O akci

Metro: Prázdnota je nová postapo hra pro circa 40 hráčů. Volně se inspiruje knihami a hrami vyprávějícími příběh společnosti po kolapsu civilizace, jehož autorem je Dmitrij Gluchovskij. Hru pořádá skupina Academia Draconica, která má již za sebou několik LARPů postapo žánru.

V naší nové hře zažijete pocity lidí, kteří se musí roky skrývat v podzemí před nehostinným prostředím na povrchu. Zažijete jejich strach, úzkost, adrenalin, napětí, smutek, ale i silná přátelství. To vše v prostorách reálného podzemí, kde se celá hra odehrává. Pojeďte s námi zažít něco nového a opět cítit strach z podivných zvuků, nebezpečných obyvatel temnoty a nedostatku jídla a nábojů. Bude to zase výzva!

Základní info

Kdy: 23. – 25. říjen 2020
Kde: Ústecký kraj
(přesnou lokaci dostanou přihlášení e-mailem)
Cena: 1600 CZK
Stravování: stylové jídlo v ceně
Ubytování: vlastní v tunelech
Sanitární systémy: chemická toaleta, balená voda
Parkování: zajištěno v areálu v „neherní“ zóně
Typ hry: PA/24/survive

V ceně

Herní jídlo (konzervovaná strava a doplňky), munice, rekvizity, herní prostor

Program

Pátek: příjezd 16:00 -18:00, registrace, schvalování,
rozmístění po zóně a START HRY
Sobota: hra do circa 23:00
Neděle: od půlnoci afterparty a do 12:00 úklid, odjezd

Omezení

Hra není vhodná pro hráče s omezenou psychickou odolností a se sklony ke klaustrofobii, epilepsii či astma. Vaše případné zdravotní omezení s námi prosím neváhejte konzultovat na mailu metro@draconica.net.

Co od hry čekat

 • Chceme hráče hlavně bavit a přinést jim zajímavé zážitky, na které rádi budou vzpomínat v zajímavém prostředí
 • Tvorba hry baví i organizátory
 • Nechceme vytvořit plně obsahový LARP, upřednostňujeme spíše volnější styl hraní – neusilujeme o komplikované osobní linie
 • Neplánujeme uspořádat více běhů téže hry
 • Neděláme ani MilSim – na toto slouží jiné akce
 • Zážitek má být spíše hororového charakteru. Hráči by si měli užít hlavně napětí a průzkum tajemných oblastí s omezenými zásobami a s možným ohrožením za příštím rohem
 • Historie hráčů (spíše bodová osnova) slouží spíše pro vlastní reflexi a realistické zhodnocení situace, ve které se postava nachází (příp. dokreslení vztahů s kamarády, se kterými na akci jedu) stejně jako…
 • …kostým. Nemusí být perfektní, ale měl by být realistický k dané situaci a frakční příslušnosti

Řád akce

Řád, který musí všichni účastníci dodržovat a na místě ho podepíší. Porušení tohoto řádu může vést k vyloučení z akce bez nároku na účastnický poplatek.

Řád akce naleznete zde.

Voda + WC

Vodu si každý hráč přiveze vlastní s přihlédnutím na délku konání akce. Nouzová voda bude také u organizátorů. Chemické Porcelánové WC a čistá tekoucí voda budou u vstupu do areálu, doporučujeme vykonat velkou potřebu ještě PŘED začátkem hry.

Odpad

Svůj odpad si každý odváží sám. Vemte si proto igelitové pytle, do kterých svůj odpad uložíte.

Bezpečnost

 • Ochranné brýle mějte vždy nasazené!
 • Každý se akce účastní na vlastní nebezpečí.
 • Známá nebezpečná místa jsou označena červenobílou páskou a červeným lightstickem, ale jde o opuštěný průmyslový areál, který je nebezpečný už svojí povahou.
 • Zákaz rozdělávání ohňů a používání pyrotechniky vyjma té přímo poskytnuté organizátory. Jde o uzavřené podzemí, kde každý kouř ubírá dýchatelný vzduch.
 • Je přísně zakázáno stavět barikády z věcí ohrožující zdraví, jako jsou ostnaté dráty, odkryté díry či jakákoliv nástražná zařízení (pasti).
 • Pokud máte nějakou vychytávkou pracující na elektronickém principu (bezdrátový alarm, elektronický herní zámek, sentry gun), stavte se na organizaci pro posvěcení – určitě se na aplikaci domluvíme.
Zavazadlo pro přežití

Co si vzít s sebou?

 • Vhodné ochranné brýle pro hru airsoft.
 • Reflexní vestu
 • Vlastní jídlo jen pokud máte speciální dietu (diabetes, bezlepková…)
 • Pitná voda a nápoje
 • Příbor, ešus, vařič (náplň)
 • Nouzová neherní svítilna (herní světla budou poskytnuty organizátory)
 • Zbraň
 • Spacák, karimatka, plachta na podlahu
 • Kostým a oblečení (uvnitř může být výrazně chladněji než venku)

Jaké si máme připravit kostýmy?

I přes delší dobu strávenou v podzemí není nutné mít oblečení vyložené vyrobené z odpadků. Počasí, zvířata ani ostnaté křoví v podzemí nehrozí. Situace by se dala přirovnat k failed states dnešních dní jako je např. Somálsko. Lidé si zvykli poradit ledajak a používají proto maximálně funkční, odolné a prověřené oděvy. Vítané jsou standardní oděvy stylově vylepšené o PA vzhled, vyžehlená trička od mamky nechte doma. Zamyslete se, jak by vaše oblečení vypadalo, kdybyste si nemohli kupovat nové příliš často a s praním by to také nebyla žádná hitparáda. Především větší míra ušpinění a to i obličeje a rukou dává smysl.

Bojím se, že budu mít hlad.

Ačkoli může být hladovění součást příběhu, jedeme si zahrát a bavit se. Velice důmyslný systém jídla zařizuje, že hladovět nebude nikdo, kdo se bude alespoň trošku snažit hrát hru. Obchod, loot, krádež, to je příklad možností jak přijít ke šlichtě.

Jsem vegetarián

Bude k dispozici i vegetariánská strava – konzervy, přílohy, pečivo.

Moje zbraň vyžaduje speciální munici

Napište nám na mail a nějak se domluvíme. Obecně ale přestřelky nebudou hlavní částí hry a ani prostředí nebude umožňovat využití nějakých dalekonosných zbraní.

V pátek nestíhám příjezd…

Napiš nám na mail co a jak, nějak se domluvíme.

Je mi méně než 18 let

Věkový limit je 18+ let, bohužel.

Jak je to s AEG a HPA?

Bude možné jet s AEG, ale množství střeliva bude výrazně omezeno. Navíc bude střelivo rozděleno podle typu na manuální, plynové a AEG zbraně, kterého bude nejméně. Počítejte s tím. HPA bychom viděli neradi, pokud nemáte jinou možnost, napište nám na mail.

Pojmy

PA?

Post apokalyptická, tedy po velké katastrofě globálního rozsahu, znamenající rozpad společnosti jak ji známe z běžného života.

Proč je hra survival a co to znamená?

Neboli přežívání či přežití, které je i celkovým cílem hry. Po celou dobu budou k dispozici omezené zdroje věcí, na které jste zvyklí z běžného života. Nehostinné podmínky, nebezpečné podzemí, omezené zdroje jídla, žádné mobily, krvelační tvorové… Více než jinde platí: Jaké si to uděláš, takové to máš. Budete chránit kamarády nebo pojedete na sebe? Dělit se o zásoby nebo je syslit ve skrýši? Koupíš munici nebo cigarety? Být ten, co přežije, nemusí znamenat být čestný.

Proč je hra 24h a co to znamená?

Hrajeme 24 hodin denně, tedy i v noci.

Jak bojujeme?

Na hře mohou hráči využívat vlastní stylové larpové měkčené zbraně na blízko a airsoftové zbraně s výrazně omezeným množstvím střeliva. Zbraně střelné i na blízko, mají stejnou útočnou hodnotu. Hrajeme tzv. „šatrh“, čili simulujeme reálné zranění způsobené útokem. Zásah do ruky? Zapomeňte na obouruční zbraně a to na blízko i na dálku. Zásah ho nohy? Končetina je vyřazena z provozu, tedy žádný kulhavý klus pryč, zbývá jen skákat či plazit se. Zásah do hrudi? Jedna ruka musí držet zasažené místo, nemůžeš běhat ani používat obouruční zbraně.