Svět Warhammer Fantasy je esteticky hodně pestrý a barevný a kostýmy jsou poměrně složité. Na Fantasy táboře bychom se rádi atmosféře tohoto světa co nejvíce přiblížili, avšak není naším cílem, aby si všichni vytvořili dokonalý cosplay, který by v některých případech ani pro potřeby tábora nebyl příliš praktický. Spíše bychom se chtěli zaměřit na to, aby každý kostým obsahoval aspoň něco, co pomůže navodit správnou atmosféru, a bylo dle jednotlivých kostýmových prvků a doplňků snadno rozpoznatelné, odkaď konkrétní postava pochází, případně jaké je její postavení a jak by se k ní ostatní měli chovat.

Pokud už teď víte, že nad novým kostýmem nechcete ztrácet moc času a energie a zároveň chcete hrát postavu pocházející z Císařství, úplně stačí když přeskočíte na část o pokrývkách hlavy – byli bychom rádi, aby všichni z Císařství nějakou vhodnou měli :). Úplně stačí udělat si jednoduchý baret s pérem.

Jaké jsou tedy základní prvky, které doporučujeme do vašich kostýmů zakomponovat?

(Manda At Arms: https://www.facebook.com/mandaatarms/photos/a.133511148041755/159304658795737/?type=3&theater)

Základní barvy

Rodové barvy hraběte von Liewbitz, a tedy i barvy provincie Scorron, ve které se náš příběh odehrává, jsou červená a černá. Vojáci a další lidé, kteří jsou hraběti loajální, se proto oblékají zejména do těchto barev.

(Yshara: https://www.deviantart.com/yshara/art/Warhammer-Nuln-soldier-and-commander-costumes-446206982)

Základní kostýmové prvky

(https://www.belloflostsouls.net/2018/05/warhammer-fantasy-roleplaying-4th-edition-is-up-for-pre-order.html)

Estetika většiny warhammerovských kostýmů se hodně inspiruje renesancí, konkrétně německými landsknechty, ze kterých rozhodně při vytváření svých kostýmů můžete vycházet. Co se na jejich oblečení často objevuje?

  • prostřihy, nabírané rukávy, nabírané nohavice
  • kontrastní barvy (v našem případě zejména červená a černá) aplikované v různých vzorech, např. jako pruhy či šachovnice
  • asymetrické zdobení – obě nohavice či oba rukávy nemusí vypadat stejně, je možné použít různé nabírání a zdobení a různé barvy 

(Cosplay 40000 https://www.etsy.com/shop/Cosplay40000, Mads Colvin https://www.facebook.com/sunandswords/)

Výše uvedené je vhodné vzít v úvahu hlavně v případě, že si budete chtít pořídit celý nový kostým. Pokud něco takového dělat nechcete či nemůžete, můžete využít další prvek, který je pro svět Warhammer Fantasy hodně charakteristický, a to jsou výrazné  pokrývky hlavy, zejména barety či klobouky. Často jsou zdobené peřím a různými připínacími ozdobami. Pod baretem vypadá dobře coif, a pokrývka hlavy dokáže pozvednout i dámský kostým – lze použít jak barety či klobouky, tak i jednoduché zavití hlavy

(telthona: https://www.deviantart.com/telthona/art/TW-Warhammer-Empire-Noble-Hat-630903332)

Další prvky jednodušší na zakomponování jsou náboženské symboly, vyznamenání a další ozdoby – k uctívání Sigmara patří i nošení jeho symbolů, vojáci neváhají vystavit svá vyznamenání a všichni, kdo na to mají, se chtějí předvést se svým bohatstvím

Všichni, kdo bojují proti Chaosu, nosí také pečeti čistoty s různými texty, které je proti Chaosu mohou do určité míry chránit. I tyto pečeti rozhodně k estetice Warhammeru patří a na Fantasy táboře je chceme – budou však součástí herní mechaniky, která bude včas představena, a poskytnou je organizátoři. Není tedy žádoucí mít na kostýmech vlastní pečeti.

A co když nechci být z Císařství?

Ne všichni v našem světě se oblékají dle císařské módy uvedené výše. Bretonie je inspirována spíše vrcholným středověkem, horské kmeny ve Scorronu nevypadají příliš civilizovaně a jiné rasy než lidé mají také své specifické oblékání.

Pro jednotlivé rasy a frakce budou v blízké době vytvořeny zvláštní inspiromaty.