Vítejte na stránkách už 18. ročínku Fantasy Tábora Academia Draconicy. Letošní tábor se ponese v duchu Warhammeru!

Co je Fantasy Tábor a proč bych se na něj měl přihlásit?

Jedná se o dětský tábor?

Od klasického dětského tábora to má hodně daleko. Hlavní je, že všechna tato táborová pravidla platí pro účastníky pod 18 let. Jediné s čím se setkáte z klasického tábora je pravidelný přísun jídla a dodržování harmonogramu – budíček, polední pauza, večerka (platí právě pro mladší 18 let).

Co to tedy je, když to není pořádně tábor?

Jedná se vlastně o 14 denní larp s prvky dramatických her, ale i klasického fantasy světa. Důraz je přitom kladen hlavně na hraní postav v rámci hlavního příběhu. Každý den tě čekají tři bloky ucelené hry, kdy obsah tvoří hlavně organizátoři (dopoledne, odpoledne a večer). Často se pak stává, že se přidává ještě noční blok.

Co tedy typově v těchto blocích hraji?

Organizátory tvořená hra je často tvořena z menších skupinových výprav, či velkých událostí, které řeší všechny postavy ve hře dohromady. Obojí se děje v rámci hlavní dějové linie, či některé výpravy mohou sledovat nějakou vedlejší příběhovou linii. Náplň bloků je velmi různorodá, od argumentačních a divadelních scén přes plížičky, menší i větší bojovky až po celotáborové výpravné scény a bitvy. Speciální jsou pak výpravy v rámci frakce, kterou jste si vybrali.

Co jsou ty frakce?

Frakci si během přihlašování vybíráte podle stylu a typu hry, kterou každá frakce nabízí. Frakční organizátoři budou pak ti, kteří spolu s vámi budou vytvářet vaší postavu (často vám jí celou sepíší a vymyslí osobní zápletky). V rámci frakce budete nejen řešit frakční linku, která často koresponduje s hlavním příběhem, ale zároveň to budou právě členové frakce, se kterými bude mít vaše postava hlavní osobní vztahy.

Chápu to správně, že dostanu hlavní dějovou linii, k tomu frakční linku a k tomu ještě od frakčních organizátorů postavu s osobníma linkama?

Ano, snažíme se aby vaše hra měla alespoň tři hlavní linky –  osobní, frakční a celotáborový. Celotáborová linka je pro všechny společná a jde o jakýsi zastřešující příběh. Většinu osobnější hry potom zažijete v rámci frakční linky, na kterou bude i navázána linka osobní.

Kdy budu mít možnost rozjíždět osobní zápletky?

Nějaký čas je vyhrazen pro tzv. “volné hraní” kdy mají hráči čas hlavně na osobní záležitosti.Vstup do hry  od orgů je omezen na menší věci. Někteří náruživější hráči využívají i polední klid atp.

Vadí mi přerušovat hru během poledního klidu?

Vždy bude vyhrazený prostor, kde je možné hrát po celou dobu tábora. Jediné s čím je nutné počítat, že během těchto bloků se vám nedostane herního obsahu ze strany organizátorů.

Co tedy dostanu za své peníze?

 • 11 dní larpu
  • V rámci něj: Hlavní dějovou linii, Vedlejší dějové linie, Frakční linii, Osobní linky
  • Postavu tvořenou z větší částí organizátory (záleží vždy na frakčních organizátorech)
  • 11 denní rozvoj postavy – její osudy, vazby na ostatní postavy, role ve frakčním či hlavním příběhu – na to všechno je tu dost času. Takto dlouhý larp je poměrně vzácná záležitost a to, co se s postavou stane za takovou dobu je pro (nejen) prvohráče jedním z lákadel.
  • Jídlo po celý den včetně svačin (Nikdo nebude mít hlad, jídlo je luxusní, vařené s láskou a vždy je něco na přidání (i po večeři)
  • Bydlení v chatkách či srubech (jen na přání, po domluvě)