Rasy ve warhammeru se dělí mezi Řád (lidé, trpaslíci, elfové…), Chaos (viz stránka o Chaosu), Zkázu (orkové) nebo Smrt. Ve Warhammeru je ras poměrně hodně, do dění kolem Scorronu jich však zasahuje poměrně omezené množství. Proto na této stránce popisujeme buď jen rasy, které se Scorronu přímo týkají, nebo národy/rasy natolik významné, že o nich každý průměrný obyvatel Císařství alespoň někdy slyšel.

Lidé

Normální lidé, většinová rasa Řádu. Dvě hlavní lidské říše jsou Císařství a Bretonie a obě hrají v příběhu svou roli.

Lidé mohou v omezené míře používat magii, avšak mohou také podlehnout vlivu Chaosu (a mnoho lidí z dalekého severu Chaosu slouží).

Trpaslíci

Trpaslíci Warhammeru jsou stejní, jaké známe i odjinud. Žijí převážně v podzemních říších pod horami, jsou velmi zruční řemeslníci a spojenci lidí. Trpaslíci obývají i Císařství a jsou plnohodnotnými občany. Trpaslíci také rádi používají střelný prach (pušky, děla…). 

Trpaslíci mohou též podlehnout Chaosu, ale převážně se to neděje.

Elfové

Elfové jsou ve Warhammeru tří druhů: Vysocí (High Elves), Lesní (Wood elves) a Temní (Dark Elves). Temní elfové nereprezentují Řád, ale naopak Zkázu.

Vysocí elfové

Jsou staří, vznešení a velmi arogantní. Považují se za ochránce světa a nejpokročilejší civilizaci. Jejich říše je ale už dávno jen stínem toho, čím kdysi byla, a z jejich kultury a myšlení se vytratila laskavost a láska k ostatním rasám Řádu. Myslí převážně na sebe a neštítí se ničeho, aby dosáhli vítězství nad Chaosem. V minulosti byli velkými spojenci trpaslíků, ale jejich pýcha a následná válka mezi elfy a trpaslíky (před více než 3000 lety) vztahy razantně ochladila.

Lesní elfové

Zabývají se převážně ochranou svých lesů a straní se všeobecného dění. Jsou méně arogantní, ale i méně vzdělaní než vysocí elfové.

Ještěří lidé

Kdesi v dalekých džunglích za oceánem mají své říše ještěří lidé. Prastarý národ, který si žije podle svých pravidel a s lidmi se téměř nestýká. Šokující zprávy o nich přivezl do císařství známý objevitel Marco Colombo.

Zelenokožci (Orkové)

Orkové jsou velmi agresivní a zlovolná inteligentní rasa, která žije pro válku a ničení. Uctívají své bohy Gorka a Morka a v jejich jménu chtějí dobýt co největší území. Nejsou ale moc organizovaní a fungují v izolovaných kmenech, které bojují mezi sebou stejně tak často jako s ostatními rasami.

Orkové jsou zelení a mají menší příbuzné (gobliny), kteří jsou vychytralejší, ale slabší. Orkové nemají žádnou pokročilou technologii ani kulturu, a všechno jejich smýšlení se točí kolem agresivity a války. 

Orkové jsou v Bretonii i Císařství známou hrozbou, protože hojně žijí v horách sousedících s oběma zeměmi. Armády obou mocností tedy mají s boji proti zelenokožcům bohaté zkušenosti.

Ostatní rasy Zkázy

Ostatní rasy Zkázy jsou Temní elfové a Ogři. Obě ale mají svá sídla daleko od Scorronu, a tak je nepravděpodobné, že by o nich vaše postavy mnoho věděly.

Rasy Smrti

Povídá se, že kdesi daleko hospodaří strašlivé národy Smrti vedené upířími lordy a kdesi v písčitých zemích na jihu vládnou ve svých starobylých pyramidách kostliví faraoni. Ať už je pravda kdekoliv, vše se odehrává nesmírně daleko od Scorronu, a proto opět není pravděpodobné, že by o nich obyvatelé Scorronu věděli cokoliv více než jen legendy.