Login

Knihovna

ZETA Reticuli

Komentáře

24 comments to ZETA Reticuli

 • Illidar Illidar

  EPILOG

  Vysoko na nebi byly vidět dvě od sebe se oddělující stopy strategických bombardérů. Etheral stojící uprostřed nádvoří se překvapeně otáčel dokola. Letadla byla příliš vysoko a letěla moc rychle, aby se dokázal dotknout myslí pilotů.

  Tuhle zbraň ještě lidé nepoužili a on nevěděl, co má čekat. Poslední, co zaznamenal je zběsilý úprk všech živých lidí do podzemního bunkru a civilní budovy.

  Oslňující žár zaplnil nebe a z lesa byl slyšet řev hořících Sektanů. Prakticky ihned dorazila tlaková vlna – některé stromy byly vyvráceny, vzduchem létaly klacky, kamení i kusy budov.

  Vzápětí se zablesklo podruhé, tentokrát bylo epicentrum vzdálenější, a k lidem, krčícím se podél stěn, dolehl výbuch jen jako temné dunění. Okny, jejichž zabednění bylo tlakem vyraženo, dovnitř foukal vítr a odnášel prach ven.

  Najednou se rozhostilo ticho. Krom občasného kašlání či zasténání raněných nebyla slyšet střelba, výbuchy granátů ani motor polského obrněného vozu. Celé to působilo až nepatřičně.

  Po chvíli se ozvalo chrčení vojenské vysílačky.

  “..ejskič! Příjem! Základno, hlaste se! Hovoří plukovník Lejskič! Příjem!”

  Někdo se pomalu zvedl a stiskl tlačítko příjmu.

  “Jsme tady… žijeme…”

  Vysílačka se odmlčela. Praskání způsobené cizáckým rušením i elektromagnetický reziduál v okolí po jaderném výbuchu sice měnily vysílání ve změť slov, ale to podstatné tam bylo. Přeživší vojáci pomalu vyšli z krytu a vytlučenými okny opatrně vykukovali civilisté.

  Koruny stromů sežehnuté a otrhané, betonová zeď okolo základny na mnoha místech provalená. Posloužila účelu a ztlumila efekt tlakové vlny. A k nebi v dálce stoupala dvojice pomalu chladnoucích hřibovitých mraků.

  “…tady Omega, příjem! Dle zpráv z meteorologické pozorovací stanice vítr fouká severovýchodním směrem, takže vaší oblasti nebezpečí zamoření radioaktivním spadem nehrozí.”

  Všichni začali opatrně obhlížet škody, přeživší personál PCHT ošetřoval raněné. Bylo třeba začít organizovat opevnění základny, úklid sutin a kuchař potřeboval zadělat na večeři. Když narovnávali v jídelně shozený a rozbitý terminál, ozvala se vysílačka potřetí.

  “Hovoří plukovník Lejskič! Půda kolem vás je ještě horká. Zatím setrvejte na místě, posíláme k vám posily. Opakuji, půda kolem vás je ještě horká. Večer očekávejte moji inspekci, přijede se mnou i doktor Oak. Plukovník Lejskič, konec!”

  Neprozkoumaný bunkr pod starým armádním skladem se zdál být klíčem k nečemu většímu než jedné frekvenci, rušící psionické vlivy Etheralů. Nejistý výsledek jejich snahy se ukáže až časem, ale problémy, které se okolo jejich dočasného domova stahovaly, byly daleko neodkladnější.

  Vojáci a civilisté si vyměnili pohledy, pak se společně podívali na jednoho z přivedených Sektanů jménem Murr, jenž se též schoval před výbuchem na základně. Z poznatků o možnosti vzájemné spolupráce svítala lidem i Sektanům naděje. Přikývl a vytratil se do lesa, zpět za dalšími členy Odboje.

  Armáda mezitím vyrazila do lesa dorazit polomrtvé Sektany a civilisté si mezi sebou pomalu rozdělili nejnutnější úkony.

  Bylo třeba dojít pro dřevo a zajistit zdroj pitné vody.

 • Sand Man Sand Man

  Díky za akci. Mel bych dotaz na orga, z ceho jste delaly masky pro emzaky a mate nekde ke stazeni sablonu? Díky, hodilo by se nam to na nas tabor.

  • Deranius Deranius

   Zdárek, hele, dělal je Chmely, pokud neodpoví, tak já u toho byl takže: Jsou jednoduše vystřižené z měkčího lina a vzadu složené a svázané přes hlavu. Chmely má vyfocenou i šablonu.

 • Đark Đark

  Přibylo video! Těšíte se? 😉

 • Đark Đark

  Přihlašování proběhne dnes ve 21:00! 😉

 • Sand Man Sand Man

  Díky za informace, uz se tesim na registraci.

 • Info! Stránky! Příběh! Jedééém!!! Nedočkavostí na koleji umřu, koukám sem každej den, jestli něco nepřibylo! 😀

 • Sid Sid

  Tak sem zjistil, že budu moct jet a že se mi to nebude křížit s Border War. V tom případě bych rád pomohl s orgováním jako minulý rok na PK.

 • Sand Man Sand Man

  Už se těším a pokud tady budu tak jedu 🙂

 • admin admin

  Více info již brzy…

Mus bt zalogovn pro zanechn komente.

Coded by (MW) and designed by Đark
© 2009 Academia Draconica - All Rights Reserved!