Login

Knihovna

Horizont událostí (komorní larp na Bolcon 6)

!!PŘIHLAŠOVÁNÍ UZAVŘENO!!

Revoluční objev nové fyzikální teorie v roce 2020 nastartoval nejrychlejší vývoj technologií v dějinách lidstva. V roce 2040 působí na zemi několik velkých společností provozujících vesmírné lety za různými účely.
Společnost SUPAPLEX vyslala loď SHAOLINE S na výzkumnou misi k černé díře. Z neznámých důvodů ovšem došlo k fatálnímu výpadku systémů na lodi a posádka se tak blíží k horizontu událostí bez možnosti loď ovládat nebo opustit. Proto se elitní tým ve větší a lépe vybavené lodi GEPRO vydává na záchrannou misi. Má zachytit Shaoline S do vlečného paprsku a zachránit tak pět lidských životů a cenná data uložená v lodním počítači.

SOUTĚŽ: Název lodi Shaoline S vznikl jako přesmyčka. Kdo první odhalí původní výraz, vyhrává studenstkou pečeť.  HINT: Odpověď se vztahuje k situaci, v níž se loď nachází.

GEPRO

Posádka lodi GEPRO, tedy skupina lidí, kteří byli pověřeni nebezpečnou záchrannou akcí se skládá z elitních členů společnosti SUPAPLEX. Jde o secvičený tým s výjimkou lékařky Sarah Sparton, která zastupuje dočasně indisponovaného kolegu.

Kapitán Richard O’Donell (Risteard Ó Dónaill) (Ir, USA)
O’Donell patří k lidem, kteří se rozhodli zasvětit život bezvýhradně své práci.
Pro SUPAPLEX pracuje už řadu let a stal se z něj jeden nejuznávanějších členů společnosti. Jeho svědomitost a schopnost zachovat se v krizové situaci naprosto klidně a racionálně se dává za příklad začínajícím důstojníkům. Už méně se mluví o jeho nedůvěřivém vztahu k ženám, který si vytvořil po fatální chybě jedné ze svých podřízených.

První důstojník Přemysl Remek (Čech)
Přestože byl povýšen a do O’Donellova týmu obsazen teprve nedávno, jeho loajalita kapitánovi působí až překvapivě. Nechybí mu ani spolehlivost a skvělé organizační schopnosti, čas od času se ovšem potýká s jistou nerozhodností. Navíc není jisté, jak by si ved,l pokud by musel zastoupit kapitána, protože s touto rolí dosud nemá téměř žádné zkušenosti. Zbývá dodat, že jako správný Čech projevuje také značnou loajalitu vůči pivu. Konzumaci alkoholu na palubě však řád společnosti přísně zakazuje.

Doktorka Sarah Sparton (USA)
Absolventka lékařské fakulty na Harvardu a na svůj věk neobyčejně zasloužilá lékařka si za několikaleté působení v SUPAPLEXU stačila vybudovat pověst, k níž snad nejlépe pasují slova „NO HEROISM“. Sarah umí vyhodnotit situaci a nehodlá zbytečně riskovat. Většina lidí ji proto respektuje a ti, kteří s tímto přístupem nesouhlasí , díky její přirozené autoritě stejně nemají na vybranou. Zdá se, že muži ji nepřitahují, a přestože kapitána poslouchá, všichni mají dojem, že ho neuznává tolik jako zbytek posádky.

Technik Roland Turgot (Francouz)

Roland předvedl ukázkový profesní vzestup. Začal červeným diplomem na Sorbonně, pokračoval doktorátem v Austin a od té doby už 10 let létá do vesmíru. Pracuje na vývoji nové technologie pohonu, která by zásadně vylepšila rychlost vesmírných lodí. Jeho bratr Jacques se přidal k ohrožené posádce SHAOLINU S, aby pro něj opatřil užitečné informace o černých dírách. Jako jediný člen rodiny se s Rolandem stýká, ostatní se s ním rozhádali. Členové posádky Rolanda oceňují jako technika, ale občas jim jde na nervy jeho přehnané lpění na etiketě a slušném vyjadřování.

Střelec Ivan Dragunov (Rus)

O Ivanově vztahu ke zbraním rozhodně nestačí říci, že se v nich vyzná. Nikdo nepochybuje, že kdyby se oženil, manželka by v žebříčku hodnot v nejlepším případě obsadila až druhé místo. Zároveň všechny uklidňuje, že při střetu s nepřítelem bude rakety odpalovat nejproslavenější střelec ve společnosti a navíc mimořádně zodpovědný a sebevědomý člověk. Již méně příjemně působí Ivanova tendence být na ostatní stejně náročný jako na sebe (=HODNĚ) a ódy na pokrok ruské technologie v posledních 20 letech, pronášené navíc neobyčejně silným hlasem, také vždy nevzbudí ohlas.

Operátor Colin Clark (Skot)

Clark snad trochu trpí tím, že mu chybí bohatá rodina a titul z prestižní školy. Možná i kvůli sníženému sebevědomí se v krizových situacích lehce vystraší a nezřídka podkopává morálku týmu pesimistickými poznámkami, za což ho Dragunov odměňuje hlasitými řečmi o nekompetenci a zbytečnosti. I on ovšem musí vědět, žes přirozenými komunikačními schopnostmi rovnými Clarkovým se jen tak někdo nerodí. Mnozí by se od něj mohli učit také respektu pro kapitána. Clark O’Donellovi důvěřuje bezmezně a přes svou tišší povahu otevřeně protestuje proti jakýmkoliv pokusům zasahovat mu do velení.

SHAOLINE S

Na této lodi nenajdeme žádné protřelé vojáky či elitní piloty SUPAPLEXU. Jejich mise je výzkumná a technicky zabezpečená hůře než komerční projekty společnosti.

Kapitán Goran Pantič (Srb)
Pokud nemůžeme hovořit o kapitánu Pantičovi jako o prosluslém, atribut „pověstný“ mu nikdo neupře. Jen málo kapitánů by se uvolilo velet obskurní misi zkoumání černé díry, ale o Pantičovi nikdo nepochyboval od samého začátku. Po celé studium na Bělehradské univerzitě už si představoval, jak sedí v raketoplánu, a nebýt této vize, jistě by školu nedokončil. Následovaly první starty z prastarého Bajkonuru a další experimentální lety na strojích pochybné spolehlivosti. Poslední z dlouhé řady nehod, havárie s modelem Škoda 105 GLX Turbolet, definitivně potvrdila jeho renomé kapitána, co disponuje nejrozsáhlejšími zkušenostmi z krizových situací, a zároveň už nikdo ze SUPAPLEXU nevěří, že smůlu na palubu nosí ženská. Pantičova schopnost přežít cokoliv je ovšem úctyhodná a snad díky ní podřízení respektují kapitánovy podivnůstky, zejména jeho zvyk oslovovat své přátele „syslego“, tedy slovem, které jinak slouží jako dosti univerzální nadávka.

Psycholožka Helen Western (USA)

Helen vyniká mírnou a dobrosrdečnou povahou, ačkoliv život na ni příliš mírný nebyl. Začínala jako forenzní psycholožka, ale neunesla tlak, jemuž se v práci nešlo vyhnout. Ačkoliv změnila povolání, stále ji trápí noční můry, proto málo spí a bývá fyzicky vyčerpaná. SUPAPLEX ji pověřil, aby zkoumala vliv černé díry na psychiku. Od kolapsu lodních systému se ovšem věnuje spíš povzbuzování posádky a projevuje až nečekanou odolnost. Vzhledem k její křehké dispozici ale nemůže být jisté, jak dlouho jí to vydrží.

Vědec – podnikatel Jacques Turgot (Francouz)
Tento muž si nemohl nepovšimnout možnosti zpeněžit své mimořádné znalosti a využíl ji. Jeho volba mu poskytla možnost pomoci s výzkumem bratru Rolandovi, ale šeptá se, že kdyby SUPAPLEX nenabídl za misi „černá díra“ dvojitou sazbu, Jaqcues by o ni neprojevil zájem. Naneštěstí pro něj se teď se svými minimálními zkušenostmi s létáním ocitl v dosti nebezpečné situaci a jeho omezená schopnost týmové spolupráce těžko může něco vylepšit. Už mockrát však prokázal, že se o sebe umí postarat…

Technik Pedro Sucre (Kubánec)
Pedro navenek působí nápadně díky několika výrazným rysům. Jako správný Hispánec řádně prožívá svou víru a odvolává se na Boha tak, že jeho zápal občas hraničí se poněkud odlišným jevem, totiž braním jména božího nadarmo. Kromě toho svou nedokonalou angličtinou s oblibou vtipkuje na účet kapitána. Všichni ho znají jako schopného technika, ale obávají se, aby najednou neudělal nějakou zásadní chybu, což se mu dříve již několikrát stalo. Podobnou nevypočitatelnost projevuje i v citové oblasti – kubánská pohodovost sestřídá se stavy úzkosti a strachu o početnou rodinu.

Operátor Zoltan Czekej [čekej] (Maďar)

Dítě štěstěny a mistr kombinatoriky v podstatě začal svou kariéru již ve 13 letech, kdy prolomil bezpečnostní kódy Pentagonu. Ve škole díky mimořádné inteligenci vždy prospíval výborně, zato mezilidské vztahy pro něj zůstávaly něčím záhadným. Lze říci, že projevuje mírné známky autismu. V případě ofenzivního chování vůči jeho osobě se rychle stahuje do ulity a trvá dlouho, než ho lze přimět k opětovné komunikaci. Evidentně si do důsledků neuvědomuje vážnost situace, takže se například neváhá nahlas zasmát, pokud ho něco pobaví, což může znervózňovat ostatní členy posádky.

Komentáře

62 comments to Horizont událostí (komorní larp na Bolcon 6)

Mus bt zalogovn pro zanechn komente.

Coded by (MW) and designed by Đark
© 2009 Academia Draconica - All Rights Reserved!