Login

Knihovna

Fantasy tábor 2014

FT 2014

Komentáře

121 comments to Fantasy tábor 2014

 • Altariel Altariel

  První část fotek – “výběr”.
  Prosím, v případě, že budete fotky nějak publikovat a stahovat si je, dejte mi alespoň vědět… Ptá se chudák jediná Zuzka, a já to samozřejmě nikomu nezakážu, spíš bych jen chtěla mít přehled, protože na své fotky z různých akcí narážím i u cizích lidí…:-)

  https://plus.google.com/photos/113063971451556807540/albums/6050706043413693697

 • Mihalin Mihalin

  Už jsem to dávala na fcb, ale ještě sem: Stejně jako všichni ostatní i já skládám hold všem orgům za letošní tábor, zvláště pak kuchařkám, Berethirovi za mou postavu masové vražedkyně se ztrátou paměti, jejíž hraní jsem si užívala jako zatím žádnou jinou, Pařezovi s Elofem za cechovky, které byly naprosto úžasné a přesně podle mého gusta, i když je mi líto, že jsme neměli šanci rozluštit tu knihu. Z orgů ještě musím vypíchnout Catiinu utýranou chudinku, která mi dala možnost někoho řádně oplakat, Nordova nemrtvého seržanta, který mi poprvé v historii mých larpů dal pocítit nějaký bojový výcvik, a pochopitelně nesmím zapomenout na Dollyho za svatbu, která byla pro mou postavu vážně moc šťastná a z hlediska nejen toho, co si pamatovala, ale zřejmě i toho, co si nepamatovala, to bylo asi to nejhezčí, co ji za její smutný život potkalo.
  Hráčům pochopitelně děkuji taky všem, ale pro nedostatek prostoru zmíním jen Niamh, svou sestřičku po paměti, nebohou Lívii, která se ke mně snažila chovat mile, i když už tušila, že jsem na ni hodila některé své vraždy, a Bernhardovi za dar ze všech nejcennější – jméno. Neherně ještě pak Davidovi, který mě naučil hrát japonské šachy, Mrtvákovi, který mě naučil dělat sítě, a Renthilovi s Ragmonem za to, že se nám s nimi naprosto skvěle bydlelo a i nás velkomyslně nechali nastěhovat k nám Káťu, byť se tím chatka trochu přeplnila a zvlášť chudák Renthil si s námi užil své. Renthilovi navíc musím připsat plus za prof. Krastinova a Ragmonovi za jeho odevzdanou obětavost při hraní písní pro potěchu všech.
  Já sice nemám fotky, ale mám nahraných na diktafon pár hodin u ohně a LARP pro vedoucí (bohužel jsem ho zapnula až po lázních a tedy mi chybí epesní proslov krále ). Pokusím se z toho vystříhat něco použitelného a vyčistit to od hluku z pozadí, pak bych si od našich fotografů vypůjčila nějaké ty fotky a udělala z toho dohromady vzpomínkové či náhec video, tak mi držte palce, protože jsem to nikdy nedělala.

  Vaše Minerva, zvaná Mína, sňatkem brigská žena, v minulém životě masová vražedkyně přezdívaná novinami “Šátkový vrah” a oblíbená u řady napodobitelů… k níž Berethirovo info znělo “Měla bys být jednou z nejhodnějších postav v táboře”.

  • Mihalin Mihalin

   Dodatek: Mám dvě otázky – na táboře byla spousta lidí s foťáky a já viděla jen fotky od Manči plus část od Eilonwy. Co vy ostatní?

   Druhá věc – Melkor při debatě na téma rozvrstvení moci ve fantasticko středověkém světě, tedy generál-kněz-kupec, tvrdě prosazoval nazývání kněze raději biskupem s tím, že pak dávají příběhu počáteční písmena jejich “profesí” další rozměr… To bylo geniálním, zatím nezveřejněným záměrem, nebo je to jedna z těch skvělých náhod řízených osudem?

 • Miranda Miranda

  Dovolujeme si s Muem sezvat na čtvrtek 28.8. neoficiální “after after párty”, spíše prostě nezávaznou sešlost pro všechny lidi z tábora, kteří budou chtít přijít. Od 19:00, někde v Praze (místo upřesníme). Doražte, kdo můžete! 😉

 • Nord Nord

  Díky všem za zpětnou vazbu a chválícím za chválu 🙂 Díky Sargoldově iniciativě je pro vás pod Sargiho velením chystán i krátký dotazník, díky kterému bychom chtěli pro příští ročníky získat zpětnou vazbu a zaměřit se na místa, kde to pokulhává.

  Nevím jak to bude vypadat v příštích letech, ale minimálně teď po táboře se zdá, že je dostatek lidí v organizačním týmu natěšených zopakovat si letošní zážitek 😉

  Tábor jsem si užil a děkuju všem za účast.

  • Ragmon Ragmon

   Dotazník chválím, super způsob, jak zpátky dostat nějakou smysluplnou kritiku. Taky nějakej udělám… třeba na LibCon 🙂

 • Tyris Tyris

  Bylo to čtrnáct fantastických (neherně) zcela bezstarostných dní, za které bych tímto moc chtěla poděkovat všem lidem, pro které to nepochybně vždy tak bezstarostné nebylo. Děkuji vám, orgové, CPka, kuchařky a všichni, kdo jste se jakkoli podíleli na přípravě tohoto dokonalého dvoutýdenního zážitku!
  Stejně jako Adso bych pak ráda vyzvihl to, že byl letos opět šatrh, který s sebou podle mě přináší nejen lepší atmosféru, ale minimálně pro mě jako léčitele i více zábavy.
  Dále patří mé díky našim skvělým cechmistrům (včetně Jiříka) za zajímavou frakční zápletku a za vymyšlení postavy, kterou jsem hrála, a všem apatykářům v čele s Adsem za skvělou spolupráci a hru jak v rámci cechovek, tak mimo ně.
  A závěrem děkuji všem zúčastněným, kteří zase vytvořili tu pravou táborovou atmosféru. Tak se budu těšit snad zase za rok! 🙂

 • Eilonwy Eilonwy

  První část fotek najdete zde: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.277777262320468.57399.277771868987674&type=1

  Ještě určitě nějaké přibudou 🙂

 • Adso Adso

  Budu se zase opakovat, ale už do třetice jsem jel s tím, že to příští rok asi nezvládnu a teď po táboře jsem si jistý, že se to prostě nějak zařídí, děj se co děj.

  Děkuju všem za úžasný tábor!

  Následuje spousta speciálních poděkování (ve zcela náhodném pořadí). Zaprvé děkuji org týmu, speciálně za šatrh a několik opravdu těžkých rozhodnutí, které nás donutili učinit, a nakonec i za ten rituál, který byl velmi atmosférickým a silným zážitkem. Hlavní příběh jsem si užíval celou dobu a zvraty mě překvapovaly a bavily. Díky za skvělou kuchyni a Danovi za pana úžasného Správce a Anče za všechno to ošetřování. Gromovi a Ankarovi za seržanty, kteří vydrželi od začátku do konce a táhli to společně se mnou. Bylo skvělé tam mít někoho, kdo každý den zažívá podobné útrapy a komu může jeden věřit. Naše společné herní posezení u ohně a pokec o životě v Mardaku pro mě patří k nejlepším herním momentům tábora. Mercurione, Bernharde, taky jsem si s váma hru ve velení užíval, jen škoda, že s každým jen těch pár dnů. Měl jsem letos vlastně dvě cechovní linie: děkuju Sargoldovi a Kiki za skvělou linku s duchy a rituály. Byly to ty moje drahé chvíle, kdy jsem řešil jen svoji postavu a nezabýval se něčím jiným. A k tomu to bylo fakt hodně zabavné! Deranie, Elfin, cechovky jsem si užíval od začátku do konce, ať už forma či obsah byly super. Trik s chybícím papírkem či hádanky v posledních cechovkách byly jen perličky na jinak velmi zajímavé lince. Do poslední chvíle jsem si nebyl jistý, co bude pan Ezechiel doopravdy zač.

  Apatykáři! Byli jste super, poslouchali rozkazy, když byla krize a měli pořád hromadu vlastní iniciativy a přicházeli se skvělými nápady, vylepšeními a triky, jak s lektvary, tak prachem, když na to byl čas. A chodili jste v šachovnici! Byla radost vám velet! Moc jsem si to s vámi užil. Doufám, že se i nováčci dobře bavili a že se na nějaké příští akci zase uvidíme.

  Norde, Kedare, Dolly, to zase byla pohoda na chatce:-)

  Už teď to je s délkou hodně přes čáru, tak jen mí drazí přátelé, co jsem s vámi trávil příjemné chvíle u ohně, o poledňácích, na výpravách a vůbec: děkuju a těším se naviděnou!

  Na závěr poděkování největší. Nelze slovy dostatečně vyjádřit mou vděčnost Tyris a Gwen za všechnu tu podporu u Apatykářů, za tu hromadu lektvarů, co pro mě uvařily, tu spoustu nepříjemných věcí, co za mě řešily. Aniž bych je o to vůbec musel prosit. Já tak měl dost času a energie zjišťovat, co se kde děje, věnovat se nováčkům a plánovat a zařizovat a nahánět lidi atd atd., prostě ty věci, co se od dobrého seržanta čekají. Byly jste skvělé, mockrát děkuju!

 • Eilonwy Eilonwy

  Konečně jsem přijela domů a můžu vám všem taky poděkovat. I když jsem přijela na tábor později, docela rychle jsem se dostala do příběhu a to hlavně díky Adsovi a Tyris 🙂 Moc jsem si užila hru i večery a celý tábor byl naprosto perfektní. Takže moc děkuju celému org týmu a taky Danovi, bez kterého by byl tábor nemyslitelný, protože bychom se všichni utopili ve špíně… 🙂 Velké díky Deraniovi a Elfin za náš super cech a taky moc děkuju všem hráčům a mým skvělým kamarádům, že jsem s vámi mohla trávit čas Nejradši bych se přestěhovala k vám do Boleslavi 🙂
  Upravit fotky mi asi nějaký čas zabere, odkaz pak dám sem i na facebook.

 • Qersaia

  Nejprve se musím omluvit všem, kdo mě viděli jíst lívance a hledat s Legasem nejlepší kaluže. Ale protože jsem splnila svůj slib, že pojedu za rozumně tichou a přiměřeně neotravnou postavu, musela jsem nadbytečnou energii vybít ve volném čase. K tomu se také pojí formální poděkování ode mě – jakožto nové stařešiny rebelů – všem, kdo se nechali přesvědčit a podepsali naši slušnou žádost/ostrou prosbu. Díky vymáhání podpisů jsem si během žádného poledního klidu neodpočinula – a stálo to za to, všem orgům chvála, díky a čest, že naše listiny nerecyklovali k použití k nedůstojným účelům, ale aspoň zčásti vyslyšeli.
  Je mi líto, že jsem přijela až v pátek, ale tím intenzivněji jsem všechno prožívala. Tímto tedy děkuji všem svým partnerům při beznadějném pláči – bez Haleth, Olivie a Mihalin bych to nedala. 🙂
  Velké díky za vtipné i zajímavé cechovky s leteckými průzkumy a pauzami na ostružiny, za všeobecné nasazení všem cechovním i necechovním spoluhráčům, strašně moc pak děkuji Kiki, Sargoldovi a taky Mercurionovi za mimčo 🙂 – tím víc mě pak naštvalo, že jsem umřela.
  Děkuju všem skvělým obětovým CPkům a orgům, omlouvám se kuchyni za snězené lívance a vzdávám hold za skvělá jídla. Jo a taky děkuji Adsovi, že dobrovolně poslouchal naše ruské duety.
  Tak strašně se mi nechtělo odjíždět, což jen dokazuje, jak báječné to zase bylo! Snad jsem na nic nezapomněla, děkuju všem!

 • Thaen

  Finálně jsem přemohla svůj nashromážděný spánkový deficit, což nebylo jednoduché (včera jsem spala do 16:15 :D). A teď bych vám všem chtěla poděkovat za ten týden který jsem s vámi mohla sdílet. Nebudu tak výmluvná jako jiní, ale jsem opravdu ráda, že jsem s vámi byla. Pokud budu moct určitě se FT zúčastním i vždy v budoucnu.
  Díky všem se kterými jsem se bavila ať už herně nebo po večerech a poledňácích, orgům a cpčkům – zvláště těm, kteří se starali o 13.legii, kuchařkám a všem zúčastněným 🙂 Díky!

 • Miranda Miranda

  Jo, ještě mám vlastně dvě poznámky. Pokud už musí být odpočinkový den (jako že ho bytostně nesnáším :D), přišlo by mi lepší dát ho dřív. Když pak člověk ví, že má už jen cca 3 dny do konce herního času a ví, co všechno by rád za postavy ještě stihnul, je to trošku frustrující…:-o A zavedla bych možnost herních stolů v jídelně – že postavy, co chtějí při obědě povídat s ostatními herně, by mohly usednout k tomu vyhrazeným stolům. Na druhou stranu děkovačka, že letos byl odpočinkový den tak krátký a tolik nevytrhnul z děje 😉

  A výtka ke mně: příště si nedávat postavy, co jsou tak chladné, když mě ty věci stejně rozhází jako pokaždé, akorát to nesmím projevit 😀 To je odkaz třeba k tomu, jak jsem byla celý den a půl noci v depce ze smrti Rodriga (dost možná proto, že jsem ho hodinu hystericky neoplakávala :D). Příště mi takovou blbost rozmluvte 😉 Prostě se do toho vžívám až moc.

 • Legas Legas

  bylo to dobry 😀

 • Ragmon Ragmon

  Tak zde je slibovaný rozbor tábora ode mne a všechna chvála i kritika, co mne napadla. Bude to takové namíchané, jak mne to napadá, tak to píšu.

  Začnu od začátku: Reálie před táborem mi přišli maličko zmatené a na začátku tábora jsem měl o světě mnohem menší ponětí, než jsem míval dříve. Avšak toto je spíše drobnost, reálií bylo dost na tvorbu postavy a kdybych se o ně více zajímal, jistě bych si ve všem udělal jasněji. Za další také reálie ve hře nehráli velkou roli a díky tomu je to tedy problém spíše minimální.

  Na druhou stranu musím však pochválit koncept příběhu, který ze začátku vypadal slabší a musím říct i tuctový, avšak když se rozjel a po zamotání tajného řádu a magie do všeho musím říci, že jsem byl příjemně překvapen. Nord nezklamal a příběh byl opět kvalitní, přesně jak jsem od FT očekával.

  Přišlo mi, že tento ročník byly cechy mnohem méně promíchané a celkově jsem měl menší pocit soudružnosti tábora, než třeba rok minulý. Je to však pouze můj pocit a je možné, že to jiní hráči viděli jinak.

  Nyní něco k mechanikám: Na Šatrh je můj názor znám. Mám ho rád a na LARP je to dle mého nejideálnější mechanika. Co jsem si všímal, tak i nováčci se chytali a hráli zranění. Neprobíhala paralympiáda a žádný problém s uznáváním jsem také nezaznamenal. Co mí však trochu chybělo byla pravidla to známé potůnění postavy. Ač pravidel nemusí být moc, tak jak říká Váňa, hráčů je mnoho druhů. Jsou hráči, kterým jsou pravidla buřt. Já si ale vždy užil proplétání své postavy a počítání zážitků na další skill mne vždy bavilo. Dokonce jsem si užil i Hoblova pavouka z druhých Malotic. Mám skilly rád už z toho hlediska, že se dá jimi lehce nahradit techniky, které se kvůli bezpečnosti nedají dělat naostro. Například srážení lidí štítem atd.

  Co bych naopak velice vychválil byla krátká agonie a rychlá smrt. 2 minuty bez ovázání a 10 pak po něm je dle mého pěkná mechanika. Rád bych ji trochu více dělil, například že z ran do končetin vykrvácí za minut 5 a 2 jsou při těžkém zranění trupu… ale to jsou detaily. Rozhodně bych se nebál hráčům přežití ztížit, boj není žádná sranda a když zabijeme 20 žoldáků tak ztráta jednoho člověka je dle mého velice přijatelná.

  Nyní něco k cechům: Byl jsem u Kortany a Bojového oddílu, nebudu tedy ani mluvit o žádném jiném, neb o nich vím kulové.

  Nejdříve Kortana: Linka byla pěkná, avšak občas se mi však zdálo, že má postava má naprosto nulovou motivaci v Kortaně zůstávat. Byl jsem lovec a stopař, co bych měl zatýkat a přepadat… na to jsou přeci vojáci. A loajalita ke králi má vždy nějakou mez… a jelikož celá Kortana fungovala na principu najímání specialistů na určité úkoly (tedy vlastně byl každý v Kortaně jenom žoldák). To je dle mého docela nešťastná volba když si vezmeme, co Kortana měla v popisu práce. Za tech pár šupů co jsme každý druhý den dostali (a které dost často tekly zpátky ke Kortaně skrz informátory atd) se na to mnoho postav (včetně té mé) mohlo prostě vy****.

  Co se týče samotných cechovek: Luxus. Skvěle připraveno, noční bojovky jsem si užil a stejně tak nácviky akcí, zatýkání, tahání raněných a tak dále… co mi vadilo byla naprostá absence neherního času. Hraní na kytaru u ohne prostě neprobíhalo, protože Kortana sledovala týpka v táboře a pak se radila co dál… a pak byla večerka. Pokud bych byl 18-, tak přeběhnu k jinému cechu. A i jako 18+ mi to vadilo. Jel jsem i kvůli těmto neherním večerům a Kortana mi je všechny kradla. Ač je po večerce zábava tak jsem se chtěl bavit i s nováčky, představit jim naše písničky na kytaru a tak…

  Teď k bojovému oddílu: Cechovky byly super. Sekání Dollyho katanou, ukázka boje s nožem… maličko lituji, že jsem za BO nejel již od začátku. Dějová linka byla kvalitní a dobře zpracovaná z herního hlediska. Hledání značek, zaříkávání, povolávání legendárních bojovníků a lov na čarodějnice, rozhodně pěkné a užil jsem si to.

  Krom tohoto rozboru zde už mám jenom poděkování těm, co nemají Facebook. Díky všem hráčům, orgům, přítomným zvířatům a Danovi, který se o nás staral jako zásobovač a uklízečka. Někdo to dělat musí a Danovi se musí dát dík za to, že to dělal on.
  Speciálně díky rodince a hlavně speciální díky Zuzce za to, že na FT natahala lidi a nahecovala další, co si třeba účastí nebyli jisti.

  Už se těším na další rok, ale snad se všichni uvidíme i dříve!

  • Miranda Miranda

   Motivace být u Kortany podle mě byla hned trojí: peníze, pomoc odboji, motiv postavy v tom odboji být. Ale pravda, já taky zvažovala odchod (ale to bych své postavě nikdy neudělala) – ale z toho důvodu, že to bylo na vesničanku Claire moc těžké / riskantní (což ale neuměla veřejně přiznat, že ;-). Peníze, pocit nezávislosti a touha jít za spravedlností ale byly daleko silnější.

   Reálií bylo podle mě až až, a ruku na srdce, nevím, kolik lidí by se přihlásilo jako někdo, kdo je pročetl všechny…

   No a Kortana a hraní v době, kdy jiní už mají rozchod… Škoda, že ti to vadilo, předpokládala jsem, že víš, co Darkův cech obnáší a chceš si to tak užít jako zbytek lidí, co tam kvůli tomu chtěl. Ale což, to jsou ty předpoklady, o kterých se Claire na táboře několikrát naučila, že je to ta největší blbost pod sluncem. V tom případě se omlouvám, že jsem tě do Kortany tak tahala…a na druhou stranu ale děkuju Darkovi i Ragnarovi, že nám všem umožnili tak dobré a vypiplané hraní, které si já stejně jako každý rok vážně jenom užívám…

 • Miranda Miranda

  Těžko se mi hledají slova, jak vychválit letošní tábor. Pořád nemůžu uvěřit, že už je po něm, nějak moc rychle to všechno uteklo. Únava ale jasně ukazuje, že jsem těch 14 dní díky vám všem jela naplno – užívala jsem si jak cech, tak rodinku, tak spoluhráče, výpravy, večery…Prostě všechno a vždycky jsem jen a jen vděčná všem, co se na přípravě jakkoli podíleli. A taky hráčům, že se hecli a přijeli v takovém počtu a v tak dobré náladě – a nováčkům za to, že mi nepřišli omlátit o hlavu, že jsem je donutila jet. Přiznám se, že jsem byla trochu rozpačitá z přesměrování low settingu do fantasy světa, ale na druhou stranu pro mě příběh nikdy není tím, co mi dělá tábor táborem. Jsou to lidi, zábava, cech, energie, kterou ostatním zdá se sosám atd… Také bych uvítala kratší výtuh neherní prostoje (poledňáky), ale vím, že jsem trochu hyper hráč, tak nejsem vhodné měřítko. Jinou výtku ale asi nemám, pořád je pro mě tábor tím nejlepším, co za rok zažiju bez ohledu na cokoli jiného a tak to, doufám, ještě nějakou dobu bude. Protože co by to bylo léto bez takovéhle super akce, že? 😉 Jmenovitě hrozně moc děkuju Darkovi s Ragnarem za vedení cechu, celé Kortaně za pospolitost (stejně jako příležitostné rozpory), perfektní rodině s krycím názvem VKV, Rodrigovi za hecovací soutěž, Denymu za to, že si mě chtěl vzít i jako vlčí bestii, zbytku rodiny, že mě dostala z nehorázné schízy, když se Claire dozvěděla, co jí v budoucnosti s vlčí duší čeká… Mohla bych pokračovat dál a dál – přes kuchyň, po Dana á la Mistra Propra, po veškeré orgy a CP, co s nekonečným nasazením chystali zábavu pro nás hráče, ale stejně to nakonec skončí u obřího díku zkrátka všem. Holt se budu ze všeho zase chvíli vzpamatovávat a budu brát jako útěchu příslib možného tábora 2015 ;-).

 • Miranda Miranda

  After party pro vsechny ucastniky fantasy tabora i pro pratele Academie Draconicy probehne v sobotu 16.8. v Mlade Boleslavi v hospode U Hymru. Zacatek mezi 19:00 a 20:00. Na miste nebude fungovat kuchyne, ale kazdy si muze prinest neco vlastniho na mini grill. Tak vsichni dorazte!;-)

 • Užijte si tábor, přeju dobré počasí a epické zážitky.

 • Tinglin Tinglin

  Ahoj,
  chtěla bych jet na tábor, ale nejspíš budu muset v jeho průběhu ještě dodělávat Bakalářku. Nemohla bych se přes něčí mobil/modem připojit na párkrát přes svůj počítač na mail, abych mohla komunikovat s vedoucím nebo poslat nejnovější verzi? Případné finanční či jiné ztráty určitě proplatím.

  • Halvar Halvar

   Já jsem loni na táboře o poledňácích psal diplomku 😀 A jop, jestli najdeš nějaké místo, kde bude použitelný signál, tak internet v mobilu mám.

   • Adso Adso

    Jako zalozni moznost neni problem pouzit muj telefon (akorat teda na roamingu).

   • Tinglin Tinglin

    Děkuji vám oběma, jste neskutečně hodní:). Nakonec se mi vedoucí ozval už teď, a ne až 30., takže pokud mi nenavrhne přepsat to celé, mohla bych to do tábora stihnout. Ale uvidíme:)

  • Ragmon Ragmon

   Při nejhorším mám mobil co chytá signál všude a je v něm neomezený internet. Klidně ho můžeš použít.

 • Ragmon Ragmon

  Přátelé, máte někdo know-how na super levný a přitom použitelný šípy? A nebo ještě lépe… máte šípy a půjčíte mi je na tábor? 😀 Při půjčení samozřejmě nahradím každý ztracený/zničený a dostanete odměnu 🙂

 • Silk Silk

  Přátelé, kamarádi,

  po dlouhých dnech přemýšlení a zvažování, jsem se rozhodl, že na letošní Fantasy tábor nepojedu. Důvodu je několik, ale tím největším bude fakt, že potřebuji od fantasy chvilku pauzu. Už na loňský tábor jsem se musel hodně přemlouvat, ale jelikož jsem chtěl vidět tu bezva partu, kterou jindy v roce neuvidím, dokopal jsem se a vůbec jsem toho nelitoval. Ularie respektive Doran, byl pro mě jedním z nejlepších táborů a zážitků vůbec. Chci si proto tuto vzpomínku nechat jako pomyslnou třešničku na dortu a pokud by se mi touha po fantasy vrátila a tábor pokračoval, jel bych příště.
  Tento jsem si nastavil priority jinak, rád bych si něco vydělal, začal s diplomkami a věnoval se o prázdninách jiným věcem než fantasy.
  Mrzí mě, že přijdu o těch úžasných 14 dní, které jsou rok od roku lepší, ale po opravdu dlouhé rozvaze jsem se rozhodl…
  Tímto se chci omluvit všem, kteří se mnou už počítali, snad to není natolik na poslední chvíli, aby se má role nedala nahradit, letos se hlásí spousta nové mladé krve, která mé místo zaplní. Jmenovitě se chci omluvit Kedarovi, kterému přidělám starost se sháněním HP (mrzí mě, že přijdu o ten luxus, co si pro válečníky připravil 🙁 ), hlavním orgům za komplikaci v rámci organizace a skupince v čele se ZuSkou, se kterou jsme měli domluvenou rodinku. Promiňte..
  Víc se rozkecávat už nebudu a na všechny se moc těším na Konferenci a na akci jí předcházející 😉
  Váš Slíček

 • Nord Nord

  Současný stav hlášení do oddílů:

  13. Legie – 11 lidí
  Apatykáři – 10 lidí
  Bojový Oddíl – 12 lidí
  Útvar 22 “Kortana” – 13 lidí
  Zásobovací Oddíl Odboje – 6 lidí

  Nezařazení – 12 lidí

  Optimálně (pro organizaci oddílových činností) bychom uvítali mít asi 12 lidí na oddíl, ale nechceme nikoho nutit do oddílu, který ho neoslovil. Po nějaké době strop na počet lidí v oddíle zrušíme, ale abychom dali rovnoměrnému rozložení mezi oddíly ještě nějakou šanci, zatím ho tam necháváme. S jakýmikoliv dotazy ohledně oddílů se jako se vším ostatním neváhejte obrátit na kontaktní e-mailovou schránku.

  V blízké době, možná už dneska, také spustíme orientační rezervaci chatek, tak buďte ve střehu 😉

  Pokud jde o trollení v podobě formátování textu do nevídaných tvarů a barev, nedělejte to! Nevhodně formátované texty budou promazávány, berte to jako férové varování předem.

  Manipulovat s cizími rezervacemi je samozřejmě také zakázáno, zde díky vážnosti prohřešku pod hrozbou ztráty práva na rezervaci. Rezervace jsou orientační, pokud máte potřebuj vyměnit si číslo chatky nebo pozici, kontaktujte nás na mailu.

  Díky
  Org tým

 • Nord Nord

  Ještě jedna prosba k historiím, přestože jsme šlechtice explicitně nezakazovali, jejich hromadné účasti v odboji zrovna nefandíme. Ty šlechtické historie, které nám doposud přišly, řešíme a nesmeteme je automaticky ze stolu, ale více šlechticů nám už prosím neposílejte, nemáme v táboře dost plesnivého sýra a starého vína pro všechny. Díky 🙂

  • Nord Nord

   Ve prospěch šlechticů hrajou nějaké zajímavé věci v historiích a možnost vzájemného provázání.

   V neprospěch hraje náladovost organizačního týmu.

   Verdikt padne zítra po obědě (na menu je zapoečená brokolice, kterou fakt nesnáším…).

 • Nord Nord

  Ahoj,

  posílám malou ochutnávku pro pravidla na zbraně a zbroje. Chci nicméně zdůraznit, že se jedná o pracovní verzi u které si coby Organizační tým vyhrazujeme změnu, o které se včas dozvíte. Finální verze vám potom přistane na mailu (s utajenými adresáty, abychom nešířili vaše soukromé adresy bez svolení):

  https://drive.google.com/file/d/0BwfDSGkFqBNNV0VZRjJKaGdCV0E/edit?usp=sharing

  Připomínám, že pokud sebou chcete brát jakoukoliv zbroj nebo nadrozměrnou zbraň (dřevcovky), dejte nám to prosím vědět na mailovou schránku pro komunikaci s hráči.

  Text je napsán s trochou nadsázky, na prvním místě je bezpečnost a lidé jedoucí poprvé se nemusejí bát modřin. Nebolí to a horké hlavy necháváme posedět, aby vychladly.

  Dotazy směřujte tamtéž, popřípadě i sem.

  Mějte se
  Org tým

  PS: Jekor nebrat

 • Jirdan

  Měl bych dotaz ohledně výběru postavy. Dostanu e-mail jestli, si vyberu postavu? Jestli ne, mohl bych se alespoň zeptat, proč je postava Písaře Aburyho pořád volná? Děkuji

 • Miranda Miranda

  Malý dotaz: jak dlouho před děním FT jsme v táboře rebelů? Jde mi o to, jestli se už navzájem nějak víc známe. Jestli třeba můžu mít nějakou přátelštější vazbu k někomu, kdo není z mé rodiny / cechu. Nebo se teprve budeme oťukávat s tím, že o sobě nic nevíme?

  • Nord Nord

   Rebelové se do samotného Tábora teprve musí dopravit, před tím se nicméně postupně scházejí v přechodných tábořištích a kontakt s ostatními Rebely je tedy před začátkem samotného tábora možný a přípustný 😉

 • Nord Nord

  Zprávy z chystání tábora: Na nedělní schůzce realizačního týmu naši analytici zjistili, že se v našem bugu nachází hra!

 • Nord Nord

  Ahoj,

  zdá se mi, že 13. legie dohnala Kortanu v počtu zájemců o členství a dosáhla tak prozatimního stropu.

  Do odvolání se již k Legii nebo Kortaně prosím nehalste.

  Díky
  H.

 • Đark Đark

  Spuštěno hlášení do cechů! Dále přibyly nové informace a postavy (sekce postavy ;-)) a v sekci přihláška rovněž nutné dokumenty pro účastníky. Na hlavní stránce jsme zpřístupnili také táborový řád.

  • Legas Legas

   Duplicate comment detected; it looks as though you’ve already said that!

   si dela pr*el, ne? 😀

   chtel jsem jenom napsat: nice :'( 🙂

 • Đark Đark

  Přihlašování bylo ukončeno.

  Pokud máte zásadní zájem zúčastnit se, či se domníváte, že k nám patříte, pak pište na hrac.ft2014@gmail.com.

  • Miranda Miranda

   Husté! To asi padl rekord, že? 😮 Každopádně… na táboře budu ten nejšťastnější člověk na světě, tak se na to všichni povinně připravte! 😉 😀

   • Legas Legas

    vedoucí dostanou strašně nažrat 😀

    • Deranius Deranius

     Zuzka: Jedině dobře, šťastní lidé jsou fajn.
     Legas: Vedoucí letos při šatrhu nebudou lamy a naberou si dříve opomíjené luky a kuše…:-D

     • Nord Nord

      … které hráči (stejně jako dřevcovky nebo plechovky) nosit nesmí, pokud si je nekoupí v herním krámku za herní žetony. Jeden žeton přijde na 100 ,- Kč, náš zlatoko… finanční tým zrovna stanovuje ceny předmětů v žetonech. Kappa

     • Mu Mu

      To Nord: áj lav jů

     • Legas Legas

      Deranius: luk uz mi prisel novej na tabor 🙂 hehe
      Nord: tak snad je nejakej startovni balik, NE?! (nejaky bonusy za nahecovani kamarada? třeba par zetonku? 😀 )
      Mu: aj dont

     • Nord Nord

      Díky kluci, je to vzájemné…

 • Nord Nord

  Počínaje tímto táborem sebou začínáme na všechny akce vozit NERF bat na všechny OP záležitosti…

 • Altariel Altariel

  Abychom navodili atmosféru pravého, nefalšovaného tábora, přikládám přísně tajné video z loňské porady. Jeho klasifikace (“top secret”) byla dnes zrušena hlavním vedoucím, a proto i vy, obyčejní lidé, můžete nahlédnout do tajných archivů organizátorů… Konejte ale rychle, než bude video smazáno CIA, která ho převezme jako instruktážní pro budoucí plánování převratů…

  https://www.youtube.com/watch?v=8uEVEmhFahM&feature=youtu.be

 • Nord Nord

  Malá, ale podstatná informace: Na táboře bude zavedený systém zbrojí a zbraní, které se mohou během příběhových aktivit ničit a následně opravovat nebo nahrazovat. Počítejte proto s tím, že jako začínající rebelové si své zbroje a zbraně nejprve bude muset sehnat (ie. hru začínáte v košilích a s nožem u pasu).

  Co chcete na sebe si sebou samozřejmě vemte, vaše vybavení si k vám svou cestu najde velmi rychle. Velmi rychle vám také dodáme informace o tom, co která zbroj zvládne ubránit. Předem vám můžu akorát slíbit, že zbroj vás chrání jen pokud ji na sobě skutečně máte. Tzn. pokud se necítíte na to přeskočit propast v kroužkovce, budete ji muset přehodit nebo nechat prostě ležet na druhé straně.

  A co se stane s herně tracenou nebo zničenou zbrojí? Neherně si ji samozřejmě můžete nechat a hýčkat, ale herně jste o ni přišli. Pokud seženete šikovného zbrojíře nebo brníře, třeba vám dokáže i ledacos zachránit. Zbytek si ale budete muset stáhnout a přivléct z poražených nepřátel a máme systém nošení dří… zbrojí do tábora, který se vám určitě bude líbit 🙂

  Zbroje jsou mimo to v ŠATRHu potenciálně OP záležitost, takže je pro nás vyváženost velkým závazkem. Máme zaručený systém, jakým se vyhnout bojovým mágům, tedy plechovkám rozhazujícím ohnivé koule na potkání… Magie je přeci zakázaná a opovrhovaná, tak kdo by to taky dělal, že? 😉

  Lidé ve zbrojích budou moct výhodu zvýšené ochrany využívat za cenu toho, že se s tím budou muset tahat i při fyzických výzvách našeho tábora a taky si asi dovedete představit, jak si budou CP sestavovat svoje aggro tabulky 😉

  Ve vší vážnsoti vás nicméně prosíme, abyste při přihlašování do oddílů, které spustíme v dohledné době, uvedly, jaký typ zbroje a zbraní sebou plánujete přivést. V zájmu zachování zábavy vám při zdolávání překážek chceme poskytnout dostatečnou výzvu (tj. ne skupinka peasantů s tesáky) bez toho, aniž bychom tam na vás čekali v neférové převaze (plnoplátový kombajn z pavéz a halaparten).

  Díky za pochopení, doufáme, že se těšíte
  Org tým

 • Nord Nord

  Zároveň se s tím nese poněkud nepříjemný fakt, že počet míst na táboře je omezený a jednoho dne budeme nuceni (při současném tempu) přihlašování ukončit. Pokud se chcete tábora účastnit, pak neváhejte a hlašte se 😉

 • Nord Nord

  Při vymýšlení postav se prosím řiďte tím, co se dočtete na separátních stránkách o táboru, především v sekci “Mechanismy hry-Jak si vytvořit postavu”.

  Pokud máte zásadně odlišné představy o své postavě, směrujte je prosím na hrac.ft2014@gmail.com kam můžete směřovat i jakékoliv ostatní dotazy týkající se tábora.

  Vyjímku u postav tvoří jeden oddíl, který funguje s předpřipravenými postavami, které budou součástí příštího updatu stránek.

  Z organizačního updatu: možnost poslat lidi uklidit chatku se setkala s vášnivě pozitivní odezvou (vedoucích), proto jsou letos morálními vedoucími VŠICHNI vedoucí!

 • Nord Nord

  Nový update: Morálnímu vedoucímu přibyly pravomoce, nyní vás může poslat za prohřešky uklidit svou chatku… Za 3 prohřešky vás může poslat uklidit chatku Ragnarovi, tak žádné trollení!

  A abych nezapomněl… přibyl popis náboženství v sekci “Svět” na samostatných stránkách 😉

 • Đark Đark

  Doplněn seznam přihlášených na tábor.

  • Legas Legas

   nevim, kdo je Honesta, Vivien u toho musi sedet od rana do vecera, kdyz je kazdej rok prvni 😀
   ale Tyris… ty jsi mne vazne nastvala, ze jsi prede mnou!!!!! 😀

  • Đark Đark

   Další update přihlášených!

   • Attila Attila

    Vidim, ze Ragmon musi mit vzdycky neco navic 🙂 . Bude i platit dvakrat? 🙂

    • Ragmon Ragmon

     Ne, to nebudu 😀 Ovšem jak jsem se tam dostal dvakrát, to by mne zajímalo…

     • Adso Adso

      Dovolte mi vysvětlit. Na loňském táboře byla u všech účastníků měřena celá série veličin, počínaje rychlostí chůze přes počet slov na den až po například hlasitost zpěvu. Referenční jednotka měření byla pracovně nazvána “jeden Nord”. Cílem výzkumu bylo určit, jak je pro jednotlivé účastníky náročné vytvářet příběh, výpravy, nakrmit je, celkově zabavit atd. Skrze velice komplikované výpočty, s užitím nejpokročilejší metodologie, byla každému účastníkovi přidělena jedna hodnota, udávající, jak se odlišuje každý účastník od “průměru”. Všichni se pohybovali v rozmezí 0,8 – 1,2 od hypotetického průměrného účastníka. Jedinou odchylkou, dosahující neuvěřitelné hodnoty 2,45, se stal Ragmon. To jest, dá dvakrát tolik práce zabavit na táboře Ragmona, nežli kohokoli jiného.

      Proto musí letos platit dvakrát.

      True story.

 • Nord Nord

  Další upadate Fantasy tábora 2014:

  Morální vedoucí si vzal za předsevzetá, že letos přitvrdí.

 • Nord Nord

  ༼ つ ◕_◕ ༽つ 15 SUBS HYPE ༼ つ ◕_◕ ༽つ

 • Adso Adso

  Inzerát 2: Rád bych měl na táboře nějaký nůž a 60tku a naše zbraně pomalu vypadávají z kategorie bezpečné. Máte někdo přebytečné na půjčení? Nebo lépe, má někdo zájem se pustit do nějaké výroby?

 • Adso Adso

  Inzerát: Ahoj, potřebuju ušít na tábor spodní světlou tuniku a svrchní tmavou tuniku. Materiál moc nehraje roli, žádné LF se nekoná, stejně tak to stačí ušít na stroji. Jestli má kdokoli čas a zájem si přivydělat, ozvěte se na mailu. Jestli ho nemáte, napište sem.
  PS: Neb vím, jak dobré duše se mezi vámi najdou: nemusíte se pro mě nikdo obětovat, kdyžtak to prostě koupím na netu 🙂

 • Miranda Miranda

  Kdy plánujete začátek přihlašování? O lidi z AD nejde, ale spíš o nováčky – aby je rodiče mezitím nepřihlásili jinam… Dík 😉 PS: Je to všeobecně položený dotaz, nevím, kdo přesně má toto na starosti.

 • Qeerix

  A ještě jeden dotaz. Jakou mám vybrat tvrdost zbraně? Vídám buďto běžně měkčené, nebo s latexovým ostřím atd. Co je asi pro tábor nejlepší volba?

  • Sargold Sargold

   Nejlepší (respektive nejběžnější) jsou na táboře běžné měkčené, tedy buď s dřevěným, nebo laminátovým jádrem. Pak se občas (na noční hry) používají celoměkčené obuchy (v jednoduché variantě smotaný mirelon a omotaný kobercovkou).

 • Qeerix

  Přemýšlím, že se přihlásím na tento tábor, ale nevím, jak to chodí. Fantasy oblečení se nosí po dobu celého tábora, nebo jenom na výpravy? Děkuji za odpověd.

  • Mu Mu

   Ahoj, kostýmy se nosí po celou dobu, takže nejen na výpravy. Obecně platí že po večerce nebo o poledním klidu můžeš mít na sobě, co chceš. Hraje se vyjma jídel a chvíli po jídlech cca celý den, hra končí večerkou (není-li řečeno jinak). Tudíž je kostým nutnou součástí.
   (ale běžná jsou i volnější hraní, kde ti stačí kalhoty a halena nebo nějaký odlehčenější kostým – nepotřebuješ nic extra historicky dobového).

   • Qeerix

    Díky moc. Tak to budu asi potřebovat trochu zainvestovat. Moc toho v šatníku nemám.

    • Adso Adso

     Až se objeví samostatné stránky (budou, Norde?), určitě tam najdeš dost fotek, co poslouží jako inspirace, jaký je zhruba standard.

     • Ragmon Ragmon

      Ovšem i pokud budeš lehce pod standardem, nikdo tě nesežere. Důležité je mít kostým, co jakž takž vypadá a neruší atmosféru, nemusí být tedy nutně kdovíjak dokonalý. Mohou to být černé tepláky bez proužků, odrazek a podivných chujovin, pohorky a dlouhá halena přepásaná levným koženým páskem. Kostým nijak úžasný, ovšem dostačující. Samozřejmě jakékoliv vylepšení je vítané. Vypůjčená kápě (Berethire, jak to vůbec vypadá v LARP šatníku?) a hned můžeš jet. Pokud se na něco zaměřit, tak spíše než na kostým to chce na bezpečnou zbraň.

     • Nord Nord

      Stránky budou, bude je dělat Đark a má v tom (osvědčenou) tvůrčí svobodu. Vzhledem k zaměstnání tam ale na žádné termíny netlačíme.

     • Ano můžeme z šatníku něco zapůjčit, stačí kouknout, něco tu máme, co může pomoci: https://www.facebook.com/groups/190019261126012/?fref=ts

    • Qeerix

     Díky všem za ochotu. Rozhodně se pokusím něco sehnat. S rp mám hodně zkušeností (hodí se mít ve městě čajovnu a partu kámošů) ale s larpem tolik ne. Tak mě snad nikdo neumlátí hned napoprvé 😀

     Teda chvilku jsem se bál, že tábor bude až od 18, ale naštěstí to tak není. Je mi patnáct a doufám že tam nebudu samotnej kindoš.

 • Nord Nord

  Práce IRL ubylo, znovu nastal čas na práci na táboře. Brzy se můžete těšit na pár nových dokumentů 😉

 • Nord Nord

  Mimochodem… letos jedeme Šatrh 😉

 • Haleth Haleth

  Ahoj, mam dotaz. Vypravela jsem kamaradce o FT a byla z toho uplne nadsena a rada by se zucastnila (alespon jako divak-hrac). Kdyz uz neprosla ta verze s Oxfordem, tak co mala navsteva ze severu? S anglictinou nema problem a celkove si myslim spise pozorovala, ale pokud by se mohla trochu zapojit do hry (budu prekladat), bylo by to fajn…Jak se na to divaji orgove? 🙂

  • Nord Nord

   Přiměřeně přívětivě, řekl bych, alespoň z herního hlediska 😉 Někdo už si vyprosil, aby jeden ze sousedních států Mardaku mluvil anglicky… (jak se dělá ten smajlík co nevinně koulí očima?)
   Akorát byste museli vymyslet, proč se cizinec, který neumí žbleptnout Mardacky, účastní zbojnických pokusů o navrácení vlády v Mardaku právoplatnému králi.
   Očividně dává více smyslu mít celomardacký odboj, ale kdo jiný by měl mít nárok na cizojazyčnou postavu, když ne cizinec 🙂

   • Nord Nord

    Jinak krom herního stanoviska je tam ještě to stanovisko organizační, tak by to ještě chtělo posvěcení od hlavního vedoucího, Kuby. Hádal bych, že bude potřeba nějaká záruka, že bude pojištěná atp.

    • Haleth Haleth

     Ahoj, díky za odpověď. Chtěla jsem hlavně vědět, jestli by to bylo teoreticky možné. Zatím není ještě nic jisté, spousta věcí se musí domluvit a projednat. Probereme to znovu v pondělí, tak se ještě ozvu. Pokusím se to vyřešit, tak či onak, co nejdříve. 🙂

  • Altariel Altariel

   Klidně si to vezmu na starost, mohlo by se nám to hodit… Ale jak píše Nord, je potřeba mít pojištění a souhlas Kuby. Kdyžtak mi napiš na mail nějaké podrobnosti (na jak dlouho atd.) a domluvíme se 🙂

 • Legas Legas

  Co systém donátorů? Bude? Mohou ho používat i f2p?
  Jde mi o artefaktové meče a podobné kraviny, které si jinak než za peníze nebudeme moci do hry přinést…

  btw: Severní kmeny se stáhlY zpět za Hadí Průsmyk, kde založilI Lukrécii
  jedno nebo druhé íčko… vyberte si, ale obě nemouhou býti:)

  • Nord Nord

   “Y”, protože se mluví o kmenech. Donátor=preferovaný hráč, tj. zaplacením se staneš preferovaným hráčem.
   Varování: Artefaktové meče se počítají mezi zvláštní zboží, které nedostanou ze začátku ani předplatitelé. Je třeba zakoupit si v herním krámku oprávnění k používání artefaktových mečů (artefaktové luky, sekery a ostatní zbraně se platí zvlášť) a pak ještě zvlášť zbraň.

  • Moje chyba. Nějak jsem to přeskočila, když jsem dělala korekturu, už by to mělo být ok.

 • Nord Nord

  V krátkém časovém horizontu se od nás ještě můžete těšit na reálie světa, podrobnější popis settingu, pokyny pro tvorbu herní postavy, přitažlivý personál a mnohem více(trollení)!!!

Mus bt zalogovn pro zanechn komente.

Coded by (MW) and designed by Đark
© 2009 Academia Draconica - All Rights Reserved!