Login

Knihovna

Vzhůru do roku 2013!

Ahoj Akademici.
Na žádné novoroční projevy tu zvyklí nejsme, ale aby v zimě AD stránky nespaly, je tu tento bilanční motivátor s výhledem do nového roku. Protože ho píšu individuálně, jsou tam samozřejmě subjektivní postřehy.
Minulý rok byl tvrdý po všech stránkách a množství zkušeností nebylo vůbec zanedbatelné. Je těžké určit, jak dlouho ještě bude larpit neformální sdružení AD. A v jakém počtu…
Silvestr opět ukázal, jak velká banda se dokáže sejít na relativně soukromé akci jedné larpové skupiny. Je to trochu i pocit hrdosti, který se rozehřeje v srdci, když nás vidím takhle pohromadě. Myslím, že si dá i říct, že díky přátelskému přístupu dokážeme přilákat na naše akce podobně přátelské člověky, kteří se pak cítí dobře. Pokud to tak je, nechci víc, protože tím by byl naplněn hlavní cíl (Alespoň pro mě, přestože zrovna já nejsem představitel té diplomatické stránky AD :-D).
To je všechno ale věc současnosti či minulosti, co se tedy chystá na rok 2013? Budou staré známé akce? Přibude něco nového a zmizí nějaká akce do propadliště dějin? Pojďme projít následující rok:
Jaro: První akce, kterou chystá Heaterice Libera je Jabcon, setkání hráčů komorních larpů, PC a stolních her v Liberci. První termín, o kterém jsem slyšel je: 15-17.3

O měsíc později 19.-21.4. se chystá vlajkové postapo Akademie Poslední kolona(ie). Každý, kdo by se cítil na to, nějak přispět k organizaci (Přihlášením do zombie teamu, posílením organizace v poli administrativním, propůjčením zajímavých technologií, či přímo příspěvkem na akci (odepsatelným z daní) –je vysoce vítaný). Ostatní just přijeďte a užijte si to jako obvykle a rozjeďte roleplay jak to umíte.

Další (o trochu menší z pohledu Ad účasti) akcí je Azeroth, kam se většina chystá podpořit Mottlika ve velení trpaslíků či CPčkovat do Pandího lesa.

Jarní FESTIVAL je letos nejkrizovější akcí, protože státní svátky připadají na středy. Čekejte tedy brzy anketu, zda se festival má letos konat.

B5A – k této bitvě nemusím nic dodávat. Sice přibyly píky, ale to nic nemění na tom, že jedeme potřetí za elfy a že není jiné touhy než obhájit vítězství a zkompletovat zlatý hattrick. (Toto je samozřejmě hlavně motivační, víme, že nejdůležitější je skvěle vypadat a dobře si zabojovat bez mrmlů a frflů). Uvidíme, jaké bude obměněné B5A letos.

PP- Bitva na Moravě s menší účastní AD (menší oproti B5A). Letos začíná nová trilogie pod novým organizátorem (kterým je některým z Vás známý Maoren). Uvidíme, zda scénář letos přiláká AD team do řad Gondoru.

Červencová vůně střelného pachu (fakt je to bez chyby) – Dědictví míru – 1. LARPová liniová bitva. Loktar to rozjíždí, bude se střílet z mušket, bude to v malebném koutě Železných hor, který znáte z Norgathů, prostě dost argumentů na to zajistit si čas i peníze na účast.
Termín 5-7.7. Limit 150 lidí.

28.7. pak začíná největší Akademická akce roku a tou je už po jedenácté Fantasy tábor. Není žádnou výhrůžkou, že každý FT v podobě v jaké ho známe, může být poslední. Přeci jen stárneme, přibývá zaměstnaných a 14 dní volna v kuse může být problém. Proto využijte určitě této 14 denní unikátní akce, kterou naplňují různé formy rolového hraní, plus mnohé další. Kontinuální příběh bude tentokrát zasazen do zcela fiktivního světa a odhalení co to bude, se dozvíte dřive než za 14 dní.

Září nebo říjen je určen pro Vandrárnu, ale dostáváme se do vzdálené části roku a není jisté, který termín bude vybrán. Každopádně se letos chystají velké změny a možná i posila zvenčí.

V listopadu pak určitě Bolcon, možná v drobné obměně.

Dále už nevidím a jistě se mi nepodařilo vybrat další menší akce, kterých se účastní vždy menší AD skupiny. Ať jde o tvrdší bitvy Úvaly či ZKAPKA, komorní larpíky na jedno odpoledne.

Chtěl bych Vás, všechny, kteří se alespoň malinko cítíte být srdcem Akademiky, či máte AD v oblibě, abyste věnovali trochu svého úsilí či pozornosti snahám dalších našich členů. Bez CPčkek bude Vandrárna jen obyčejným světem a ona měl vždy punc neobyčejnosti- když pořádá Mu akci, na kterou žádal grant v hlavním městě AD (v MB) a přijde 6 lidí je to prostě smutný- Třeba Bolcon ukázal, že nemáte o nápady nouzi, sbírka na mou rozbitou kytaru (zde si stáhněte „díky moc“ všichni, ke kterým se dík nedostal)ukázala, že Vám není lhostejné co se děje kolem, u setkání s krizovými životními situacemi jste prokázali, že máte srdce na správném místě. Snažte se mít oči otevřené, spousta z Vás může pomoct víc, než si myslí.

Kromě akcí nás tady čeká i spousta práce, ze které ale můžeme i dost vytěžit. Avalon je plný věcí a potřebuje vyklidit. Základna Javor si žádá brigádu, ale pokud se uskuteční, je sem pak možné jezdit na akce a na komorní i větší postapa (nejenom) je to tam jak dělané.

Proto vzhůru do roku 2013 s heslem „Přepněte své vnímání na vyšší level“ se těším na setkání v kostýmech i bez nich.
Deranius

Komentáře

17 comments to Vzhůru do roku 2013!

 • Už uběhlo 14 dní?
  Tak to bychom se mohli dozvědět v jakém světě se budeme vyvražďovat na fantasy táboře – prosím, prosím, smutně koukám.. 🙂

 • Uvaaaaaaa, nejvíc nejlepší příspěvek, nejvíc nejvíc se těšim!

 • Ragmon Ragmon

  Už mi nějaké to posezení u ohně s kytarou fakt chybí… Ať už je to tady co nejdřív!

 • Tinglin Tinglin

  Těším se, už mi pobíhání v legračním převleku a s dřívkem obaleným molitanem začíná šíleně chybět!

 • Legas Legas

  hustý 🙂 už teď se těším na vše 😀

 • Miranda Miranda

  Týjo, jak na tohle ragovat…;) Co se mě týče, budu nadšená účastnice AD akcí prostě pořád, dokud budou!!! A budu nutit lidi kolem sebe, aby byli taky nadšení! 😀 Jsem určitě pro, aby proběhl Jarní festival, i kdyby byl jen na pátek-neděle a i kdyby tam nebyl program 😀 Co bude na Vandrárně netuším, ale když bude potřeba, tak proč bych si jednou nevystřihla nějaká CP…Taky skládám vám všem orgům a pomocníkům tábora megavelkou poklonu, že bude i 11. tábor! 😉 Že už být nemusel, víme asi všichni… K akcím bych ještě připojila každoroční, i když neúčinný, náhec na Gamecon 😉 A bohužel se letos Libušín zase kryje s Kolonou :-/ (Ale o to větší důvod kompenzace v podobě Jarního festivalu 😉 ). A co se mě týče, budu potřebovat nahecovat hráče na Terapii tmou, v Liberci a Praze to bude určitě, jestli se mi podaří dohodnout místo v MB, tak proč ne taky tam…

  • Terapie tmou, byl můj nejsilnější herní zážitek za celou mou éru LARPu… ale v zájmu mého duševního zdraví už do toho nikdy nepůjdu… 😀 (Tohle je mega poklona, kdyby to nebylo poznat 😉 )

   • Miranda Miranda

    Och…týjo, to mě fakt těší! 😮 Moje komoráková prvotina a takové chvály! 🙂 Něco podobnýho mi řekl i hráč, který z té hry v den dění chtěl odejít, a když mě po dvou měsících zase viděl, tak mi za to poděkoval, že za těch 11 let, co dělá larp, se ještě nikdy necítil tak na dně 😀 Ale že je za to rád. (Na druhou stranu je ale i hodně lidí, kteří to považují za průměrně dobrou hru). Mno, každopádně…bych si měla rozmyslet, jestli někdy zrealizovat to, co jsem začala rozpracovávat a pro nedostatek času to nebude hotové dřív jak o prázdninách. To by teprve měla být nálož emocí (pokud se záměr samozřejmě povede…). Ale …asi to budu muset označit lebkou s hnátama nebo něčím takovým 😀

Mus bt zalogovn pro zanechn komente.

Coded by (MW) and designed by Đark
© 2009 Academia Draconica - All Rights Reserved!