Login

Knihovna

Pražská hlídka (LARP na bolcon 6)

Na zemi od nepaměti žijí lidé a Jiní, od nepaměti se Jiní dělí na světlé a temné. Jejich konflikty vedené bez pravidel neustále hrozily zničením všeho, pro co bojují obě strany. Proto byla ustanovena Dohoda :

Jsme Jiní.
Sloužíme různým silám,
ale v šeru není rozdílu mezi absencí Tmy
a absencí Světla.
Náš zápas je s to celý svět zničit.
Proto uzavíráme Velkou dohodu o příměří.
Každá strana bude žít podle svých zákonů.
Každá strana bude mít svá vlastní práva.
Svá práva a své zákony proto navzájem omezujeme a přizpůsobujeme.
Jsme Jiní.
Vytváříme Noční hlídku,
aby síly Světla mohly dohlížet na síly Tmy.
Vytváříme Denní hlídku,
aby síly Tmy mohly dohlížet na síly Světla.
Za nás za všechny rozhodne Čas.

Jiným je dáno čerpat sílu ze šera, jiného světa, který se prolíná s naším, tato odlišnost od lidí z Jiných ale dělá mágy, vlkodlaky, léčitele, vědmáky a nebo upíry. Jiným se je možno pouze narodit, kromě vlkodlaků a upírů se jím nelze stát za života. Proto je Jiných ve světě velice málo, žijí mezi námi v utajení a skrytě se svět snaží obrátit dle svého přesvědčení ke světlu, nebo tmě. Na jejich zápolení přísným zrakem dohlíží bdělá inkvizice a nemilosrdně trestá každé porušení Dohody kteroukoliv ze stran.

Praha má z hlediska Jiných bohatou historii, v temných dobách středověku zde mnohokrát tekla krev ve jménu obou hlídek, nebo se naopak pořádaly vážné koncily, na kterých se rozhodovalo o osudech světa. Z tohoto důvodu do Prahy také v 16. století přesídlil Evropský úřad Inkvizice, což však závažnost incidentů, ke kterým v Praze docházelo nikterak nesnížilo. Metropole plná staveb, které jsou zachovány beze změn již od dob středověku se i dnes, v moderní době, může chlubit nejpočetnějšími a nejzkušenějšími hlídkami ve střední Evropě, jejichž nejzkušenější pracovníci dovedou vládnout stejně dobře mečem, jako nejnovějším počítačem.

Přesvětlý Cirion, šéf Pražské Noční hlídky a temný Abaddon, šéf Pražské Denní hlídky spolu o vliv nad Prahou válčí již celá staletí. Misky vah konfliktu jsou neklidné, někdy se daří straně světla, jindy zase straně tmy. Nyní jsou již deset let síly vyrovnány a v Praze panuje klid. Mnozí tvrdí, že však jde pouze o ticho před bouří…

Pražská hlídka bude komorní LARP ze světa popsaného v knihách Sergeje Lukjaněnka (Noční hlídka, Denní hlídka, Šerá hlídka, Temná hlídka, Poslední hlídka). LARP je koncipován pro 6 hráčů (3 lidé z každé hlídky) + 4-5 CP. Bližší popis světa a postav se objeví brzy.  Pokud někdo nezná knihy (bohatě stačí Noční hlídka) a přesto by se chtěl účastnit, stačí mě kontaktovat e-mailem a je možné, že někde zapomenu odkaz na noční hlídku v PDF.  Tak prozatím pište, kdo by se chtěl účastnit (zatím nezávazně). Dopředu říkám, že nejvíce se budou jistě bavit hráči, nicméně ani CP nepřijdou dozajisté zkrátka. Časová náročnost LARPu bude zhruba 3hodiny.

Odkazy na info

Info o jiných a šeru ZDE .

Komentáře

23 comments to Pražská hlídka (LARP na bolcon 6)

 • Ragnar Ragnar

  Po Kedarovi se uvolnilo jedno místo v noční hlídce, kdo z CP ho chce a první se ozve, tak ho dostane.

  Ragnar

 • Ragnar Ragnar

  Přidal jsem odkaz na info o šeru a jiných, prozatím pouze herní info, pravidla a podobné budou včas, ale nemusíte se bát, nebudou složitá, protože složitá pravidla nemám rád :).

  Link na to info je v hlavním příspěvku dole.

 • Ragnar Ragnar

  Ok, tímto považuji kapacitu za naplněnou, potřebuju teď pár dní na to, abych si promyslel, jak nejlépe využít počet CP, který mám k dispozici a až tohle budu mít, objeví se tady první bližší info k settingu a CP dostanou nějakou zprávu o tom, co přesně se od nich bude chtít.

  Každopádně díky všem za přihlášení.

 • Ragmon Ragmon

  Možná bych dal to CP nějaký.

 • Ragnar Ragnar

  Ok, tak abych to zrekapituloval.
  Prozatím vypadá seznam přihlášených podle pořadí takto:

  Pařez, Goranda, Berethir, Kedar, Effaran, (Sid), (Halvar), (Mihalin) , Legas

  Noční hlídka: Pařez, Berethir, Kedar
  Denní hlídka: Effaran, Goranda, Halvar

  CP: Vivien, Dark, Legas, (Altariel), Sid, Mihalin

  Bral jsem to tak, že kdo napsal přímo kde chce být a bylo místo, tak tam je. Manča nehlásila stranu, ale vejde se k hráčům, tak je v Denní hlídce, kde bylo ještě místo. Pokud by někdo z hráčů chtěl jít hrát CP, je možnost.

  Ragnar

 • Mihalin Mihalin

  Zbývá ještě něco volné? Taky bych si zahrála.

 • Halvar Halvar

  Pokud máš místo u denní hlídky, tak bych si rád zahrál. Pokud už máš plno, tak si klidně střihnu CP. Četl jsem všechny knihy 🙂

 • Altariel Altariel

  Když bude potřeba CP a budu mít čas tak se mnou můžeš jako s CP počítat…

 • Sid Sid

  Count me in, zní to nabytě a rád si zalarpim jak syslego, protože V10 byl náhec hodný pouze hněvu velkého Piguse a já chci víc. Víc! Víc!! Víc!!!…….,..-ů-.-. ano nebojím se to přiznat. Chci larpit. Uááááááááááááá:–§)úp
  ú
  §
  §§

 • Ragnar Ragnar

  Díky za ohlasy. Můj mail, přes který proběhne dohoda o postavách je : kolombomartin (zavináč) gmail (tečka) com

  Legas: Chce to spíš aspoň jednu knihu, filmy mají s tím knižním světem společné možná názvy. (Asi ji ani nemusíte číst celou) Jinak pokud dobře počítám, mám předběžně 3lidi z noční hlídky (Pařez, Berethir, Kedar) a Effaran z denní. Chybí tedy ještě 2 lidé z denní hlídky + CP.

  CP si sice neužijí objevování příběhu, nicméně pokud vám jde o zážitek ze šera, jako CP zkrátka nepřijdete 🙂 . Takže se nebojte mě kontaktovat. (na některá CP není nutná podrobná znalost reálií – co budete potřebovat, vysvětlím).

  PS: Ten e-mail je napsanej schválně takhle, aby ho nerozluštili roboti pro posílání spamu.

 • Effaran Effaran

  Já chci taky… a docela bych brala hrát za denní hlídku.
  no a není to zajímavý, člověk si ty knížky znovu přečte a hnedka uvidí něco takovýho 🙂

 • Kedar Kedar

  Já viděl jen filmy, ale jak jsem už psal, tak do toho jít určo chci… 🙂 Asi taky za Noční hlídku…

 • Četl jsem knížky, viděl filmy…a tohle vypadá štavnatě. Velmi rád bych se zúčastnil!

 • Goranda Goranda

  Já chci taky!

 • Legas Legas

  já se chci ucastnit 🙂 napises sem nekam svuj mail?
  staci, ze jsem videl oba filmy?

Mus bt zalogovn pro zanechn komente.

Coded by (MW) and designed by Đark
© 2009 Academia Draconica - All Rights Reserved!