Login

Knihovna

Libcon 2016

PRAKTICKÉ INFO:
Kdy: 2. až 4. prosince 2016 (cca od 18:00 v pátek do 13:00 v neděli)
Kde: ZŠ Aloisina Výšina, Liberec
Co s sebou: přezůvky, věci na spaní, vlastní občerstvení, deskové hry, zábavu pro ostatní
Za kolik: upřesníme, ne asi nic likvidačního
Jak to bude vypadat, co musíme dodržovat:
Budeme mít k dispozici 5 tříd a kuchyňku. Pokud tělocvičnu, tak jen v pátek večer, v sobotu večer a v neděli dopoledne. Můžeme použít parkoviště za školou (pokud tam někdo bude chtít být jen přes den, může parkovat před školou, ale na noc musí být auta pryč). Možná budeme moci do dílny. WC smíme používat jen jedny (byť jsou v našem křídle dvoje).
Protože v sobotu v tělocvičně od 7 do 8 bude probíhat volejbalový turnaj, musíme počítat s jistými omezeními (třeba nechodit jim tam). Tak předně se na nás v té době přijde podívat pan zástupce – tj. neměl by nás najít jinde než v našem křídle, demolovat zařízení apod. A nesmíme pít ani kouřit, o drogách nemluvě (kouření myšleno – snad – že ne v budově, ale venku za školou). Alkohol bude v sobotu přes den nepřípustný a budu to muset bohužel kontrolovat – byl by z toho obří průšvih. Proto pokud si něco přivezete, je nutné lahve schovat, a to včetně těch, které by vás napadlo vyhazovat normálně do koše…

K CENĚ:

Ještě nevíme, kolik bude činit základní vstupné (počítám ale, že okolo 100,- na osobu). Letos poprvé bych ale ráda zkusila, nakolik motivační bude, když se bude přispívat jednotlivým autorům her/aktivit na jejich program. Nevím zatím, zda půjde o kasičky, kam se bude anonymně přispívat, nebo jestli půjde o přesnou částku, nebo jestli si autor sám řekne, kolik potřebuje vybrat, aby se mu vrátily vložené výdaje apod. To domyslím, ale princip mi přijde spravedlivý – takhle se na Bolcon za stejnou cenu vypravil někdo, kdo si zahrál tři larpy, jednu bojovku a večer měl čas na pofel, stejně jako člověk, co pánoval tři jeskyně a popít nestihl, protože se věnoval hráčům. A druhý důvod – myslím, že i malý příspěvek by mohl řadu z vás/nás navnadit si pro druhé něco přichystat 😉 Doufám, že tohle uvidíte všichni podobně.

Tak to je zatím vše, další info později. Těšíme se na vás! 😉

Komentáře

7 comments to Libcon 2016

 • Legas Legas

  cus, dik za akci, za Horsi nez smrt a hlavně teda za zařízení školy (Zuzce a Mottlikovi), která pro mne zůstavá top místo na con.

  Co se tyka Matrix larpu, tak snad jste si to uzili. Zvlastni je, ze start byl pomalejsi (podle harmonogramu o hodinu a pul pozdeji), ale prubeh hry uz byl ty tri hodky, ktere jsme odhadovali. Dik CP za pomoc i ze vydrzela ta cekani a hracum, kteri se zucastnili a nezrusili svoji ucast par okamziku pred hrou (to pak tomu startu taky nepomuze).

  na zaver pridavam 4 videa ze hry:
  https://www.youtube.com/playlist?list=PLeq-KxusN8FBtQa7EhNjYXcB3UvXU14E5

 • Miranda Miranda

  Kopíruju anotaci Ragmona:

  WARHAMMER 40k Tactical

  S Matsu pro vás připravujeme hru plnou intrik a hrdinství o osudu celé planety. Na později specifikované planetě (still in development 😀 ) vypuklo povstání vedené kultem sil Chaosu. Orkové, které se po poslední válce nepodařilo zcela vyhladit, tohoto využili a začali také řádit. Guvernér začal volat o pomoc a měl štěstí, blízko soustavy se pohybovaly dva regimenty Imperiální Gardy a patrola kapituly Hvězdných Vlků. Toto vojsko rychle zareagovalo a nyní je domobrana planety posilněna o profesionální vojsko. Dokáže potlačit povstání? A jak to mohl Guvernér vůbec dopustit? Dozvíte se ve hře 🙂

  Je to minilarp pro 6 osob, ve hře bude Guvernér, 2 velitelé regimentů, admirál flotily na orbitě, Lord kumpanie hvězdných vlků a inkvizitor. Více informací později, ke hře není nutné znát lore Warhammeru 40k, je to jen setting abych ho nemusel vymýšlet já a nebude mít se hrou mnoho společného.

  Základ hry bude hra se strategickou a taktickou mapou, kde se budou odehrávat bitvy. K tomu se také mezi sebou hráči mohou až donekonečna hádat, kdo že to co zkazil.

 • Miranda Miranda

  Studená válka II.

  “Here’s my strategy on the Cold War: we win, they lose.” 
  ― Ronald Reagan, U.S.S.R. U.S.A. Summit, Moscow, May 29 June 2, 1988

  Hodiny zkázy ukazují za tři minuty půlnoc. Probíhá studená válka a svět je na pokraji jaderného konfliktu. Osud světa stojí na rozhodnutí hrstky mocných. Stačí jediná chyba a shoří v ohnivém pekle.

  “There are today many Communists in America. They are everywhere — in factories, offices, butcher stores, on street corners, in private businesses. And each carries in himself the germ of death for society.” 
  ― J. Howard McGrath

  Vy jste jedni z těch mocných. Dokážete najít s nepřítelem společnou řeč? Zastrašit ho, aby ustoupil? Nebo to budete vy, koho bude tížit odpovědnost za smrt všech?

  “Victory is no longer a truth. It is only a word to describe who is left alive in the ruins” 
  ― Lyndon B. Johnson

  Argumentační larp pro 4-5 hráčů. Předpřipravené charaktery těch, kteří by ve chvíli krize rozhodovali. Supermocnost si vylosujete, plánujeme dva běhy.

 • Miranda Miranda

  Matrix IV: Reaccession

  „Have you ever had a dream, that you were so sure was real? What if you were unable to wake from that dream? How would you know the difference between the dream world and the real world?“

  Také se vám stýskalo po zeleném kódu? Nyní je zpět. Další pokračování našeho conovského larpu, tentokrát zasazeného do matrixu verze 2.0.

  „The Matrix is everywhere. It is all around us. Even now, in this very room. You can see it when you look out your window or when you turn on your television. You can feel it when you go to work, when you go to church… When you pay your taxes. It is the world that has been pulled over your eyes to blind you from the truth.“

  Zion je na pokraji kolapsu. Nebo tak tomu alespoň věříte. Rozhodnutí rady opustit plán na záchranu Vyvoleného může ohrozit nás všechny. Všechny lodě dostaly rozkaz vrátit se zpátky do města. Jen vy jste se rozhodli neuposlechnout.
  „One Captain. One Ship. One Mission. All of our lives, we have fought this war. Tonight is not an accident. There are no accidents. We have not come here by chance. I do not believe in chance. I do not see coincidence, I see providence. I see purpose. I believe it our fate to be here. It is our destiny. I believe this night holds for each and every one of us, the very meaning of our lives.“

  Dostali jste se nedaleko významného informačního uzlu strojů. Který by měl obsahovat informace o tom, kde se Vyvolený nachází a co s ním stroje chtějí udělat. Příležitost, která se nebude opakovat.

  „I can’t help it. I can’t help thinking, what if you’re wrong? What if all this, the prophecy, everything is bullshit?“

  Váš cíl je těžce střežen. Desítky sentinelů brání okolní tunely.

  „Then tomorrow we may all be dead, but how would that be different from any other day? This is a war, and we are soldiers. Death can come for us at any time, in any place. Now consider the alternative. What if I am right? What if the prophecy is true? What if tomorrow the war could be over? Isn’t that worth fighting for? Isn’t that worth dying for?“

  Akční open world larp pro sedm hráčů.

  Potřeby: každý svůj pc/notas s windows 7 či novější…, ramky aspoň 4 GB, rozlišení min. 1366*768, ale vetsi je lepsi, misto na disku 200+ MB, bez virů, prodluzku, wi-fi connection.

  CP: bude potreba hodne CP, takze se nebojte, pokud se na vas nedostane jako hrac, i CP si to uzijou.

 • Miranda Miranda

  PROGRAM ZDE: https://docs.google.com/spreadsheets/d/11PmEwvEb0nJwf-HPPi27uFzJz8BaBcL7o8orY6N0Ud8/edit#gid=0
  Už nemá cenu čekat, něco se stejně bude muset doladit v průběhu. Tak ať víte, na co se můžete těšit ;).

  Přihlašování začne pravděpodobně ve čtvrtek 3. listopadu v 19:00, pro všechny naráz. Je dobré přihlásit se na hry co nejdříve, na druhou stranu nepůjde o prostý klikfest. Když si někdo zadá pět her a někdo o hodinu později vyplní přihlášku, kde by se vešel už jen na jednu hru, počítejte s tím, že se účast na akcích spravedlivě přerozdělí.

  Přihlašování proběhne formou dotazníku, kde ke každé aktivitě budete moci zakliknout “moc chci hrát”, “chtěl bych hrát”, “nemám zájem hrát”.
  Stav na jednotlivých hrách vyhodnotím, až přijde 25 přihlášek. Pak bude moct proběhnout další vlna na zbývající volnou kapacitu.

  U některých her bude třeba vybrat doprovodný poplatek na rekvizity / občerstvení apod. Bude upřesněno, stejně jako cena celého Libconu.
  Tímto žádám autory, kteří mají ke hře nějakou svoji anotaci, aby ji zveřejnili. Ideálně do doby, než začne samotné přihlašování. A kopírujte prosím i na web draconicy.

  Tak to je asi vše 😉 Díky všem, kdož jste pomohli tak bohatě zaplnit program! 🙂

Mus bt zalogovn pro zanechn komente.

Coded by (MW) and designed by Đark
© 2009 Academia Draconica - All Rights Reserved!