Trpaslíci

Ve světě Arcsei žijí kromě elfů i jiné národy, ze kterých jsou nejvýznamějšími trpaslíci obývající Mahakamskou říši na jihovýchodě Arcsei.

Trpaslíci mají obecně mnohem lepší vztahy s lidmi než elfové. Jejich území je také mnohem lépe bránitelné a až na pár pohraničních šarvátek panuje mezi Mahakamem a Arcseou mír a čilý obchodní ruch.

Vím to, že zbohatneme. Prodali jsme všechno, málem nám ti malí vousatí skřeti utrhali ruce. Dvě unce stříbra za deset liber živé váhy! Pche, musejí mít fakt rádi hovězí. Celá ta cesta, honění dobytka po rozbahněných stráních, noční hlídky proti vlkům (a horším). Tři roztrhané kusy po cestě, všechno to nakonec stálo za to.

Vím, že nemá smysl vozit zpátky stříbro, nakoupil jsem rovnou tady náklad zpátky. Čepele i hotové zbraně, tyče nejlepší oceli, arbalesty, ba dokonce i nějaké ty šperky. Jen se teď bojím, jestli to náš čtyřkolák vůbec uveze. Ha!

Už se těším domů až Ti budu moct na Wyzimském rynku koupit šaty z toho nejdražšího hedvábí.

Tvůj,

Dreblik

Existují trpaslíci, kteří žijí mezi lidmi, ať už kvůli obchodu, nebo jako řemeslníci. Často se sice musejí potýkat s rasismem a diskriminací ze strany lidí, ale po většinou bývají kvůli svému řemeslu nebo zboží pro své město nebo okolí nezbytnými. Jsou ale samozřejmě i trpaslíci, kteří sympatizují s elfy a k lidem chovají upřímnou zášť.


V Ban Ardu se trpaslíků vyskytuje opravdu málo, pokud vůbec nějaký. Mohli buď přijít s jednou z frakcí a nebo jako součást výpravy elfů…

Comments

comments