Login

Knihovna

Forgotten Warriors – oficiální informace

Forgotten warriors

Frakce a reálie

Pravidla 1.00 (AKTUALIZOVÁNO)

Manuál pro přežití (AKTUALIZOVÁNO)

 

Kdy? 15.-17. říjen 2010

Trailer:

Za kolik? 250 Kč

= registračku jsem byl nucen zvednout. Mrzí mě to…je to hrozné a nestoudné, ale zase to přináší v ceně několik bonusů.
Za a.) lokalita (fakt za to stojí, nejlepší lokalita na airsoft/PA akce, co jsem zatím viděl…:-D
b.) máme v ceně už i pátek
c.) pan správce nám dovolil na místě vše – pyro, ohně, využití 90% baráků
d.) provedeme organizovaný svoz z nádraží v Nižboru a od busu v Bratronicích, na což je třeba benzín. Jinak pořád platí možnost využít avizované slevy na počet “překecaných nových účastníků”. Nečekejte však, že uznáme, že třeba Sid ukecal Legase nebo Deranius přemluvil Elfin… 😉

Herní řád

Základní pravidla hry

Přihláška pro mladší 18 let (vzít s sebou vyplněné a podepsané)

Jak ušetřit za registraci? Přemluvte kamaráda z LARP komunity, aby jel – musí to být člověk, který bude schopen KVALITNĚ hrát, nebude hru kazit a nebude dělat bordel. V tom případě poskytneme slevu 10% z registrace (sleva se kumuluje až do výše 30% – tzn. za 3 lidi = 30%, 4 lidi = stále 30%). Pro uplatnění slevy musí registrování uvést vaše jméno do reg. formuláře.

Nemáte AS zbraň, ale chcete jet? Máte rádi tajemno, fantasy i akci a přitom nemáte AS zbraň? Startujte za “Tajemnou frakci”. Viz frakční info

Kontakt? airsoftlarp@centrum.cz

Registrace? Oficiální start je posunut na 15.9.2010. Uzavření registrace je 13.10.2010.

Počet účastníků: max. 50

Požadavky na účastníky: Respektovat pokyny orgů, zákony ČR a místní vyhlášky. Všichni budou podepisovat prohlášení hráče  a mladší 18ti let potřebují podepsaný souhlas rodičů (klasika). Organizátoři nezodpovídají za jakoukoliv újmu způsobenou hráči (ať již navzájem či sami sobě – klasika). Ochranné brýle a prostředky povinné vždy míti na sobě i mimo herní prostor až do chvíle úplného opuštění lokality (i ve spánku 🙂

Jídlo a pití: každý vlastní

Voda a elektřina: voda bude k dispozici v PET lahvích nebo barelech. Elektřina bude zavedena do jednoho baráku. Může sloužit pro nabití mobilů či AEG zbraní, ale přístup k elektřině bude řešen herně.

Sociálka: pro dámy suchý záchod (sdílený společně s pánem z vrátnice :-D) pro pány mnoho lesa

Parkování aut: soukromé a hlídané parkování mimo herní prostor. Auta mimo herní situace nebudou do herního prostoru povolena.

Pravidla: budou zveřejněna nejpozději 15.9.2010. Budou obsahovat, jak organizační pokyny, instrukce a požadavky tak pravidla hraní hry.

Jakou zbraň s sebou? Všechny zbraně podléhají schválení na místě. Organizátoři si bez udání důvodu vyhrazují právo zakázat jakoukoliv zbraň.

LARP close combat zbraně povoleny (ba i žádoucí)

Manuální airsoft: všechny zbraně

Sniperky: na dotaz předem

AEP: všechny zbraně do 100 m/s

Plynovky: do 100 m/s

AEG, elektriky: do 100 m/s, neupgradované, předem se raději zeptejte, jestli vám ji povolíme. Pokud jí máte moc silnou, musíte provést dočasný downgrade na M100/110 – celkem jednoduché a levné. Nejsme na soutěži v dostřelu a je to dobré kvůli rovnosti šancí a co nejmenší bolestivosti zásahu.

Výzva pro majitele vícero AS zbraní: pokud máte kamaráda, který nemá možnost si zbraň půjčit či koupit, neváhejte a nabízejte…

Historie Banja Reky

Komentáře

182 comments to Forgotten Warriors – oficiální informace

 • Drak Drak

  Nechystá se náhodou 2. díl? O:-)
  Případně něco na ten způsob? 😉

 • Drak Drak

  Ste měli říct už na FW, že ten doslov dostanem až pod stromeček 😛
  Bych si aspoň zapsal, co všechno sem chtěl vědět, bo do tý doby, jak se znám, to určitě zapomenu 😛

 • Drak Drak

  Doslov, doslov, doslov… A teď všichni – Doslov! Doslov! Doslov!
  Než zapomenu(em) vůbec, co sme chtěli vědět 😛

  • Sid Sid

   Novej song pro FW

   Dó, do do dó, do do do do do doslov héj.Dó, do do dó, do do do do do doslov héj.Dó, do do dó, do do do do do doslov héj.

   Najnanananana již dva měsíce čekáme.
   najnananananana, již dva měsíce nevíme.
   Najnananananana snad se někdy dočkáme.
   najnananananana tak co bude Hubleble?
   Dó, do do dó, do do do do do doslov héj.Dó, do do dó, do do do do do doslov héj.Dó, do do dó, do do do do do doslov héj.Dó, do do dó, do do do do do doslov héj.

 • Drak Drak

  Nechcu znít netrpělivě, ale kde je sakra ten doslov?! 😀

 • Merle Merle

  celkove:
  velmi dobra akce, hlavne diky velkemu nasazeni hracu i orgu a taky prostredi. uzival jsem si celou dobu, a nastvalo me jen to, ze mi postupne odesly vsechny tri zbrane, a ze sem si jich nevzal vic 🙂

  klady uz se tu vicemene probraly a s vetsinou musim souhlasit.

  co mi chybelo:
  – obcasny vystrel UCK “snipera” z lesa – pres den jsme se kolem radnice citili zbytecne moc v bezpeci
  – vic naletu a alespon jeden utek do krytu
  – zaverecny utok UCK do naseho bukru – sory ale nalet NATO nas pripravil o zaslouzenou viteznou katarzi
  – vyuziti moji postavy

  co se mi hodne libilo:
  – lighsticky osvetlena chodba v noci
  – prozkoumavani bunkru (skoda ze v 95% bez lootu)
  – euforicka nalada vzdy tesne po skonceni nocniho utoku

 • Illidar Illidar

  Napjatě očekávám report od AČR 😉

  • admin admin

   Jojo, už by to ten report chtělo. Sám jsem zvědavý na epilog 😀

  • Altariel Altariel

   Tak sem nco napsala a posílám to na mail, ale je to report můj, tedy ne stoprocentně z pohledu AČR. Je to napsáno řediteli VZČR. Protože asi NĚKDO smazal fóra frakcí, nevím jména ostatních atd, které bych pak ráda doplnila…
   Tak to zkontrolujte a napište koment…

 • Chmely Chmely

  Máte to na mejlu na centrumu.

 • Nathaniel Nathaniel

  Takže FW sem si velice užil…díky bratrům Rusům za perfektni požitek ze hry i zábavu a vlastně všem ostatním za navození perfektní válečné atmosféry…jen sem možná čekal více střetů s AČR.
  Největší dík patří samozřejmě MWmu, Fílovi a Majkýmu, který dostával asi nejčastěji nakotlíno 🙂
  Jinak k té Mp44 co jsem měl, tak se omlouvám za bolest pokud sem někoho nepříjemně trefil…tuto zbraň sem si zapůjčil od kamaráda a plánoval sem jí i zakoupit, ale po zdejších ohlasech to asi neudělám…snažil sem se nestřílet z bezprostřední blízkosti a doufám že se mi to také povedlo…
  Jinak ještě jednou děkuji přátelé a uvidíme se na Vandru a doufám že co nejdříve na nějaké AS akci 🙂

 • Throqash

  díky všem za hru a rusům za to že mě pěkne ochcaly! 😀 ale dík nebejt vás tak ten vědec z genzbro se fakt nevyužil:D ale nečekal jsem že mě zabijete 3sec před tim než jsem řekl ANO,půjdu s vámi do ruska…..no nic doufam že váš konec byl podobný… WRRRRRRRRR
  díky srbům užil jsem si to.. fakt super parta DÍKY ZA HRU VŠEM
  ještě dneska koukám za každej roh jestli tam nikdo neni:D
  (nehodnotte pravopis prosim)

 • Deranius Deranius

  Táák, včera už mě praskala hlava a nevyplodila nic rozumného.
  Rozepíšu se už dnes, vždycky říkám, napíšu report až s odstupem času, pak ho mám v hlavě, ale nakonec nenapíšu nic.:-)
  Pokud jde o kritiku, píšu tentokrát více z osobního pohledu a vím už teď, že na několik věcí bude víc názorů a určitě to nevadí.

  Už před akcí jsem věděl, že to bude dobré i pokud by orgové půl dne spali. To díky seznamu hráčů. Prostě jsem byl přesvědčen, že to nemůže být propadák, čímž ovšem nijak nesnižuji organizátorské zásluhy. Rozepíšu se v bodech ať neskáču a ať z toho něco máte, protože to je účelem kritiky.

  1. Zázemí: Areál poskytl velmi slušnou základnu, mě osobně vyhovoval pocit (A ten jsem rád ochoten zaplatit, po pravdě i více penězi), že nikdo jiný nemá v areálu co dělat a tedy, že celý víkend určitě nikdo nepokazí tím, že si vybere stejnou lokaci. Navíc neskřípalo nic a dohoda se správcem byla pohodová. Za diplomacii a herní plochu tři palce nahoru.

  2.Rekvizity
  Siréna, megafon, pyro, kostýmované CP, paradropy, kapitulační projev, další doplňky- všechno cool. Bylo vidět spoustu snahy i nápadů. I tak bych přístě být vámi rozšířil org team o provianťáka, který zařizuje jen toto, aby zbytek mohl hrát CP. A určitě by se našlo i spousta dalších reálných vychytávek, kterých by pak ve hře bylo víc.

  3. CP
  Paráda, těm co hráli nemám co vytknout, tady je to o náhecu a ochotě lidí přijmout bolest a únavu. Příště jen a to je mor snad všech jiných akcí na které jezdím (kromě Vandru) volit spolehlivé lidi na CP a vybrat jich víc. Nějakej Malej, kterej nebyl zatím na žádné akci AD spolehlivý není :-D.
  Nicméně vy co jste ve třech sehráli všechno, zasloužíte za své role absolutorium. (Majký rulezz, protože to, co podstoupil byl BB očistec ). S CP se váže i další bod a tím je:

  4. Nabitost dne:
  Slušná, ale kvůli vašemu počtu ne dokonalá. Hlavně v sobotu mezi 16-18 jsem zaregistroval pár stížností na vytíženost. Předpokládám, že jste byli na druhé straně “mapy” a cépili pro AČR. A kdo chtěl, tak se zabavil, já osobně jsem kopřil, jen když jsem fakt opravdu chtěl a potřeboval. Jinak mi opravdu občasný zbraní klid nevadil a pokud jste se do role vesničanů “imerzli”, tak vám to ani nemělo vadit :-DD.
  Celkově hodnotím kladně, kopr to tedy opravdu nebyl. Přišlo mi, že noc byla ještě nabitější. Terror té druhé patří spolu s kempením krytu mezi mé nejsilnější zážitky.

  5. Zbraně a munice
  K tomuto bodu očekávám, že se někdo ozve ale takhle to cítím já.
  Pokud je uvedena pružina do 100, budou ji mít všichni do 100 a basta. Vůbec zde nejde o to, že člověk to s trochou bolesti přežije i při pružině 130, ale pokud je avizovaná 100 pak pro všechny. Mám možnost půjčit si na víkend zbraň, ale neuděla sem to kvůli její síle. Pak vidím Ivošovu gunu, kde notabene i jde snížit síla, zaklapnutou někde na 120 (Pokud jsem se překouk nejvíc se omlouvám) o Nathově zbrani ani nemluvě.
  Navíc jste z těch zbraní kropili i nablízko. Zkropení Majkýho zblízka ze a střelba do ležícího mi přišlo fakt s prominutím jako nepochopitelná píčovina.
  Munice:
  V půlce dne Rusáci po 15 minutách kropení větve z automatu a dotazu zda mají munici: “Tři prdele” zní odpověď.
  Takto si omezenou munici “zejména pro AEG” nepředstavuji. Opět podotýkám, ve hře mi to nevadilo, ale z pohledu férovosti je to za hranou. Jak říkám, pokud bych tohle věděl, taky si za ty 4 kila ten automat půjčím. (Já myslel, že budu mít tak 30 koulí za celou hru, tak jsem se na to vykašlal).AEG kropila vytrvale a pořád a o jakémkoliv nedostatku se nedalo mluvit, kromě CP UCK MAjký, který naopak neměl žádnou :-D.

  6. Shrnutí:
  Letos už druhá akce, které k dokonalosti chybělo jen větší počet lidí (První byl skvělý a nezmiňovaný Shadowrun -kdo byl, chválil) a několik málo pro mě spíš nepodstatných drobností. Přes kritiku silnějších zbraní mi víkend nijak nezkazily a jejich noční bubnování do zdi a barikád mělo své kouzlo. Stejně jako to, že jich nebylo moc.
  Ještě jednou díky kluci, byla to paráda a za týden bych jel zas

  • admin admin

   Souhlasím se vším, co jsi napsal. Mám snad jen jednu výtku a jedno vysvětlení. Za a.) munice – nevím jestli jsme udělali loot příliš velkorysý a nechci taky nikoho obviňovat z cheatování, ale snažili jsme se, aby munice byla vystřílena co nejdříve a stále se nám to nedařilo. Otázka je proč 🙂 Za b.) zbraně – Ivoš má sice M120, ale krom toho má taky jinej píst a jinou vzduchotechniku takže o úsťovce 120 m/s se nedá hovořit ani ve snu. Zkrátka zbrań pružinu nenatahuje, tak silně, jak by měla. Nat je jinej případ – Nat si příště holt sežene slabší zbraň.
   Holt, vezmeme si toto k srdci a příště budeme přísnější 😀

   • Deranius Deranius

    V tom případě omluva, pokud to bylo s tou zbraní tak jak říkáš, pak je to cajk. Já jsme pan Přehnaně Opatrný, u HCčkářů bych byl za měkáče.

    Jinak jak už jsem několikrát psal, nikomu se nic nestalo a Nathovou zbraní se kropilo do vás, takže pohoda. 🙂

    • admin admin

     Kvůli nastupujícímu flame waru mažu vše…

     • Illidar Illidar

      Smazals to nevhod 😀 Zrovna jsem to chtěl vše vysvětlit a flamewar uhasit (FlameWar = FW??? :D)

      PS: Adso budeš to mít v mejlu, dychtivě očekávám názor a odpověď 😉

     • Adso Adso

      Ja jsem to “nebudu se k tomu dal vyjadrovat” myslel vazne, takze to nebylo nutne. Zadny flamewar by se nekonal… ale ok, chapu prevenci. Kazdopadne si to v klidu doresime v mailu.

   • Drak Drak

    K munici – dyť je to přece úplně jasný – sme o dost lepší střelci, než ste předpokládali 😛

  • Drak Drak

   Ad1: souhlasím, ten areál byl super. Byl tak akorát velkej na to, aby ta hra neztrácela akčnost, protože to bylo všude dost blízko, ale zase to bylo dost členitý / daleko, aby se to nezměnilo v souboj sniperů z jedné a druhé báze.

   Ad2: rekvizity byli úplně parádní, jenom škoda těch spálenejch trosek letadla 😀

   Ad3: málo CP bylo snad jenom, když hráli “denní UCK” – tzn. ty blbý, co nabíhající a řvoucí CP na vystřílení, naopak ty elitní noční oddíly UCK by nás ve větším počtu už celkem drsně zrasili, na druhou stranu, třeba by každej noční poplach zas nutil lézt všechny ze spacáků…
   To, že bylo málo CP bylo na orgách, jak se s tím vypořádaj a podle mě se jim nedá co vytknout, protože neúnavně nabíhali a CPkovali.. Tady si myslím, že počet nehraje roli… 6 lenivejch CP nebo 3 aktivní? Co je víc? 😉
   Navíc, všichni víme, že jistá “Tajná frakce” nedorazila ani v jednom hráči a od té by se dalo slibovat další bojová interakce (možná se pletu a měli představovat něco jinýho).

   Ad4: Nabitost dní mě osobně přišla OK, na druhou stranu – já furt někde lítal, někoho doprovázel, bránil atd. takže je možný, že lidi co “museli” bránit bázi se mohli víc nudit.. nicméně já ten sobotní podvečerní “klid” uvítal, protože sem si konečně mohl trochu odpočnout a hlavně se za celej den konečně najest a napít teplýho čaje 🙂

   Ad5: s tím, že si měli všichni vzít max 100 pružiny souhlasím a nebo teda když už, tak zbraň používat trochu s rozumem a nestřílet s tím nablízko.
   k munici – to se kolikrát blbě odhaduje, co je dost, co je málo. Třeba při tom sobotním nočním velkým přepadu, mě osobně munice v AEG došla, do posledního UCK sem střílel už jenom z podanýho glocku.
   Munice nám víceméně neubívala, většina toho co se vystřílela droplo z mrtvých UCK. Nejspíš sme našli shoz pro AČR s municí + při přepadu sme je o dost munice obrali. Ale když si vezmeš kolik lidí bylo u Srbů a kolik z nich mělo AEG (rusové + já, zapoměl sem na někoho?) popř. pušky (sam měl 15patron třeba). Kdyby měl každej Srb AEG, tak munice máme mrtě málo.

   Ad6: být tam víc lidí-hráčů, mohlo to být zajímavý, ale kdo ví, jeslti lepší. Mě to takhle celkem vyhovovalo a rozhodně toho nelituju, protože sem se nenudil ani chvilku 🙂

 • Altariel Altariel

  Ad fotky: Fotila jsem, ale spíše herně, tedy masové hroby, generátor atd… Fotek mám tedy dost málo a dám je tam až příští víkend :-/. Ale i s popiskama pro NATO 😉

  • Illidar Illidar

   Já bych je potřeboval pro epilog stejně jako váš “herní report” z celé akce (prosím, prosím – šlo by to nějak dneska???), protože si nepamatuji úplně vše a vy jste určitě zvědaví, jak to celé bylo a kdo co dělal 🙂

 • Stouny Stouny

  I já moc moc děkuji. Organizátorům za super akci, kterou mi připomíná nejen příjemná únava, ale i kupa zážitků.
  AČR bez které by nevznikla hromada hlášek.
  Z těch nejlepších odposlechnutých z vysílačky:
  „Opakuji – sejdeme se v sektoru N 6…Norbert 6, potvrďte.“

  „Řekni jim N jako Nespat v 10.“
  ————————
  AČR: „Pokud kapitulujete, zajistíme vám ochranu…“
  „Zeptej se, jestli nás ochrání furt, nebo až po 10té hodině.“

  Děkuji i za to postřelení, které odstartovala moje působení na FW, protože to znamenalo 30 minut péče o mě (a to není tak špatný začátek). 😀 Takže velký dík zdravotnicím a knězi, které se za mě modlil. 😉
  No a děkuji také za každé noční probuzení, protože když si teď zalezu do peřin, opravdu ocením ten úžasný vynález – postel.
  Děkuji Srbům i Rusům za pocit sounáležitosti, který se nikde jinde zažít nedá.
  Podtrženo a sečteno děkuji za všechno a všem! 😉

 • Právě jsem zjistila, že pouzdro s pistolí z estetického hlediska k mému oranžovému pyžamu prostě nesedí. O to víc se mi teď bude stýskat po skvělé akci a po vás všech. Jsem šťastná, že nežijeme ve válce, ale hrát si na ni byl zážitek. Díky tedy všem zúčastněným! Zahrála jsem si asi “nejzlejší” postavu své kariéry (samozřejmě až po LARPu Děti baví vedoucí) a bavilo mě to. Před spaním (které na sebe nenechá dlouho čekat) si určitě ještě budu přehrávat ty nejlepší scény ze hry. Jen pochybuju, zda-li bude spánek dostatečně vydatný, když ho 2-3x nenaruší řev a střelba na chodbě. A chození na WC bude tak strašně monotónní… Ach jo!

 • Loktar Loktar

  Veverka bude pomstěna 🙂

 • Halvar Halvar

  Tak, i já jsem úspěšně rozvezl náklad lidí 🙂 . Co říct k akci? Naprostej mazec. Celej víkend jsem si naprosto úplně nejvíc užil, noční teror neměl chybu i když člověk lezl už po čtvrté z toho krásně vyhřátého spacáku, bral zbraň a šel střílet stíny. Ono v noci z nepřítel stejně nebylo o moc víc vidět. Obvzlášť, když se krčíte za dveřmi a všude okolo vás sviští kulky ruských kolegů 🙂 Kdo nejel, udělal veeeelkou chybu, jelikož zima zdaleka nebyla taková jako třeba na Poslední koloně, kde jsem se kvůli ní nevyspal.

 • Loktar Loktar

  Páni a něžné pohlaví,
  bylo epesní s vámi trávit několik dní. Zažil jsem spoustu rofl akcí a situací. Nechť žije heslo “Armáda české republiky, jsme profesionálové.” Příště se po ránu maskuju za píďalku. Rozhodně se musím ocenit nasazení srbů, rusů, orgů a kolegů. Noční průzkumy byly super věc. Plížení vůbec bylo brutální. Závěr s UČK byl taky krutej, když mi zbraň nepremavala správně. Doufám, že jsem nikoho moc nepokropil. Moc epesní věc. Jen se zeptám, neviděl někdo můj hnědý polštář s veverkou? Od zajetí jsem ho neviděl a vím, že bych ho postrádal.

  • admin admin

   🙁 obávám se, že tam zůstal 🙁 mám takovej divnej pocit, že jsem ho tam někde zahlídl a pokládal jsem ho za místní folklór – stejně jako jakési nafukovací lehátko. Můžu tam ale zajet z Phy, pokud by byl o tyto předměty vážný zájem.

  • Illidar Illidar

   Za to plížení a obecnou aktivitu u mne máte plus, které nejen že je obrovské, ale navíc září všemi barvami. Průzkum jste zvládli dost dobře, prolézat celá ten areál bez světla byla obrovská práce a reálný voser, bohužel jste tak moc dobří, že jste si to megahustě dávali 😉

   • Altariel Altariel

    Ta naše role byla dost diskutabilní… Na jednu stranu průzkumáci – tedy celý víkend bezkontaktní, plížení, zjišťování informací. Nikdo by nás neviděl a nijak se s námi nestřetnul (a taky to v sobotu odpoledne a v noci takhle bylo).
    Na druhou stranu jsme hráči, kteří se přijeli vyblbnout. Průzkum nás bavil, mě osobně mrtě, ale byly vidět známky “pojďte někoho poprudit, celej den se plížíme jako magoři…” A možná se to od nás i trochu čekalo, kdyby nás za celou akci nikdo neviděl, nevím, jaké odezvy by to vyvolalo…

    Report můžu sepsat a poslat Ti ho. Důležité je, že hroby jsme našli dva, generátor jsme zničili a jinak sledovali vesničany a Rusáky – známe počet a díky zajetí i dobrý detaily – vybavení atd. 😀

 • Miranda Miranda

  Neodpustím si závěrečný rofl, co nás s Aeráčem a učitelským potakal ve vlaku. Učitelskej nás sice hned poučil, cože jsme to za balíky, že to nevíme;-), ale…nasedli jsme v Berouně do vlaku, chvíli jedeme a pak se ozve “Příští zastávka – Srbsko!” 🙂

 • Drak Drak

  A každej, kdo nejel je “syslego”!

 • Drak Drak

  Díky, díky, díky co jinýho na tu akci říct?
  Snad jen udělali ste velkou chybu, kdo ste nejeli.

 • Chmely Chmely

  Ahoj,
  začnu trochu neobvykle a místo reportu svého IQ poděkuji organizátorům i hráčům za hru 🙂
  Zábava pro tolik lidí, ve vašem počtu, vyžadovala velký náhec a právě ten bych postavil nejvýše. Především po setmění to byl opravdový teror. Můj velký obdiv mají i lidé z vesnice za statečnost a dravost, se kterou se bili o každou místnost úřadu a zaháněli útoky dobře vyzbrojených teroristů i se zbraněmi z druhé světové války. V paměti mi též utkví několik konkrétních herních situací.např. “kterak sem se ztratil”, “budíček pro AČR”, “rytíž z vaultu”, “dealování s dealerem”, “závěrečná obrana krytu”, “obrana nemocnice aneb hrátky se dveřmi”.
  Dobré to bylo a jel bych zas. To ostatní pošlu klukům 😉

 • Illidar Illidar

  Tak je to za námi – dorazil jsem dom špinavý, unavený a totálně vymazaný (IQ kleslo na polovinu – cca 70 :D). Ale na druhou stranu si přehrávám milion situací, které nastaly a doufám, že až sesumíruji epilog, nezapomenu na nic lyricko-epického 😉

  FW FTW 😀

  PS: Mirando, jestli máš nějaké fotečky… 😉
  Pak bude i video – je více materiálu, takže budou dvě – jedno hudební, druhé normální s hláškami – průzkum vaultu vypadá, jako kdyby tam těch místností bylo nekonečno 😀

 • Chmely Chmely

  Pozor hlašení rozhlasu:” V noci bude tma a bude trvat nejspíš až do rána!”

  • Altariel Altariel

   Tak to je poslední kapka.
   Bude zima.
   Nebudu si moct fénovat a kulmovat vlasy.
   A ještě ke všemu bude v noci tma???

   Hej lidi, na to nemám, nejedu 😀 😀

  • Drak Drak

   T..tma? O.o No to snad NE! A v noci?!
   navrhuju hromadný sraz o půlnoci na jednom místě, abysme se v těchto těžkých a hlavně tmou plných časech povzbudili..

 • Allegor

  No, tak díval jsem se na opuštěné pistole v regále a tak nějak mě to naviklalo, tzn. risknu a zítra během odpoledna přijedu. Snad to nějak budu stíhat. Akorát to budu muset v neděli zabalit dřív, kvůli přesunu do Brna. Takže pop bude.

 • admin admin

  Zprava z BANJA REKY.V budovach je relativni teplo,nedrkotame a to je jasna noc a nemame ohen.Objevili jsme 9 novejch epickejch mistnosti v podzemi.Je to mazec!TESIME SE NA VSECHNY UCASTNIKY!!!Cau

 • Deranius Deranius

  Sice má být zima, ale dospělý člověk co má všech pět pohromadě dokáže přespat v terénu i v prosinci. Každý kdo se hlásil, s tím přeci počítal ne?

  Sem nahecovanej, bude to mazec. Kdo zvažuje účast ať určitě jede! Budu mít support kdyby to někdo podcenil.

 • Attila Attila

  Tak o víkendu už je akce, tak vám přeju aby nikdo neumřel(myslim neherně):-)

 • Allegor

  Tímto se s prominutím omlouvám z larpu, a to z několika důvodů, za nimiž vězí škola. Například si netroufnu zřídit se v dešti při teplotě pár stupňů nad nulou, když v pondělí musím být v pořádku v Brně a ve středu odevzdávat celkem důležitou práci. Dalším důvodem je, že mi (snad) přijde objednaná kniha, s níž se musím nutně seznámit, a nejspíš se nehodí na AS larpu číst a číst. A tak dále a tak dále, tzn. podtrženo a sečteno, fakt to nepůjde.
  Snad se uvidíme jindy.

  • Altariel Altariel

   Pravda je, že účast taky zvažuju, což orgové od úterý vědí, protože mám chřipku, ale nedá mi to, musím reagovat.
   Lidi, když se přihlásíte na akci, kde je potřeba každý člověk kvůli počtu, myslete. Opravdu vás překvapí že v polovině října nebude pařák a může být i zima?? Opravdu nevíte, že v polovině října už máte školu??

   Nevím, já osobně mám na každý den stránky úkolů, týkající se arabského písma, arabštiny a perštiny, k tomu mám chřipku a před sebou tři referáty, přesto, když už sem se přihlásila, udělám všechno pro to abych jela.

   Nehlašte se na akci, o které víte, že si ji nedáte, pokud bude ošklivo, protože máte školu… Jste dospělí lidé, uvažujte před tím než něco uděláte…

   • Chmely Chmely

    Jsme unikátní skupina, neboť jakmile přestaneme jezdit na tábory dětské, začneme jezdit na dědské… časy zodpovědnosti tedy přeskočíme.
    Na popa sem se celkem těšil, škoda, že nebude.. :/
    Jinak můj tip na chladné noci – zaházet se hromadou dek a oblečení tak tlustou a velkou, že vám nejenom nebude zima, ale i vás částečně ochrání před bombardováním 😀

  • Altariel Altariel

   A vlastně vůbec, zamysleli ste se někdy nad tou potřebou hráčů, kteří nejedou, opravdu PÁDNĚ argumentovat?? Například “v dešti pár stupňů pod nulou” je hustý 😀
   Na Vandrárně bude hůř, myslím že nulu v noci už sme zažili hodněkrát, sněžit má na horách, pokud bude pršet, znamená to že nemrzne, což je dobrý 😀 😀

  • Kedar Kedar

   Já na to zase musim zareagovat tak, že se to prostě stát může. Někdy i stačí jen to, že nemá člověk náladu a tak nebo tak je to pádný důvod. Je to pořád hra a zábava, pokud by se tam člověk nebavil a myslel na jiné věci, tak nemá cenu, aby jel…

   Jinak já osobně budu raději, pokud bude mrznout a sněžit, než aby lilo… 🙂

   • Altariel Altariel

    Tak jasný, ty si tohle nikdy neřešil a prostě když se ti nechtělo nebo se ti zrovna chtělo jinam tak si nejel, že jo…
    U akce pro 40 lidí je to podle mě prostě blbost, protože “nechce se mi” je dost divný, když ses přihlásil, protože se většinou hlásí lidi který to baví a tudíž chtějí a těší se…
    A každý by se měl před přihlášením rozmyslet, jestli vydrží zimu, nebo jestli to vzdá a bude radši dělat úkoly do školy.

    Tohle není nic proti Allegorovi, ale přijde mi to prostě zbytečný a dost nezodpovědný, rušit akci den před jejím začátkem.

    Ale zrovna ty k tomu přistupuješ uplně jinak a zohledňuješ jen sebe (vůbec to nemyslím ve zlém), kam se ti chce, aniž bys myslel na následky té dané akce (která bez jednoho člověka vykazuje rozdíl…). Což je taky řešení, o dost pohodlnější a možná to tak má být…

    • Adso Adso

     “Kedar mě fakt štve, že nechce jet, protože myslí jen na sebe a ne na nás ostatní, kterým to zkomplikuje, když tam bude o člověka méně.”

     “Klára mě fakt štve, protože myslí jen na sebe a na to, jak jí zkomplikuju akci a přitom ji vůbec nezajímá, že tam jet nechci, ať už mám důvody jakékoli.”

     Myslím, že je jasné, kam tím mířím. Ať už to bude vyhodnocovat kdokoli, vždycky to bude subjektivní a nespravedlivé z nějakého úhlu pohledu. Nějak se handrkovat nad tím, jestli tam dotyčný jet měl nebo ne nemá vůbec žádný smysl, tak nechte Allegora na pokoji. Můžeš argumentovat tím, že by pro Vás měl udělat to, že přijede, protože jste kamarádi atd., ale zrovna tak on může říct, že ze stejného důvodu byste měli respektovat jeho rozhodnutí.

     Jinak tohle poslouchám o bráchovi už dost dlouho. Je sice pravda, že je trochu ukvapený v hlášení na akce a jezdí pak na dost menší počet. Ale nepamatuju se, že by Vám to někdy řekl méně než několik týdnů dopředu, což se dá říct o málokom.

     Na druhou stranu, občas i den dopředu se stane a upřímně řečeno, když nějaká akce končí na tom, že pojede o dva lidi méně, tak je fakt špatně připravená a vůbec se neměla spouštět.

     PS.: Neboj, Kubo, na Vandrárnu pojedu i když bude sněžit;-)

     • Haleth Haleth

      Láme mi to srdce, ale konečně souhlasím se vším cos napsal. (Jindy sice píšeš jako Castigar, ale to je detail)

     • Loktar Loktar

      A víte co, není potřeba to komentovat 🙂 Mír a lásku všemu lidu. LoL to melu věci 🙂

     • Deranius Deranius

      Adso:
      Velmi pěkně napsáno.

      Rád bych reagoval a rozhodně nejde o flame. A není za tím nic, víc ani tím nemířím na konkrétní osoby, jen mě baví ta polemika.(Pokud bych chtěl mířit na kohokoliv konkrétně, namířím si na něj zítra :-D.)

      Jde mi jen čistě o princip, kdy píšeš, srovnáváš pohledy z dvou stran, kdy je naštvanost jakoby vyrovnaná. A to proto, že na celý případ nahlížíš z pohledu jednotlivce. Pak musím souhlasit, je to 1:1.(On nechápe mě, ona nechápe mě).

      Já radši pohlížím na věci z globálu. A zatím co člověk, co se snaží (ať už jakkoliv nepříjemnou) agitací zvrátit rozhodnutí o nejetí na akci či sdělit takovému člověku co si myslí, naštve a ublíží jen jemu(jeho).

      Zatímco člověk, co nejede, může rozložit přípravy některých akcí, postavové vazby, vhodný počet lidí pro frakci. Pokud je to i nějaká role se kterou se víc počítá, může narušit celý příběh. A pokud je navíc důvod,který souvisí spíš s “nechtěním”, myslím, že je jasné, kdo svým chováním pokazí víc věcí.
      A dle mého má člověk přijímat důsledky svých činů a tím je přečkat víkend, na který jsem se přihlásil,i když se mi zrovna nechce. (A nejen proto, že je docela dobře dokázané, že často se člověk nehecne jen na cestu, a když už tam je užije si všechno)

      Proto v některých případech nesouhlasím s vnitřním přístupem, že všechno je o jednotlivcích a názorech.
      Já bych si na akci takovéhoto typu, kam sem se přihlásil nepřijet nedovolil. Na B5A, kde jsem jeden z davu a vím, že existuje vyvažovací systém horalů, už bych se vykašlal zcela svobodně, protože se beze mě nezhorší.
      Pokud je akce koncipovaná na 30-40 lidí, je znát a bolí každý odhlášený a akci to zhoršuje a to jak dobře je postavená je jedno. (Kupříkladu, mám opravdu perfektně připravené hodiny TV, ale poku na ně po ránu dorazí 3 kluci a 2 holky, opravdu si volejbalový trénink zakončený hrou nedáme …:-))

      Toť vše a těším se na další názory, protože mě celkem zajímá, jak na tento princip pohlížíš(te).

     • Kedar Kedar

      V tomhle máš naprostou pravdu, Kubo. Pokud tam ten člověk hraje něco podstatného a není schopen za sebe najít odpovídající náhradu, tak je slušné, aby tam jel. Mně osobně se tohle stalo jednou. Že jsem nejel na Azeroth, kde jsem měl hrát generála. Ale dohodl jsem se rozumně s Daysirem a on sehnal někoho na mé místo. Když by nesehnal, tak bych jel. Určitě jsem nechtěl, aby to vyznělo tak, že člověk má koukat jen na sebe a srát na všechny ostatní. Já pokud vím, tak jsem to taky nikdy neudělal. Nejel jsem na hodně akcí, kde jsem sliboval svou účast, ale jak psal brácha, tak jsem to vždy odřekl v čas a myslím, že jsem tím nikdy nikomu nijak neublížil. Každopádně spousta akcí tuhle věc řeší tím, že je nutná platba předem. Potom si každý rozmyslí to odřeknout…

      Jinak dobře vím, jaké to je, když někdo nedojede. Na Gothicu se nám také každý rok stane, že nepřijedou všichni. Ale je to normální a vše se dá vyřešit a myslím, že dobrý organizátor si s tím poradí… Stejně tak asi Kuba má na tělocvik i něco v záloze, když prostě nedojdou všichni… 🙂

 • Illidar Illidar

  Takže předvoj za pár desítek minut vyráží z MB do Prahy, snad je již vše zabaleno a připraveno 🙂

  Pro účastníky (aneb nezapomeňte!):

  1) V areálu není pitná voda – užitkovou zajistíme, něco pitné nakoupíme, ale vzhledem k počtu přihlášených lidí a nájmu areálu je již teď akce ztrátová (chceme mít více herních předmětů než pár konzerv a dvě dýmovnice jako na PK), pročež si nemůžeme dovolit další výdaje, ledaže bychom zvedli registračku (kterou musíme i my sami zaplatit) a to se nám moc nechce… 🙁
  2) Noci budou chladné – pokud nemáte spacák co má označení “Komfort (tzn. člověk usne)+0” a lepší, určitě buďte rdy na přioblečení. V některých místech si budete moci rozdělat ohně, pokud budete mít dřevo.
  3) Nezapomeňte si ochranné brýle!!! Kdo nebude mít ochranné brýle je šotkotrotl – organizátoři nemají bohužel na půjčení.
  4) Akce bude epická, vemte si radši spodní prádlo navíc (platí pro Chmeliho dvakrát, až se mu rozpustí čoklitka při nočním náletu nebo střetu s AČR).
  5) Pokud máte zájem o svoz z nádraží apod. musíte dát předem vědět, neb nejsme taxík a v pátek budeme mít hafec práce.
  6) Mladší 18 let přijedou s podepsaným papírem od rodičů, nebo hned zase odjedou…
  7) Krátké zbraně nablízko jsou vítaným doplnkěm každého, kdo ještě žije (tesáky apod. – místo bojových nožů, potažmo mačet)

 • admin admin

  Chci jen připomenout, že pokud se zadaří neherně i herně 🙂 budete mít přístup k elektřině. Tzn. není problém s nabíječkami a dalšími elektrickými spotřebiči. Otázka je, jestli se nám podaří elektřinu natáhnout do těch správných objektů:-D tzn. nemůžu říct — ej ej ej přivezte si elektrická kamínka, elektrické grily, fény, kulmy, lednice a pípu 😀

 • Sid Sid

  http://www.novinky.cz/domaci/213936-o-vikendu-prijde-snehova-nadilka-a-ochladi-se.html

  uááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

 • Illidar Illidar

  Akce začíná za pět dní, doufám, že náhec na straně účastníků je stejný jako u orgů 😀

  Trošku mne mrzí, že si hodně lidí myslí, že tato akce bude jen o střílení, ale je to mýlka. Bude to určitý kompromis mezi Baraki Barak a PAZOMBem – tzn. LARP v moderním settingu roku 1999…

  Doufám též, že přijedou všichni, kdož se zaregistrovali – byla by škoda, aby přišli o tak vyvoněnou akci jako bude tahle (promo :D)… Sice by to chtělo ještě tak 5 lidí navíc, ale s tím se nedá nic dělat, Vandrárna je 14 poté a chápu, že dost lidí je “fantasy only” a s jinými settingy mají problém. Koho ale bavil PAZOMB, ten se rozhodně na Forgotten Warriors nebude nudit, ba naopak 😉

  • Legas Legas

   moje natesenost dnes narostla na 100% po jisté radostné novině 🙂

  • Morlang Morlang

   Já jsem ze skupiny keš-for-vandrárna-only… -.- A sere mě to.

  • Chmely Chmely

   Já to vidim tak, že lidi s manuálama budou houfně žrát po útocích lidí s automatama, mezitim bude F. pobíhat s kecafonem a určovat kdo sežral nálet.
   V noci si dáme menší drkotačku, kdo se bude chtít ohřát u ohně, sežere tak na 80% headshot od snipera, který se pak natelí k ohni, aby se sám zahřál a ráno ho tam najdem spícího kolem hromady těl – bude možnost mu udělat něco ošklivého. Kdo bude drkotat v baráku bude ve tři vzbuzen “planým” leteckým poplachem, potažmo pruzen immortal unshooteble CPs with imaginary rocket luncher type héééj, vy dva tam ste mrtví.První nájezd UCK skončí smrtí 75% všech postav, zbytek nenávratně opustí pozice a budou naháněni v lese. Čili v neděli odjedu se svou šestou-osmou postavou, aspoň si vyzkoušim všechny frakce, krom AČR páč nemám maskáče a to se musí.Po sobotní drkotačce č.2 budou všichni dost nevrlí a vyskytnou se “území anarchie” nesoucí se v duchu pojďme si jen tak zashootit.Pokud teda nikdo neodjede již v sobotu s tím, že druhou noc v tomhle fakt nedá.
   Po příjezdu domů všichi zaspamujou dračák, že to byl nejhorší víkend jejich života, načež nám Zippo shodí stránky a nenávratně je smaže. F nám vynadá, že sme si to vůbec nedávali, protože sme měli- to a to a to.Následně se zastřelí, avšak stihne ještě udělat cca 3 videa v délce 5ti minut, kde bude 1.melancholická hudba 2.5-10 vteřin záběrů z FW 3. 4-5 minut výbuchů atomovek.

  • admin admin

   JJ, mrkněte na článek doprava na FW. Pro nadšence je možnost jet i po novém okruhu – delší, ale zajímavá trasa. Pro Liberec, MB, Hradec Kr. je dobrá zpráva i to, že cesta vede z 95% po dálnici…

 • Illidar Illidar

  Prosil bych všechny, kdož se registrují na Forgotten Warriors, aby maximálně využívali onen registrační formulář a vyplnili do něj vše – když potom přijde přihláška, ve které se praví “herní info dodám” nebo “pošlu aktualizovanou historii mejlem později”, je to dost na houby.

  Počet míst omezený není, takže si se sepsáním historií apod. můžete dát klidně chvilku na čas, než pak zahlcovat organizační mejl miliony zpráv, které pak my musíme luštit a přiřazovat j jednotlivým přihláškám.

  Dík 😉

  • Deranius Deranius

   Hoja jej, první zkušenosti se zpracováním regostrovaných… čekají Tě pěkné chvíle..až budeš do poslední chvíle čekat na nedochvilné, opravovat omylné a mámit nevymámitelné…:-)

   • Illidar Illidar

    První? To dost pochybuju, pár let jsem taky byl na “druhé straně barikády” 😉
    Proto to sem radši píšu rovnou…

   • admin admin

    Nicméně reg. formulář je celkem vymazlenej -snad usnadní práci…dá se jednoduše upravovat i používat i na další akce. Darkovi to někdy vysvětlím, jak to funguje…

 • Chmely Chmely

  Ale kluci… to, že sou pravidla pro zásahovej systém se musí hlásit. Kdo si toho má všimnout někde v půlce kilometrovýho odstavce 😉

 • Illidar Illidar

  Tak včera proběhl scouting lokace a musím říct, že si z toho všichni stříknou do textilu (minimálně), protože je to hezké, uklizené, členité a krásně obyvatelné místo, ideální pro náš setting 🙂

  Více info dnes 🙂

  • admin admin

   Jj, souhlas…místo je fakt luxusní, epický, epesní, dostatečně velký, členitý i různorodý. Jsou tam baráky, lesíky, zákopy, bunkry a několik překvapení…kdo nepojede, neuvidí nejluxusnější lokaci v Čechách…

 • admin admin

  Sloučil jsem tři příspěvky dohromady ať se to neplete

 • admin admin

  Pro přehlednost ještě připravuji přehledný handbook v pdfku, kde budou všechny infa najednou – herní řád, prohlášení hráče, informace k lokalitě, registraci, herní historii i settingu a doufejme, že i pravidla…všechno bude připraveno 15.9.2010. Jinak na přihlašování bude k dispozici zbrusu nový online formulář, využitelný na veškeré další akce AD.

 • Pavetta Pavetta

  Již se vzdělávám různými materiály a dělám si určitou představu o airsoftu. 😛
  http://www.videacesky.cz/parodie-parody-youtube/counter-strike-stickman-de_dust2
  (upřímně ale doufám, že TAKHLE to nevypadá) 🙂

 • Altariel Altariel

  Jak to bude s čumilama a fotografama?? Můžou jet? Budou platit poplatek?

  • admin admin

   Můžou jet, poplatek se platit bude ve snížené výši…záleží na dohodě a budeme to řešit asi individuálně…pošli mi mail 😀 jinak přítelka asi pojede vyloženě fotit, asi za postavu reportérky zahraniční televize —což je herní obdoba fotografa…

   • Chmely Chmely

    Hele MW, neprovařuj furt ty lidi, takhle přijdem o “áááh” efekt 😉

    • admin admin

     Napraveno, díky za upozornění 😀 jak vždycky ale říkám…tyhlety věci ať už organizační delikátnosti (čumilové, registrace, poplatky) nebo frakční mi pište na mail anebo mi brkněte na 724726166….

     • Legas Legas

      nevim jestli je dobry davat sem mobilni cislo…
      jinak MW ty mas i nick Zippo? pac nekdo o tobe tak mluvil na Tabore 😀 a mne trvalo dlouho nez jsem si vzpomnel na tvyho avatara 🙂

     • admin admin

      Tak nick…něco na ten způsob to je….a nick mojí poslední postavy z Kolony…:-D

 • admin admin

  Jinak se množí otázky ohledně věku účastníků – podmínka je 18+ neomezeně, 15+ se souhlasem zákonného zástupce, 15- v doprovodu osoby starší 18ti let, která za účastníka přebíra zodpovědnost+souhlas rodičů s tímto. Organizátoři v žádném případě nezodpovídají za jakékoliv faily ohledně hráčů. Naopak zodpovídáme za faily typu bordel co po nás zůstane, rizika typu zapálení areálu či jiné škody na majetku obce Bratronice, apod. a proto každý podepíše prohlášení o převzetí zodpovědnosti za tyto rizika.
  Zbraně jen schválené, pyro jen schválené. Jakékoliv nedodržení pravidel či herního řádu bude nekompromisně trestáno a vymáháno přímo na jednotlivých hráčích.

  • admin admin

   Přidán ještě herní řád (viz výše). S pravidlama se jinak stále čeká na hádejte koho 😀 Herní řád bude nutné podepsat na místě. Mladší osmnácti si přivezou herní řád podepsaný od rodičů 😀

  • Drake Drake

   zajímalo by mě, kde je ke stažení soubor pro mladší 18 let… otom, jak mi to maminka dovolí či nedovolí :-/

 • admin admin

  Další náhec na lokalitu, která je dle mého názoru LUXUS http://www.military-paintball.cz/index.php?cat=hriste&hid=198

 • Pavetta Pavetta

  Začínám zatraceně moc uvažovat o tajné frakci :o) Jen, jak NÁROČNÉ je náročné na kostým? 🙂

 • Adso Adso

  Hm, škoda, ta změna termínu mě zařízla. No, co se dá dělat, o důvod víc si užít Vandrárnu pěkně naplno.

 • admin admin

  BTW. nebude to žádný klasický nekonečné tatatatatata airsoft, takže se nebojte přijet klidně s půjčenou manuálkou nebo čínskou produkcí. Munice bude omezena a doplňování munice bude složité – hlavně pro lidi s elektrikama 🙂

Mus bt zalogovn pro zanechn komente.

Coded by (MW) and designed by Đark
© 2009 Academia Draconica - All Rights Reserved!