Login

Knihovna

Vandrárna 2012

Výzva k Vandrárně: Posílejte postavy k Vandrárně, krom městské stráže se shání i další obyvatelé Gothaartu! Více informací na stránkách.

Komentáře

68 comments to Vandrárna 2012

 • tak fotky z vandru jsou v éteru. kdo nemá zkušenosti s flickrem, v browsingu fotek běžte do režimu lightboxu (klik nebo zmáčknutím písmena “L”), je na prohlížení ideál.

  http://www.flickr.com/photos/iamatomn/sets/72157631736970767/

 • Pavetta Pavetta

  Všem vám děkuji za skvělou hru. Líbí se mi volnost, kterou při hraní Vandrárna poskytuje a taky skvělou zábavu u ohně. Jo a taky Loktarovi za báječnou medovinu. 🙂
  Tak… za rok zase! 🙂

 • Kargar Kargar

  Dám taky něco málo do kupy:
  Krev ztéká po kose a všude kolem je slyšet hlas řvoucího gnoma ale nic se neděje.Vrhá se do boje ovšem ten pomalu končí tak i on se vrací do města je rád že vidí své přátele živé a hlavně Mezhrana který mu nese jeho klíč a vrací mu ho. “Pane Baron co kdybych vám nabídl místo Velmistra techniky na univerzitě” ozve se po chvíli klidu a oddychu Euriův hlas.”No proč ne” zazubí se gnom. Pak už je to že se univerzita kvůli němu rozšířila nechává pomalu přistavit nové celé křídla. Gnom kouká na roboty pobíhající s stavebním materiálem a jen pohladí svoji kosu “a mi příteli máme spoustu času si ještě promluvit”.Ale zbytek už se budem muset dozvědět někdy jindy třeba na příští Vandrárně.

  Vrchní Technik Baron Technicius Energo se na vás bude opět těšit

 • Flame Flame

  Ragmon měl skvělý nápad s nějakým jakýmsi epilogem postav, tak se taky přidám.

  Eurius křičí: “Pojďte za mnou!” Následuji ho, spolu s Balodilem, Thorinem a snad několika lidmi za zády. Doběhli jsme ke druhému spínači, když vtom se na nás rozeběhla další horda vesničanů.
  “Sáhněte na to a nesmíte ustoupit!” křičí Eurius a utíká pryč. Srab.
  Stojím tam s těmi dalšími, nakonec jen s Balodilem a Thorinem, plus nějakým hraničářem a snažíme se bránit, když vtom mi někdo přesekne vodící hadičku a moje ruka se zblázní. Ve chvíli, kdy se mi podaří ji dostat pod kontrolu, mě něco uděří do hlavy. Vidím, jak se nade mnou vznáší miliony hvězd, všechny ty nápady, které tam jsou, jen je uchopit. Nikde žádný otravný ochlasta nebo nedoučený primitiv, jen samá kolečka a táhla…

  “Halo, trpaslíku, vstaňte, byl jste ošklivě posekán” prorve se mi do hlavy hlas a já koukám, že jsem na zemi, z ruky mi kape olej a vůbec asi nevypadám dobře. Naštěstí Úder hromu ještě stále unesu. Opřu se tedy o něj a dám se na cestu k městu, neschopen bojovat. Když procházím kolem těch ostatních bláznů, volá na mě Mezran, ať se připojím k nim a jdu bojovat. Mám sto chutí je poslat tak daleko, kam to ani nejde, ale když tam vidím toho mladého pošetilého kluka, ze kterého se stal starý, stejně pošetilý muž, nedá mi to a jdu s nimi. Nějaký chlapec v modrém se mi snaží velet, ale stejně to dělám po svém. Vypiju lektvar, abych nabral alespoň trochu síly a jdu do první linie, když vtom mi někdo odštípne kus plátování na Ruce. Jsem naštvaný, na chvilku se mi tmí před očima a další, co si pak pamatuji je, když pode mnou leží nějaký muž se zbytky štítu na ruce, přičemž ta ruka je asi největší kousek, co z něj zbyl.

  Postupujeme a snažíme se probojovat k té jeskyni. Se svým Úderem hromu jdu dopředu a nikoliv poprvé lituji, že jsem runu vybil tak brzo a tak nadarmo. Ničíme předposlední bariéru a likvidujeme poslední odpor. Teď přijde na řadu poslední bariéra. Biju do ní, až necítím ruku a ta druhá teče olejem jak divá. Přidávají se ke mě další, mezi nimi i Mezran. Zašklebím se na toho usmívajícího se kmeta, o sedmdesát let mladšího než já, trpaslík ve středních letech.

  Bariéra je zničena, s Balodilem vstupuji do jeskyně, kde nacházím toho ifríta sedět na zemi s krystalem v ruce. Krystal rozbíjím jediným Úderem hromu, mým válečným kladivem s hlavicí z meteorické oceli. Kolem nás se přežene vlna energie a já utíkám, strkajíc Mezrana před sebou. Když skála vybuchne, hodí mě na zem a asi jsem na chvíli opět bez sebe. Když se znovu postavím na nohy, vidím, že moje ruka je naprosto rozšmelcovaná. Olej z ní stříká proudem. Beru Mezrana na rameno a jdu se zpět k městu. Necítím se jako hrdina, spíš mě štve, že zase všechno museli oddřít trpaslíci. Ve městě vcházím do kovárny a zapřísahám se, že nevylezu, dokud nebude moje ruka kompletní.

 • Tyris Tyris

  Ahoj, moc vám všem děkuji za letošní Vandrárnu! I letos jsem si ji jakožto skřítek maximálně užila a tímto posílám dík celé naší zelené skupině. Samozřejmě také všem orgům, skvělým pohádkovým CPčkům a těm, kteří se starali o jídlo. Už se moc těším, až vás zase všechny uvidím 🙂

  Tady jsou nějaké fotky:
  http://naurin.rajce.idnes.cz/Vandrarna_2012/

 • Ragmon Ragmon

  Moc se mi líbily epilogy z FT, tak proč je nenapsat i z Vandrárny?

  Balodil Kovadlina z klanu Kovadlin z kmene Horských Skalisek:
  “Vezměte ten zdroj! Dělejte!” odbíhá do dáli ten magič. Kto to kurde vobec bol? Mno, na tej sere ork, teraz se na nas vale masa. Je jich vec kurde. “My sme trpasléci, me neustupojeme!” stupnul jsem si na tej vec, ak tej ukazoval ten magič. “Já som skála já som zeď, ani krok zpátke ani krok vpřed!” a pervá rána, skerz ma se hale nedostanů. Vo štět ma tej enem bubnovalo. Brache zatlačile, nemaju moj vycvek. Nedokažu stat a nepadnut, ako ja. Snad tej přežiju… Perva rana e vykřek. Asejc Flamus. Huečitě sa mu zasejc zasekla ruka. Teď hož prd slyšem, jen tak tak tej všechne kryjem. Najednuc nič. Ležem na zeme. Kukam ne strome nad sebu. Kurde, kaplo ma do voka. Prečo sa nemožem zvednut? Aha, na mojej prošivke dve dire. Kuknem okolo. Tamhle Flamus, tamhle druhe brach. Do tejho hraničar! Ni, hož takejc padol. Tož tade ležeme, nikto nepřijde, nechaju nas tade. Hož nemam sile, zaveram voči. Zdarec Golda, hož sa k tebe nevratěm do Kovadline zpatke. Zdarec Naděžda, hož nepřijdem na pivec k Paveze. Hož se nevratěm. Jen ležem, cetěm, ak ze ma teče krev. Nějake šustěně, pak zasejc nič. A nič. Přemešlem, co sam hudělal a co som jaště chtěl hudělat. Najednuc dalše šustěně. Čo tej kurde? Někto ma rozhrnul fuse a votevřel pusu e nalil do tejho nějake humus. Asejc lektvar. Otevřem voče, nade mnu je robka, nějaka lidska žena. Tu som snad viděl někte. Jen jej vděčně chytnem za ruke. Prava ma zachranila při mojom konce…
  … Tož idem dalejc, ten voheň bol tobre, musem k Obráncom najmut aj nějakeho magiča. “Baruk khazad, khazad ai-menu!” Posledně obranco padol. “Portál!” Vono tej faktec fongovalo! Mno korva mať, tej chcem dome takejc! Idem s Flamusem dovnitř. 4o je tej za chobotnicu? Tej je humus. A tej je ten krystal! “Zabij tej brach!” Tož to Flamus zabil. A bylo tej…
  … Velitel Balodil Kovadlina, za tvoje zasluhe tě jmenojem Velitelom obrane pevnoste. Zostaneš tade v dobe válok e bodeš bránět naše domove. K tomu bode s okamžitu platnostě Gorhunk jmenovan novem Velitelom garde…

 • Mihalin Mihalin

  Zatlačím slzu, že už jsem zase doma, a raději poděkuji všem, díky kterým jsem mohla prožít tři dny v říši fantazie. Jak už jsem se nechala slyšet včera, starosti všedního života mě zničí. Zlatá záchrana světa!
  Tuhle Vandrárnu jsem si užila nejvíc ze všech, za což děkuji zvláště pozůstatku Valpurgia, jehož přítomnost v chrámu byla opravdu působivá, a z hráčů Jerichovi, který mi dovolil, abych se na něj od začátku hry pověsila a nechala se tím zatáhnout do středu většiny zajímavých věcí, které se ve městě děly 😀
  Ale bezvadný bylo všechno, jen jsem chvílemi opravdu ve vitálních kouzlech postrádala nejen možnost nemrtvé tvořit, ale také NIČIT! Mimochodem, proč je vždycky největší svinstvo pod chrámem Vandara?
  Jo, a jestli někdo natáčel scénu “Kde je to prrase Cirion”, sem s tím 😀

 • Deranius Deranius

  Aho-Y!
  Všem účastníkům Vandrárny patří dík za to, že si spousta lidí veze domů tolik dobré nálady. Díky všem, co se přijeli bavit a nejvíc těm, co se rozdali pro ostatní ať už hráči nebo organizátoři. CP zaslouží absolutorium a také děkuji skupině , která v sobotu přijela, krásně vklouzla do úplně nového prostředí a zahrála si s námi beze všeho všechny naše výmysly. Poklona všem kdo zajišťovali jídlo a ze hry měli jen drby, přesto stačili i hrát a barvit hru.
  Počasí klaplo nádherně a skály ve full-HD vypadaly jako fatamorgána. Nedošlo k žádnému většímu narušení hry civily (taky už je skoro nevnímáte ?), obávaná dopitná také nepokazila noc a ani příslušníci se na nás nepřijeli podívat.
  Drtivá většina (výjimky potvrzující pravidlo jsou vždy) lidí už ví co je úklid a klíče jsme také předali všechny.
  Tedy sečteno podtrženo společné úsilí se vyplatilo a budeme se těšit co přinese další rok.

 • Attila Attila

  Take vsem dekuji, moc jsem si to uzil, ikdyz mi zraneni zkazilo konec Vandru, ale uz v utery snad zahodim berle.
  A pocitejte se mnou i pristi rok jako zle CP 🙂

 • Miranda Miranda

  Směska mých a (hlavně) mamčiných fotek je zde: http://riana.rajce.idnes.cz/Vandrarna_2012/

 • Amarie Amarie

  Letošní Vandrárna opravdu stála za to. Děkuji své zelené skřítčí rodince a vůbec všem z velikostní kategorie do jednoho metru, bylo to “pod dubem”, dále samozřejmě její jasnosti elfí kněžně, která se nechala zapíchnout právě ve chvíli, kdy si její ochranka poprvé za celý čas v Gothaartu dovolila posnídat se svojí skřítčí rodinkou ve skřítčím domě.
  Zvláštní poděkování pak ovšem patří obětem jisté rozhlasové špionáže, je toho celkově na 5 hodin surového materiálu.
  Věřte nevěřte, bylo to pro dobrou věc.
  Děkuji všem :o)

 • Grom

  Ahojte,
  děkujeme za hru a atmosvéru celé Vandrarny, CPkům a orgům a hráčům. Taktéž MOC děkujem, že nám nikdo nesnědl Kolouška.
  Byly to krásné dny pohody, hned bych dal repete. :-))

  Koloušek a jeho nejbližší.

 • Haleth Haleth

  Také děkuji, především orgům a pak samozřejmě všem skřítkům a ostatním hráčům. Vážně jsem si to užila! P.S. Neskonalé díky patří paní Hátě a včem, kteří nás tak vytrvale krmili. 😀

 • Loktar Loktar

  Jo a mooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc vám všem za hru děkuji! 🙂 Mám vás rád.

 • Saman

  Díky všem za akci, bylo to super! Ale za rok si na vás připravím něco ostřejšího než hodného strejdu Kapitána, který v lese léčí skřítky 🙂

  Jen postrádám malou cínovou číši (asi 12cm na výšku) – naposledy viděna v pátek večer na pokladně spolu s nějakýma papírama. V noci už tam nebyla ani číše, ani papíry – neuklidil jste ji někdo, pls?

 • Miranda Miranda

  Přidám se k díkům. Byla to moc fajn akce. Ne, to je málo – byla to super super akce! Děkuju všem orgům za to, že ji připravili / zařídili/ océpkovali atd.! Manče a dalším za super pohádková CP, která Vandárnu prostě dělají Vandrárnou 😉 Děkuju všem kuchařům a občerstvovačům a uklízečům atd (letos jsme se fakt zdržet nemohli :-/). A taky moc děkuju klukům, že jsem si s nima tak suprově zahrála děcka z lapáku 😀 Tolikrát jsem na larpu výtlem ještě asi neměla 😀 A taky děkuju všem, co se zúčastnili. V Indii jsem si říkala, že jsem asi fakt přecenila naše síly, když jsem přislíbila dorazit na místo hned ve čtvrtek a donutila tento plán akceptovat i Mua. Ale nakonec jsem shledala, že krásnější uvítání doma než přímo s lidmi z AD v takovém počtu naráz, jsme si ani přát nemohli;-)

 • formis formis

  Zdravím.Chtěl bych moc poděkovat úplně všem, ale zvlášť organizátorům. Vandr je vždy epesní záležitost a obdivuju vás, že i po mnohém ročníku je vymyšleno něco naprosto dokonalého. Klaním se vám. Úplně jsem zapoměl na realitu a na horu věcí, které musím udělat a jen jsem si užíval. Dík též všem hráčům. Už se těším na další ročník. 🙂

  • Adso Adso

   Tenhle příspěvek mě opravdu moc potěšil a zaslouží si komentář:

   Rozhodli jsme se někdy v lednu udělat Vandrárnu, zkusit úplně nový koncept a zároveň udržet jejího ducha. Myslím, že se nám to podařilo poměrně dobře právě díky tomu, že se koncept promýšlel tak dlouho, vylepšoval a probíral několik měsíců a to poměrně pravidelně. Tímto bych chtěl poděkovat Kedarovi, Đarkovi a Ragnarovi za ohromné množství času, které na tom strávili, Deraniovi, který se přidal poměrně záhy a moc nám pomohl přidat spoustu skvělých drobností, které fungovaly jako upomínka na staré časy Vandrárny a Gorandě za úžasná pohádková CP. Samozřejmě, opomíjím tady celou řadu lidí, ale účastnil jsem se organizace dost okrajově… a zdaleka… tak mi odpusťte, že je moje perspektiva hodně zúžená.

   Jsem moc rád, že to dobře dopadlo a že se vám to líbilo. Seděl jsem tu v neděli jak na trní:-)

   PS: pokud máte jakékoli konstruktivní kritické připomínky ke konceptu a chuť se o ně podělit, neváhejte je poslat na vandrárenský mail (můžu slíbit, že budou s vděčností přečteny)

  • Legas Legas

   Tenhle příspěvek mě opravdu moc potěšil a zaslouží si komentář:

   jo Formis, opravdu si zapomnel na realitu a jen sis užíval 😀

 • Díky kamarádi 🙂 Bylo to moc fajn – spousta zajímavých věcí k řešení, možnost být hrdina i intrikán nebo prostě jen šotek na lívanci. Smekám organizaci a děkuju hráčům, že jsem si s Vámi mohl tak hezky zahrát (obzvláště vypečené bylo vše, co mělo špičaté uši :-).

 • Siny Siny

  Letošní Vandrárna byla naprosto bombastická, díky všem orgům a zejména Ragnarovi za ,,komorní larp” pro nás velvyslance 🙂 Také díky všem hráčům (zejména Ingranionské skupině, skřítkům a velvyslancům), nebýt vás, nebylo by to tak skvělé 🙂 A ještě jedno velké díky všem kuchařkám i případným kuchařům či majiteli čajovny, kteří se postarali, abychom nezemřeli žízní ani hlady 🙂
  Díky všem, bez Vandrárenského odreagování bych jistě nepřežila tu nudu a starosti ve škole i v práci 🙂

 • Kargar Kargar

  Díky všem bylo to prostě AWSOME

 • A-hoy.
  Vandr byl přepohodovej a to hlavně díky chillu lidí, který sem tam letos potkával. Všechno jelo a já si moch’ i díky letošnímu multimediálnímu nasazení akci vychutnat z bezprostřední blízkosti téměř všech velkých eventů. Ten kemp je už spíš takovým divadlem, místa, na kterých se před x lety udály velký změny, legendární boje a jiný historií hýbací manévry. Bylo fajn si to i připomenout a jako každej rok chytnout mírnou podzimní depku z larpu, kterej symbolicky uzavírá sezónu. Nejlepší, co mohlo bejt.
  AH
  PS stills ze zrcadla budou někdy v tejdnu, nestíhám a nevim jak budu mít net. jsou to hodně portréty, dost akce a vlastně tak nějak všechno. link bude tady.

 • Goranda Goranda

  Vandrárna je pro mě srdeční záležitost a kdyby se nepovedla, tak se asi z deprese do Vánoc nedostanu, proto chci hrozně moc poděkovat, že to tak není, že jste mě vy všichni hráči dobili euforií, že se nestal žádný velký průšvih, za to, že bylo nejlepší počasí, co jen mohlo být, za to, že porady nebyly dlouhé, za celý super org team, za jídlo, kterého bylo všude prostě nesmyslné množství i za večery, které dělají z přídavného jména “vandrárenské” synonymum ke slovu “bombastický”.

 • Legas Legas

  Dík všem za vše, bylo to supeer. 🙂

 • Dolly Dolly

  Ahoj.
  Všem vám velice děkuji za hezkou akci. Příjemně jsem se bavil a při posezení u ohně jsem se nasmál jako už dlouho ne… 😎

 • Adso Adso

  Dobre se tam bavte!

 • Đark Đark

  Neváhejte a posílejte postavy! Více info na stránkách. Na místě pak proběhne konzultace postav.

 • Flame Flame

  Ve čtvrtek mezi 1400 a 1500 SEČ z Prahy vyráží FlamEx, stále mající jedno místo volné. Jedna malá zastávka na cestě, možná spojená s kávou a koláčem, na Vandrárnu příjezd mezi 1600 a 1700 SEČ. Po cestě hraje muzika a probírají se důežitá témata. Za cestu na Vandr a z Vandru si řidič mdlého rozumu, pod stálým dohledem statného ošetřovatele, vezme 150,- nebo ekvivalent v benzínu 🙂 Pište na mejl martinflamedvorak@gmail.com a nebo na webovou stránku htpp://Facebook.com/Lord.Flame

 • Ragnar Ragnar

  Pokud ještě nevíte za co jet, Gothaartská universita verbuje do městské stráže Gothaartu! Gardista má stálý vysoký plat, váženou funkci ve městě a mnohé další výhody.

  Tak neváhej, Gothaartská městská stráž potřebuje právě Tebe!

 • Goranda Goranda

  PRO ORGY A CP: DNES V 19:00 VIDEOKONFERENCE NA SKYPU! PROGRAM: SEZNÁMENÍ CP S PŘÍBĚHEM VANDRÁRNY PLUS DALŠÍ NÁLEŽITOSTI K VANDRÁRNĚ!

 • Goranda Goranda

  VZHLEDEM K NAVYŠOVÁNÍ KAPACITY HRÁČŮ SHÁNÍME CP – KDO BY MĚL ZÁJEM JET NA VANRD SE SLEVOU,OZVĚTE SE BUĎ TADY, NEBO MI NAPIŠTE MAIL/ ZPRÁVU NA FB. DÍKY MOC!

 • Deranius Deranius

  A-Hoy. Pravidla jsou k dispozici.

 • Adso Adso

  Pro lidi jako já, kteří nemají FB a jsou odkázáni pouze na tyto stránky cituji z FB Vandrárny:

  Dnes v 8.00 spouštíme druhé kolo registrace, strop hráčů je celkově 120, takže máme ještě padesát volných míst. všechny neaktivované účty budou večer smazány, pokud máte-li s tím nějaký problém, řešte to se mnou, jinak se budete muset zaregistrovat znovu v druhém kole a chatku už nebudete mít zaručenou.. (Adam)

 • Attila Attila

  Jedno az dve mista ve ctvrtek na Vandrarnu (ale uz ve tri). Zajemci piste na mail safarikdavid(at)gmail(tecka)com

 • Ragnar Ragnar

  Všechny dotazy, které se týkají postav a settingu posílejte na vandrarna2012@gmail.com ,pokud chcete hrát něco, co se liší od informací napsaných na stránkách musíte to mít dopředu schválené od organizátorů právě přes tento mail (obvykle ode mě).

 • Goranda Goranda

  Hele, pěkné, ale je tam datum jen čtvrtek a pátek…

 • Ragnar Ragnar

  Přidal jsem mapu a přibylo i neherní info.

 • Catie Catie

  Ahoj všem, vím, že je to dost brzo, ale pro jistotu už teď sháním odvoz a dovoz Praha – Vandrárna – Praha. Tak jestli někdo budete mít v autě volné místo, dejte vědět. Jsem celkem skladná, nenáročná a na pohonné hmoty samozřejmě přidám 🙂

 • Saman

  Hurá do Gothaartu!

  Jsou na Vandrárně striktní rozměry štítů, nebo projde ‘erbovní štít’, ale ta špička dolu je nadrozměrná? Vyrábím teď jeden na Gothic, tam se to bere od oka.

 • Ragmon Ragmon

  Wooohooo konečně

 • Ragnar Ragnar

  A je tu první info k Vandrárně! Prozatím si můžete počíst něco o světě a úvod k letošnímu příběhu.

  V neděli (nejpozději v pondělí) se pak můžete těšit na mapu Pobřeží Předků. Někdy do té doby budou také přidány neherní informace.

  Další aktualizace na sebe určitě také nenechají dlouho čekat, takže sledujte stránky ;).

Mus bt zalogovn pro zanechn komente.

Coded by (MW) and designed by Đark
© 2009 Academia Draconica - All Rights Reserved!