Login

Knihovna

Bolcon 7

Updated 7.2.
A jedeme prudce do kopce, podřadit a přidat . VRuuuuuuuuuuuuum! 😀
Surfujíce na vlně nadšení z počtu ohlasů došlých za jeden jediný den vyhlašuji, že Bolcon s mystickým číslem sedm se začne ode dneška blížit.

Místo konání: 6.ZŠ Mladá Boleslav.
Cesta na Bolcon by se tentokrát mohla proměnit v bloudění po části MB. Takže tu máte mapku, ale i tak je škola podle mě celkem schovaná mezi paneláky. Jinak není daleko od autobusáku, je to odhadem 15 minut. Co se týče příjezdu auty, ještě dám vědět zítra. Možná nenajdete místa bezprostředně u školy, ale kolem je sídliště a jsou prázdniny, takže počítám, že místo poblíž najdete.

Mapa.

Stravování: Velká změna, přístup do kuchyně nebude možný a proto jídlo zřejmě bude na vlastní pěst. Nebo? Nebo můžu zkusit něco zařídit, ale už asi ne za takovou cenu jako v Dalovicích. Ono vlastní vaření z vlastních surovin vždy ušetří mnoho. Tak popřemýšlejte, kdo si bude vše chtít zařídit sám a kdo bude stát o hromadný rozvoz. (Zamluvil bych třeba dovoz jídel z nějaké restauračky či rovnou stravenky do nějaké poblíž.)

Předpokládaná cena:120 – 150 KČ (bez jídla). +50 LAN

Termín.:4.-6.3 2011
Čas příjezdu můžete volit i dříve, budeme ve škole tak od 12. Boleslav má prázdniny, takže to nebude problém.

Co se bude dít?
To jako obvykle záleží na vás. Za mě jen poznámka, že nemám strach o zábavnost…Bolcon, co se týká akcí zažívá vrchol a je třeba si to užít.
Další info až bude, možní autoři her, pište jako obvykle.

První projekty:
Velkej Zlej Bůh Bamba
Střepy snů – Podivná událost

Smráká se nad Anglií, smráká se nad Yorkshirskými pláněmi. V městečku Settle brzo utichne i poslední ruch. Za zdmi starého sirotčince chlapci brzo obléknou noční košile a půjdou spát. Pro mnoho z nich spánek není o nic příjemnější než bdění. Noční můry obývají tyto zdi a postele zdejších chovanců. Žádný z nich neměl pěkný osud. Nemohl…
Filip Crankhart si stele postel. Je rozpolcený, ví, že nebude moci usnout. Dozví se víc? Ale stojí to za to? Cena je vysoká.
Dean Wright se necítí dobře, když si lehá do své postele. Jako by se o něj pokoušely noční můry už teď, při bdění.
David Pebbles sfoukává svíčku….
Marie Setterbyová pije čaj a čte si knihu. Příliš však nedokáže vnímat její obsah. Myslí na své chlapce. Na ty milé chudáky, kterým bylo odepřeno normální dětství. Ví, jakými nočními můrami si prošli. A ví, jaké to je.
Lloyd Alby prochází chodbou s petrolejovou lampou v rukou. Jen ať se tady tak pozdě jeden z těch zmetečků objeví. On už by věděl co s nimi.
Žádný z nich však neví, co má stát. Nemohou…

Sakra, to mi bylo zase probuzení. Ani jsem si nestihl dát kafe. Tak tady to je jo? Settle, taková díra. Navíc sirotčinec. No to nevypadá příliš obtížně. Jestli to udělal některý z těch spratků tak to nebude na dlouho. A čím dřív tím líp. Kapitán už moc dobře zná moje kvality a s tím, co teď předvádí Grand, by nemusel být zas takový problém se stát velitelem oddělení… Teď však do práce. Proč to jen musí být v baráku plném fakanů? A proč sakra nemůžu pořád dostat z hlavy ten dnešní sen? Jana…

Podivná událost je hra koncipovaná pro šest hráčů. Jedná se o psychologické krimi drama s prvky mystiky, kdoví, možná se nakonec zvrtne i v thriller. Odehrává se v anglickém městečku Settle řekněme někdy na konci 19. století v místním sirotčinci. Děj se bude točit kolem vraždy jedné z vychovatelek. Hráči si rozeberou postavy tří chlapců, hodné vyšetřovatelky Marie Setterbyové, zlého školníka (nebo prostě údržbáře, nevím, jak se tomu může říkat u sirotčince ;-)) Lloyda Albyho a komisaře Scotland yardu Jonathana Riverse, který byl pověřen vyšetřením vraždy. Hrát se budou střepy snů, hra byla vytvářena přímo pro ně a já si chci zkusit zavypravěčovat střepy pro větší skupinu lidí.

L4D Live !
Teprve po dvou hodinách absolutního ticha bylo jasné, že tentokrát jsme jim unikli. Ale co naplat, když jsme bez potravy a beze zbraní zůstali zamčení v jedné ze tříd základní školy.

4 survivoři, prázdná budova školy a všude, ale všude kolem…ZOMBIES…Okolo nás nic než tma a zbraně… válí se tu jen harampádí, staré učebnice a zvrhlé lavice, jak ještě živé děti prchali před těmi, těmi….

Ale počkat, na tuhle školu sem chodil !! Jestli mě neklame pamět, školník byl military-blázen, už za nás se říkalo, že hromadí zbraně u sebe v bytě a pak v noci střílí děti, co si dovolí ho urazit. A jakej sme měli strach, když Pecháček, poté co mu ulítlo “vole” při pozdravu nedorazil druhej den do školy..No tenkrát to byla chřipka…ale teď, teď to tedy chřipka není….

No nic bando, není času nazbyt, poberte cokoliv ostrého či jinak použitelného co tu leží, musíme se dostat do toho bytu. Co vím měl dubové omřížované dveře. Když tam dorazíme budeme v bezpečí. Alespoň pro tentokrát.

Sportovní vyžití v tělocvičně

LAN PARTY

Stolní hry

Král Turambaru
Již podruhé argumentační LARP z dílny Halvara.

Turnaj v bangu

Střílenice NERFgunama
Pokud máte vlastní, můžete si přivést.
Tau Tau Tau tada…….
Poslední info
O Bolci nikde nic kromě AD stránek nebylo, myslím, že poprvé v nové škole to bude lepší bez návštěv.

Dneska sem tam byl a na L4D to bude husty, 3 patra celeho pavilonu, uzke chodby, schovávačky a prostoru plno.

Ke spaní budou 2-3 třídy, podle vašeho počtu. Další třída bude na LAN, další na stolní hry. Na jeskyně je možné otevřít vždy další třídu.

Tělocvična bude k dispozici(jen v pátek a sobotu vecer tam nekdo bude), stejně jako školní dvůr.

Pokud jde o lidi v tělocvicně, nebojte se, nehrozi bolcon, tělocvicna je v jinem traktu.

Na sobotní poledne je možné objednat si kuřecí řízek s bramborovým salátem (od maminky:-). Večer možno pizza express s největší pizzou na světě.

Příjezd možný po 13:00

Komentáře

252 comments to Bolcon 7

 • Rád bych všem orgům chtěl poděkovat za fajně stravený víkend v Bolce… Byl to fakt mazec (vůbec sem nečekal, že mě Motlikův Starwars chytne, ale chytl).. LFD LIve byl hodně našláplý, akorát sem si těžce nepotahal lokaci u safehousu, kde sem si vymrmlil nohu. Ještě nemůžu úplně došlápnout na pravé chodidlo. ;)THUMBS UP pro playmeny, kteří klikali poslední noc L4D2 do 6 ráno a pak vstali za 3 hodky svěží jako 15let stará paštika.

 • Ragmon Ragmon

  Bolcon byl úplně úžasnej. Ponorka libereckého kraje zvítězila. L4D bylo fakt super. Star Wars bylo taky dobrý a na NERFGUNY nezapomenu snad nikdy. Užil jsem si ho celý a o to i šlo.

 • Deranius Deranius

  Tak stránky jedou a já můžu poděkovat za průběh Bolconu. Oba menší karamboly na zařízení se velmi rychle vyřešily a přístup Tomáše je ale třeba ocenit. Z rozbitých dveří se nedělala věda, vše bylo vyřešeno v klidu a ani nejsme za vyvrhele. Palce nahoru za rychlé vybrání 2k na zaplácnutí těch dveří. Pokud něco zbyde zůstane to v krizovém fondu pro další Bolcony.
  Jinak jsme školu pěkně využili, dopadlo to výborně a hry co proběhly byly všechny našlapaný. Kargarovi se premiéra vydařila.
  L4D přístě vymyslíme lépe zásahový systém, vyrobím celý survivor set se suchým zipem na life, už vím i jak a bude to pecka.

  Jen přemýšlím jak vychytat, aby ty zbraně na dálku byly účinější, jistě jste si všimli, že meelleečka rulovala. Nicméně mě celý projekt survivorského procházení velmi zaujal a rád bych ho rozvinul. Jen je problém, že pro realističnost je dobré mít 15 a více zombíí. Rád přijmu jakékoliv poznatky či pomoc s uspořádání takové akce na “vyšší úrovni” s itemy a novým zásahovým systémem.

 • Loktar Loktar

  Moc děkuji za masakrózní víkend, už dlouho jsem se tak neuvolnil. Florbálek, sithové, ZOMBÍÍÍÍÍÍÍÍÍ. Díky moc za vše fotky od holek jsou parádní 🙂

 • Sid Sid

  Na to, že se až do posledních chvil nevědělo, co se bude dít, byl Bolcon luxusní záležitostí. Tělocvična, přestřelky, larp a lanka pro mě vytvořily ideální mix. A na příští L4D2 jedu zas za chargera 😀

 • Kargar Kargar

  Taky všem dekuji za krásný víkend a snad se star wars Battle líbila

  Jinak tady je takový menší epilog:

  Jedium se povedlo dobýt Star Forge. Revan byl vytažen z trosek Star Forge a jen tak tak se ho povedlo zachránit. Tělo mocného Lorda Malaka se ale bohužel nepodařilo najít .Muž v masce je velkou záhadou. Dobytí Star Forge si přivlastnili jednotky Republici a její commando. Někteří jediové se nesmířili a opustili řád jedi a stali se Odpadlíky. Které vede Zayne Carrick. Reven zůstal u jediu a snaží se Odpadlíky přesvědčit aby se vrátili do řádu.

  • Sid Sid

   Jaké přivlastňování vítězství? To je samozřejmost. Ne že by jediové neměli svůj podíl na této bitvě, ale nebýt naší palebné podpory, tak by nebyl jedi, který by z řádu mohl vystoupit. Toto vítězství bylo vykoupeno krví mnoha našich bratrů, klonů.

 • Legas Legas

  cool, cool, cool psal jsem to uz do knihy tvari, ale napisu to i sem: priste musime opet mit skolu s telocvicnou, florbalek byl fakt dobra vec na oddech od kompu 🙂 SWcka super a pristi L4D pojedu poradnyho speciala 🙂 a taky to bude mnohem vice promakane a ty Zuzciny ponorky nemely chybu 🙂

 • Halvar Halvar

  We-ej. Tak když konečně jedou stránky: Tak chci všem poděkovat za naprosto skvělej víkend. Opravdu moc jsem si to užil a byl to po dlouhé době opravdový relax. Zombení fakt nemělo chybu a přestřelky s nerfama okolo půlnoci taky ne.
  Jo a řekl bych, že králem by měl být Merlino 😀

 • Pařez Pařez

  Čekejte mě, až měsíc bude na nebi nejvýš. Dorazím kolem půl jedenácté… A taky bych prosil jeden spot na LANce…

 • Ragnar Ragnar

  Tak nakonec s Ragmonem dorazíme tak kolem 20:00 na místo… tak mi držte spot na LAN párty 🙂

 • Aerenthiel Aerenthiel

  Důležitá věc! Kdo jde na střepy tak s sebou spoustu šestistěnek!

 • Adso Adso

  Já nedorazím. Dostal bych se tam zítra po osmé večer do soboty dopoledne a už teď mám citelný spánkový deficit. Takže mě to za tu cestu nestojí. Dobře se bavte, doufám, že se nové místo ukáže stejně dobré, jako byly Dalovice.

 • Legas Legas

  nééééé můj lightsaber je stále vlhký a lepkavý 🙁 izolacka to bude muset doresit, aby nasi temni jedi nebyli jak zmalovaní 🙂

  PS: Kubo bude tam kdyžtak VIP pristup k netu? 🙂 jen kdybych si potreboval neco dotahnout na L4D nebo ochekovat …
  dneska to vidim tak do pulnoci, nez dodelam server a dalsi shity 😀

 • Mindrake Mindrake

  Tak já asi taky pojedu. Budu tam dělat nějakou podržtašku a vezmu si nějakej základní kostým, abych mohl doplňovat stavy. Bohužel to nebude nějak moc speciální kostým :)…..takže kdyby někdo potřevoal, tak napište buďto sem nebo mi pak dejte vědět na místě 😉

 • Eurius Eurius

  Nejede někdo z JBC nebo Liberce a neměl by prosím místo?

 • Deranius Deranius

  Mám hrstku informací a proseb:
  Školu neznáme, ona nezná nás, bylo by dobré chovat se slušně a opatrně k veškerému okolnímu vybavení. Nesahání na cizí věci k nim patří. Je nepříjemné to zde psát, ale pro jistotu.

  Ke spaní budou vyhrazeny některé třídy, nepůjde to tedy jako v Dalovicích “kdekoliv”.

  Koukal sem, že lidí přibylo, doufám, že většina si zazombí v L4D neb budou jen nerfguny a to tak neboli.:-) I přesto jsou brýle (jakekoliv, i dioptricke stačí)doporučené. Oblečeni vhodne a zombu je stary svetr či vytahaná košile.
  Survivoři budou vybráni v pátek a v proběhne první hra v noci.
  Další reprízy podle chuti a možností v průběhu celého bolce.

  V sobotu nabízím přívoz jídla. V pátek budu brát objednávky.

  • Chmely Chmely

   Chtěl sem se zeptat na dvě věcia protože by mohli zajímat i jiné, píšu sem.
   Jak to bude s tim jídlem? Domluvíme se na místě, jestli to bude pizza,kebab, nebo co já vim, objednávka a přívoz?
   Jak to bude s “cizíma” lidma? Resp. je někde něco o Bolci mimo AD stránky?

   • Deranius Deranius

    O Bolci nikde nic kromě AD stránek nebylo, myslím, že poprvé v nové škole to bude lepší bez návštěv.

    Dneska sem tam byl a na L4D to bude husty, 3 patra celeho pavilonu, uzke chodby, schovávačky a prostoru plno.

    Ke spaní budou 2-3 třídy, podle vašeho počtu. Další třída bude na LAN, další na stolní hry. Na jeskyně je možné otevřít vždy další třídu.

    Tělocvična bude k dispozici(jen v pátek a sobotu vecer tam nekdo bude), stejně jako školní dvůr.

    Pokud jde o lidi v tělocvicně, nebojte se, nehrozi bolcon, tělocvicna je v jinem traktu.

    Na sobotní poledne je možné objednat si kuřecí řízek s bramborovým salátem :-)(od maminky:-). Večer možno pizza express s největší pizzou na světě.

    Příjezd možný po 13:00

  • Sid Sid

   Takže nesahat no noťase či nerozkopávat záchody říkáš

  • Legas Legas

   v lan mistnosti se bude moct spat? nic vic nepotrebuji, jen odpadnout a spat 😀

 • Deranius Deranius

  Jo a toustovač beru taky, takže si můžete vzít proprietky k přípravě..

 • Morlang Morlang

  Já a Káťa se hlásíme k aeráčovi na střepy 😀

  • Aerenthiel Aerenthiel

   Oké, tak jsme plný skvěle. Samozřejmě to neznamená, že kdyby se našla další parta co by měla chuť, tak že si nemůže zahrát…

 • Jestli bych mohl, také bych si rád zahrál nějakého narušeného chlapce z Podivných událostí. 😉

 • Kargar Kargar

  Star Wars Battle
  Pozice Star Forge je odhalena všichni jediové ať jsou připraveny na odlet. Ebon Hawk startuje a na jeho palubě je připraven Revan, který misi vede. Je potřeba zastavit Lorda Malaka a jeho stoupence.

  Tak co na jakou stranu se přidáš ty ?

  Vudci:
  Revan (Legas)
  Lord Malak (volný)

  Pravidla:
  Šatrh povoleny jsou jakýkoliv zlý larp zbraně kdo si udělá světelný meč bude pochválen. Jinak jsou povolený i střelný zbraně NERF gun. Každý jedi nebo sith bude ovládat jednu unikátní schopnost.

  Přihalsit se můžete přihlásit za Jediho nebo za Sitha nebo Lorda Malaka.

 • Kargar Kargar

  rad bych se učastnil podivné udalosti a si bych si vzal toho zlího školníka

 • Đark Đark

  Jop, pro ten sem taky. 😉

 • Chmely Chmely

  Rozhodně ten florbal bychom mohli což?!

Mus bt zalogovn pro zanechn komente.

Coded by (MW) and designed by Đark
© 2009 Academia Draconica - All Rights Reserved!