Login

Knihovna

Čas bouří se blíží!

… Ten den změnil celý svět. Léto už se pomalu blížilo ke svému konci, dny se krátily a všichni doufali, že s nástupem podzimu se konečně uklidní počasí, které jakoby se nás celé léto snažilo trestat za všechny naše hříchy. Nemohli jsme se ale více mýlit! S posledním letním večer, když se slunce klonilo k západu a již nehřálo, se přihnala bouře…

V pondělí 27.2. byla na oficiálních stránkách spuštěna REGISTRACE, která poběží do 6.3.

A s ní nové informace na webových stránkách –  praktické, medailonky postav i reálie.

15967060_10202594297055457_769071826_o

… Ten den změnil celý svět. Léto už se pomalu blížilo ke svému konci, dny se krátily a všichni doufali, že s nástupem podzimu se konečně uklidní počasí, které jakoby se nás celé léto snažilo trestat za všechny naše hříchy. Nemohli jsme se ale více mýlit! S posledním letním večer, když se slunce klonilo k západu a již nehřálo, se přihnala bouře.
Bylo to, jako by někdo vylil všechny řeky na naše hlavy. Jako by se na nás řítily hory. Kamení najednou pršelo z výšin, vítr se přihnal až z dalekého jihu, rval stromy z kořenů a odfouknul vše, co nebylo dost těžké. Kroupy jako slepičí vejce pomlátily střechy a vytvořily závěje na cestách. Celou noc nad námi blýskaly blesky a hřměly hromy a zdálo se, že nastal konec světa.
K ránu se vše pomalu uklidňovalo. Déšť sice ustával jen pomalu, ale již se dalo vyjít ven a začít zjišťovat, jaké škody byly napáchány. Bouře dokončila to, co se zatím nepovedlo těm letním, zbylá úroda byla zničená a domy byly pobořené. Nikdo nevěděl, co teď bude, jak přežijeme zimu?
Dokonce i náš král, Alexandr Skonbirg, vyjel mezi svůj lid a zjišťoval, kde a jak může pomoci. Proto byl u toho, když se mraky rozestoupily a ukázalo se, že během bouře se vysoko na obloze objevilo něco neznámého. Zprvu nikdo neměl tušení, o co jde, někteří měli obavy, že se na nás řítí měsíc nebo že se ulomil kus hory a zůstal viset tam, kam ho odvál vítr, ale nakonec se ukázalo, že jde o ostrov! Takový ostrov, jaké jsou na moři, akorát byl vysoko na nebi. Pouhým pohledem bylo možné rozeznat jen jeho kamennou spodní stranu, ale učenci se svými přístroji prý dokážou rozpoznat na okrajích Ostrova větší detaily, jako stromy a různé prapodivné rostliny.

Po počátečním údivu rozkázal král moudře všem učencům, aby se pustili do výzkumů. Někteří se zaměřili přímo na Ostrov a někteří zjistili, že kamení, které během bouře popadalo na naši zemi, bylo pravděpodobně původně součástí Ostrova. Šlo spíše o jakousi ztvrdlou hlínu, která nyní byla rozeseta po celém severu a poslové se rozjeli i do těch nejodlehlejších končin, aby všem rozkázali ji sbírat a odevzdávat pro výzkumy. Brzy provedli vědci vedení slavným Melchiorem řadu pokusů a objevili pozoruhodné vlastnosti této nové suroviny, kterou podle původních předpokladů, že pochází z měsíce, nazvali lunarit, a s jejíž pomocí dokázali později postavit nové vynálezy a změnit celý Sever.
Když se tyto novinky roznesly mezi lidem, začal ten oslavovat našeho moudrého krále, že se nebál pustit se do neznámého, a podivné kamení začalo být mezi prostým lidem známo jako “svítihlína“…

 

Pozor, byl posunut termín konání 28. 4. – 1. 5. 2017!

Komentáře

Mus bt zalogovn pro zanechn komente.

Coded by (MW) and designed by Đark
© 2009 Academia Draconica - All Rights Reserved!