Login

Knihovna

Terminál (komorní horrorový larp na Bolcon 6)


Stůl ve třídě. Věšák bez koncovek. Hrnek bez ouška. Plynová maska bez filtru. Nůž v pochvě. Kožešina na podlaze. Bunda bez rukávu. Two Face bez mince. Baťoh bez školáčka. Střevíček bez princezny. Voda v kelímku. Náboj bez pistole. Flashdisk bez obsahu. Lampión bez dozoru. Klobouk bez kovboje. Boty bez tkaniček. Injekční stříkačka bez náplně. Svíčka na záchodě.
Kříž bez Krista. Hnojivo bez zahrádky. Čaj bez konvičky. Peří bez polštáře. Klíče ve skříni. Střepy na podlaze. Váza bez gerbery. Palička na maso v kuchyni. Zvon bez srdce. Panenka bez hlavičky. Tulák bez přítele!

Paranormální jevy se staly fenoménem doby. Každý stát i ten sebemenší má nějaký tajný projekt, který zahrnuje paranormální jevy a VĚCI s tím spojené. Ten náš nevyjímaje. Instituce, která se tímto zabívá se jmenuje PAČR (Paranormální aktivity Česká republika, založena 1993) a spadá pod Ministerstvo obrany. PAČR pak má více odvětví a budov zabýjavících se různými jevy – od psychokineze, telekineze či energetického léčení po aury, mimotělní zážitky, ovládnutí mysli a podobně. Většina vědců nedokázala objevit nebo dokonce použít výsledky výzkumů. Ve skutečnosti nepotvrdili ani to, jestli jsou paranormální jevy pouze velká bublina nebo šestý smysl lidí.
Každý den pak tato instituce sbírá informace z jednotlivých odvětví výzkumu a posílá je do centrálního střediska, které je pak dále odesílá svým nadřazeným a ti poté posílají své zprávy až k ministrům. Tato malá a celkem bezvýznamná organizace PAČR byla Ministerstvem obrany i ostatními ministerstvy přehlížen. Do minulého týdne.

Věci! Věci mají příběh. Panenka, která se dědí od praprababičky, je stará, nemá oko a je ze dřeva. Přesto i ten, kdo ji vidí poprvé, k ní má respekt. Kus dřeva, kterému truhlář vdechl část své osobnosti. Hodinky, které nosil praděda při odboji ve druhé světové válce v Praze se nikdy neztratí. Prsten od sourozence, který umřel při autonehodě, má větší cenu než nový mercedes, který si později člověk koupí. Jediný ušmudlaný tisíckrát sešitý román A. G. Pym vydaný v roce 1938 od E. A. Poa má příběh jako málokterá knížka.
Věci! Věci mají duši. Stará panenka v rukách malého dítěte ožívá a mění se ve spovědnici. Hodinky se stávají strážným andělem. Prsten doživotním spojencem. Román přítelem…
Ale jakou duši má postel z hotelu, kde byla znásilněna uklizečka a poté uškrcena páskem od kalhot? Jakou duši si v sobě nese nůž, který používal masový vrah? Jakou duši má v sobě vařečka, která míchala lidské maso? Jakou duši má v sobě otrávený čaj? Jakou duši má zvon, který byl použit při vraždě kněze? Jakou duši má kříž na kterém pověsili šestileté dítě, kterému usekli konečky prstů, protože bylo protestnant a ne katolík? Jakou duši mají tyto věci doopravdy?

V PAČR pracuje spousta vědců, někteří jsou více či méně ulítlí a ti, co jsou nejvíc pracují v ÚV-PAČR (Ústav věcí). Sbírají právě věci s duší a zkoumají je. Ale pro své potřeby se vyhýbají panenkám od praprababiček a hodinkám od dědů. V jejich výzkumech jsou staré vidličky, sekáčky, nože vrahů, otrávená jídla, těžké předměty, které sloužily jako vražedné nástroje. Bohužel možná těch duší na jednom místě bylo moc, možná se jedná jen o milinkou chybu. Možná je sitace vážnější, než se zdá. Pravdou však je, že UV-PAČR neodeslala včas zprávu, dva dny pak trvalo PAČR než obeznámilo centrální středisko, a to zase mělo spoždění tři dny než poslalu zprávu Ministrovi obrany a tam trvalo celý týden, než se někdo rozhodl, poslat několik lidí – vyšetřovatelů, aby prošetřili ticho, které sálá z ÚV-PAČR…

A jen tak mimochodem. Jakou duši může získat plynová maska z druhé světové války používaná v Osvetimi ve škole, kde učitel znásilnil žákyni, která poté skočila z okna?

Divné, opravdu divné působiště si vybral institut ÚV-PAČR.

………………………………………………..
Podmínky hry:

Jednu hru bude hrát okolo 6 hráčů. S každým hráčem bych si chtěl před hrou promluvit a poté i s celou skupinou. Pokud z vás nikdo nebude namítat, rád bych udělal náhodné losování kdo s kým bude hrát. Pokud by se tady ovšem naskytli negativní ohlasy, tak si skupinky vytvoříte podle sebe.

Co u hry můžete používat: Telefon, kameru, foťák, kalkulačku – prostě mobil. Baterku, svíčky, provazy, oblečení – prostě si sbalte na hru cokoliv, co uznáte za vhodné, ale dopředu varuji, že žádné airsoft zbraně, ovšem můžete si vzít nějaké palné rekvizity a neřešit náboje, věřím, že byste si nabalili dostatečný počet, abyste se nemuseli o sebe bát.

Kdo vlastně jsou hráči:

Hráči jsou vyšetřovatelé a více netřeba specifikovat. Vyšetřovatelé, kteří byli vysláni do ÚV-PAČR, aby vysvětlili, proč tento institut neodpovídá. Přičemž je celkem jedno, jestli se hráči stilizují do armády, do vědců nebo něčeho neurčitého. Ovšem nechci vidět kovboje, dámy v sukýnkách atp…

Ostatní dotazy pište sem, ale budou-li se týkat vaše dotazy průběhu hry (např. funguje elektřina? Víme, jestli je někdo naživu atp…) – tak nevíte nic a já vám to neprozradím dříve než ve chvíli, kdy hra započne. ÚV-PAČR neodpovídá a to je vše co víte. Chcete-li se však zeptat na nějaké technické věci, směle do toho.

Ps: hra by měla trvat okolo 3 hodin a rád bych začal již v 11:00. (Pozn. Deranius: V pátek spíše kolem 0:00, aby stihla se dohrát Pražská hlídka.)

Daniel „Mu“ Hrnčíř

Komentáře

61 comments to Terminál (komorní horrorový larp na Bolcon 6)

 • Mu Mu

  Takže teď bude poslední a finální verze. Možná, že většina se z Vás dozví tuto verzi až tady na Bolconu, nicméně v pohodě 🙂

  1. štace:
  Elfin, Haleth, Pařez, Kedar, Berethir, Klára, Sid, Eurius, Adam = 9

  2. štace:
  Halvar, Haleth, Ragnar, Manča, Káťa, Conan, Legas, Ankar = 8

 • Goranda Goranda

  Mu, mohla bych jít až v druhé skupině? Jinak mi kolidují larpy. V té, co je od 00:00 v neděli?

 • Miranda Miranda

  Důležité zdělění pro všechny!

  Vláda vás vyslala a samozřejmě chce, abyste celou dobu u sebe měli kameru pro pozdější dokumentaci! TAkže obě skupiny si seženou kameru (já bohužel nemám – nebo foťák),. která pojede v kuse.

  Děkuji moc.

  Daniel “Mu” Hrnčíř

 • Mu Mu

  Tak a máme tu rozpis (byl losován náhodně, až na jednu výjimku Káťa – Conan a ty byli stejně lichý).

  1. štace:
  Elfin, Pařez, Kedar, Berethir, Klára, Sid, Eurius, Kargar = 8

  2. štace:
  Halvar, Haleth, Ragnar, Adam, Manča, Káťa Conan, Legas, Ankar = 9

  ………….

  CP: Aerent, Dark – info vám pošlu příští týden s tím, co po vás budu chtít.
  Ps: minimálně na druhý večer by se mi hodilo nějaké to CP, ono by se hodilo i na 1. večer, takže měl-li by spíše někdo chuť si zahrát CP než hru, tak dejte vědět – pro dva až tři lidi…

  Ps2: jestli se někomu nelíbí rozpis jsem ochoten o tom diskutovat:)

 • Drak Drak

  Kdyby bylo místo nebo dvě O:-)

 • Đark Đark

  Bude-li třeba, mohu vzít nějaké to CP…

 • Aerenthiel Aerenthiel

  Ahoj, strašně rád bych si zahrál, ale asi už jdu s křížkem po funuse co? No přinejhorším se hlásím aspoň jako X-tý náhradník 🙂

 • Mu Mu

  Ragnar, Elfin, Haleth, Adam, Manca, Klara, Ankar, Conan, Kata, Legas, Sid, Eurius, Berethir, Kedar, Parez, Kargar, Halvar – vy jste psali jako prvni, takze s vami pocitam… Ale jen tak mimochodem, abyste nebyli zklamáni, nebude se jednat o klasický LARP, na který jste zviklí a i gameplay bude odlišný. Bude to značně připomínat Shadowrunlarp (kdo byl ví, kdo ne, ať se poptá těch, kteří byli – Adam, Manča, Conan, Káta, Kuba, Eráč)…

  Tím vás nechci od hry nějak odrazovat, ale pokud budete čekat klasické lekačky – tuhé potvory (něco jako Resident Evil) tak vás to opravdu zklame. Spíše se bude jednat o něco jako MIST a The Path (na wiki je minimálně popsán solidně Mist).

  Rozmyslete si svoji účast. Zájemců je hodně a pokud chcete hrát jen, abyste si odškrtli, že jste tam byli bylo by trochu smutné, zabírat místo ostatním. Nicméně, pokud si myslíte, že chcete, a že to vypadá zajímavě, budu jen rád a ti z vás, kteří nevědí …. možná budu potřebovat nějaká CP, tak 3-4 (ale není nutnost asi jsem schopen je sehnat s lidí okolo mě :))

 • Altariel Altariel

  Sakra sakra……. Já nevím jestli budu mít čas se třeba vyspat… Nicméně se hlásím – pokud by to bylo možné 🙂

 • Kedar Kedar

  Jdu do toho… 🙂

 • Legas Legas

  jaký se píše rok? vzhledem k zalozeni organizace v roce 1993 hadam, ze od soucasnosti to nebude mít daleko, ne? ja jen podle věcí 🙂

 • Pařez Pařez

  Je ještě místo? taky bych se přidal..

 • Ragnar Ragnar

  Taky bych se připojil…

 • Halvar Halvar

  Docela rád bych si zahrál

Mus bt zalogovn pro zanechn komente.

Coded by (MW) and designed by Đark
© 2009 Academia Draconica - All Rights Reserved!