Login

Knihovna

Bolcon 5

Bolcon netradiční epilogue

Milí hráči a hráčky,

máme za sebou další Bolcon, a tuším, že ho hodnotíte kladně. Proč tedy epilog k akci, která nebyla žádným spojitým příběhem,kde ani hlavní org nemůže tušit co se kde vlastně dělo? Prostě tak..začátek úvahy formuje krátký, ale potěšující rozhovor s panem řídícím, jehož dobrota umožňuje uspořádat akci na dva dny s jídlem za 170kč.

Byli jste pochváleni, vy mladí lidé, kteří neberete alkohol jako hlavní náplň víkendu. Nemyslím tím, že by se nepilo, ani pan řidící to tak nemyslel. Vy i já víme, že alkohol večer po LARPu (nemyslím Bolcon) probíhá. Jde o to, že hlavním tahákem akce není večer se zbourat, což je hlavní víkendový programem velké části mladých lidí.

Vy, aniž si to uvědomujete, vytváříte hodnoty, byť materiálně netrvalé. Co je však důležité, je blahodárné působení takovýchto akcí na psychiku. Jistě sami cítíte, i přes smutek, který provází každou skončenou akci, že vzpomínky na prožité události budou ještě dlouho “nabíjet” v normálním stresuplném životě.

Děkuji vám, že k nám jezdí tak velká banda slušných mladých lidí za zábavou. Mám radost pokaždé, když vidím jak se škola v pátek večer plní. To je má odměna, která mi za práci, kterou strávím se zařizováním stačí. Když k tomu připočtu svou maminku, která pro zdařilý průběh víkendu obětuje svůj klid (Strach, že něco ve škole, byť neúmyslně, rozbijeme je tu vždy)a naplní vaše bříška je alchymie úžasných dvou dní naplněna.

Už teď se těším, až vám budu moct oznámit: šestý Bolcon se koná …..

P.S.

Děkuji všem kdo se podíleli na bavení ostatních: Filmotéka, PJs, dovozce her, Noční LARP, Pohádkový minilarp..a dál všem co si přijeli hrát..takže všem:-)

Letošní Bolcon proběhl 27. -29.11 v základní škole Dalovice.

!POZOR!POZOR! Změna termínu z 20.-22.11. na 27. – 29.11

Nový UPDATE.(15.11) Program a přihlášení.

Bolcon je setkání hráčů stolních a rolových her, stejně tak her počítačových. Na posledních dvou conech se konaly i komorní LARPy a to konkrétně hra Ztraceni v temnotách a dvakrát pohádkový argumentační LARP.

Kolik to bude stát?

50kč účastnický poplatek

50 kč za připojený počítač na LAN party

120 kč za jídlo

Jídlo je pouze možnost, kdo se rozhodne stravovat sám, neplatí, ale taky nic nedostane:-).  Za své peníze dostanete páteční večeři a kompletní stravu na sobotu (Snídaně, oběd,  večeře, druhá večeře a snídani v neděli). V případě touhy po vlastní stravě je možnost uvařit si. Registrace jídla je možná do čtvrtka 19.11 do 22:00.

Přihlášení

Přihlašujte se na mail adorg@seznam.cz, do předmětu zprávy uveďte prosím pro přehlednost BOLCON. Do emailu udejte své jméno a příjmení, vaše rozhodnutí ohledně jídla a LAN party a orientačně uveďte preferované aktivity. Pokud by jste chtěli čímkoliv zajímavým obohatit program (Přednáška, film, LARP,hra, stolní hra, rolová hra, divadlo) budeme jenom rádi. Uveďte to prosím také do svého mailu.

Upozornění: Některé aktivity (třeba noční LARP) budou mít omezenou kapacitu, je tedy nutné dohodnout se s jejich “garanty”

Příklad: Johann Vořezprut, s jídlem  i LANkou (220kč), aktivity: Noční LARP, LAN, Pohádkový LARP, stolní hry.

PŘEDBĚŽNÝ PROGRAM (Změna vyhrazena)

Komorní LARP (hororový) – Martin”SID” Ouředníček

Pohádkový argumentační LARP – Zuzka “Miranda” Malcová

Jeskyně

Volné hraní

PJ Daniel “MU” Hrnčíř (Shadowrun, DrD)

Gamemaster Ondřej “Berethir” Krahulec – RPG Časy se mění

Storyteller Michal “Halvar” Malec -Call of Cthulhu pro cca 7 hráčů

Storyteller Michal “Halvar” MalecExperimentální Call of Cthulhu přesně pro 6 hráčů

Gaymaster  “Johny “Vaněček – Pokecthulhu

Filmový sál (Kromě filmů, který vybere dav promítání filmů z táborů 2007-2009, jarních Vítkovic a minifilmy z dílny Blessed Crew, přednáška o deskovkách )

Stopovaná podle svítících předmětů – Marie “Goranda” Vaňková

LAN party ve 3.A (Turnaj v DOTě,soutěž v CS a dále dle výběru)

Míčková válka v tělocvičně i jné zábavné kratochvíle.

Programová porada Akademie pro rok 2010 (Sobota, kolem 17:00) – Představení plánu akcí na rok 2010 s možnostmi pro vás. Účast na této poradě není nijak omezená, proto máte – li zájem připravte si své poznámky, připomínky či klidně návrhy činností a akcí, které by mohla Academia zaštítit a které obohatí naše portfolio. Iniciativě se meze nekladou.

Akce se koná jednou, výjimečně dvakrát do roka a kromě prvního ročníku, který proběhl v DDM je místem setkání základní škola Dalovice.

Přihlášení na Bolcon 5 (aktualizace 15.11.):

Deranius, Elfin, Chmely,Dolly, Goranda, Elendil (Ný), Haleth, Legas, Ankar, Eurius, Kargar, Conan, Káťa, Johny, Mu, Zuska, Sid, Halvar, Aerenthiel, Berethir, Tinglin, Arguil, Efaran,Tiris, Loktar, Nord, Lenon, Drak, Pedro Nathaniel, Angmar, Inari,Inzion, Garja, Rodrigo, Darkdrix, Egwain, Vivien, Elendyl, Mihalin, Majkýý, Stouny, Đark

Komentáře

220 comments to Bolcon 5

 • Altariel Altariel

  Zapomněla jsem semka dát odkaz na moje fotky 🙂
  http://arien.rajce.idnes.cz/Bolcon_27.-29.11.2009/

 • Sid Sid

  Bohužel se taky připojuji k hordám nakažených. Kdo ví, jak to bude vypadat ´´2 weeks after first infection´´ 😀

 • Garja Garja

  Tak přece chřipka. Mě v pondělí málem bouchla hlava, ale teploty nemám. Teda nemám na koleji teploměr 🙂 Do školy částečně musím, 100% účast je fajn výmysl. Budu se asi muset odrovnat, abych určil jak moc jsem nemocný. Jinak samozřejmě Bolcon byl dobrý. Hlavně kuchyně byla výborná a chtěl bych poděkovat té dlouhovlasé bytůstce co mě z pátka na sobotu navštívila na mé samotce. Díky Chmely

  • Altariel Altariel

   Jj, vítej v pekle zimního semestru… Já mám tímto uplně v prdeli proseminární práci a dvě cvičení, neb má nepřítomnost na nich už vypršela před týdnem kvůli archivu… Ale třeba budou učitelé milosrdní…

   • Adso Adso

    Pokud se nepletu, dle studijního řádu UK je po předložení potvrzení od lékaře o nezpůsobilosti k návštěvě vyučovacích hodin nucen vyučující nezapočítávat tyto hodiny do absencí.

    • Altariel Altariel

     Tak např. citace Dršky: ” No nebudu vám tolerovat ani nemoc samozřejmě… Jistě chápete, že kdo je nemocný, tak studovat nemůže tak jako tak – to je logický…”
     Navím já to mám hlavně kvůli bakalářce a proseminárce – kvůli nim jsem měla na tenhle týden zamluvený dvě návštěvy v archivu a neproběhne ani jedna. A celý leden, tedy pro mě ztěžejní měsíc na obě dvě práce, tam mají zavřeno… Takže mě zabije můj vedoucí bakalářky, protože do poloviny ledna jsem mu měla odevzdat název práce…

 • Pařez Pařez

  Přidávám se k již slušně dlouhému seznamu chřipkou nakažených, taktéž jsem doma a chrchlám jak blázen…
  Jinak , akce byla opravdu povedená a děkuji za výborné jídlo, výborný ping, výborné dobrodružství , etc ….
  Nebyl bych to já , kdybych něco nezapoměl, proto přikládám k této zprávě seznam pohřešovaných:

  1) Malý dětský polštář velikosti cca 30x30x15 cm s motivem Křemílka, Vochomůrky a Pařezové chaloupky. Hledaný byl naposledy spatřen v neděli 29.11.2009 okolo půl páté ráno v třídě 1.A. Pravděpodobně byl přesunut do koše s polštářky, v téže učebně , z něhož jsem měl na spaní několik vypůjčených. Pokud pohřešovaného spatříte, postupujte s největší opatrností. V případě chycení prosíme o kontaktování a domluvení předávky, odměna vás nemine.

  2) Pár bačkor, šedivých, starých, chumlavých, teplých o velikosti cca 43. Naposledy viděny při odjezdu před třídou počítačových orgií. Majitelem odloženy při sešlapování plastových lahví. Taktéž prosíme o kontakt a pokud možno i domluvení předávky…

  Děkuji..

 • Đark Đark

  I já se přidávám k pochvale akce. Byla luxusní, spousty zajímavých aktivit a hlavní dík technickému zázemí a dokonalé kuchyni. 😉 Jinak mám taky chřipku a – http://www.novinky.cz/domaci/185854-hlavni-hygienik-praseci-chripku-ma-az-90-procent-nemocnych.html

  • Adso Adso

   Já tu českou hysterii sleduju akorát z informačních portálů a zdá se mi, že jsme jediná země v Evropě, která to řeší. Tady to nezajímá fakt nikoho a podle místních epidemiologů žádná epidemie prasečí chřipky fakt neprobíhá. Respektive v tom smyslu, že by byla výrazně nebezpečnější než epidemie běžné sezónní chřipky…

 • Halvar Halvar

  Tak i já se připojuji s poděkováním za výbornou akci. Teťě za mňam mňam jídlo, hráčům, kteří měli odvahu si semnou zahrát Call of Cthulhu (hlavně experiment 🙂 ) a orgům, že akce vůbec mohla proběhnout.

 • Deranius Deranius

  Ty jo, leží vás fakt nemálo. Myslím, že je čas na uzavření institucí, kde se denně schází mnoho lidí. (Třeba namátkou střední školy..nebo tak:-)

 • Drak Drak

  Dík moc za super akci a taky za tu super chřipaňu, kvůli kerý mám 38,2 a ke komplu můžu jenom, když všici spijou 😛

 • Goranda Goranda

  A ještě jedna věc. Chci říct, že když jsem se chystala na noční horor larp, nebylo mi dobře. Při něm jsem málem omdlela a po něm mi bylo na umření. Z velké části kvůli mému nočnímu “blbnutí”, jak řekl můj taťka, teď ležím doma s chřipkou. A stejně toho nelituji, protože to pro mě byl nejvíc cool zážitek z Bolconu:-)Takže díky nejvíc, Martine, Flame, Elendile, Inzione, Kargare a další, plus mí spoluvyšetřovatelé.:-)

 • Miranda Miranda

  http://shadowrunlarp.php5.cz/ Tady je odkaz na stránky shadowrunu.

Mus bt zalogovn pro zanechn komente.

Coded by (MW) and designed by Đark
© 2009 Academia Draconica - All Rights Reserved!