Login

Knihovna

Vandrárna 2010 - Stínoví Andělé

Stínoví Andělé patří mezi nejstarší Vandarovi řády. Z počátku šlo o řeholné bratry, kteří se zajímali o magické učení, ale časem se z nich stal řád bojový. Magie však tento řád provázela po celou dobu jeho působení a souvisela s jeho pádem i znovuzrozením.

Řád byl založen jako jeden z prvních a jeho představeným se stal Benediktus Učený, který byl obyčejným knězem. Jeho znalosti magie však brzy vedly k zájmu mladých noviců a s rozhodnutím je vyučovat vznikl i tento řád. Jeho hlavním principem bylo užívání jiné než kněžské magie k pomoci prostého lidu. Kromě nejvyšších členů řádu všichni ostatní museli na veřejnosti chodit zahaleni do černých kuten. Tak vznikl název řádu. Stínoví Andělé pomáhali, kde se dalo, a rychle se o nich zprávy šířily mezi Vandarovými věřícími.

Změna přišla, když se představeným řádu stal Erkenhart Krvavý, který od základu změnil podobu a principy řádu. Tuto změnu provázely zrady, vraždy a další krveprolití uvnitř samotného řádu. Nakonec se Stínoví Andělé stali pravou rukou Vandarovi inkvizice. Erkenhart se začal titulovat velmistr a jeho bratři se stali bojovým řádem. Od této doby se starali především o to, co požadovala inkvizice. Byli jejich ochránci, posly, údernou silou, ale i vrahy a zabijáky. Stínoví Andělé vyměnili svá roucha za zbroje a své hole za meče. A zprávy o tomto řádu se znovu rychle rozšířili. Nyní tito zahalení rytíři nešířili radost a štěstí. Naopak se každý obával dne, kdy snad jen budou projíždět jeho vesnicí.

Další zlomový okamžik nastal před 15ti lety. Řád za mnoho desetiletí svého působení nabral na síle a to se znelíbilo samotné inkvizici. Začali vymýšlet, jak omezit sílu řádu a najednou se jejich problém vyřešil sám. Mezi řádem se začalo rozšiřovat učení černé magie a to bylo něco, co nemohlo být tolerováno. Mezi Stínovými Anděly proběhla obrovská čistka, během které bylo upáleno mnoho jejích členů a především všichni mistrové i samotný velmistr řádu. Jen velice málo řadových členů a noviců bylo ušetřeno tohoto masového krveprolití.

Řád byl zmítán v chaosu. Někteří bratři se vrátili k původnímu účelu řádu a začali pomáhat obyčejnému lidu, další dál pokračovali v ochraně inkvizice a někteří prostě z řádu vystoupili. Po 5ti letech však zasáhla znovu inkvizice. Mladého rytíře Heinricha z Wallenrodu jmenovali velmistrem řádu a ten se i přes svůj věk pouhých 17ti let  ukázal jako velice schopným. Řád se stal kombinací řeholných bratrů a bojovníků. Jedny lid miloval a druhé nenáviděl. Wallenrodovi jsou přímo podřízení dva mistři. Septimus Brutus, který se stará o fungování bratrů ve zbrani, a Marcus Mírný, který je představeným řeholných bratrů. Je však jasné, že Wallenrod sám preferuje bojovnou odnož Stínových Andělů, protože se často osobně účastní úkolů udělených inkvizicí.

Řeholných bratrů je velice málo a nejsou příliš na očích, jelikož žijí v klášterech a starají se především o studium magie. Někteří putují a pomáhají prostému lidu, ale těch je až žalostně málo. Zato bojovní Stínoví Andělé jsou vidět velice často na mnoha místech. Stále zahaleni kutnami nebo v odporně vypadajících helmách. Jen málo z nich nemusí tyto masky nosit. A takoví jsou právě ti nejhorší. Toto privilegium si museli zasloužit mnoha činy vykonanými pro Wallenroda nebo pro některého z inkvizitorů. A většina činů těchto rytířů rozhodně nepatří mezi ty nejmilejší, i když jsou vždy namířeny proti zrádcům a bezvěrcům.

Komentáře

21 comments to Vandrárna 2010 – Stínoví Andělé

 • Adso Adso

  Deranie, souhlasím s Tebou, pokud nejde o vyložený provar něčeho tajného, ať sem klidně píšou i lidi, kteří by reálnou možnost oslovit ostatní neměli. Ono, kolem a kolem, měli rok čas na to, aby své postoje nějak rozšířili a drby po městě by se určitě postarali o to, aby každý věděl, co si myslí Drake, Elfin či Berethir. No a my aspoň máme jistotu, že jsou pořád někde poblíž a nesmím e je podceňovat:-)

 • Deranius Deranius

  Je jasné, že některá předherní prohlášení porušují realitu. Zase ale povzbuzují natěšenost na akci. Protože pokud by se zde rozbíralo, kdo může něco říct a kdo by to asi nezvládl, psal by sem jen Adso a pár dalších podšéfů a ostatní by neměli ani ceknout

  • Deranius Deranius

   A já jsem spíš pro, když se lidi o akci baví.

   • Illidar Illidar

    Pokud to jednu stranu neomezí či neznevýhodní, je to zcela vítané…

    BTW: Jak je na tom schvalování historiíí? 🙂

    • Deranius Deranius

     Klára i Dark jsou v Turecku, já mám úvazek 30 hodin plus kytara v Dalovicích a o víkendu jsem bohužel musel na letadla, neboť nezaměstnaní a studenti s volným víkendem byli not amused. Takže nijak bohužel….

     • Illidar Illidar

      Já jen že se mne stále někdo ptá, jak to probíhá, ok – vysvětlím 😉

      Jinak ad můj volný čas – mám také vlastní akci, která se blíží, tak se jí taky *trošku* věnuji. A o letadlech jsem se dozvěděl až v neděli z Nýčkovy poznámky na FB. Takže to neberu jako jedy…

     • Goranda Goranda

      Filipe, tak to jsi asi “přehlédl” to, že se to postovalo i na stránky a to tak tři týdny před akcí… A poznámku na FB jsi taktéž měl na profilu už od pátku…

     • Deranius Deranius

      Já vim, jako příživník státu máš přes týden mnoho práce a víkendy ojajej, je třeba probrat se z té nudy…ale FW si nechám na jiné stránky.

     • tak jo, oficiálně spouštím flamewar, omlouvám se za to, ale tohle už prostě nechci snášet. admine, pak to klidně vymaž, ale nechci aby tu byly nepravdy.

      filipe, nechtěl jsem to psát na net a ne sem, ale ty sám jsi si to tady svou provokací rozdmýchal, tak teď to tu máš. nejprve bych chtěl uvést věc před modeláři na pravou míru (omluva za narušení FB soukromí zkopírováním sem, takže omluva uživatelům Eliška Pavetta Žáčková a Jakub Vaněk (a vlastně i filipovi)).

      zkopírováno v 2.37PM 15/09/10 z facebooku, z tvého profilu (Někdo Jiný):

      STATUS
      Někdo Jiný zjistil, že má volný víkend a přitom z toho nemá vůbec radost…
      /STATUS
      COMMENTS
      07 September at 19:42 Eliška Pavetta Žáčková
      Klidně mi nějaký volný víkend taky přihraj! :o) Hodil by se mi 🙂
      07 September at 19:45 Někdo Jiný
      To věřím, já spíš přišel o program víkendový…
      07 September at 19:48 Eliška Pavetta Žáčková
      Skoro bych tě i litovala, kdybych to nebyla já :oP Ale chápu, že to může zamrzet…
      07 September at 19:57 Adam Hencze
      to nemas, je mereni raketaku a to tak ze cely vikend 🙂
      07 September at 19:57 Jakub Vaněk
      to je ale práce, a víš, že Fíla nemá moc času…..:-)
      08 September at 17:21 Adam Hencze
      zrovna jsem si to dneska rikal..
      08 September at 17:43 Někdo Jiný
      Práce? Za peníze? Kde?
      09 September at 10:46 Adam Hencze
      ‎:D just as i thought
      09 September at 22:23 Jakub Vaněk
      Za prachy to není, ale za možnost být v Dalovicích na Bolconu ano.
      10 September at 10:11 Jakub Vaněk
      Jinak můj kolega nabízí 1k za posekání pozemku v bezděčíně. (90*100 metrů).. komukoliv
      10 September at 10:19 Někdo Jiný
      Litra? Hmmm… Pokud by to nebyl lesní porost či jsem to nemusel sekat srpem 🙂
      10 September at 11:40 Honza Chmelař
      Zrovna sem se vrátil z noční, dvě před sebou. Za tvůj koment bych tě nakopal do prdele…
      /COMMENTS

      jo, mohl ses překouknout, ale rád bych podotknul že 7. září bylo úterý, přičemž modelářský víkend byl 11-12. září. na svůj status jsi respondoval čtyři dny předem, takže tady prosím netvrď, že jsi o tom nevěděl. je tam víc zajímavostí, které ale nebudu komentovat.

      co jsem tím chtěl říct? lidé okolo tebe nejsou jen od toho, aby jsi od nich bral. a jinak-já to jako jed (bohužel) rozhodně beru.

      samozřejmě tahle kritika není jen na tebe. ať se nad sebou zamyslí všichni, kteří nechali Marušku, která byla nemocná, Kubu, který se potřeboval připravit do práce a prakticky celou rodinu Vaňkových ve štychu. zamyslete se taky prosím nad Michalem/Halvarem, který přijel kvůli modelářům až z Hradce Králové a celý víkend svým přátelům obětoval.

      adam

     • Chmely Chmely

      Adame máš u mě ten kontraband… (však víš… ty bum prásk bouchavý věcičky).muj tel. 723287804

     • Chmely: díkes, hodim ti calla a stavím se buď během týdne nebo o víkendu. dík ještě jednou.
      adam

     • Illidar Illidar

      Ok, ok – strašně žeru (máš pravdu Adame, nepřekoukl jsem se, na tohle jsem ve víru vášní úplně zapoměl…)

      Ne, na FB jsem to nezaznamenal (sorry Mančo, chodí mi tak 5 pozvánek na události denně, takže si je nepročítám).

      Jinak ad Chmeliho kolega – 90*100 metrů je docela plocha (porovnej prosím s fotbalovým, hřištěm, to bych sekal tak možná s traktůrkem), tož jsem se na to vykácel, byť by se litr hodil.

      A nevím, proč si berete do huby moji nezaměstnanost. Nechcete si najít něco “lepšího” na práci??? Otázka financí je samozřejmě jedna věc a jejich nedostatek limituje hlavně mne, takže STFU – jestli vám vadí můj “volný čas” na který nemám peníze (abych si ho užil), tak si skočte do zdi, je to můj čas – já vám ho nikdy nepřislíbil. A za Bolcon si jako milion dalších lidí rád zaplatím, pokud DÍKY VÁM (jako organizátorům, samozřejmě) bude a už se na něj moc těším.

      PS: Váňo, víš moc dobře, že mi stát platí jen zdravotní a sociální, na což mám nárok (ono je to tak nastavené, že nejdřív tvé daně musí plynout pár měsíců do státní kasy – což plynuly za moji pracovní kariéru už přes 2,5 roku). Pokud mi zaplatí podporu v nezaměstnanosti, budu jen rád…

 • Kedar Kedar

  Neherní info: Rád bych připomněl, že řád Stínových Andělů nemá nic společného s Nekrasem. Samozřejmě jeho hlavní sídla leží na území Nekrasu a často s ním řád spolupracuje. Ale jde o řád Vandarovi církve. Tito rytíři (bez vyjímky šlechtici) se zodpovídají pouze Vandarovi a tudíž svaté inkvizici. Mnoho Stínových Andělů ani původem nepochází z Nekrasu.

  • Drake Drake

   A mění to něco na tom, že jsou to bastardi?! ]:-)

  • Jak se to vezme, ale obyčejným obyvatelům Vandaru spíše škodí, a proto dle mého příliš hodní nejsou.

   • Pavetta Pavetta

    Hm, to je jako řešit, že krysa je z Nekrasu, ale její ocásek je určitě Vandarský. 🙂
    Stínoví andělé je výstižný název. Oni prostě stojí ve stínu… teď zrovna protektora. 🙂

    Neherně: Doporučuji oběhnout jako Walenrod (doufám, že to komolím co nejméně) všechny postavy a vysvětlit jim to. 🙂

  • Illidar Illidar

   Mno… “Stínové” bytosti, osoby a věci se ve Vandaru nikdy nesetkaly s vřelým přijetím či pochopením 😛

 • Drake Drake

  A co věřící v Ikara, jež se nikdy neprovinili proti přikázáním Vandara? Ano i ovce Ikara jsou nadále vybíjeny hroty Nekraských. Jisté je, že jsme na jedné lodi, velekněžko.

 • Někdo by sem mohl napsat nekrolog na nespravedlivě zabité Sithartovy následovníky…

  • Drake Drake

   Bůh Vandar je u nás i u Nekrasanů stejný, spravedlivý, milosrdný. Pouze chamtivost a hněv v lidských srdcí dokáže víru převrátit ve vyvraždování ostatních, kdo uznávají svá náboženství.

 • Adso Adso

  Podařilo se mi zde zprovoznit diskuzi, takže pokud jste někdo chtěl reagovat a nemohl z technických důvodů, hurá do toho…

Mus bt zalogovn pro zanechn komente.

Coded by (MW) and designed by Đark
© 2009 Academia Draconica - All Rights Reserved!