Skupina Academia Draconica je společenství přátel, které spojuje společenská kratochvíle jménem LARP – Live-Action Role Playing neboli “hraní rolí naživo”.

Skupina vznikla někdy kolem roku 2000 v podobě kroužku DDM v Mladé Boleslavi, kdy bylo jejím hlavním zaměřením hraní Dračího Doupěte. Tato česká varianta slavné hry na hrdiny, Dungeon & Dragons, byla i středobodem prvních ročníků Fantasy Tábora, který spatřil světlo světa poprvé v roce 2003, a na jehož stránkách se nyní nacházíte.

Stejně, jako se od té doby náš tábor vyvinul z her s kostkami a papírem, na hry v reálných kulisách, s imitacemi zbraní, magických efektů a opravdovými zážitky, se vyvíjela i naše skupina. V naší současné tvorbě tak můžete nalézt LARPy fantastické, historické, ale i airsoftové, dramatické či argumentační a filosofické. Také nás často naleznete na LARPech pořádaných jinými skupinami, ať už spřátelenými, či úplně cizími.

U nás se skutečně fantazii meze nekladou! Naším hlavním cílem je především to, aby se člověk na našich akcích bavil – a to tím způsobem, který je mu nejbližší.

A jak se stát členem? Jedoduše! Stačí jezdit na náš Fantasy tábor.

IMG_7247.CR2

Hlavní vedoucí: Jakub „Deranius“ VANĚK

Zkušený táborový harcovník, který stál u samého zrodu Academie Draconicy. V jeho vedení se mísí zkušenosti z pedagogické praxe, nadšení pro LARPy jako takové a touha udělat každý tábor ještě o něco lepší, než byl ten poslední.

Hlavní příběhový vedoucí: Martin „Ragnar“ KOLOMBO

Na Fantasy Tábory jezdí už od roku 2006 a od roku 2008 se podílí na jejich organizaci. Jako hlavní příběhový vedoucí poprvé organizoval tábor v roce 2017, který se odehrával v minulosti světa zaklínače.

Do příběhu a programu Fantasy Tábora se snaží přinést zkušenosti z jiných LARPů a inspiraci z mnoha fantasy světů, na které narazil v literatuře.