Login

Knihovna

Kouzelnická magie 1.06 (LARP)

Kouzelnická magie 1.06 (LARP)

MEDITACE

Všechny tyto věci byly popsány v Obecných pravidlech, která nejsou již bohužel mezi námi (a pokud, tak v prašpatné verzi).

Meditace probíhá po dostatečném odpočinku (alespoň 5 hodin = půlka noci), postava může vstát, zařídit si snídani či obejít jednu pochůzku, nesmí to však zabrat moc času. Neexistuje, že by někdo vyrazil ven, za zbytek magů pozabíjel/proklel/vyléčil/změnil cokoliv a pak šel vesele meditovat.

Meditace trvá 5 minut, během kterých se musí kouzelník uvést do stavu klidu až transu (nejde tedy meditovat v šenku, v kovárně, na ulici apod.), za což bude odměněn tím, že se mu doplní veškerá magenergie na maximum.

SPLÉTÁNÍ

Kouzla 4. a nižšího stupně místo splétání potřebují PĚTIMINUTOVÝ rituál, kdy si kouzelník nakreslí jendoduchý obrazec, sedne na zem (či jiná pohodlná poloha pro přejití do transu) a šmitec, po uplynutí dané doby kouzlo sesláno.

Kouzla 5. a vyššího stupně tento rituál mají DESETIMINUTOVÝ.

Komentáře

72 comments to Kouzelnická magie 1.06

 • Illidar Illidar

  Mu mi sliboval jakousi “recenzi” na magii, ale skutek evidentně prchl kamsi do daleka…

 • Deranius Deranius

  POSLEDNÍ SHRNUTÍ OHLEDNĚ MAGIE:
  Meditace.
  Trvá 5 minut. Pouze jednou za herní den. Pokud je přerušena, magy se neobjeví, ale neruší to možnost zkusit to tento den znovu. Nelze ráno dovyplýtvat magy a jít meditovat. Zakouzlení ruší možnost meditace pro tento den. Při počátku meditace mizí “staré” magy.
  Splétání:
  Splétání více kouzel- ZRUŠENO
  Kouzla u kterých je nutné splétání: Platí Illidarův popis s mírnou úpravou. Rituál s trvaním 5 minut pro kouzla 1-4 stupně.10 minut pro 5 stupeň.

 • Vím že jsem náročný, ale zareaguje někdo povolaný…docela mne to pálí 🙂

  • Deranius Deranius

   Jde o toky podobné energetické magii, takže poznáš, pokud někoho drží třeba čísi prokletí. nepoznáš však, zda-li je někomu ovlivněna mysl.
   Jednoduše:U kleteb a disablů poznáš co je to zač a kdo to způsobil..tedy pokud bude v rozumném dosahu, řekněme do 10 km.
   U psychokouzel nepoznáš nic.

 • Energetický mág: Vždy pozná kam směřují toky energie (pozná původce dějů s ní spjatých)

  Chápu to tak, že když např. někoho drží neviditelná síla snadno poznám kdo nebo co je toho příčinou nebo např. když bude někdo pod hypnozou (to nejdřív budu muset asi zjistit jinak nebo na to mít podezření) tak nakouknu a uvidím kdo to na něj seslal a kdo ho ovládá (což by byl velmi užitečné), a co kletby když bude někdo prokletý a budu to vědět můžu nakouknout a uvidím kdo to způsobil nebo musí ta síla stále působit (takže při uhranutí bych to poznal po skončení vyvolávání už ne…)
  Nebo to platí jen na energo kouzla…díky
  Lektvary se asi nepočítají předpokládám…

 • Chtělo by to rozseknout ty počty slov, abych eventuelně nepředával dezinformace dál nebo aby to měla Mihalin lehčí :)…

 • Morlang Morlang

  Fuuu, prokousat se skrz tuhle debatu byla docela dřina 😀 Ještě že nejsem KOZELník.

 • Mihalin Mihalin

  ad 1) Tohle taky úplně nechápu.

  ad 2) Ještě bych dodala, že mezi spánkem a meditací nesmí být nic fyzicky náročného jako boj či lov nebo psychicky náročného, tedy seslání kouzla.

  ad 3) Když se před dvěma lety splétání na táboře objevilo poprvé, byl dán strop, že jednu bytost nelze zranit jedním zaklínadlem za více než pět životů (protože tehdy jsme jinak my nejmocnější mohli dávat za sedm, což se ostatním hráčům i orgům zdálo přehnaně mnoho).

  ad 4) Já si vybavuji první kruh 3 slova, každý další kruh +2. Takže 3, 5, 7… Ještě mám starou knihu magie, mohu dodat.
  _____________________
  Celkově ke splétání – netuším, kolik kouzelníků prošlotáborovou magickou školou a tudíž splétání ovládá. Za sebe však můžu říct, že si systém velice dobře pamatuju, i ono splétání, co je v závorkách za některými kouzly. Jsem ochotna to netáborové kouzelníky naučit. Klidně to třeba může být znalost, kterou jsem se naučila při cestování v dalekých zemích.
  Jediný zádrhelek je, že si pamatuju pouze obrazec, který jsem používala já, ale pokud mi orgové dodají schéma ostatních, tak pak to bude jednoduché. Jen si zájemci musí vzít na Vandrárnu dostatek pevných provázků 😉

  • ad 2)Tak myslím, že když tě někdo po ránu přepadne, tak ti to asi nevyhodí možnost meditace na celý den, je ale zřejmé že takový mág si po ránu dá snídani, zapálí si dýmčičku a zajde se zeptat souseda co a jak, kouzlit rozhodně nebude 🙂 Nechal bych to na každém – racionální uvážení, Fíla to celkem vystihl…
   ad 3) Zranění je sice zlo a strop by to vyřešil, ale takové zastavení času, křeče, slepota jsou horší než dimidže a splétání je dosti ulti…3 kouzla za poloviční manu a ihned bez gestikulace a mluvení, minule k tomu nebyl dostatečný popis a akorát vznikaly nesrovnalosti (co můžeme, dmg stropy, jaký obrazec, kde, co je to podprostor atp…) dle mého to minule nasekalo víc paseky než dobroty…
   ad 4) Mám knihu 2 roky a dohadovali jsme to a bylo mi řečeno 1,3,5…, a 3 roky zpět byli básničky tuším-li správně, našel jsem je tam…takže asi šum, btw na letošním táboře to zase bylo jinak…co mi říkal Ankar

   Toliko mé postřehy a názory

   • To spletání, které je potřebné (v závorce za kouzlem) (tzn. příprava nějakého rituálu) snad každý vytvoří dle RP podle svého nejlepšího vědomí či svědomí a jistě si najde obrazec k tomu vhodný…zbytečně bych to nekomplikoval…Ale v podstatě se mě to vůbec netýká 🙂

   • Mihalin Mihalin

    Tři roky zpět básničky, dva roky zpět byla zaklínadla předem daná a rok zpět byl systém 3, 5, 7. Letos se pro jistotu optám orgů.
    Co se týče spletených kouzel, tak na to bylo speciální kouzlo, které má tuším polovinu slov než kdybys ta kouzla sesílál zvlášť. Co se týče slepoty či dalších, jestli myslíš doby trvání, tak ty se nesčítají. Křeče by měly zranit za pět a šestkrát zlámat nohu.

    Možná vám to loni nějak zjednodušili, nevím, přiznám se, že jsem pravidla zas tak moc nezkoumala, protože se říkalo, že jsou stejná jako na táboře a ty jsem měla v živé paměti.

    Beztak si myslím, že by to zas tolik lidí neprovozovalo. Půl hodiny práce, po které stačí jeden blbec s nožíkem… Přitom splétání má význam nejvíce pro slabé kouzelníky s málo zraňujícími kouzly, pro ty, co mají velice málo magů a pak jsou dobré spleteniny léčivé. (A pak ještě pro nás psychopaty, pro které baví vytváření zlomyslných ošklivostí.)

    • Mno já se nedám, nebral bych to nyní jako vše fakt ale my jsme měli V07, V08 – Zaklínadla jak říkám (jak jsem nakoupil tak jsem potom prodával) V06 byl cechmistr Halvar a to jsme mu museli nechávat schvalovat básničky (moc dobře si pamatuju kdo se peče neuteče a ze zbroje pak vyteče 🙂 V05 je mimo to jsem měl jinou postavu a figurovali v tom Jarda a Klára
     Asi záleží od koho ti to bylo řečeno, protože v univerzitě si se neučila už nějaký čas nepamatuju se na V06…
     Počkám na stanovisko orgů místo 1 slova 3 to je rozdíl (hlavně na pamatování) ale místo 9 slov 11 to už je fakt jedno… 🙂

  • Chmely Chmely

   Mihalin: Pro otázky splétání prosím přečíst Deraniův příspěvek níže z 19.9.

   • Mihalin Mihalin

    Vím, jen jsem chtěla navrhnout eventualitu.

    • Deranius Deranius

     Splétání se mě osobně jako mechanismus hrozně líbí a budu potěšen, když na mě a táboře jako RUCP přiletí nějaká vypečenost. Na LARPu, který je dost založen na interakci hráč-hráč je to však mechanismus, který dokáže zničit postavu lautr bez možnost se bránit. Proto zakázáno.

     • Illidar Illidar

      Jo jedna, věc (to co nepíšu neberte jako pravdu, nejsem org, nicméně do těchto pravidel si kecat budu):

      Splétání je u mnohých kouzel napsáno jako předpoklad, nicméně to má u těchto význam asi takto “splétání = rituál”, jednodušše řečeno – aby si kouzelník za 5 sekund v boji neoživoval kostlivce, neprováděl hromadná léčení a instantně neovládal mysl jiných tvorů…

      Můj návrh?

      Kouzla 3. a nižšího stupně místo splétání potřebují PĚTIMINUTOVÝ rituál, kdy si kouzelník nakreslí jendoduchý obrazec, sedne na zem (či jiná pohodlná poloha pro přejití do transu) a šmitec, po uplynutí dané doby kouzlo sesláno.

      Kouzla 4. a vyššího stupně tento rituál mají DESETIMINUTOVÝ.

      Co se týče zaklínadel, ponechal bych prostě loňský systém – na ten budou účastníci nevíce zvyklí, protože ne všichni určo jezdí na naše tábory 😉

      Pls kritiku jen od lidí, co tomu rozumí a mají ponětí o mechanismech fungování kouzelníka 😉

     • Mihalin Mihalin

      Možné to je, ale nemyslím si, že by to nastávalo moc často. Vraždících maniaků ani ve Vandaru tolik není. Je to zákony postihnutelná vražda. Hráči se málokdy potulují po dvojicích, v nichž navíc chce jeden oddělat druhýho. Takže svědci vraždy by se našli taky. Zdá se mi, že ani překvápko není takový, když poblíž hráče jiný začne drmolit zaklínadlo. A pak, když ke mě přijde válečník a najednou bez očekávání mi dá za dva, za tři, tak upadám do agónie, aniž bych měla šanci se bránit. O podřezání nemluvě.

     • Illidar Illidar

      Rozpoutáváš FLAMEWAR!!!

      Je tomu tak, vystihla jsi to dobře.

      Ale hrozně záleží na situaci a dosahu kouzla, i v dosavadním systému dokáže kouzelník udělat z někoho mrtvolku, aniž by si toho někdo všiml.

     • Mihalin Mihalin

      To ano. Ono má každé povolání něco. Alchymista to zvládne taky, zloděj ještě líp. Za pomoci poháru něčeho dobrého s mírným vylepšením alchymistova jedu to zvládne i vesničan.

     • Když jsme u toho některá kouzla mají vypečený dosah, takže když si v klidu počkám a sundám někoho z takových 20 m, zatímco koukám z okna/jsem v davu podobných lidí….tak co 🙂 A jeste jsou tam jiné vypečenosti jak řikal Fíla 🙂

     • Deranius Deranius

      Berethir: To o dosahu kouzla jem stihl napsat o minutu dříív, hee he.

     • Nemám tě rád mlékaři dane 😀

     • Illidar Illidar

      Deranius: Ale kde?

      Berethir: Kouzelné kouzlo, že?

  • Illidar Illidar

   ad 1) v každém světě bude určitě několik mocných postav (které zpočátku nebudou hráči), pro než není například “Zabij” to úplně nejmocnější kouzlo EU. K čemu by pak kouzelník byl u dobývání hradů či bitvách desetitisícových armád, když by v jeho silách bylo usmrtit maximálně 20-30 velmi slabých tvorů a pak se může jít klouzat (5 ohnivých koulí na den? Průměrný válečník umře smíchy…)

   Zatím tento mechanismus pro postavy Deranius nechce akceptovat, protože mu to příjde jako příliš velké “uberbufování”, ale já si myslím, že například možnosti meditace by tam být měly, protože munchkini si velmi rychle spočítají, že levnými kouzly za 3 magy dosáhnou většího účinku než dražším za 10, povykašlou se na vyšší kruhy některých magií a místo toho se třeba naučí “dávat za 2” nebo mít 8 životů, protože to pro ně budou lépe investované zážitky.

   Jako kouzelník bych prostě nebyl amused, když si nechceš zamachrovat vysokým číslem nebo to vyšší kouzlo opravdu nepotřebuješ, stačí ti akorát vyhnat meditaci na 5. stupeň a magii max na 3. stupeň, ať už je jakákoliv…

   ad 3) problémek je v této věci – “když to nejde narvat do jednoho za 13, tak to prostě tři koupí za 4”, což dělá bordel v PvP soubojích. A jak psal Berethir i Illidar (ne já, ale Illidar ) – stále se bavíme o té zoufale nekreativní a nejnudnější magii, co jenom dává DMG, všechny ostatní magie to mají možná horší (powerheal z BM, opravdu nehezké kombinace věcí z MM, VM a ČM, uberbuffy z EO). Nu…

   • Deranius Deranius

    Neakceptuji. Pro Vandrárnu ani omylem, pro tábor s celodenním programem ok. Prostě a pouze mít na 5 herních hodin více než 35 magů je LUNDOVINA. Je to i proto, že seš sám mág a kouzla bráníš. Nicméně, kouzla, i když ve Vandaru nejsou neobvyklá, jsou pořád něco speciálního. Je to téměř jediná možnost jak něco někom způsobit na dálku. 5 ohnivých koulí za den a válečník se směje? Hloupost, ono je taky dost rozdíl mít možnost stát od cíle bezpečně za řadou či stát proti nepříteli co tě kotlí za 4 tváří v tvář. A ne nadarmo zasahuje mage dost často i tam, kde obyč zbraň či fyzické možnosti ostatních selhávají. (A jak si napsal, stále se bavíme o útočné. Co třeba port? Kdo z postav dokáže najednou být 20 metrů jinde? kdo tě dokáže zmagořit, že děláš věci co nechceš? Magie je prostě silnější než normální skilly a proto je magy omezena četnost jejího použití.

    • Deranius Deranius

     Naopak k Mihalinině poznámce, že použití kouzel na obyvatele města je vražda..musím uznat, že tohle mě donutilo k zamyšlení. Nicméně pak jsem si vzpomněl na sebe a na neskutečnou naštvanost, když mě měl z maxima životů jednou vypnout neurotoxin. .. Je to prostě věc, která neudělá hráči dobrý pocit. A pokud k sobě necháš přijít někoho s vytaženou zbraní na tak blízko, že Ti naloží, no…potom bych spíš hledal chybu ve své obezřetnosti.

     • Illidar Illidar

      Hlava I.

      Zbraně

      §1. a) Zbraně smí vlastnit každý svobodný člověk, pokud mu toto právo není odebráno.

      b) Zbraně na území hlavního města a soudního dvorce smí nosit vysunuté pouze Městská hlídka a všichni se svolením soudu nebo Rady.

      Soudy budou sranda, přeci jen, právo musí být, tak ať se soudce nenudí. Akorát jsem zvědav na psychopaty s obouručnímy mlátítky a sekátky – doporučuju jim mít tesák a ty těžko “dopochvyzasunutelné” zbraně si brát jen na výpravy mimo město.

     • Mihalin Mihalin

      Nemyslela jsem když ke mně někdo jde s taseným mečem a zuřivým výrazem. Ale nenápadně. Válečník přijde, svůj palcát hozen přes rameno jako vždy, stoupne si vedle mě, optá se na nějakou banalitu ze společenských témat a najednou mě praští palcátem do boku a hned potom ještě jednou. Jsem mrtvá dřív, než stihnu říct první slovo zaklínadla na obranu. Věř mi, že by to ve mně taktéž zanechalo naštvanost.

     • A?
      Poznáš rozdíl jestli jde s nožem v ruce, nebo ho má za pasem…nevím jak to myslíš…jestli jako souhlas a potvrzení nebo jako rozpor…
      Jinak jestli mě oddělá městská hlídka tak to fakt nečekám, jako kdyby se teď stavili měšťáci a oddělali mě…mmnt někdo zvoní 🙂

     • Reaguje se tu halabala
      Mihalin: Naštvat to může, ale co naděláš je to dosti reálné (btw když chci někoho jo oddělat tak si pořídím 9 ledokoulí a vysypu mu je za krk :)/zabiju ho injekcí s jedem atp/chloroform… – musíš si pořídit osobního strážce nebo mít duveru v zákon a pořádek…slušní lidé vetsinou nemívají tyto existencni problémy

     • Illidar Illidar

      Městská hlídka tě alespoň podle zákoníku nemůže oddělat, jinak by šla sama za vraždu.

      Akorát okolo sebe nesmíš házet blesky…

      Pokud k tobě někdo přijde s jakoukoliv zbraní v ruce, doporučuji zdrhat a volat hlídku. Ty bys byla v pohodě, kdyby se tě třicetiletá ženská na ulici ptala kolik je hodin s mačetou v ruce?

      PS: Ledokoule mne rozsekaly, já myslel Úder bouře, to, že za ten blesk z nebe může kouzelník, se dost blbě dokazuje 😀

     • Mihalin Mihalin

      Nošení zbraně je povoleno, pokud vím. Krom městské hlídky ji akorát nesmí nikdo tasit. A když už si mě někdo vyhlédne na místě, kde mě beze svědků zabije, může ji tam i tasit. Když bude stát vedle mě a najednou zaútočí, jsem prostě mrtvá. A to ve městě. Což teprve venku?

     • Mihalin Mihalin

      Berethir: Já reagovala na Derania, který zavzpomínal na neurotoxin.
      Zabití pochopitelně hráče minimálně zamrzí. Ale ona důvěra v slušnost občanů by se měla vztahovat i na kouzelníky. My jsme přece taky slušní obyvatelé Vandaru. Většinou. Ovšem černé ovce se najdou všude.

     • Deranius Deranius

      Jednoručkář 12. Přičemže je to s použitím Přetlaku a bude to tedy 3/2/2/2 (Přetlak, finta, zbraň, jednoruční zbraň,ovládání zbraní)

     • Mihalin Mihalin

      Abch mohla za pomoci splétání seslat kouzlo za nejvyšší metu, tedy 5 životů, byly by ta to potřeba schopnosti za 6 zážitků. Ovšem je v tom půlhodiny práce splétání, během sesílání samotného šestislovné zaklínadlo a bylo by to jediné kouzlo za den, které bych mohla udělat.

     • Illidar Illidar

      Mihalin: Hmm… Nechápu tě. Někde chyba v matematice. Division by 0. E@rr#%r^&in^*me669rry.

     • Mihalin Mihalin

      Potřebuju první a druhý kruh magie, což jsou 2 a 3 zážitky, na kouzla zvlášť potřebuju jedenáct magů, po spletení 6, což je 1 navíc za příslušný kruh magenergie. Ovšem pak ti zbyde jedem mag, který na nic, takže po seslání spleteného kouzla se můžeš jít klouzat.
      Válečník oproti tomu dává své 2/3 celý den.

     • Mihalin: Zase utlouct tě klackem umí každý vidlák a silný vidlák tě utluče rychlejš, ale zranit nebo dokonce zabít (a bůhví jáké jiné ošklivosti) pouhou myslí to chce umět 🙂
      A to se bavíme o nějaké zranování…neproniknutelné štíty, manipulace s časem a prostorem, skoky v prostoru, tvorba věcí z ničeho jen slovem azachranování životů na úrovni o které se může dnešním lékařům jen zdát…to není málo…Já bych si nestěžoval to upřímně Vandrárna je LARP kde jsou mágové ještě silní co jsem měl možnost vidět/hrát na jiných larpech tak byli velmi výrazně slabší…

    • Deranius Deranius

     Jinak ještě k předchozímu: Za 3/2 nestojí válečníka úplně málo zážitků..

     • Illidar Illidar

      Vie viel?

     • Mihalin Mihalin

      Stihne mě bacit i třikrát (myslím, že i víckrát). Bude mu stačit za 2/1. A moje kruhy, než se dostanu k tomu, abych někoho rychle nenápadně oddělala, taky nestojí hromadu zážitků?

   • Deranius Deranius

    Jinak cool debata, dobrý brainstorming. Zítra jenom hodím do hlavních topiců sumář, aby z tohohle tady hráčům nepraskla hlava:-)

   • Deranius Deranius

    Bez urážky… 3krát? Tak to seš asi mírně zpomalená, nerad bych se tě dotknul, ale tři rány s nápřahem už chvíli trvají…
    Jinak jak sama tvrdíš výše cosi o vraždách atp… Znova si to přečti. Jinak ano, pokud mě někdo zabije zbraní, protože jsem nedával pozor, je to pro mě 1100krát lepší, než když mě zabije soubor kouzel, kterážto na LARP nelze stvárnit jinak než imaginárně.
    BTW – Při šatrhu by stačila jedna rána…

    • Illidar Illidar

     A taky jedno kouzlo 😉

     • Deranius Deranius

      Je vidět, že se projevily Tvé nulové zkušenosti ze šatrhových larpů:-) Jedno kouzlo? Nikoliv,maximálně to nejsilnější. V šatrhu by byl třeba fireball popsán jako: středně těžké popáleniny na končetinách a hlavě, lehké na trupu. Ohnivý déšť jako těžké až smrtelné popáleniny na hlavě, těžké na zbytku těla…tedy si nepředstavuj, že jedno kouzlo znamená smrt.
      Takže mágové, moci máte dost, v některých kouzlech opravdu dost, čili žádné další posilování NEBUDE. Navíc i kouzelník má možnost vzít si za 4 zážitky zbraň a jednoruční zbraň, pak dává za 2/1 a k tomu kouzlí..

 • Pořekadlo 🙂 – narážím na to, aby vzniklo ono ultimátní kombo musel by člověk umět a znát dost tříd magie a to znamená, že se žádné nemůže věnovat pořádně ani jednomu oboru… Takže radšíi jedno a pořádně 🙂

 • Deranius Deranius

  Poslední dobou mám pocit, že řeším stále jen Muovi připomínky:-). Jsem na ně zvědav, pravidla debugovalo několik mančikinomatematiků, tak se zvědav na tu SPOUSTU nesmyslů.

 • Deranius Deranius

  Ad splétání. Zcela zrušit pro potřeby Vandrárny. Opět relikt z fantasy tábora. Tam jsou ty kouzla proti CP (nám), což nevadí. Ale opravdu netoužím aby někdo s někým na Vandrárně vytřel za 13 a to i kdyby si to předtím půl dne chystal. To už by byl jak Zlenice s astrálkou a to nechceme.
  Návíc splétání opravdu potřebuje dozor orga, což je možné na táboře, nikoliv na Vandrárně.

 • Mu Mu

  A neberte to jako vysírání… 🙂

 • Mu Mu

  Jde někam napsat postřehy k magii… Věci, které mi přijdou hloupé nebo nedotažené?

 • Několiko dotazů…
  1) WTF jsou ty nově přidané šedé stupně…nedokáži si příliš představit level 8 energetické útočné magie leda něco ve stylu Vandar to může zabalit :), platí i ta meditace? šedá? I heard some rumors…
  2)Kolikrát denně probíhá meditace? – Tušil bych 1* za herní den po odpočinku je to tak? Mohu i v průběhu dne nebo pouze po ránu? atp…popis k meditaci
  3) Je strop pro zranění ze spletení…vycházejí mi ošklivá dvojciferná čísla 🙂
  4)Zaklínadla jsou stejná jako minulý rok – 1,3,5,7,9 “cizích” slov…?
  Díky…

  • Illidar Illidar

   Ad 1) Jsou tam z hlediska systému, nedosažitelná kvůli fyzickým možnostem postav hráčů. Pokud by někdo na Vandrárně 2030 dokázal přejít se svou 30 let starou postavou do vyšší sféry existence, zjistil by, že je tam na 7. stupni třeba Pláč nebes (nechám na fantazii)…

   Ad 2) Všechny tyto věci byly popsány v Obecných pravidlech, která nejsou již bohužel mezi námi (a pokud, tak v prašpatné verzi).
   Meditace probíhá po dostatečném odpočinku (alespoň 5 hodin = půlka noci), postava může vstát, zařídit si snídani či obejít jednu pochůzku, nesmí to však zabrat moc času. Neexistuje, že by někdo vyrazil ven, za zbytek magů pozabíjel/proklel/vyléčil/změnil cokoliv a pak šel vesele meditovat.

   Ad 3) Až někdo splete obrazec, kterým by seslal “Černý blesk – Černý blesk – Řetězový blesk”, půjdu se na něj rád podívat (orientačně aspoň půlhodina práce + mu ho nikdo nesmí zničit), neb si to zaslouží. Jinak maximální poškození je 13 životů (12 magů), nejsilnější je mnou vypsaná (13 magů) a nejsilnější plošná je “Fireball – Fireball – Ohnivý déšť” (8 životů v okruhu 2 metrů, 4 životy ve vzdálenosti 2 až 4 metry od epicentra). Navíc na splétání to chce ORGa, který ti to odsouhlasí… mno 😉

   Ad 4) To nevím přesně (ale jdu večer s Váňou na pivko, tak se zeptám a aktualizuji tento post), pokud byly takto řešeny, tak to stále platí.

   Howgh, Mage guru domluvil…

   PS (od Illidara): Bídný červe, zaobíráš se tak slabou magií jako je Energetická! Kdybys měl dost zlovůle a představivosti, spojil by sis kouzla z jiných škol a to by bylo peklo. “Úder bouře – Temný úder – Slepota” a má to za sebou i kdyby přežil…

Mus bt zalogovn pro zanechn komente.

Coded by (MW) and designed by Đark
© 2009 Academia Draconica - All Rights Reserved!