O AKCI

Info

Kdy: 15. – 17. dubna 2016
Kde: Bratronice u Kladna – 40 km jihozápadně od Prahy
Cena: 750 CZK při platbě předem, 900 CZK na místě
Stravování: stylové jídlo v ceně
Ubytování: vlastní, v budovách a bunkrech
Sanitární systémy: WC porcelán, balená voda
Parkování: zajištěno v areálu v „neherní“ zóně (parkujte na place před bránou)
Typ hry: PA/alien/24/survival

V ceně

Herní jídlo (konzervovaná strava a doplňky), munice, rekvizity, herní prostor

Program

Pátek: příjezd 16-19, registrace, schvalování,
rozmístění po zóně a START HRY
Sobota: hra
Neděle: konec hry cca ve 12:00, úklid, odjezd

Co a o čem je ZETA

Plížíš se potemnělým hájkem a už jseš skoro u cíle. Najednou spatříš několik postav. Kamarád vedle tebe tiskne pažbu své M4 pevně do ramene a čeká jen na tvůj signál. Dojde na přestřelku nebo je bezpečnější se stáhnout? Hlavou ti běží rychlý sled myšlenek – nepřátelé nebo spojenci? Emzáci nebo lidé? A jestli lidé, nejsou ovládnutí? Jsou už opravdu blízko. Říkáš si: „Proč jsem sem jen do prdele lezl?” I když je červen, v noci tu bývá chladno a ocel tvého kvéru je ještě chladnější. Mohl jsi zůstat doma v teple a dojít si ráno s přídělákem pro porci teplého čaje a guláše do místní výdejny.

A přesto jsi tady. V Tribule. Tribula je jak nechtěný dítě. Místní ho nechtěj ani ty ho nechceš. Bastard, kterej vyrostl v lesích na polsko-český hranici. Okolí promořený emzáky a lemovaný lebkami těch, co tady za války zařvali před tebou. A do toho tenhle Ústav – tajemnej a prej nebezpečnej. Ale říkáš si, že ti to za to stojí – je tu ta věc, o který mluvili. A to bude tvoje odměna!

Mezitím se postavy přiblížily. Už jsou blízko. Není to havěť v bílejch skeletech – jsou to lidi. Po zuby ozbrojený a dobře vybavený. Nesou i strojní součástky a bedny s nářadím. Jsou si sebejistý, slyšíš mumlání v několika řečích. V dálce slyšíš auto a vidíš reflektory u cesty. Nejseš tady první, dochází ti.  Už víš, že to tajemství zajímá všechny…

Zeta je „pokusem“ vytvořit airsoftovou hru s prvky LARPu, neobvyklou atmosférou a vědeckofantastickým pozadí, které není mezi českými larpy příliš často využívané.

 • Chceme hráče hlavně bavit a přinést jim zajímavé zážitky, na které rádi budou vzpomínat
 • Tvorba hry baví i organizátory
 • Nechceme tvořit LARP „komerčního“ charakteru ani na hře vydělávat
 • Upřednostňujeme spíše volnější styl hraní – neusilujeme o to, vytvořit LARP s komplikovanými dějovými a osobními liniemi
 • Neděláme ani MilSim – na toto slouží jiné akce (i když snahu o profesionalitu a aplikaci základních principů známé z MilSimu se určitě cení)
 • Zážitek má být spíše akčnějšího charakteru – „Zabili jsme emzáky, zničili jejich artefakt a přežili jsme to. Žrali jsme konzervu z jednoho ešáku a pak šli hodit granát do chodby…“ nikoli „od 12:00 jsme v salónu probírali osobní dilema pana Sektana z dimenze X, aby nám v náručí přesně v 14:00 zemřel…máme z toho ponaučení, že nemáme sedět v salónu, nýbrž v zimní zahradě“
 • Historie hráčů (spíše bodová osnova) slouží spíše pro vlastní reflexi a realistické zhodnocení situace, ve které se postava nachází (příp. dokreslení vztahů s kamarády, se kterými na akci jedu) stejně jako…
 • …kostým. Nemusí být perfektní, ale měl by být realistický k dané situaci a frakční příslušnosti

Řád akce

Řád, který musí všichni účastníci dodržovat a na místě ho podepíší. Porušení tohoto řádu může vést k vyloučení z akce bez nároku na účastnický poplatek.
Stáhnout řád (PDF)

Stáhnout souhlas zákonného zástupce nezletilého staršího 15ti let

Organizačně

Parking
Parkovací prostor je k dispozici před bránou do areálu. Prosíme, abyste auty zbytečně neblokovali vjezd k organizační budově. Pro snazší orientaci bude tento zákaz parkování označen červenobílou páskou. Za ní tedy nejezděte.

Příjezd
Ideální doba příjezdu, je mezi 16-17h, hra samotná začne po 20.00.

 1. Po příjezdu si vezmi „kostým“ a vše potřebné pro hru a najdi stanoviště č. 1, kde vyřešíme neherní byrokracii (OP s sebou, platba na místě – peníze s sebou).
 2. Pokračuješ na stanoviště označené č. 2, kde probíhá schvalování veškerého vybavení, zkouška z pravidel a také zodpovězení případných otázek.
 3. Třetí stanoviště pak slouží ke sdělení herních mechanismů a frakčního úvodu. Na označení třetího stanoviště budete odvedeni po jednotlivých frakcích v jeden čas před začátkem.
 4. Signálem startu hry bude rachejtle a SMS leaderovi frakce.
 5. Půl hodiny po startu opouští registrační prostor poslední organizátor a Ti, kteří přijedou později, musí počkat na parkovišti i po provedení všech nezbytných úkonů až do výzvy organizátora.
 6. V případě nepřítomnosti organizátorů, bude nutné kontaktovat organizátory po telefonu. Ten najdete na dveřích organizátorské budovy. Pokud nestíháte, dejte vědět předem na avizovaný mobil či email. O mnohých z vás již víme a jsme domluveni.

Příprava bází
Každou bázi je možné si předem dle libosti vyšperkovat. Toto probíhá následovně:

1. Domluvím si s orgem vstup do areálu.
2. Odvezu si patřičné nástroje (mohu si uložit již i osobní věci do báze). Nevzdaluji se od báze dále než 30 m a neprozkoumávám žádné lokace.
3. Půjčím si nástroje, které potřebuji (k dispozici by mělo být základní nářadí – rýč, sekera, lopata, koště, kladivo, šroubováky)
4. Nehýbu s rekvizitami určenými na festival Junktown (zejména opevnění, pódium, dřevěné palety a ploty, překážky z pneu)

Voda + WC
Voda je k dispozici v organizační budově. Není zde ale garance, že je 100% pitná (podle měření ano, ale nikdo vám na to štempl nedá). Přivezte si tedy prosím vlastní zásoby pitné vody. Pro případ NOUZE bude pitná voda k dispozici u organizace. Porcelánové WC je rovněž v organizační budově. Prosíme, abyste toto WC náležitým způsobem využívali a neznečišťovali areál.

Odpad
Pro odpad využívejte čtyři připravené OZNAČENÉ pytle v každé základně. Letos jdeme cestou TŘÍDĚNÍ odpadu, jelikož si odpad po sobě musíme i odvézt. Buďte tedy na nás milosrdní a prosím, třiďte! Třídění: plasty (PET lahve, igelity), sklo, papír, směs (zbytky potravin, prázdné konzervy)

Bezpečnost

 • Ochranné brýle mějte vždy nasazené!
 • Známá nebezpečná místa jsou označena červenobílou páskou. V noci červeným lightstickem. Na druhou stranu, na akci jedete na vlastní nebezpečí a my nemůžeme uhlídat každý výmol a hřebík.
 • Areál je bývalá vojenská základna, je tedy třeba být ve střehu. Premisa je, že co je označené, je nebezpečné. Nikoli co není označené, je bezpečné.
 • V centrálním podzemním bunkru jsou dráty pod živým napětím a rozvaděčová skříň. Nesahejte na dráty (ani zde ani nikde jinde) a ani se nepokoušejte lézt do místnosti s rozvaděčovou skříní. Nebezpečí úrazu!
 • Hraje se 24 hodin, ale prosíme hráče o dbání zvýšené opatrnosti v nočních a brzkých ranních hodinách.
 • Ohně smí být pouze venku a ohniště schváleno organizátory.
  V areálu se též nesmí nic kácet, pro ohniště používejte spad dřeva ze země (pokuta od CHKO).
 • Zákaz použití hlučné pyrotechniky po 22:00.
 • Je přísně zakázáno stavět barikády z věcí ohrožující zdraví, jako jsou ostnaté dráty, odkryté díry či jakákoliv nástražná zařízení (pasti).
 • Manipulace s fyzickými přístupovými prvky (dveře, zámky, západky) v areálu není hráčům povoleno – zamykat si báze na dovezené zámky, apod. je zkrátka nepřípustné. Pokud se bojíte o osobní věci, nechte si je raději v autech nebo na organizaci.
 • Hrát v oblastech neurčených ke hře není povoleno (herní plocha je vymezena prostřednictvím mapy a dáme jí k dispozici i na místě): 

Mapa

 • Boj v oblastech očividně nebezpečných není povolen (tam, kde hrozí např. pády z bunkrů).
 • Je zakázána úmyslná tvorba fyzických pastí (ať už herně nebo neherně, prosíme, nedělejte to). Příkladem jsou nástražná zařízení, ostnaté dráty, skryté výkopy, apod.
 • Pokud máte nějakou vychytávkou pracující na elektronickém principu (bezdrátový alarm, elektronický herní zámek, sentry gun), stavte se na organizaci pro posvěcení – určitě se na aplikaci domluvíme.
 • Některé pneumatiky a překážky slouží jako mechanická zábrana před pádem do díry. Použijete-li tuto pneumatiku na vaše opevnění, budete to s největší pravděpodobností vy, kdo do odkryté díry spadne.

Co rozhodně nezapomenout (bez těchto předmětů nebude vpuštěni do hry!)?

 • Vhodné ochranné brýle pro hru airsoft.
 • Reflexní vestu

Co dalšího je vhodné mít s sebou?

 • Vlastní jídlo pokud máte speciální dietu (veggie, diabetes, bezlepková…)
 • Pitná voda + vlastní zásobu toho, co pijete rádi (čaje, kafe, minerálky, džusy, atd.)
 • Vlastní BB (pokud vyžadujete jinou gramáž než 0,2 a 0,25 g) – čtěte pravidla, jak s vlastními BB nakládat
 • Příbor, ešus, vařič (náplň)
 • Svítilna
 • Zbraň
 • Náhradní zdroje do PMR, svítilny a zbraní
 • Spacák, karimatka
 • Kostým a oblečení dle počasí

Co je LARP?

Definice dle Wikipedie: „ je forma hraní rolí, ve kterém živí lidé fyzicky svými činy představují činy svých postav. Účastníci interagují mezi sebou navzájem a s okolním prostředím, přičemž usilují o splnění cílů ve fiktivním světě reprezentovaném světem skutečným. Pro larp je typické, že nemá žádné publikum a jeho smyslem je hlavně zábava a zážitek účastníků.“

Co je postapo Sci-Fi?

Doporučujeme si prostudovat tyto informační zdroje.

Časté dotazy

Zavazadlo pro přežití

Jaké si máme připravit kostýmy?

I přes pád nukleární taktické střely několik kilometrů od areálu, není herní prostor nijak zvlášť poničený a situace by se dala přirovnat k failed states dnešních dní jako je např. Somálsko. Nebudeme tedy nosit šaty z popelnice a brnění z pneumatik, ovšem lidé si zvykli poradit ledajak a používá proto maximálně funkční, odolně a prověřené oděvy. Vítané jsou standardní oděvy stylově vylepšené o PA vzhled. Vyžehlená trička od mamky nechte doma. Zamyslete se, jak by vaše oblečení vypadalo, kdybyste si nemohli kupovat nové příliš často a s praním by to také nebyla žádná hitparáda.

Bojím se, že budu mít hlad.

Ačkoli může být hladovění součást příběhu, jedeme si zahrát a bavit se. Velice důmyslný systém jídla zařizuje, že hladovět nebude nikdo, kdo se bude alespoň trošku snažit hrát hru. Obchod, loot, krádež, to je příklad možností jak přijít ke šlichtě.

Stejně se bojím, že budu hladovět, můžu si přivést jídlo vlastní?

Budeme zklamáni, ale ano. Jídlo vám bude označeno a bude jen vaše. Dbejte ale prosím na stylovost a zamyslete se, v jakém stavu byste byste v polních podmínkách vaši pochoutku našli. Saláty, limonády, mléčné výrobky, měkké salámy na kolečka, cizokrajné ovoce – příklad věcí, které vidět nechceme. Ačkoli je výdaj na jídlo celkem velká část registračního poplatku, vezmete-li si vlastní, nebude vám nijak snížen.

Jsem vegetarián

Bude k dispozici i vegetariánská strava – konzervy, přílohy, pečivo.

Moje zbraň vyžaduje speciální munici

To letos není problém, můžete použít vlastní, jen patřičný počet herní munice musíte zlikvidovat, tak aby ho nemohl soused nemohl použít.

V pátek nestíhám příjezd…

Napiš nám na palien@email.cz, co a jak, nějak se domluvíme.

Je mi méně než 18 let

Věkový limit je 18+ let, 15+ pouze se svolením zákonného zástupce, bohužel.

Jak je to s AEG?

I letos je možné jet s AEG. Hráči budou používat AEG realistickým způsobem (více vysvětleno v pravidlech)

Vyloučeni budete za

Porušení zákona ČR.
Ohrožení hráčů jízdou, či nebezpečným způsobem boje.
Řízení v opilosti.
Použití jakékoli neschválené zbraně.
Použití vlastní neherní munice.
Nemístná agresivita v „herním“ stavu.
Odmítnutí pomoci ve vážné neherní situaci.
Útok na civilistu v „herním“ stavu nebo jakákoli jejich provokace z vaší strany.
Jakýkoli útok na zvířata.