Login

Knihovna

Fantasy tábor 2011

PRAVIDLA PRO POVOLÁNÍ!!

Termín: neděle 7.8. – sobota 20.8. 2011
Místo: Bělčice (poblíž Rožmitálu pod Třemšínem)
Odjezd z MB: 7. 8. 2011 ve 13:00 od 6. ZŠ
Odjezd do MB: 20. 8. 2011 ve 12:00 (příjezd do MB tedy kolem 14:00, nebudou-li kolony přes Prahu)
Mapa: zde

Internetové stránky provozovatele: www.kymevo.cz

Ubytování: 18 chatek po 4 lidech. Chatky mají povlečení, nicméně vzhledem ke každoročnímu spaní venku si vezměte spacáky a karimatky (budete-li chtít, samozřejmě)

Doprava: Autobus
cena: 4100/3700 kč (Cena se zvedla, nicméně při srovnání s jinými tábory… ale koukněte sami)

Sociální zařízení a zázemí:: Sprchy s teplou vodu, porcelánové záchody :-), v buňkovém objektu.
K tomu několik dalších buněk a velká společenská místnost zhruba pro 60 lidí.

Okolí: Tábor není obklopen lesem, ale polema, les je z jedné strany, ale pokud vzpomeneme na Hraštici, Kamensko, ostatně i Malotice, většinou se stejně chodilo jen v úhlu zhruba 180°.
Mezi atraktivnější patří rybníky, jeden koupací, jeden nekoupací. Pokud má někdo větší plavidlo (nejlépe nafukovací kajak) určitě prosíme o zapůjčení.

banner

Šatrh – verze pro tábor 2011

Proč šatrh

Vzhledem k tomu, že životový systém byl použit na všech minulých táborech, je čas vyzkoušet něco jiného. Tajně doufáme, že se návrh setká s přijetím a budeme moct v koncepci pokračovat. Pokud bude většina proti, stále můžeme využít některý ze systému, pak by se určitě vše ještě jednou prodiskutovalo.
Vše bude nebezpečnější, pokud nebudete ošetřeni, jakékoliv zranění se může nepříjemně rozvinout. A zatím co ztráta 2 životů nic neznamenala, pohmožděné ramenu už zabraňuje zvednout vysoko ruku a snižuje bojeschopnost, no příjde se k němu tak snadno. Ale protože nám jde o postavy, možnosti léčení budou samozřejmě nadreálné. Jde jen o to, že kdo bude neopatrný….nezapíše se do historie.

Od „tvrdého“ šatrhu se ten táborový odlišuje sledováním celkové kondice organismu podle lokálních zranění. Takže ano, je možné, že po dvou lehčích secích do rukou budete ještě bojovat. Ale ÚPLNĚ každé zranění vás omezí. A to nemluvím o případech, že například obyčejný medvěd může způsobit rovnou kritické zranění trupu (viz dále) a tím agónii jedním útokem.

Děkuji tímto organizátorům Gothiců, neb pravidla ze starších ročníků byla velmi inspirativní.
Také systém nabízíme komukoliv na akci k otestování.

Bude magie a dovednosti?
Ano, bude jich méně, ale budou. Vše se tu postupně objeví, pokud se návrh bude líbit

Základní pravidla

Hlava a rozkrok jsou zakázaná nezásahová zóna. V pravidlech ani nebude, že po tomto zásahu můžete hrát smrt. Po zásahu do hlavy se vždy řeší stav zasaženého a nikoliv to zda je herně „mrtev“.
Stav organismu
– lidově zdraví. Ukazuje, v jakém stavu se nacházíte. Zranění obdržené v průběhu času se sčítají. Popisek ukazuje jak se na vás součet zranění projeví. Existuje:
1. ZDRAVÝ
2. LEHKÉ ZRANĚNÍ – dle lokálního poranění
3. STŘEDNÍ ZRANĚNÍ – dle lokálního poranění
4. TĚŽKÉ ZRANĚNÍ – Není možno sprintovat
5. KRITICKÝ STAV – Možná pomalá chůze, nemožno jakkoliv bojovat. Bez léčení do 10 minut agonie
6. AGONIE – Stav bezvědomí. Smrt přichází v 10 minutách, není – li uvedeni jinak.
7. SMRT

ZÓNY ZRANĚNÍ
Kromě zón zakázaných jsou další plochy rozděleny následovně.
(Všechny efekty jsou pouze ilustrační a slouží pro vaší inspiraci. Pokud konkrétní druh poranění neurčuje dovednost (například Tepenný vbod, odhadujete následek vy).

TRUP (Každý kritický útok na trup posílá okamžitě do agonie)
LEHKÉ ZRANĚNÍ – Seky které prosekly jen kůži, lehké vbody, škrty šípy, naražená žebra, či záda
STŘEDNÍ ZRANĚNÍ –Delší šlincy, projektily které trefily jen svaly, zlomené spodní žebro, naražená páteř
TĚŽKÉ ZRANĚNÍ – Zlomená žebra, hluboké sečné rány, poranění obratlů, průstřely,
KRITICKÉ ZRANĚNÍ – Rozdrcená prsní kost, zlomený obratel, zásah orgánu.
INSTANT 🙂 –Průstřel srdce

HORNÍ KONČETINY (Pokud jsou hůře poraněné, nemají takovou sílu k útoku)
LEHKÉ ZRANĚNÍ – Rozseknutá kůže, naražené kosti, natažené šlachy
STŘEDNÍ ZRANĚNÍ – Hlubší rány, zlomenina klíční kosti, porušené svaly, vykloubení ramene, zlomenina ulny nebo radia, projektily co trefily jen sval,
TĚŽKÉ ZRANĚNÍ – Důležité cévy ruky, přeseknuté vazy, rozseknuté rameno, zlomenina dlouhé kosti, rozetnuté hlavy biceps, triceps, ulna i radius, projektily co trefily cévu či poranily kost
KRITICKÉ ZRANĚNÍ –Tříštivé zlomeniny, zlomeniny v kloubech, protržení pažní tepny

DOLNÍ KONČETINY (Pokud jsou hůře poraněné, snižuje se mobilita postavy)
LEHKÉ ZRANĚNÍ – Rozseknutá kůže, naražené kosti, natažené šlachy, zvrtnutý kotník
STŘEDNÍ ZRANĚNÍ – Hlubší rány, zlomenina klíční kosti, porušené svaly, vykloubení kyčle, naražené koleno, natažené vazy v kotníku, projektily co trefily jen sval,
TĚŽKÉ ZRANĚNÍ – Důležité cévy nohy, přeseknuté vazy, rozseknuté 2 hlavy stehna či triceps femorii, zlomenina dlouhé kosti, porušené vazy či chrupavky v koleni. projektily co trefily cévu či poranily kost

KRITICKÉ ZRANĚNÍ –Tříštivé zlomeniny, zlomeniny v kloubech, protržení stehenní tepny,

Zranění samozřejmě můžete inkasovat do různých částí těla a tak se také projeví. Celkový stav organismus de facto nahrazuje „health bar“ nicméně jak bylo řečeno, každé zranění nějak omezí. A nikdo nevydrží věčné osekávání. Pokud logický součet zranění dostoupí stavu KRITICKÝ, chová se postava podle toho a alespoň jedno zranění jí musí být vyléčeno.
Příklad 1:
Válečník Krutor to koupí od trolla do stehna, naštěstí jen trochu, ale i tak je to střední zranění. Díky tomu pokračuje s družinou kulhavým krokem, nicméně se zatnutými zuby je bojeschopný. (Jeho celkový součet je střední a to znamená „dle lokálního postihu“)
Cesta se vine dál a skupinka lesních elfů se netváří, že by je chtěli nechat projít. Přestože kouzelník vyděšen sešle okamžitě Rozpraš Elfy, jeden vystřelí a chudáka Krutora trefí do boku. Krutor je kryt kroužkovou (viz dále), a je tak lehce zraněn. Ale je to další krvácející ranka, na kterou musí myslet. Proklíná opilou kleričku co nechali v putyce a ví, že pokud je bude honit něco rychlého, asi neuteče. Nehledě na neléčenou bodnou ránu..moc dobře cítí, jak krev prosakuje..a kroužkovka nebyla úplně nerezavá…pokud nenajde felčara, může ho tahle prkotina stát život.
A to den neměl končit. Ještě než vyšli z lesa, vyplašil hraničář-amatér medvěda a v cestě mu nebyl nikdo jiný než Krutor. Sice ještě zaujal Obranný postoj (viz dále) čímž snížil zranění na střední, ale i to stačilo, aby se při tom všem Krutor složil v mdlobách na zem….

Střední od trolla + lehké od elfa+ střední od medvěda =Agonie
O tom, že Krutor pak chytl berserker, ve kterém pokrájel i nebohého hraničáře, vypráví jiný příběh.
My tady vidíme, že i drsný Krutor ve zbroji, s výcvikem, padl na tři rány a už po druhé se mu nežilo nejlépe. Nemluvě o krvácivé ráně skrz rezavou zbroj…

První informace, o čem to bude? … Již velmi brzy ! (Updated 7.2.)
Herní úvod: Na konci února

Komentáře

344 comments to Fantasy tábor 2011

 • Deranius Deranius

  Dobře Mu, dobře Ty.
  Já smolím ten závěr, ale změn u nás ve škole bylo více, takže vstřebávám i normální život.
  Nechci ho odfláknout, ani pominout vhodnou dobu. Dnes ho sem dám, když to stihnu tak jak jsem si představoval, pokud ne, dám ho sem zítra i pokud nebude hotov dokonale. Pak už by bylo moc pozdě.

 • Mu Mu

  Má dívka mě uprosila, abych udělal dokument, který by poodhalil, jak to dopadlo s významnými rody v Derry. Je to sice jen texťák (a ani není opravený), bez obrázků (chtěl jsem tam vložit 4 vrány atd… :)), ale nakonec vzhledem k tomu, že už zase chodím do práce a moc nestíhám, tak jen jako doc. Pokud má někdo jiné vidiny, že skončil, tak ať tohle bere jen jako sci-fi a je to hlavně pro pobavení, ale snad tím udělám radost i více lidem než jen Zuze 🙂 …

  stahuj tady: http://www.ulozto.cz/10116868/rodovani-doc

  • Miranda Miranda

   Hééj! Já jsem sice chtěla tento dokument, ALE : 1) nechtěla jsem se stát VIP osobností Derry! 2) Nechtěla jsem mít děti (to bylo i domluvený, že na ně je ještě času dost, taková předmanželská dohoda! :-o) 3) dvojčata?! 😀 4) ostatní postavy nemyslete si, že mám na tom nějaké zásluhy. Čtu to taky poprvé 😮 (protože kdyby ne, zákonitě bych musela nějaké hrubky opravit, i kdybych nechtěla 😀 ) . Ale jinak díky za dokument, nejvíce mě v něm těší, že se vrány a Deron – vrána možná uzdraví 🙂

  • Ragnar Ragnar

   Tinglin odešla do Krakova, ne Záhořova, ale jinak supr 🙂

  • Ragmon Ragmon

   Jenom na techniku ne. Postavte školy, čtvrť pro půl elfy, ale ať nic nedostane ten gnóm!

  • Attila Attila

   Dobře mi. Pomohli jsme ct. Diviši, Slídičům atd. a dokonce budem mít sochu 🙂

  • Adso Adso

   Já jsem se teda pobavil fakt dobře. A Mirando, já jsem Tě na vlastní uši slyšel říkat, že ty doly zavřeš na truc, jen aby lidi začali brát hanzu vážně;-)

   No a věta: „Nedej bože, aby se mým dětem něco stalo, ze samého žalu bych musela nechat zavalit doly…“ je úplně úžasná.

   • Miranda Miranda

    Jojo, to jsem o dolech říkala 🙂 Štvalo mě být bezdůvodně pomalu za vyvrhelku a členku “temných živlů”, když by bez dolů žádné Derry pomalu ani nebylo. Já spíš protestuju nad těma dětma:-D Kdyby tam bylo dva roky po svatbě, neřeknu nic, ale “krátce na to”? 😀 A nad tím, jak moc jsem tam probírána 😮 😀

    • Goranda Goranda

     To jednou takhle přišel Rodrigo opilý domů… A všichni víme, že je silnější, než Mariana… a dvojčata byla na světě! 😀

     • Miranda Miranda

      Tak to teda ne! To když už, tak ať to je romantika, žádnýho vožralýho násilníka bych si přece nebrala!

     • Goranda Goranda

      Tak dobře, to jednou přišel Rodrigo domů s kyticí čerstvě natrhaných květů a lahví červeného Morreta, políbil svou ženu a než se nadáli, romantika večera byla tak hustá, že všechny předmanželské sliby se rozplynuly v oblaku růžové mlhy…:D A dvojčata byla na cestě:)

     • Miranda Miranda

      😀 Adame? Udělej si s ní něco 😀

     • no jo, fajn. to takhle jednou přišel opilý rodrigo domů..

     • Sid Sid

      nebo ještě by to mohlo bejt: To takhle jednou přišla Marianna opilá domů…

     • Attila Attila

      Chudák Zuska. Nebo mohli být opilý oba 😉

     • Halvar Halvar

      Tady se to teda rozjelo 😀

     • Sid Sid

      To takhle jednou Rodrigo opil Mariannu…

     • Ragnar Ragnar

      Chabarov má nějak mnoho informací, že on trávil onu osudnou noc na střeše protějšího domu s prototypem nejnovějšího teleskopu?

     • Attila Attila

      Spíš strašil nějaká děcka ve své plynové masce. Ale možná sem tam hodil očkem 😀

     • Ragmon Ragmon

      Tahle diskuse se stává zábavnější než ten dokument. 😀 Takže to shrnu. Rodrigo přišel opilý domů a romanticky Marianu přinutil opít se, a byla dvojčata! 😀

     • Adso Adso

      I Ty Attilo? A ještě Ragmon k tomu… No, myslím, že už jsme se pobavili a mohli bychom nechat Marianu s Rodrigem v klidu žít, ne?

     • Attila Attila

      Ano, souhlasím. Tak se všichni omluvíme.

     • Ragnar Ragnar

      Já bych do toho klidně ještě chvíli šťoural 😀

     • Attila Attila

      Všichni, Ragnare, se omluvíme 😉

     • Sid Sid

      omluvit by se vlastně měla Manča, protože to vlastně ona todle všecko spustila 😀

     • Ragmon Ragmon

      Tak co mam v Záhrobí dělat jiného, než se smát živím v Derry?

     • Attila Attila

      To Ouřada – Ale ty jsi pokračoval 🙂
      To Ragmon – Kdybys do toho lesa nelez 🙂 teď si povídej s démonama 😀

     • Sid Sid

      to už si historie pamatovat nebude

     • Attila Attila

      Ty musíš mít vždycky poslední slovo, co? 😀

  • Goranda Goranda

   Jako ty citáty jsou nejlepší, hodně zábavný a hodně příjemný počtení:D

   • Siny Siny

    Naprosto dokonale napsané… i ty komentáře tady 😀
    PS: že se jedno z dvojčat Rodriga a Marianny jmenuje po mě… Jak jsem si to (ne)zasloužila? 😀
    Hm, a naše proměna zpátky… To bude ještě zajímavé 😀

  • Aerenthiel Aerenthiel

   Je to výborný!! Ten Vlk to bude mít ještě kurevsky těžký…

 • Mihalin Mihalin

  Opožděně ztráty a nálezy z tábora: postrádám asi 20 cm dlouhý celoměkčený nůž, černý, jen na ostří má pruh ze stříbrné textilní kobercovky. Někomu jsem ho půjčila na rozřezání pout a pak jsem jeho stopu ztratila. Je to sice drobnost, ale kdyby jste někdo objevil takový, který není váš…
  Naopak nabízím černou koženou sponu do vlasů (přidělaná na obyč kovové sponě, na jedné straně se odchlipuje) s vytlačeným vzorem lístků.

Mus bt zalogovn pro zanechn komente.

Coded by (MW) and designed by Đark
© 2009 Academia Draconica - All Rights Reserved!