. AŤ už to byl Horizont, Afganistán, Terminál, Turambar atd. všechno bylo nabitý.

 • Goranda Goranda

  Já se též přidávám, děkuji Dalovicích, děkuji mamce, děkuji všem, co si něco připravili pro ostatní a speciálně děkuji těm, jejihž akce jsem se zúčastnila. Mazec Pražská hlídka, Ragnare, super a dík! Stejně tak Kubovi a Elfin za úža Horizont a Muovi za mazec brutus Terminál! A v neposlední řadě všem lidem, se kterými to byla taková zábava!!! Legolas z lesíka zeleného… 😀

 • Legas Legas

  nice, Bolcon, dik Muovi za Terminal – rozhrani bylo fakt nabity
  dik Flamovi za Ulicky – rad si zahraju za nekoho nabityho 😀
  dik orgum Horizontu, ale hlavne Elfin za “webove stranky” 😀 ktere byly velka nabitost, uz se tesim na netovou verzi 😉 btw: druhe skupine toho fungovalo vice nez nam?
  dik vsem zavislakum na kompech za L4D2, na ten skoro neuspesny hunt na mne, budu dlouho vzpominat
  Bolcon – meganabitost, to je asi vse, vic verzi slozva nabity neznam 🙂

 • Haleth Haleth

  Všem děkuji za nádrherný den na Bolconu!

 • Illidar Illidar

  Ruc tuc – Bolcon mazec, tuc tuc – příště zase 🙂

 • Effaran Effaran

  abyh to tak řekla, Bolcon měl jedinou chybu… tou bylo, že jsem odjížděla dřív

 • Attila Attila

  Stráááááášně velký dík za Bolcon

 • Siny Siny

  Bohužel se mi sešlo hafo věcí najednou. Na dnešek jsem vůbec nespala a ještě nestíhám se školou, takže si to prostě nějak nedávám… Dorazím až v sobotu odpoledne 🙂

 • Goranda Goranda

  NEZAPOMEŇTE SI BAČKORY! Škola je studená od podlahy.;)

 • Deranius Deranius

  Ještě jedna rychlá žádost. Pokud by někdo poskytl kameru pro záznam scifi filmu Horizont událostí bude odměněn menší pozorností.

  Doděláváme Horizont a moc se na Vás těšíme. Už zítra vyrazí první skupina na premiéru. Jsem neskutečně zvědavý.

  • Legas Legas

   to jsme dva… hele na Horizont ti ji klidne pujcim, ale maximalni doba nataceni je hodina a pul na LP xD takze lepsi hodka na SPcko 😀

   jeste ti neco napisu na chat, treba budes pro

  • Ritenka Ritenka

   Já taky určitě beru kameru. Sice vydrží asi hodinu, ale pokud by jsme se pak ty kamery vystřídali, tak se teoreticky můžou kousek dobít. Každopádně jí určitě můžu propůjčit.

   • Legas Legas

    ja mel na mysli spis kazetku 😉 kameru muzes nechat v zastrcce na prodluzovaku a v jednom pokoji se s tim chodit dá, ale ta moje je na kazetky, ktery jsou omezeny delkou no a hlavne ted mam jen jednu kvalitni, ostatni uz jsou stary a blbnou, zitra snad maminka koupi aspon dve nove 😀

    • Ritenka Ritenka

     Já mam paměťovku 8G (pak ještě 2G) tak taky nevim, jestli se to tam vejde celý, ale právě v nouzovym případě, kdy by došla paměť, se ty kamery můžou vystřídat a třeba já můžu paměťovku hnedka hodit do kompu a za tu dobu, co bys ty vytočil svoje kazetky, by zas byla použitelná ta moje. To na místě nějak klapne. Snad 🙂

 • ahoj, hledám dobrovolníka/dobrovolnici/dobrovolníky, který/rá/ří se (skloňuju on,brr) postará od sobotního večera o filmotéku. v sobotu totiž jakožto org filmů odjíždím – mohu to vše v sobotu večer zabalit a uklidit, ale to znamená že do neděle nic nebude, což je normálně možný a třeba to bude vyhovovat. kdyby chtěl ale někdo něco promítat, je nutný někdo, kdo to v neděli všechno DŮKLADNĚ uklidí (tím se myslí třída, kterou připravím v pátek, projektory, tabule, laptopy, a hlavně zvuk-pokud teda použijem ty monitory od yamahy, pečlivě a opatrně uložit).

  někdo se na toto hlásí? nebo to mám rovnou v sobotu dropnout sám?
  dík za pochopení, v pondělí píšu životní písemku a nemůžu si dovolit být důkladně nepřiraven
  adam

  PS legas ví 😀

  • Legas Legas

   no jo, Legas ji taky pise, ale sere na ni totalne… chce si uzit bolcon!! ou yeah 😀

   PS: jsem si rikal, jestli to nedas vedet vic dopredu, ze se odhlasujes 😀

   • uvědomil jsem si to dneska, netušil jsem že jsem v tom druhym teamu.
    hele, jestli na to pečes tak počítej s tím, že druhá písemka je s touhle naprosto nesrovnatelá, z tý jsme dávali tak 10/50 a to byli ti nejlepší. zkoušky jsou nezvladatelný celkově, takže je potřeba napsat hlavně tenhle první test (a dostat aspoň 30)

    • Legas Legas

     jasny no, ja si to necham asi do tretaku 😀 napisu par definic na papirek a vypocty proste vyjdou nebo ne a kdyztak to dam az ve tretaku no 😀

 • Deranius Deranius

  Tak je čtvrtek je čas poslat do etéru poslední info. Tedy. S jídlem počítáme pro všechny, pro vegetariány je to domluvený. Pokud je někdo ultraproti či nějí, dejte mi to ještě prosím vědět.

  Na Horizont se uvolnilo místo po Elendilovi.
  BTW. někteří lidé z druhého běhu si ještě nerozebrali role…ale je to vaše hra a já vás do toho nutit nebudu…bolcon je i pro mě “dělej si co chceš, takže nahec na nepříjemný věci typu dokopávání ode mě nečekejte. 🙂

  Jinak se na vás moc těšíme a počet akcí, které jste připravili nás naplňuje spokojeností.
  Tak zítra pař(wo)men(ky)i.

  Za AD
  Deranius

Mus bt zalogovn pro zanechn komente.

Coded by (MW) and designed by Đark
© 2009 Academia Draconica - All Rights Reserved!