Ústav

Dříve se takto označovala servisní budova hned za zdmi Tribuly. Sloužila k laboratornímu zkoumání sebraných či přivedených vzorků. Oproti Tribule, která zvlášť po prvním povstání zchátrala, poskytoval vědecký ústav poměrně standardní zázemí pro laboratorní zkoumání. Funkční ventilace, světlo, stálá teplota, čisto a voda byly pro experimenty zcela nezbytné předpoklady. V dobách největšího rozkvětu se v komplexu pohybovalo na stovku obyvatel. A nešlo jen o vědce – byli zde technici, ostraha, kuchaři, ale i uklízečky či pracovníci hospodářské správy.

ustav

Po pádu onoho zvláštního předmětu se však všechno změnilo. Většina obyvatel objekt opustila a naopak se do něj stáhli detašované pracoviště přímo z Tribuly. Vědci tomu vznešeně říkali relokace zdrojů. Pravda však může být jiná. Zlé jazyky tvrdí, že vědci dostali v Tribule strach. Někteří dokonce zpochybňují i to, že se většině podařilo vůbec oblast opustit a evakuovat se. Další chování lidí z ústavu tomu rozhodně napomohlo. Výrazně odstřihli komunikaci s vnějším světem, a ač je možné volně do ústavu přicházet, člověk si připadá dost stísněně. Zbylí místní jsou notně nedůvěřivý a hlavně nedůvěryhodní. Často si spolu šeptají nejasné definice a zdají se být trochu v jiném světě. Nejspíš to má souvislost s tím, co viděli v epicentru. Těžko říct, zda jim to mít za zlé. Nakonec z nich přeci jen nějaká surovina, či užitečný předmět většinou vypadne. Ostatně jíst musí stále. Samotná budova je již zanedbaná a celé severní křídlo je údajně zamořené. Také jsou kolem komplexu varovné nápisy, upozorňující příchozí na možné riziko výbuchu nádrží v nejbližším okolí budovy. Střelba v okolí je proto vyloučena.

Název Ústav se tak vžil už nejen pro označení budovy, ale celé skupiny lidí, která v těsné blízkosti Tribuly zůstává. Občas je možné je potkat i přímo v oblasti, občas na delší výpravě do přilehlé rezervace. Celkem Ústav čítá na dvě desítky lidí. Několik vědců je obklopeno místní ostrahou. Jde zřejmě o civilní zaměstnance, ač s vojenskou minulostí.

Těžko říct, co je vlastně cílem Ústavu. Je jasné, že nějaký má, neboť cíleně pátrá po nějakých technologiích. Ale jakých a proč… To je součást jejich tajemství.

Na co se frakce zaměřuje

Frakce je hodně tajemná a pátrá po mimozemských technologiích a vzorcích, které pak zkoumá v budově Ústavu. Často vyráží do nepřístupných oblastí Tribuly i mimo ni. Frakci obestírá zvláštní aura, kdy nevyřčený zůstává nejen cíl a důvod nejasného, trochu psycho chování celé frakce, ale rovněž události, které vůbec vedly ke změně chování a vzniku Ústavu v podobě v jaké nyní existuje.

Kdo se si hraní nejvíc užije

Celkově ústav stojí mírně stranou ostatních komunit. Setkává se s nimi hlavně na výpravách a při obchodech přímo v budově Ústavu. Skrývá tajemství, se kterým sám řeší, jak naloží. Během hry dojde i na zvraty a názorové střety a postavám může jít i o holý život při hororovém útěku.

Samotný Ústav se skládá prakticky ze dvou částí.

Vědci

První tvoří několik vědců (4), kteří mají na starosti samotný výzkum. Ty si nejvíce užijí lidé, kteří mají více trpělivosti a nebojí se přemýšlet. Odměnou jim bude možnost objevování skrytého tajemství a událostí minulosti. Nepřijdou však ani o akci, naopak, vždy aspoň jeden z nich musí být součástí výpravy do okolí.

Kostým: Ideálně pracovní oděv jedné přírodní barvy (ideálně olivová/šedá/hnědá/černá kombinéza ve stylu vojenských pilotů), velké gumové rukavice. NE bílý plášť.

DSC0320

Ostraha

Druhou část pak tvoří přes tucet (16) veteránů, kteří zde za peníze dbají o bezpečnost výzkumných pracovníků. Jde především o to, zajistit jim bezpečnou cestu při jejich výpravách za vzorky. Jsou to většinou lidé, kteří mají odsloužené roky v bezpečnostních složkách a jisté zkušenosti. Při činnostech si počínají jistě a profesionálně, ač již ne tak rigidně jako dříve v armádě. Hru si nejvíce užijí lidé, kteří nemají tolik potřebu rozehrávat vztahy postav a jsou spokojení s kvérem v lese, vyčkávajíc nepřítele. O tajemnou část však nepřijdou; narazí do nich stejně jako do vědců. Hráči se také mohou hlásit do jedné ze specializací: medik, technik a expert přes mimozemské společnosti.

Kostým: čistě civilní oděv v tlumených barvách s military doplňky (mohou být ve vzoru)

ustav-ostraha

Počet hráčů: 20/20

Frakce je plně obsazena

Comments

comments