Login

Knihovna

Vandrárna 2010 – rozcestník

Rozcestník Vandrárny 2010

Komentáře

96 comments to Vandrárna 2010 – rozcestník

 • Deranius Deranius

  Chtěl bych poděkovat i já za všechny kdo se podíleli na přípravě hry.
  O skvělých hráčích slova padla, nemohu než dodat, že jsem to říkal už předem, protože historie přišli opravdu precizní a jejich stvárněnění bylo výborné.

  Pokud mě ještě někdo Z ORGŮ neopraví, děkujem za relativní pořádek co jste po sobě zanechali a skupině “les” a”město” za sklizení herních věcí.

  Děkuji všem zejména za neviditelnou práci jako je odvoz krajin,služba na bráně, kontrola chatek, která je nevděčná. Danovi za to, že na něj byl spoleh a s autem plnil roli spojky a za podmořskou linii, Darkovi a Kláře za vymakání herních linií a spousty. Chmelymu za řízení CP a spoustu práce kolem, Dariovi za linku pro Ikarity.Manče že byla miss CP, úžasným maminkám za největší mlsy i za úsměv, hospodě za to, že to slušně zvládla ve dvou, čajce za čaj :-), CPčkům za vytrvalé cestování z role do role, Pavettě za květiny, Verče za spousty drobností, Loktarovi za Pivoje a tak dále, stejně něco zapomenu a bude mi to líto, ale nemůžu tu sedět věčně.

  Díky lidi, bylo to fajn a psychicky mě to hodně nakoplo. Pro mě z organizátorského hlediska osobně asi nejlepší Véčko ever, neb všichni byly totálně nasazení celou dobu.

 • Miranda Miranda

  Týjo, čím víc o tom přemýšlím, tím víc a víc pociťuju, jak úžasná akce to byla…Ještě pořád mě rozesmívají ty samé situace typu převrácená želva vzhůru nohama(spíš vzhůru krunýřem) :-), přimrzlý Jenda k Jirkovi a jejich rozmražování, málem rozporcovaný a nakonec basebolkou rozšmelcovaný plyšový medvídek v rámci hromadných halušek (mysleli jsme, že to je míč, no 😮 ) , chytání světélkující ryby, z poherních večerů například degradace z kapitána na agenta nulu atd…:-) Prostě spousta úžasných zážitků, na který dlouho nezapomenu:)

  • Deranius Deranius

   Přes všechny úberzápletky jsem si z nedostatku času na hraní CP nejvíc užil ten lov ryby. Opravdu fajn byl lov ryb pomocí děla. (Lombroň rulezz!).

 • Ragnar Ragnar

  Hm, tak už tady 15min mudruju co napsat a rozhodl jsem se místo kdejakých pindů napsat prostě.

  Vandrárna 2010 byla super jako vždy, příště mě čekejte zase!

  All hail Vandaar!

 • Drake Drake

  THAT WAS SO FUCKING EPIC!!! YEAH …. IKAROS BLESS YOU!

 • Pařez Pařez

  Přidávám se ke kordónu chválících. Taktéž jsem si Vandrárnu 2010 neuvěřitelně užil a chtěl bych poděkovat jak organizátorům, tak hráčům za skvělou víkendovou zábavu! Děkuji! 🙂

 • Tyris Tyris

  I mně se letošní Vandrárna moc líbila a opravdu jsem si ji užila. Už teď se moc těším na příští rok!

 • Deranius Deranius

  Ahojda lidi,
  již se blíží epilog, ještě pár hodin a vrátím se do vzpomínek a budu moct chvíli snít. Pak přijde i poděkování atd. nemám to zatím vymyšlené a nechci to dělat polovičatě.

 • Illidar Illidar

  Bude fotografům a autorům videí vadit, když z fotek z průběhu udělám nějakou kompilaci? Pokud ne, hned dnes se do toho pustím 😉

  • Deranius Deranius

   Samozřejmě je slušnost se zeptat, ale donutilo mě to přemýšlet. Pokud někdo nahrál fotky na rajče vzniká onen diskutovaný rozpor, kdo vlastně zobrazuje lidi bez jejich souhlasu…autor pod anonymní přezdívkou je nezjistitelný a rajče to má ve smlouvě hozené na autora. (BTW. chytrý systém…)
   Pokud tedy použiješ cizí fotky na kterých se vyskytuješ i ty a fotograf se tím, že by prskal, žes je použil sám přiznal, že je plác na rajče, naopak bys byl na koni naopak ty.
   (Toto nijak nesouvisí s Vandrem, jen úvaha, na kterých se tak rád zasekávám).

   • Kedar Kedar

    Osobně si nejsem jist, co je přesně ve smluvních podmínkách rajčete. Ale je možné, že když jsou fotky umístěny tam, tak okamžitě spadají autorská práva pod rajče… Takhle to funguje na spoustě serverů i komunikačních softwarech typu ICQ…

   • Adso Adso

    Maji pravo s temi fotkami volne disponovat, ovsem jen za ucelem propagace sluzby rajce. Nicmene zodpovednost za to, ze obsah je tam legalne a jeho zverejnenim neni poruseno zadne pravo a nemuze dojit k zadne zalobe z neci strany, nese autor. Je to v tech podminkach recene celkem jasne…

  • Deranius Deranius

   A připravujeme fotoalba známých postav aneb “tak šel čas”. Zejména Berethir se má na co těšit. :-)). Musím někde vyhrábnout rok 2005.

 • Miranda Miranda

  Jojo, bylo to hodně fajn…Konečně jsem si užila postavu bez práce v čajovně/hospodě a bylo to moc supr:-)Děkuju orgům, cépkům, hráčům…(protože tohle všechno pro mě dělá Vandrárnu také druhou nejlepší akcí AD hned po táboře – asi proto,že je to jediný larp s tak vysokou koncentrací známých lidí a lidí, které když neznám, bývají stejně vždycky v pohodě…;-) Děkuju cépkům za bujnou fantazii, především bych vypíchla želvičku, na kterou asi nikdy nezapomeneme:) Ale fajnové byly všechny! Hlavně se mi líbí, že si Vandrárna pořád ještě podržela tyhle pohádkový bytosti. Přijde mi to jako ojedinělý jev, protože jiné larpy se snaží být co nejvíc politické a realistické, ale k Vandrárně mimo ten hlavní politický děj tyhle potvůrky prostě patří;-) A co se mi nelíbilo? Že jsme vám nemohli předvádět častější / barvitější představení z důvodu toho, že na poslední chvíli odřekli účast tři další “herci” a nešlo tedy někde v nějakém počtu hrát divadlo a zároveň jinde plnit svoje spolkové cíle, ale museli jsme dělat buď to či ono. A ani pestrost obsazení pak nebyla tak..překvapivá:-o 🙂 Za druhé – že jsem nestihla zrealizovat poslední, nejepesnější blaf (totiž rozvařit zbylý kakaový fialový kolínka v mlíce:-o :)) a za třetí – že jsme už starý báby a dědci (cituju Aerentiela;-) a chodíme spát jak kdybychom ráno měli jít na šichtu do pekáry:-) Ne, chápu naši únavu a sama se k ní přiznávám, ale ruku na srdce, už dlouho jsme si na akcích AD nestřihli divokou noc do čtyř do rána a dýl…:)

 • Loktar Loktar

  Stálo to za to. Děkuji Orgům, CP, hráčům. Pobavil jsem se.

 • Budu opakovat, co už sem napsalo dost lidí, ale co můžu dělat, když je Vandárna tak skvělá akce? S Kubou jsme se dnes shodli, že letošní ročník se vyvedl nejlépe ze všech. Děkuji vám všem, od rána se o 200 % víc těším na Bolcon, abych vás tam mohla zase vidět. Pokud jde o mé pocity z akce, tak se v tomto případě opravdu musím uchýlit k zásadě “Co lze říci, lze říci jasně a o čem se nedá mluvit, o tom se musí mlčet.”

 • bylo to super, miluju vás a chci s vámi mít děti (hlavně teda s nějakym bláhou nebo jak se jmenuje). díky moc lidem co pomáhali s organizací, hráčům a všem involved. vandrárna je, jak řekl pan bláha, nejlepší a nejprofesionálnější larp roku. (nejoriginálnější ale zatím pořád nedoceněný mu shadowrun larp). díky a těšme se na bolcon, kam se musíme hecnout a udělat nějaké cool dungeony na hraní (to protože je lidé chtějí, ne všichni chtějí pařit na kompu 24/3 :p).

  díkes za vandrárnu
  adam

 • Aerenthiel Aerenthiel

  Jenom chci říct, že jako spousta lidí i já si o Vandrárně myslím, že je to nejlepší larp a chtěl bych zdůraznit že nejenom díky orgům, ale taky díky super lidem co na ni jezdí.

 • Pavetta Pavetta

  Takže já bych chtěla taky poděkovat všem a to nejen hráčům a CP a orgům, ale také těm dvěma úžasným osůbkám, které zpunktovaly dobrůtky v podobě závinů a lívanečků!

  Herní jídlo bylo skvělé, zvláště to teplé. :o)
  Taky moc díky Elfin a ostatním kytarovým hráčům za pohodu u ohně, páč bez nich by to nešlo.

  Hráčům děkuji za miriádu pěkných kostýmů, na které se moc pěkně koukalo a dělo bylo prostě špičkové! :o)

 • Haleth Haleth

  Tak i já se přidávám: Vandrárna je nejlepší larp v ČR a tento ročník byl jeden z nejlepších larpů na kterých jsem byla.
  Hra byla skvěle připravená ze strany orgů, kterým tímto převelice děkuji. Hráči si hráli, a tímto jim děkuji též.
  P.S. Zrovna jsem přijela a už se nemůžu dočkat dalšího ročníku!

 • Stearan

  Fajn. V hodnocení se musím opakovat po ostatních. Většinu času jsem hlídal a bránu a o libostech kolem Stína a tak jsem moc nevěděl ale stejně jsem si tuhle akci užil epicky. Rozhodně nejlepší larp, který jsem zatím navštívil.
  Jenom bych se chtěl zeptat jestli jste někdo nepotkal cestou z Kosti do MH pytel zbraní. Zejtra se tam jedu po něm podívat, tak abych nejel zbytečně 😀

 • Miranda Miranda

  Než budu mít dost času na promyšlení, co všechno chci vychválit, píšu sem zatím odkazy na fotky: moje – http://riana.rajce.idnes.cz/Vandrarna_2010/

 • Ragmon Ragmon

  Tak Vandrárnu jsem si opravdu užil. Jednoduše děkuji všem orgům, CP a hlavně skřetům bez kterých by na bráně byla nuda!

 • Kedar Kedar

  Tak já prostě a jednoduše poděkuji všem. Bylo to super a po nějakých těch 4 měsících jsem si zase skvěle užil fantasy akci, ať už hru nebo večery se skvělou partou…

  PS: Zde skvěle zachycený důkaz toho, jak nekraští vojáci útočí na bezbraného kněze, který se modlí v kapli… 😛 😀

  http://img2.rajce.idnes.cz/d2/4/4130/4130522_14f93caa991d7147f012e42dd5bda662/images/PA150152.JPG

 • Adso Adso

  Již řadu let považuji Vandrárnu za nejlepší larp, na jaký se dá vyrazit, a letošní ročník to potvrdil, dokonce i překonal ty předchozí. A to nejsem ani moc seznámen s tím, jak probíhala linie pro skřety a skupinky ukryté v lese… Doufám, že orgové už za ty roky vědí, jak si jejich práce na V10 vážím a že jsem za ni upřímně vděčný.

  Kdybych měl děkovat zvlášť jednotlivým hráčům, kteří mě pobavili, okořenili hru a připravili zajímavé herní situace, příspěvek by byl delší než Castigarovi projevy. Zmíním proto pouze dvě dámy za jejich předherní odvahu: děkuji Tinglin, že kývla na Amatu, i když nebylo předem jasné, jak to bude probíhat a zda bude mít co hrát. A díky Inari za to, že se odhodlala převzít úřad velekněžky, po Elfin a s jedinou kleričkou.

  Vážně jsem si to letos užil… bude každopádně nač vzpomínat a naviděnou na nejbližších akcích!
  Adso

 • Tinglin Tinglin

  Vandrárna mě opět nezklamala a stále se drží na první příčce v žebříčku LARPů v ČR. Ať přemýšlím, jak přemýšlím nenapadá mě nic, co bych vytkla… Ale snad ještě později na něco přijdu:)
  Posílám nějaké fotky, ty noční stojí za houby, jinak to snad docela jde. http://tinglin.rajce.net/Vandrarna_2010

 • Legas Legas

  jako vzdy… SUPER 🙂 dik vsem za vse specialne tymu alfa 😀

 • Goranda Goranda

  Moje fotky zde, přibudou tam i fotky od mamky. http://goranda.rajce.idnes.cz/2010_Vandrarna/

 • Illidar Illidar

  Shrnuto a podtrženo – Vandr byl “jako vždy” – dobrá práce odvedená od orgů byla vidět všude 😉

  Moc se mi líbilo, jak letos mnoho lidí během hry opravdu používalo hlavu a oproti všem očekáváním se hra nezvrhla v obrovský masakr epických magnitud.

  Herní jídlo bylo fajn, sice jsem v sobotu nedokázal pozřít víc než pár lžic guláše, ale na druhou stranu bohatost “stravovacích” zařízení (nepočítaje orgovskou tousťárnu “U Chechtadla”) krásně doplńovala atmosféru města. Navíc se v nich výborně drbalo, shánělo informace a intrikařilo – a přestože nebyla taková lepra, jak se čekalo, teplý čaj opravdu zahřál “i na duši” – když opomenu masalu, která mne v pátek dopoledne skoro prostřelila 😀

  Za herní interakci bych chtěl obzvláště poděkovat Tinglin, Haleth, Drixovi, Conan-Morlangovi (ničiteli světů :)), Mr. Perginovi a celé grupě okolo Castigara, neb mé eventky okolo těchto persón byly opravdu “vymazlené”.

  PS: Ragmon i Alacran mají u mne decentní plus za urputnou obranu před vysátím 😉

 • Goranda Goranda

  Vanrd 2010 opět nezklamal! Díky Kubovi, Kláře, Darkovi, Dariovi, Chmellymu, Verče, Majkímu, Adamovi a všem úžasným hráčům, díky kterým jsem si zase skvěle zablbnula.:-)

 • Sid Sid

  Vandr byl epickej. Mé díky patří organizátorům, hráčům i mě, že sme si dokázali hru tak dobře užít.

 • Deranius Deranius

  Rychlé info:
  Herní jídlo na Vandrárně bude probíhat.
  Herní jídlo znamená, že mezi 9:00 a 19:00 zajišťujeme vaše stravování.

 • Deranius Deranius

  Dnes v podvečer přiletí každému hráči do schránky poslední předherní mail. Pokud se k někomu nedopatřením nedostalo to,co potřeboval, budu dnes dostupný na FB mezi 20:00 a 22:00 jen a jen pro vaše dotazy. (Jméno Jakub Vaněk).

  Pokud nemáte FB tak sem dám večer i číslo na ICQ. (Nemám ho založený, ale udělám to). Případně mě kontaktujte přes ICQ Elfin.

 • Đark Đark

  Mrkněte na rozcestník, přibylo pár dokumentů. 😉

 • Altariel Altariel

  No, jelikož se na dřevo nikdo nehlásí, asi budete mrznout a dřevo sbírat v okolí 10 km od tábora…

  Nicméně počítám s Chmelym – dej prosím vědět jak se Ti to hodí, resp. V KOLIK.

  Pak budu potřebovat vědět v kolik tam pojedete Kubo, abych zavolala majitelce a ta aby připravila klíče. Díky.

  • Adso Adso

   V kolik tata jede? Mozna bych si dokazal udelat par hodin cas… sice by to pro me bylo dost komplikovane, ale kdyz nemuze nikdo z Bolky…

   • Altariel Altariel

    To záleží na tom v kolik bude moct Chmely, ten pojede s ním. Kuba s Darkem zase mají na starost odvoz věcí z Áčka a taky budou jen dva… Jde o to že nechci aby to táta dělal sám a já tam prostě být nemůžu – to mi i táta zakázal (mám být v Paze na kurzu, když je zaplacený). Ještě se zeptám ségry, ale to nevidím reálně, má školu do dlouho…

    • Adso Adso

     Ok, v tom pripade mi dej prosim Chmely vedet, v kolik pojedete (a na jak dlouho to cca pan Novak vidi, tohle vubc nedokazu odhadnout) a ja se ozvu, jestli to stiham nebo ne… myslim, ze bych to mel zvladnout. Pripada mi ale trochu hloupe, ze jen kvuli tomu pojedu do MB (a pak zase zpatky, protoze jet na V10 ve stredu fakt nestiham) a mimo casu me to bude stat dalsi penize, kdyz z MB a okoli jede na Vandrarnu tolik lidi. To se fakt nenajde nikdo, kdo by mel cas na par hodin jet pomoct s drevem? Treba jen na otocku, kdyz uz ta nabidka odvozu nikoho nelaka?!

     • Miranda Miranda

      Abych aspoň nedělala, že diskuzi nevidím, musím se sama za sebe omluvit, mám ve středu školu do sedmi večer:-/ Pak přejíždím do HK, kde si teprve dobalím…Už takhle je mi líto, že nemůžu přijet na Vandrárnu už ve středu, natož že bych tím ještě mohla pomoct:-/Ale jsem dost zasekaná ve škole…:-/

     • Ragnar Ragnar

      Jop, jsem na tom podobne jako zuska, ve stredu mam skolu a vecer trening kde musim bejt, planovany prijezd do LBC kolem 23:00 :/

     • Sid Sid

      Stejně tak pro mě není středa ideální. Máme stužkovanou a před ní bych to bohužel nestíhal.

 • Deranius Deranius

  http://www.chmu.cz/portal/dt?menu=JSPTabContainer/P9_0_Predpovedi/P9_1_Pocasi/P9_1_1_Cesko/P9_1_1_3_Tydenni&last=false

  Tak nevím, pořád mám pocit, že moc netuší. Vědí, že nebude teplo. Vše ostatní závisí na protrhané či neprotrhané oblačnosti. (Nejhorší možnost : Přes den zataženo s deštěm, v noci protrávání oblačnosti a kosa jak cyp. :-))

  Nicméně těch 14°C jako nejlepší možnost, to není špatná naděje:-)

 • Altariel Altariel

  Kdo by měl zájem dostat se na Vandrárnu ve středu autem i s věcma, nabízím tu možnost, ovšem za pomoc se dřevem.
  Táta jede ve středu dělat dřevo, čas je na vás – a to dřevo odveze rovnou na Vandrárnu. Já mám bohužel školu kde nesmím chybět, takže pomoct nemůžu, tudíž hledám někoho, aby to táta nedělal sám…

 • Vemon-Mr.Pergin Vemon-Mr.Pergin

  Ještě jedno info pro potenciální zájemce. Letos budu asi ještě víc “cesťák”, než kdy jindy. Mám hafo práce a po Vandrárně mám ke všemu nějaké prezentace a kontrolní hodiny. Nezbývá, než to vyřešit tak, že budu jezdit po hře domů a pracovat. Nejspíš ne každý den, ale většinu ano. Z čehož plyne, že BUDE-LI NĚKDO CHTÍT, MOHU HO NĚKDE (ROZUMNĚ) NABRAT/PŘIBRAT/VYKOPNOUT.;)

  • Ahoj, neměl bys prosím jedno místo z Bolky ve čtvrtek?

   • Tinglin Tinglin

    Promiň, omylem jsem psala pod Berethirovym nickem. Prosím kdyžtak napiš nebo zavolej na můj tel. 721 947 957. Jde o to, že Zuzka (to je moje ségra) se nemá jak dostat z Bolky na Branžež. Ve čtvrtek toho moc nejede. Děkuji

    • Pařez Pařez

     Ahoj, ve čtvrtek pojedu z Boleslavi, nevím přesně v kolik, buď před obědem, nebo po obědě. Cca v intervalu od desáté do jedné.
     Kdyžtak jí mohu vzít sebou, jedu v autě sám, místa bude nejspíš dost.

 • Deranius Deranius

  Všichni kdo mají možnost vzít si (spolehlivé) elektrické přímotopy, nechť tak učiní. Elektřina bude zařízena, řešíme i pár dalších “výhřevných možností”.

  Pokud jde o přímotopy, prosím o jejich kontrolu, o vyhoření nestojíme 😀

 • jinak-omlouvám se ale na vandr dorazím až někdy v pátek odpoledne/večer, jelikož naše fakulta inteligentně nemá v pátek volno (i když všechny ostatní mají). takže, CP-reporting-in až na páteční večer.
  adam

 • Sargold Sargold

  Dotaz – jak se lze dopravit do Branžeže ve čtvrtek? Idos mi vyhodil spoj až na pátek, což je trochu pozdě na přípravu občerstvovny… Nejbližší, kam se dopravíme veřejnou dopravou, je Mnichovo Hradiště.

  • Sargold Sargold

   Ještě dodatek, totéž se týká nedělního odjezdu. Takže, přesnější otázka – byl by někdo ochoten nás přivést autem z a do Mnichova Hradiště (ve čtvrtek a v neděli)? Díky.

  • Illidar Illidar

   Dá se dojet autobusem (např. Mn.Hrad 14:15 – Kněžmost 14:25, Knežmost 14:45 – Branžež, Nová ves 14:50).

   • Legas Legas

    no, ale ne o svatku…
    Sargolde napis casy, kdy muzete byt v MH, ja mozna taky pojedu autem, ale i nekdo dalsi se spis chytne podle casu

  • dá se jít taky docela dost dobře pěšky, my veteráni z letošního putovního festivalu můžeme povědět 🙂 je to cca 8 kilometrů? a krajina-to je prostě úžasnost. ale teda ty bágly..

 • Deranius Deranius

  Vyhlídka počasí od úterý do pátku:
  Zataženo, občas déšť. Postupně oblačno a přeháňky, na horách srážky sněhové.
  Nejnižší noční teploty 6 až 1 st.C, při malé oblačnosti až -2 st.C.
  Nejvyšší denní teploty 4 až 9 st.C.
  (www.chmu.cz)

  Lol, v noci může být víc než přes den 😀

  • Altariel Altariel

   Věru že se na zimu na Vandrárně netěším a je to dost mínus pro celou tu akci… Aspoň pro mě. Dva dny jsou v poho, pět dní už je dost velkej rozdíl a já si nemůžu dovolit být nemocná :-/
   Tak snad to přežijeme…

  • Chmely Chmely

   Hééj tak přeci ještě může bejt takovej ten déšť, jak zmrzne až na (pod) oblečením 🙂
   Altariel: Copak se nám to dere do stanu? Áhá, to je jen přízemní mrazík…

 • Deranius Deranius

  Paráda, krásně,dobrá práce!
  Všichni, co ještě něco požadují kolem historií, se dočkají do středy. Výmluvy nehledám, ale kvůli kompatibilitě a vyváženosti zpracovávám všechny historie já.
  A bohužel, k mé velké nelibosti, má teď přednost příprava státních maturit, toho hnoje za 800 milionů.
  Nicméně, co se týče příběhu, pracuje mnoho lidí na mnoha liniích takže JE na co se těšit..:-D

 • Mě se tu nic nezobrazuje 🙁 Nebo je to rozcestník ve smyslu stejně všichni dojdete tak akorát do p… 🙂

 • Morlang Morlang

  “Shitting my pants”, fakt se těšim jak svině 😀 Akorát by chtělo možná trošku poupravit ty informace (je to dost nadlidský úkol, infa je kotel :D), ale třeba ty jména mrtvých postav v rozpisu postav Vandaru jsou trošku zavádějící :o)

 • Goranda Goranda

  Mazec! Moc pěkné!

 • Legas Legas

  pekny rozcestnik 🙂

Mus bt zalogovn pro zanechn komente.

Coded by (MW) and designed by Đark
© 2009 Academia Draconica - All Rights Reserved!