Login

Knihovna

Vandrárna 2013

Vandrárna 2013

Komentáře

104 comments to Vandrárna 2013

 • Legas Legas

  Petr a Pavel se naposledy ohlédli a v Godhaartu je už nikdo nikdy nespatřil.

  tady je historie Petra a Pavla
  http://memfun.cz/mem/88933?showShareMeme=1

 • Deranius Deranius

  Ahojda,
  také se, trochu se zpožděním na odležení myšlenek, připojím textíkem k díkům za Vandrárnu. Patřím k organizaci celých 9 let a letos poprvé toho na mně opravdu neleželo ani zdaleka tolik jako dřív. Díky Pavettě, Dollymu, Đarkovi, Kláře, jejímu taťkovi a naprosté samostatnosti jídelní čety jsem si mohl užít hlavně vandrárenské koření, a to je vymýšlení některých linek. Popravdě jsem se cítil i trochu jak zevl (ale jen chviličku :-D). Každý další hlavní org, který na svá bedra naloží Vandrárnu, to bude mít těžké, abych byl podobně spokojený :-DD.
  Pavetta i Dolly vstoupili do vandrárenského světa svou linií, zapletli ji mezi těch 8 let před sebou, a navíc tento díl otevřel takové množství zápletek pro jubilejní desítku, že nám z toho s Conanem samým nadšením málem praskla hlava.:-D Jedinou malinkou kaňkou mezi vyhlídkami na budoucnost jsou termíny zářijových i říjnových svátků příští rok…
  Ateď něco delšího, snad mi prominete…
  Nechci zde příliš básnit a vychvalovat, ale z mého pohledu se historie Vandaru-Gothaaru začíná maličko podobat městům z nejslavějších RPG jako je Baldurova Brána a podobně, s tím, že slavné postavy a artefakty minulosti patřily opravdovým hráčům..kult Ikara například zapojili do Vandrárny hráči, Sithaartova dýka existuje již 9 pokračování, stejně jako Pohár (letos neviděný), pokladnice je zamčena tolik let, že nikdo netuší, zda je možné ji vůbec otevřít, zatímco počet otevření a zavření Stínové brány snad ani nejde spočítat. Některé předměty zdánlivě zmizí, aby se zas později objevily a znovu psaly historii. Městem se prohnali draci, zažilo vzestup i pád nemrtvých, svářela se zde náboženství i jejich avataři, městem prošlo několik vlkodlaků, kočkodlaků i jiných dlaků, žijí zde skřítci, jezerní lidé si stále říkají o právo na život a vyjít s true neutral skalničkami je prostě skoro nemožné. A když už je chvíli klid, zavaří si obyvatelé města sami..

  A ne, nechci chválit nás. Ale .. – hráče – většinu zápletek rozvinuli do parádní košaté podoby a přidali celé desítky dalších menších či větších linek – kdo ze starších hráčů by zapomněl na Berethira či Ciriona z rebelské bandy, Castigara, sveřepého šiřitele víry z Nekrasu, Sarcha a Pergina, kteří pro město zemřeli, Elfin, nejslavnější a nejdobrotivější velekněžku, Valpurgia de Braggu, kupce, který vlastnil půl města, Jarwicka a jeho stavební firmu..

  Přesto, že jsme celou dobu vlastně v kempu, přesto, že celá akce trpí několika neduhy pro high fantasy s mnoha pravidly typickými, plus si každý rok něco nepohlídáme, přesto když projdu bránou tak nalevo na kopci jsou trosky Ironfistu, pod ním stojí Vandarův chrám, přes cestu je Univerzita (dříve Bílá Hvězda), na kraji města trčí ze země ruka a Bražež se mění v rozlehlé jezero plné života. Skály za jezerem jsou tak daleko, že jsou už vlastně v jiném světě…

  P.S. Připravuji pro účely desáté Vandrárny velký sumář znalostí o světě, takže čekejte, že postupně oslovím spoustu z Vás. Sepíšeme velkou kroniku, která, když už nic jiného, bude připomínat jednu ságu, kterou jsme společně stvořili. Nemyslím, že by měla být zapomenuta.
  Díky za Vaši chuť si hrát.

  EDIT: Kua, zas mi vyšel takovej grafomanskej elaborát, a to sem ani moc neděkoval. 😀

 • Mata

  Taky se přidám s epilogem:

  Démonní lord – drigori Schar-HAAR von Mch’Samra otevřel oči. Stále držel v rukách ostatky své milované Ach’Shary, její éterické tělo roztrženo při ničivém zemětřesení sféry.

  Pozoroval zacelující se díry v prostoru, když požíral její duši. Mch’Samra se zahojí. Jen démoni mají více možností útěku.

  Zrovna jednoho cítil, jak prchá na Zemi. Za pár levných magů od alchymistů se vyhýbají práci tam, kde jsou potřeba. Nevadí. Stále má na Zemi své agenty. Navíc teď i nového spojence.

  Shlédl teď do nulté sféry. Stále hořel spor Vandarovců a Ikarovců. drigori se smutně usmál. Kdyby jen věděli. Omezení. Nízcí. Hloupí.
  Mohl jsem zůstat o chvíli déle, pomyslel si. Promluvit si se starým známým. Třeba by mi pomohl s obnovou sféry. Tak mocný a jen si pohrává s nižšími silami, jak dětinské.

  Zachytil jiného démona vracejícího se ze Země. Labužnicky vysušil jeho duši a její sílu nasměroval na zacelení sférické trhliny. Na sílení bude času dost.

  Jednu věc jeho výprava dolů přece jen přinesla. Pochopil, jak lidé smýšlí. Získal mnoho nápadů na nové, efektivní agenty. Začal tvarovat magii ve svých rukách. Tak co třeba…

  Hřeben?

 • Sid Sid

  Ahoj.
  Chtěl bych poděkovat za Vandrárnu všem orgům, CPčkům, kuchařskému zázemí a hráčům. Jakožto poslední velká outdoorová akce sezony pro mě Vandrárna opět znamenala užít si hru v pěkném prostředí s dobrou partou lidí. Díky proměnlivosti hlavních orgů je svět Vandrárny téměř nevyčerpatelný a já doufám, že se dočkáme jeho mnohých pokračování.

  Epilog Sid + Alpha team: Malá skupinka vedená Sidem se v posledních dnech téměř nezastavila. Z řadových studentů přírodních věd se těchto pár hraničářů vypracovalo v elitní komando spadající přímo pod rektorku a nejužší vedení university. Tento rychlý postup byl jistojistě způsoben jejich předešlými zkušenostmi. Kdo je znal, ví co byli opravdu zač. Ten kdo neví, nic nepoví. Každopádně byli u všeho důležitého. Byli svědky probuzení a uklidnění a následného znovuprobuzení hvozdu, z okolí města přinášeli cenné informace a vždy, když bylo město v ohrožení se oni zapojili do boje v první linii. Při příchodu Ikara a jeho služebníků to byli opět oni, kdo skupinku sledoval a společně s informacemi o úkrytu Ikaritů přivedli i jednoho jejich nohsleda. Poté se situace mírně zklidnila a oni mohli odpočívat. Každopádně práce Alphy nekončí. Rozhodli se v Gothaartu zůstat a pracovat jak umí nejlépe. Se svým děkanem Gyrlasem se starají o hvozd a ve městě plní úkoly zadávané samotným rektorátem. Stali se tak komunikačním mostem mezi městem a hvozdem.

  P.S.: pokud bude příští Vandrárna navazovat, tak bychom rádi jako Alpha pokračovali ve svých postavách. Hra za průzkumníky nás bavila a dokázali jsme si získat postavení, dobrou pověst, zkušenosti a trochu bohatství, což jsou právě věci, které pozvedaly v minulých ročnících postavy, jako Pergin a Berethir nad ostatní, kteří se ve Vandaru zdrželi jen jeden rok.

 • Tyris Tyris

  Mockrát děkuji za Vandrárnu! Myslím, že letos měla opravdu jedinou vadu – utekla strašně rychle. Chci poděkovat všem, co se podíleli na organizaci, těm kteří se postarali o výjimečně dobré jídlo (obzvláště hospodě U Žlutýho, která měla další nezanedbatelnou funkci), Darkovi a všem ostatním, kdo se nám starali o zakázky, a Pařezovi a panu Zlaťákovi za parádní turnaj 🙂 Ještě jednou díky moc všem!

 • Miranda Miranda

  Nenašel jste prosím někdo (nejspíš z orgů) lahvičku na lektvar z modrého skla a se skleněnými “kytičkami” coby ozdoba? A jednu lžíci navíc? Bylo to na Bobíkových narozeninách, pak to Mirek odnesl i s kožešinou do chatky č.10, a ta to nejspíš snědla 😮 Nebo nevím, ale už jsem to nebyla schopná najít.

 • Kargar Kargar

  Taky pro vás mám nějaké ty epilogy 🙂

  Elf zvaný jako KarGarius Ethell:
  “Co jsem já? Kam to můj rod došel, že jsem taková stvůra?” tiše říkal hlas, který se spíše podobal skřípání kamene o kůru. “Nakonec je dobře jak to dopadlo ..třeba mi les někdy odpustí. Já na to mám času dost” pomalu šel temným lesem. Tělo pokryté kůrou a kamením, jen v jedné ruce stále svíral luk “ nebylo mi dáno žít mezi lidmi, takhle alespoň mohu dál chránit les..”. “Snad i vy mi jednou odpustíte” pohladil kůru jednoho ze dvou stromů, které stály u místa, kde bývalo srdce hvozdu. “Jen díky vám zde ještě hvozd je.. taky jsem přispěl, ale né tolik co vy” tiše zašeptal ke stromu. “Nyní jsme všichni děti lesa musíme nahradit srdce ..Musíme na chvíli dýchat za něj” poklepal svými prsty na kmen zničeného srdce. “Bojoval jsem za elfy jako Falco Fee, zlatou maskou jsem se honosil.. Ale jediná pravá cesta je ta přírody” popošel pár kroků, které zněly jako skřípání dřeva a cvakání kamene o kámen. “Mé srdce nyní je opravdu kamenné a já vidím pravdu.. Vidím to hnízdo hadí, jedovou jámu a to je to město!…” tiše mluvil a koukal na pochodně ve městě. “Bude nám to trvat dlouho děti lesa, ale hvozd naší pomoc potřebuje!” tiše domluvil a opět zmizel mezi stromy..

  Čaroděj Fragonárd:
  “Je jen na nás jak dokážeme toto město zachovat, ne?”

 • Renn

  Zdravím, také bych chtěla všem poděkovat, jak hráčům tak orgům. Byla to prostě úžasná akce a rozhodně jsem neměla čas se nudit. Zvlášť bych chtěla orgům poděkovat za svoji druhou postavu. Doufám, že si za ní budu moct zahrát i příště. Jmenovitě bych pak chtěla poděkovat Ragmonovi, Renthilovi, Mottlikovi, Zorce, ale i třeba Mamrovi, Kiki, Ádě a dalším…. a samozřemě i všem, kteří nás celou dobu živili, vyhlášené lívance rozhodně nezklamaly.
  Díky za skvělou hru!

  A ještě epilog:

  Gyrkymea: Strom života byl zničen a přesto se les opět začal zelenat a nabírat ztracenou sílu. Hvozd byl probuzen a z lesa byli vyhnáni všichni, krom lesních bytostí a několika málo vyvolených. Ale přes to, že les vypadá, že je naprosto v pořádku, zničené srdce nic nenahradí, ani dva listnáče, které rostou v jeho těsné blízkosti a starají se nyní o chod celého lesa. Bohužel není ani v moci dryád postarat se o celý les. Přesto se snaží ze všech sil. Pomáhá jim znetvořený muž se zlatou maskou, jehož znaly pod jménem KarGarius (Mottlik), který se pod tíhou viny pramenící z rodového prokletí rozhodl, strážit les a ochraňovat dryády doufaje, že jednoho dne dosáhne jejich odpuštění, dále také šaman (Mamr), jenž byl jediný, kdo naslouchal lesu a vzal jeho volání o pomoc v potaz, u dryád se těší velké oblibě, rády s ním rozpráví a bezmezně věří, že jim pomůže ochránit les od vlivu lidí z města i od příšer z jiných sfér. Dalším významným obyvatelem lesa je Gyrlas (Ragmon). Přestože tvrdí, že les je pro něj na prvním místě, my, dryády, mu nikdy nezapomeneme, že to byl on, kdo nepřispěchal lesu na pomoc, když to bylo potřeba, a byl to on, kdo zapříčinil zničení stromu života, a navíc v naších očích sympatizuje s lidmi víc než je zdrávo, ale přeci jen pro les vykonal i dobré věci a v takovýchto těžkých časem nemůžeme odmítnout jakoukoliv pomoc.
  Čeká nás ještě mnoho práce a les teď potřebuje každou možnou pomoc. Dlouho už to nevydržíme, ani my nemůžeme nahradit srdce hvozdu.

  Klárka: Snažili jsme se ze všech sil vykonat naše poslání a zatím se nám to dařilo. Doufám, že již brzy získá náš lid zpátky to, co nám po právu náleží.

 • Aridion

  Mnohokráte děkuji orgům, že Vandrárnu zorgaizovali bavila mě asi nejvíc z těch šesti na kterých jsem byl a to asi hlavně tím, že jsem nepotkal klasické vandrárenské prchající koblížky, amorky a podobné zhůvěřilosti no prostě jsem na c měl štěstí 🙂 Nějakou drobnou kritiku bych také měl ale tu hodim do mailu.

  Také bych velice rád poděkoval hráčům, kteří se mnou a mojí skupinkou šílenců byli ochotni o čemkoliv polemizovat, cokoliv řešit nebo se i jakkoliv bavit. Zejména bych rád poděkoval fakultě víry, kterou mě vyloženě bavilo prudit ať už morálním otázkami nebo popíráním existence bohů nebo magie (a vůbec to díky všem těm důkazům o přesném opaku nebylo snadné 🙂 ). Další velký dík patří Sargoldovi a Kiki za výbornou hru uvnitř univerzity a fakulty, volnost kterou mi dali a obzvláště za Hexe, čímž se rovnou dostávám k tomu, že bych se rád omluvil všem kteří chtěli s Hexem pracovat/hrát a já je k němu nepustil (přece si jako vědec nenechám vzít takhle úžasnou hračku 😀 ). Další velký dík patří samozřejmě úžasné hlídce, která mě neustále zásobovala prací ať už na sobě samých nebo tím že mi na sál nosila mrtvoly ze širokého okolí abych si měl spolu s panem docentem Ighorovem s čím hrát. Myslím, že úžasné bylo už to že přežili první setkání s námi (nástroje mohli vypadat opravdu hrůzně a na jediné fotce kde jsem jsem nezaregistroval ani náznak příčetného výrazu) takže prostě děkuji 🙂 Samozřejmě by se nemělo zapomínat ani na hospody kde bych rád vyzvedl hospodu u žlutého ucha která z mého pohledu byla prostě nejlepší i když jen těsně 🙂 A děkuji i zbytku který jsem nejmenoval, ale dokázal vytvořit tu fajn atmosféru.

  Zajda

  • Aridion

   A samozřejmě nesmím zapomenout poděkovat zahrinské armádě, která prohodila stolek stínovou bránou čímž provedla ten úžasný experiment, který jsem hrozně moc chtěl vidět, ale byl mi zakázán vedením univerzity 😀

 • Dolly Dolly

  Ahoj lidičky.
  myslím, že Pavetta napsala velmi hezky a obsáhle vše, co mám na srdci i já. Takže na závěr pro každého z vás tu mám ještě jedno srdečné DĚKUJI. (:-)

  Tak jako každý rok i letos tu máme nějaké ztráty a nálezy:
  Svetr šedivé barvy z chatky 10.
  Miska dřevěná (strojově obráběná) se zbytky polévky.
  Zateplovací vložka do vojenského kabátu, asi náhrada prošívanice.

  Pokud do 14 dnů nenajdou pána půjdou do popelnicového nebe…

 • Alfirin

  Zdravím, taktéž bych ráda poděkovala za parádní akci, letos se Vandrárna povedla opravdu mimořádně 🙂
  Ještě bych měla prosbičku – je možné někde najít text (ideálně i akordy) na tu písničku, co se zpívala večer u táboráku? Končilo to něčím jako “to jenom vítr ví a ten to nikdy nepoví” Jestli ji někdo máte, byla bych za ni moc ráda, nemůžu ji nikde dohledat a vyhnat z hlavy taky nejde 😉

 • Eldar Eldar

  Tak abychom se také přidali my dva s Bobříkem.
  Díky Všem kteří udělali ten víkend tak neobyčejným zážitkem. Díky Všem kteří způsobili to že na Vandrárnu budu ještě dlouho a dlouho vzpomínat v tom nejlepším v jakém umím.
  Díky orgům za to kolik práce a času věnovali tomu jednomu víkendu, Všem CPkám za to kolik energie vložili do hry a v neposlední řadě Všem kteří do hry posílali jídlo. Ať už školní menza jejíž kvality rozhodně nelze srovnávat s mojí současnou školní jídelnou (menza v Godhaartu je prostě awesome) nebo nejlepší pajzl U Žlutýho’s ucha.
  Za Bobra bych poděkoval Všem co mi nakládali prací, že jsem nestíhal sledovat ani hlavní dějovou linku a zároveň Všem kteří z toho udělali tak úžasnej víkend, že mi to ani nevadilo (jmenovitě třeba überStrýček Loktar, který mě tak přívětivě přijmul do klanu, panu prof. Rufusovi alias Elofovi za to jak fajnové s ním bylo vyučování hospodských praktik a vůbec Všem trpaslíkům bez nichž by trpasličí fakulta nebyla tak trpasličí a bonusově i našemu chlupatému mazlíčkovi za to, že mě vůbec přivedl do tak super společnosti).
  Prostě a jednoduše díky Vám Všem za ty super vzpomínky z kterých budu ještě dlouho držet neumělý úsměv na rtech a díky nimž se budu ještě o něco víc těšit na další akci 🙂
  Díky.

 • Halvar Halvar

  I já se musim připojit s díky všem orgům a CP, kteří se podíleli letos na hře. Neustále se někde něco dělo a pořád bylo co dělat. Opět nezklamala krásná lehce pohádková atmosféra, kvůli které si člověk Vandrárnu jede užít.
  Další velký dík patří všem, kteří se podíleli na distribuci jídla do hry.

 • Mata

  Přestože už tu všechno tolikrát zaznělo, chtěl bych zmínit, že i já si moc vážím těch hektolitrů práce co jste všichni do organizace kolosu Vandrárny nalili a souhlasím s každým slovem chvály napsanou přede mnou. Jsem všem vděčný za vynikající zábavu, jmenovitě Darkovi a Dollymu za organizaci mé soukroumé dějové linky.

  A pro ty, co mě viděli poprvé, věřte prosím, že v realitě vážně nejsem ten věčně nas*aný démonní lord 🙂

  Tak snad zas příště!

 • Drix

  Bhylo tho fhajn. Užhil jshem shi bhosthavhu i nhašhi quethovhou lhinkhu (Hex a thak dhál). Lhidhé she mě bháli vhíc nheš, kdhybych bhyl dvhoumhethrovhý dhémhon. Dhíky všhem bhachienthům a phokhushným objhekthům. Jídlo bhylho dhobrhé a vhýživnhé a phrosth tho utheklo jhako vhoda. Vhečhery shtály thaky zha tho. Bhrosťhe dhíky Fšhem. Jhedhiná vhýtka jhe k předhernhím vhjechem, bhrothože she všhe objevovhalo dhost phomalu a phozdě.
  Drix alias Igor

 • Miranda Miranda

  Vandrárna byla prostě boží! A to říkám i z pozice CP, co vlastně “jen” pomáhalo (přitom jsem se RP vyblbla jak tři hráči naráz). Tímto děkuji Pavetě i Dollymu (stejně jako tradičnímu trochu pohádkovému settingu Vandrárny), že jsem se mohla tak vyblbnout v rolích kuchařky, skřítky, sirotka a podobně. Jen na málo larpech je to možné 😀 A taky večery byly skvělé. Zase vidět všechny ty lidi, co mám ráda, pohromadě u ohně 😉 Jen na můj vkus chybělo až moc lidí, které na AD akce běžně jezdí :-/ Ale což, snad za rok! 😉 Hrozně jsem si to celé užila a už se těším na nějakou další společnou akci…

 • Pavetta Pavetta

  Zpověď „HLAVNÍHO“ orga

  Když čtu ona slova díků, mám akutní potřebu se zpovídat.

  Za Vandrárnou stojí hodně práce, protože Vandar/Gothaard existuje už pěknou řádku let. A nemálo postav už zaťalo své drápy do její historie, přeměnilo ráz krajiny, smýšlení lidí i samotné jeho postavení. Není to tabula rasa, do které si orgové mohou jen tak čmárat. Naopak. Město má svou paměť v některých postavách a svitcích, stejně jako orgové v Deraniovi, Connanovi a Darkovi. To oni pozvedávají obyčejně se tvářící střípky hráčských předmětů a historií na artefakty, rodící se průsery i záchrany. Ke „Kronikářům“ Vandaru se významně přidal i Ragnar skrze nenáviděný Zahrain.

  A pak jsou tu postavy, které vykreslují úsměv na tváři. Nutí mocné lomit rukama a zakrývat si tvář. Rozhodné těkat pohledem. Chytré tupě zírat a zlé vykonávat dobré skutky. Díky Manče a doprovodu (Fáfa?!), Anče (Amiře), Adamovi, Zuzce a Muovi, kteří také svědomitě spolutvořili linky obsažené v hráčských historiích. Báře samozřejmě také!

  Ve Vandaru jsou i šoumeni, kteří aurou své osobnosti donutí plakat smíchy celé davy. Díky Pařizku i pane Zlaťáku.

  Ačkoliv les a ekonomika byly slabým místem (jako vždy), poděkovala bych neúnavným šelmičkám Attilovi a Snoopikovi za škádlení návštěvníků lesa a mnohých dalších.

  Tento rok mi i velmi pomohla Kiki, Sargold a Áďa, kteří nám pomáhali „zevnitř“, chodící mezi hráči a hlídající slabá místečka.

  Pro mě jako hobita bylo velmi důležité žrádelní zázemí, a tak byly povolány špičky! Paní Háta and company! Verča! Catie! Ondra a Adam! A Legase a spol.! Myslím si, že každý si mohl najít to své!! (A hned několikrát!!) Neochutnala jsem všechno, ale to se dalo čekat. Má mise zklamala.

  Mé speciální dík patří i Kláře (Altariel), protože nám pomáhala zajistit kemp. A co víc, byla i tou, kdo pomáhal uklízet!
  Darkovu taťkovi, který dodal dřevo, protože bez dřeva by nebyl oheň a bez ohně noční život.

  A Dollymu. Dolly svou svědomitostí převzal zařizování kempu od Klárky, s Darkem vymýšleli přepravu věcí (a že jich bylo!!!), vyplácel peníze, kontroloval přihlašování lidí a snažil se do nás (mě) pumpovat zodpovědnost, milosrdenství a přívětivost (nejen při schvalování postav, expů a rozdávání herních zlatek). A mimo jiné vymyslel i hlavní linku příběhu.

  Asi jsem tu nevyjmenovala všechny (jak se znám), ale chtěla jsem Vám všem naznačit, jak moc toho udělali ti, kterým říkáte CP. Kilometry, které naběhali, romány, které odříkali, pravidla, která vymysleli, linky, které vystavěli… Energie, která koluje v jejich žilách je opravdu zázračná a to, s jakou přesností, trpělivostí a vlídností mě podporovali v mém snažení, je nepopsatelné.

  Nebyla jsem na to sama. Nikdy jsem se necítila na nic sama. A když mi bylo ouzko, vždycky mě někdo poklepal na rameni a vyvedl mě na světlo možností, co by se „s tím ouzkem“ dalo dělat, aby to prospělo hře.

  Děkuji i Vám hráčům, kteří nejedete jenom na sebe. Bylo úžasné pozorovat, jak se mezi sebou hádáte, že někdo „dělá houby, anebo ještě míň než houby. Možná jedovaté houby!“, že knihovnice přepisovala a dopisovala svitky, že v lesích pochodovaly stromy, že v městě vlastně vůbec nikdo neběhal a mnoho dalších věcí.

  No a pak ty večery… klubíčka.. medovina… žihadla… pivo… ufff… taky jedna ze silných linek Vandrárny.

  Jsem grafoman, vím… takže… kratší verze
  „DÍK“

 • Catie Catie

  Každý rok píšu nadšený povandrárenský příspěvek, protože jsem hrozně nadšená a chci aby další víkend byla další Vandrárna. Takže letos ho napíšu zase 🙂

  Jsem hrozně nadšená a chci aby další víkend byla další Vandrárna! Ale protože organizátoři, kteří to zvládli na 1, jsou určitě absolutně vyšťavení, počkám si teda ten rok 🙂 Díky všem, orgové, CPka, hráči a kuchaři! 🙂

 • Altariel Altariel

  Tak tady jsou fotky (omlouvám se za kvalitu, mám už delší dobu docela dost špinavý objektiv a zatím jsem to nedala vyčistit…)

  https://plus.google.com/photos/113063971451556807540/albums/5939837767332439553

 • Tinglin Tinglin

  Také se přidám k poděkování, a to všem, kteří vytvořili takový skvělý víkend; hráčům za to, jak si hezky hráli a interagovali, Všemožným hospůdkám a čajovnám za dobroty a zázemí, a nejvíce organizátorům a CP, že do toho dali tolik energie, času a vůbec všeho – díky tomu byla letošní Vandrárna prostě Vymazlená Akční Nezapomenutelná Dokonalá Rasistická Alegorická Reprezentativní Nejlepší Azasezarok!

 • Ragmon Ragmon

  Krom děkování bych také rád obnovil tradici epilogu od postavy:

  Na skále nad Gothartem blízko místa, kde bývalo srdce hvozdu, stojí strom, který skoro vypadá jako obrovská postava… v koruně tohoto stromu sedí druid, kterého každý obyvatel Godhaartu zná. Je to Gyrlas, bývalý děkan fakulty Přirozených Věd Přírodních. Pozoruje město a přemýšlí… Již moc dlouho Godhaart vykořisťoval les… pouze bral a nic mu nevracel. Místní druidové a hraničáři dávno odešli a je to on, kdo bude nyní bránit hvozd před vlivem města. Hvozd žije. Je probuzen, avšak kdo ví, co se s ním stane bez jeho srdce. Drží ho pohromadě bytost, kterou znal jako KarGaria Ettela a jeho dryády, nyní proměněné v krásné listnaté stromy. Strom s druidem v koruně se dává do pohybu, odvrací se od Godhaartu. Kráčí hlouběji do lesů.
  Gyrlas bude uklidňovat hvozd, který nebude útočit, bude pouze bránit to, co po právu patří přírodě. Ať si lidé vypěstují vlastní stromy, ať chovají vlastní zvěř, Godhaart si bral moc. On je varoval, on jim to říkal. Neposlechli, neměli k němu úctu. Tady mají výsledek.
  S mocným hvozdem se probraly také skalničky. Gyrlas také varoval, před zvukem skal. Oni neposlechli, dále těžili nerosty, rvali silou bohatství skal z jejich niter. Trpaslíci hledali diamanty a rudy, ničili skalničky, aby z nich mohli dostat drahé kameny, které jsou jejich srdcem. Teď už však ne.
  “Sami si za to mohli. Jejich arogance toto zavinila” řekl Gyrlas větru, který mu v koruně vál do tváře. Pomyslel na své studenty… je si jistý, že hraničáři ze Sidovi skupiny a také z podpůrné skupiny jsou dostatečně zdatní, aby se pohybovali lesem. Mnoho jiných však ne. “A to je dobře…”

 • Kargar Kargar

  Jinak už jsem si jist co jsem zapomněl a to:
  Lucernu – zapomněl jsem jí v neděli večer u ohně. Vypadal asi takhle akorát černá :http://www.nazahradu.snadno.eu/eshop/foto/503/503456_o_0.jpg

  Maska morová bílá – skončila u Orgů a zapomněl jsem si jí vyzvednout

  Pokud někdo má v držení jednu z těchto věcí ať prosím napíše

  • Dolly Dolly

   Tvou lucernu mám ve sklepě. Požaduji za ní 10.000.000 Kč, tryskové letadlo s plnou nádrží a pilotem, který umí rusky a taky pizzu s ančovičkama. Pokud tohle všechno nebude do 1 hodiny před mou skrýší, tak budu každých deset minut zapalovat obsaženou svíčku a to až do jejího kompletního vyhoření…

 • Flame Flame

  Já se přidám k děkovačkám.
  Děkuji Dollymu, Pavettě a celému org týmu, který se staral o to, že naše fantazie pracovala na plné obrátky a byli jsme nuceni neustále něco dělat. Vážně. Nestíhal jsem chodit jíst, kolik jsem měl práce. Dále děkuji jídlotvůrcům, jmeovitě Verče v hospodě, paní Vaňkové, Ošklivému a Ošklivějšímu v toustárně, kde mě ztrestali jídlem tak ostrým, že příště si dám radši žiletky a čajovně, která mě pravidelně zachraňovala od smrti žízní. Dál chci poděkovat rektorce, že mě nepráskla, a HLAVNĚ!!! chci fakt moc poděkovat Klanu. Jmenovitě: Loktar, bez kterého Klan není Klan, Halvar, jež je jeho bratrem, Halfred, jež je bratrem mě, Elof, který ví, co s čím dělat a nováček Eldar alias Bobr, který nejde pro dobrou hlášku daleko a umí si trpasličí humor užít tak, jak se užívat má. V koňských dávkách. jako poslednímu chci poděkovat Attilovi, jehož bullet time movement mi pomohl užít si souboj tak, jak už dlouho ne.
  Díky, Draconico.

 • Kargar Kargar

  Tak já musím taky poděkovat a to hlavně organizaci. Vandrárna letos byla tak strašně luxusní a skvěla naprosto mi to vzalo dech! Děkuji celému org týmu a to hlavně Pavettě a Dollymu protože, jen díky nim jsem si mohl zahrát takhle skvělou postavu. Mé díky taky patří všem kdo vařili a díky kterým jsme nezemřeli hladem. Paní Vaňková a její lívance nezklamali a potěšila mě velice obě hospody ve kterých jsme vždy našel něco na zub. Snažím se tady jmenovat všechny kterým chci poděkovat protože, to byli oni kteří mi letos udělali tu nejlepší Vandrárnu na které jsem kdy mohl být.
  Děkuji moc Mamrovi který, bedlivě naslouchal lesu. Hra sním byla pestrá a bylo vidět že to co mu říkáme i poslouchá.
  Díky Sidovi a jeho týmu který byl to pravé co dělalo z hraničářů ty pravé průzkumníky. Ty hoši se prostě ničeho nebáli a dalo se na ně spolehnout.
  Díky patří i Kiki která moji postavu nezabila když za ní chodila kvůli každé blbosti.
  Díky Inzionovi že nás vzal na průzkum podzemí.
  Velké díky patří Adě díky které jsme si naprosto dokonale užili naše druhé postavy.
  Díky Ragmnovi a Renťáku že jsem mohli být jejich bratrem v cechu.
  Díky Lídě která předvedla něco z čeho jsem jen mohli valit oči jak to bylo skvěle zahrané.
  Největší díky hráčům patří dvěma osobám a to Renn a Zorce. Protože jen díky nim vznikla moje postava taková jaká byla a s nikým jiným jsem si takhle moc vandrárnu neužili. Opravdu holky byli jste úžasné 🙂

  Mé díky patří prostě všem protože, jsi ho všichni zaslouží. Vandrárna byla prostě opět luxusní a skvělá akce a ještě mi bude dlouho trvat než se mi přestanou před očima přetáčet nějaké okamžiky. Díky Moc Všem!

 • Ragmon Ragmon

  Děkuji orgům za to, že nám Vandr připravili, jelikož byl zase luxusní! Pervertina jeskyně přeměn, celá hlavní linka i vstřícnost vůči nápadům hráčů, to se vše cení a bylo naprosto dokonalé!
  Chtěl bych také poděkovat všem studentům Fakulty Přirozených Sil Přírodních a to jak Alpha teamu, který byl schopen opravdu vyřešit vše, na co jsem je poslal, tak i dalším, kteří se dokázali zapojovat do děje i když jsem neměl čas je do děje nějak zapojovat. Moc mne potěšilo, když se studentka přišla poptat na skalničky apod…
  Také samozřejmě musím poděkovat všem, kteří se starali o to, abychom neumřeli hlady a to jak toastárně, kde jsem si užil svou část pekla ve formě chilli, tak i paní Vaňkové, Verče, která nám vařila v menze, i čajovně a hospodě. Vše toto k Vandru patří a vše to tam znovu bylo!
  Doufám, že se příští rok zase sejdeme a těším se na vás!
  Ale pamatujte… kdo se bojí, nesmí do lesa…

 • Goranda Goranda

  Díky moc Pavetě a Dollymu za to, že letos dali všanc své nervy, všem hráčům, že se bavili a především všem lidem, které jsem zas tak ráda viděla! 🙂

  • Attila Attila

   Také bych chtěl poděkovat všem hráčům za nádhernou hru, Dollymu a Pavettě za možnost být CP, orgtýmu za super prostředí a spolupráci a lidem, kteří se starali abych neměl hlad 🙂 . Letošní Vandrárna se mi opravdu moc líbila (a to nejen kvůli brečící srně a topícímu se vlkovi 😀 ), ještě jednou děkuji všem.

 • Sid Sid

  Půjčka a půjčku. Půjčím kroužkovou zbroj, kroužkovou kuklu a plátové rukavice. Osobně by se mi hodila nějaká prošívka, obvazy, brašna, prostě ledacos. A pokud nemáte nic na výměnu, tak vám to pučim jen tak.

 • inzion inzion

  Ahoj, jak to bude se sesíláním kouzel? budou zaklínadla? a případně jak dlouhá?

 • Mihalin Mihalin

  Tak odvoz už bych měla, teď ještě hledám někoho s chatkou, kdo si myslí, že bych se vešla mezi jeho věci na podlahu. Hlásí se někdo dobrovolně? 😀

 • Ragmon Ragmon

  Nechci bejt, zlej, ale ty pravidla pro hraničáře si někdo vytáhnul z nosu… Úder varování se rovná úderu zloby, vše ma nějaký “cooldown” díky kterému je to dost nepoužitelné například při boji… Dále pak už to docela jde, ale postavy zase nemají dostatek zkušeností na to, aby se tak vysoko dostaly…

 • Tyris Tyris

  Jen kdyby náhodou, nebude mít někdo v pátek po půl sedmé tři místa z MB?

 • Đark Đark

  Aktualizovány stránky: Přidány dovednosti a dvě nové legendy.

 • Dunar Dunar

  Nemáte někdo prosím místo v autě z Jablonce, a někdo z Prahy?

 • Haleth Haleth

  Tak zdravím (relativně) ze severu! Užijte si Vandrárnu! Sakura a její skřítčí armáda se příští rok vrátí, silnější něž kdy dřív! Je divné narušit krásnou tradici a nejet (pro mne) na jeden z nejlepších larpů vůbec. Naštěstí mám z předchozích let tolik krásných zážitků, tak s nimi budu muset vystačit. Doufám, že vás všechny uvidám v létě na Táboře, ale zatím- za Vandar (a hlavně skřítky)!

 • Attila Attila

  Ahoj. Kdyby mel nekdo zajem, tak mame jedno volne misto na Vandrarnu. Odjezd z Prahy v patek cca ve ctyri. Zajemci pista na safarikdavid, gmail.com

 • Mihalin Mihalin

  Ahoj lidičky, nepojede někdo s volným místem v autě na Vandrárnu z Prahy v pátek večer (cca po půl sedmé), nebo z Bolky po půl deváté? Autobusem, jak jsem zjistila, bych tam byla o půlnoci.

 • Dunar Dunar

  Vzdávám se svého místa na chatce…takže kdo dřív příjde, však vy víte..:)
  (je zaplacená,srovnáme se na místě)

 • Đark Đark

  Aktualizován seznam registrovaných a plateb.

 • Attila Attila

  Hele, proc jsou Flame, Grom, Tinglin a Loktar registrovany dvakrat?
  Ano, puntickar je zpet :-p

 • formis formis

  Nabízím volné místo na chatce, kdo se první ozve ten ho získá…:) Nebo ho propadne do konkurzu.

 • Đark Đark

  Zveřejněn seznam lidí s nárokem na chatku v sekci registrace.

 • Đark Đark

  Zveřejněny podrobnosti k registraci. Rovněž připomínám, že přihlašování poběží již od dnešních 21:00.

 • Đark Đark

  Sháníme další CP – hlásit se můžete zde. Nabízíme mladý kolektiv a firemní bonusy. 😉

 • Đark Đark

  Spuštěny stránky!

 • Flame Flame

  Drazí přátelé, budu si objednávat nějaké věci z Fantasyobchodu, kdo byste něco chtěli, dejte mi do pátku, tj. 4.10. vědět, přiberu Vám to a popřípadě dovezu nejpozději na Vandr.

 • Už se nemůžu dočkat!

 • Vemon-Mr.Pergin Vemon-Mr.Pergin

  Ahoj lidi. Jen připomínám, že na Vandárnu pojedu. Neviděl jsem vás celé věky a fakt se na vás těším. Též se nabízím orgům – pakliže bude potřeba s něčím “píchnout”, tak se vynasnažím pomoci.

  PRO VŠECHNY: Když mě budete chtít kontaktovat, tak na mail tomas.rynekr@seznam.cz, tel.: +420 724 778 335 (odpovídám většinou hned)

  protože
  na facebook chodím tak jednou za 3 měsíce a na vemon.e@seznam.cz koukám tak jednou za měsíc. Tímto se omlouvám za případnou neúmyslnou ignoraci. 🙁

 • No to doufám, že tu bude brzy info, když už po mě lidi chtěj kostýmy na šotky… 😀

 • Cirion Cirion

  Máš tu špatné datum (8. měsíc místo 10.)
  Páteční úvod do hry nebude?

Mus bt zalogovn pro zanechn komente.

Coded by (MW) and designed by Đark
© 2009 Academia Draconica - All Rights Reserved!